PDA

Zobacz pełną wersję : 3 warstwy styropianu pod wylewką



Duży Boban
12-01-2007, 09:30
W projekcie pod wylewkami mam 10 cm styro ale zamiast standardowych 2 warstw po 5 cm chcę dać najpierw 2 cm a potem 2 razy po 4. Wymyśliłem sobie taki sposób na dodatkowe ocieplenie rur biegnących pod wylewką - od CO a przede wszystkim od CWU wraz z cyrkulacją. Najpierw zamierzam rozłożyć wszędzie 2 cm i na tej warstwie dopiero układać rury w otulinach. Czytałem, że pod jastrychem styro powinien być w 2 warstwach ale moim zdaniem przy jastrychu grubości 7 cm 3 warstwy nie powinny stanowić problemu. Czy ktoś juz stosował 3 warstwy styro pod wylewką?

Metal
12-01-2007, 11:27
Ja mam 5+3+5. W środkowej warstwie (3cm) wszystkie rurki. Mieszkam czwarty rok i nic sie nie dzieje.

am00
12-01-2007, 16:49
Ja mam (od 2 lat) wszędzie 3+3+3 - razem 9cm i parę rurek w środkowej warstwie. Nie zuwazyłem nic niepokojącego.

Artur K.
12-01-2007, 23:33
Jeż dobrze poukładasz tafle aby nie sprężynowały to możesz nawet 4 warstwy dać :) Przeciwskazań nie ma. A nawet jest zalecane aby minimum były dwie warstwy ze względu na przesunięcia kolejnych warstw na łączeniach. Nie tworzą się wtedy mostki termiczne. Łatwiej jest rozprowadzić instalacje w podłodze. I wszystko dobrze zaizolować :)