PDA

Zobacz pełną wersję : przepływowy ogrzewacz wody.



SAVAGE7
12-01-2007, 10:49
interesuje mnie taki stojący pod zlewozmywakiem w granicach 500zł. macie jakieć propozycje? doradźcie coś. na co zwracać uwagę ( firma, gwarancja?) czy ogrzewacze posiadają regulację temperatury?

Jerzysio
12-01-2007, 11:25
Jeśli masz na myśli elektryczny to niezła jest firma Hakl (podwójne grzałki zajmuje to tyle co +/-ryza papieru i możesz powiesić na ścianie), ale do kuchni musisz dać min. 9 kW ( a co za tym idzie siła ).
Przepływ regulowany jest strumieniem wody.
No i kosztuje coś w tych granicach.
Pozdro
J

qwert
12-01-2007, 11:37
a jakiej firmy jest najlepszy, najmniej awaryjny, i inne naj, na których się nie znam, ale może ktoś się znA:)

Jerzysio
12-01-2007, 11:39
... najlepiej pójść do najbliższego dużego pkt. naprawy AGD i zapytać co najrzadziej naprawiają ...
J

Jezier
12-01-2007, 11:49
Mi się najbardziej podobają Clage ogrzewacze.

qwert
12-01-2007, 12:20
z tego co czytałem na forum, wynika, że mając CO prądem, w tym CWO, to lepiej montować ogrzewacze przepływowe??? niż bojlery???

choć z drugiej strony cieoła woda w bojlerze kiedyś się kończy , co zmusza uzytkowników do oszczędności.ciepła woda w podgrzewaczy nie kończy się nigdy, więc wszyscy leją bez opamiętania.

u znajomego tak goście lali, ze woda w studni się skończyła. kupił więc bojler.

Jezier
12-01-2007, 13:08
Prezentowałem kiedyś taką tezę, ale są problemy techniczne najmocniejszy podgrzewacz potrzebuje 3x39A. A gdybyś chciał więcej niż jeden? Ile wtedy tych kilowatów trzeba by zamawiać tym bardziej że max na dom to 3x63A. Mi zakład energetyczny odmówił powyżej 3x32A.

qwert
12-01-2007, 14:21
czyli zostajemy z bojlerem:)
na ile powinien być litrów, aby nie zabrakło na prysznic dla 4 osób?

no i trzeba go grzać >72st c aby legionella się nie wychodowała.
czyli trzeba pozakładac baterie termostatyczne aby się nie poparzyć, kosztowna impreza:(.

am00
12-01-2007, 15:14
Jak bedziesz miał duży bojlernawet 200l, to i tak jakieś dorastające dziecię Ci wszystko wychlapie i bedziesz bardzo długo czekał, aż się ponownie podgrzeje. Dlatego mam 50l z grzałką 2kW i wystarcza. Jak mi wychlapią to szybciej mam ponownie nagrzaną. Kombinuję w przyszłości dać przed ten bojler dodatkowy elektryczny podgrzewacz.

Jerzysio
12-01-2007, 15:52
Podgrzewacze przepływowe warto zamontować zasadniczo w 2 przypadkach :
1. Łazienka/kuchnia jest oddalona od reszty odbiorników, które można obsługiwać z pojemnościówki ( 200-300 l ).
2.Łazienka jest gościnna i rzadko używana.
Pozdro
J

rml2
12-01-2007, 16:06
Nie będę pisał która firma lepsza czy gorsza - mam dwustopniowy Bosch ( ale to to samo co AEG ) 24/18 kwh i nie narzekam - jedyne co radze to żeby był elektroniczny a nie mechaniczny .Przy elektronicznym nie kombinujesz z odkręcaniem na maxa wody i potem z regulowaniem jej temperatury.Tylko elektronik. Ja w domu mam 2 ale nie mogę ich równolegle uzywac - juz sie przyzwyczailismy , że jak ktoś używa jeden to nie mozna załaczyc drugiego bo ten namydlony sie wścieka jak mu zacvzyna sie robic chłodno ppod prysznicem :)).

albert z drzazgowej
12-01-2007, 17:32
Ja mam bojler 80 l. na dwie osoby, tyle że dwutaryfowy licznik, więc grzanie w określonych godzinach. Jest problem, bo nawet o 11-tej w nocy nie ma wystarczającej ilości ciepłej wody. Muszę więc albo zmienić bojler, albo zamontować dodatkowo ogrzewacze przepływowe :cry:

retrofood
12-01-2007, 20:34
Przepływowe podgrzewacze (takie sensowne) wymagają dużej mocy chwilowej. Np. 24 kW pobiera prąd ok. 35A. Jak to się ma do mocy zapotrzebowanej i przydzielonej przez ZE, to odpowiedzieć sobie musi każdy sam.
Mniejsze, takie 3 - 5 kW to można zamontować do opłukania talerzyka. A i one nie są wygodne, bo to 1-fazowe i też ciągną prąd bez opamiętania. Taki 5 kW pobiera ok. 22A.

ziemia2
12-01-2007, 22:44
Ja używałam kilka lat ogrzewacza firmy Siemens z dwustopniowa skala ogrzewania, był bez awaryjny i ale miał jedną wadę pobierał bardzo dużo pradu. Obecnie mam do wyboru ogrzewacz lub bojler w sezonie grzewczym i przy korzystaniu z drugiego rozwiązania zużycie prądu zmniejszyło sie o połowę :wink:

casandra75
14-01-2007, 08:44
No właśnie ja tez się zastanawiam jak zrobic u siebie...będę miała ogrzewanie gazowe z kminkiem -wodne , jedną łazienkę mam nad samym gospodarczym to samo sugeruje by tam nie dawać przepływowych podgrzewaczy a na dole zamontować zasobnik powiedzmy 80l i powinno wystarczyć. Ale mam problem bo mam jeszcze jedna łazienkę na dole która jest znacznie oddalona od gospodarczego i zastanawiam sie c mam zrobic z tym fantem? Może lepiej na dole dać tylko przepływówkę? :-? ale znów jak będzie porzeraczem prądu to cała rodzinka będzie sie kąpać na górze? Albo inaczej ...pociągnać rurki z gos. z ciepłą wodą i dodatkowo zamontować podgrzewacze? czy to ma sens?

boguslaw
14-01-2007, 09:32
Dobre podgrzewacze przepływowe produkuje Kospel zarowno nad jak i podumywalkowe. Wiszące na ścianie a nie stojące :wink: SAVAGE7.
W tej cenie z pewnością znajdziesz jakiś model.

Aha! Siemens zamawia elektronikę do niektórych swoich modeli właśnie w Kospelu......