PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M19 CICHY ZAKĄTEK



grazkam
02-12-2006, 19:48
Co o nim sądzicie, poluję na projekt małego parterowego domku, ten wydaje mi się właściwy. Co z zabudowanym tarasem, czy od południa nie będzie za gorąco?
Pozdrawiam wszystkich i niecierpliwie czekam na opinie.
link:http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=385&IdKolekcji=20

grazkam
08-12-2006, 22:16
podciągam ten bardzo ciekawy temat.

ave!
08-12-2006, 22:23
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=385&IdKolekcji=20

zauważ, że w salonie masz dwie łazienki (może być mał komfortowo.... i gościom i domownikom :oops: )
a jeśli chodzi o południe.... ma być ciepło :D i słonecznie - w naszym klimacie słońce nie jest aż tak uciązliwe - zawsze można sobie parasole albo markizy zamontować :D

acca5
09-12-2006, 14:00
te dwie łazienki w salonie to tragedia, one sa doklejone do salonu jakby ostatnim rzutem- zapomniałem o toaletach to damy tu i tu bo gdzie indziej nie wejdą.No chyba ,że w kuchni. :cry:

grazkam
09-12-2006, 16:59
Dziękuje za uwagi!

te dwie łazienki w salonie nie trafione;]

A może ktoś poleci projekt parterowego domku z przemyślanym rozmieszczeniem pomieszczeń około 80 m2?:)

Dzięki i pozdrawiam^^

edziunia
12-01-2007, 15:25
Czy ktoś budował lub buduje cichy zakatek M19??Prosze o odzew,zdjecia i inne materiały!!!

edziunia
19-01-2007, 11:34
boże!!!nikt tego nie budował :-?

marqstg
11-03-2007, 14:52
witam
ja troche ociagam sie z budowa, poniewaz mam gdzie mieszkać ;D i nie umiem wybrac projektu, ale ostatnio właśnie ten projekt mi sie spodobał ;]
:D

edziunia
14-03-2007, 21:04
jestem już zdecydowana na ten własnie projekt tylko naniesiemy kilka niewielkich zmian.Narazie czekam na pozwolenia.Chciałabym postawić go jak najszybciej bo ceny materiałów strasznie skoczyły!Pozdrawiam i chętnie dowiem się jaką decyzję podejmiesz??

gabrielr
09-04-2007, 21:01
Chyba też wybiorę ten projekt, co do zmian to powiększę o 50 cm część środkową i zewnętrzną - chcę powiększyć trochę pokoje.
Chyba też przesunę kominek ,żeby nie grzać ściany szczytowej.
Uważam, że projekt jest bardzo prosty i szybki w budowie.

kumazet
04-08-2007, 18:59
Zdecydowanie wybraliśmy ten projekt domu (M19) ponieważ nie lubimy schodów oraz ze względu na dowolność ustawiania wnętrza (brak ścian wewnętrznych podpierających dach). Syn tworzy projekt ogólny w "3D Studio Max" co pozwoli bawić się kolorystyką i innymi szczegółami. Szukamy bratnich dusz, które również wybrały ten projekt. Na forum jakoś dziwnie dyskusja wygasła w kwietniu.

kertoiP68
09-08-2007, 23:40
No właśnie! To jest bardzo ciekawy projekt. Max funkcjonalności na minimalnej powierzchni. Dyskutantem to ja nie jestem, bo nie za bardzo mam czas żeby się na forum udzielać. Ale bardzo chętnie poczytam co inni mają do powiedzenia na temat "Cichego zakątka". Dlatego podbijam temat i pozdrawiam wszystkich, którzy tu zajrzą i się wypowiedzą.

Vafel
10-08-2007, 16:06
Mi też na początku się podobał ten projekt, ale... tani to on nie będzie (duża liczba narożników). Poza tym bardzo duży garaż i małe sypialnie. Obecnie wydaje mi się, że lepszym (i tańszym) wyjściem jest Słoneczny z garażem z MG Projekt lub Z8 ze studia Z500.

kumazet
11-08-2007, 02:22
Sprawdzamy inne projekty ale ciągle wracamy do M19 jako prawie idealnie spełniającym nasze wymagania. Potrzebujemy domku dla dwojga z pokojem gościnnym, który wybudujemy blisko lasów w rejonie Kobylej Góry. Zaplanowaliśmy domek parterowy bez użytkowego poddasza, musimy natomiast przekalkulować ewentualną piwniczkę oraz gruntowy wymiennik ciepła (nie pompę cieplną). Duży garaż w M19 będzie bardziej przydatny jako warsztat w trakcie wykańczania domu i później lub możliwość rozszerzenia części mieszkalnej w razie potrzeby. Samochód zawsze trzymałem i naprawiałem z przyjemnością na ogrodzie więc słabo zdaję sobie sprawę z przydatności garażu. Sprawdzę oczywiście sugerowane przez Vafela projekty.

odważny
08-09-2007, 08:11
jeśli ktoś buduje lub zbudował cichy zakątek proszę dać znać

alfa36
05-10-2007, 22:35
Własnie staliśmy się właścicielami działki. Projekt cichego zakątka podoba nam sie i też szukamy osób, ktore ten dom budują bądź zbudowały

skrzyypek
16-12-2007, 15:01
Witam serdecznie!!! Nam również tzn mnie i żonie bardzo sie podoba ten projekt. Mamy juz działkę w poblizu lasu i szukamy projektu. Cichy zakatek bardzo sie nam podoba mozna powiedziec ze jest idealny. Super wygląda częściowo zadaszony taras. Postanowilimy go jednak troszeczke powiększyć tzn 1,5 w strone ogrodu aby zwiekszyć powierzchnię lazienki oraz sypialni. Jeśli ktoś posiada zdjęcia z realizacji tego projektu lub opinie rady to proszę o odpowiedz.

edziunia
24-01-2008, 17:21
Nasz cichy zakątek już gotowy!jestesmy na etapie tynkowania wewnątrz budynku.Zmienilismy pare rzeczy tzn. zmniejszyliśmy okno w łazience i zrezygnowaliśy z podwójnych okien w dwóch sypialniach ponieważ myślę że na niewielki metrarz pokoi jedno w zupełności wystarczy.

sahara80
20-02-2008, 23:51
Witam czy ktos wybudował może domek z którys z tych projektów. Proszę pilnie o informację kosztach i ewentualnych zmianach :lol: :wink:

mati_mr
17-03-2008, 16:56
Witam !!!
Właśnie buduję ten domek "cichy zakątek" jeżeli jest ktoś kto buduje ten sam projekt i jest zainteresowany wymianą doświadczeń chętnie odpowiem na pytania..jestem na etapie wykończenia wnętrza posiadam również zdjęcia z poszczególnych etapów budowy ...
Pozdrawiam :D

ania82
31-03-2008, 13:34
Witam! Nasz "cichy zakątek" dopiero zaczyna się budować :) Też wprowadziliśmy zmieny w projekcie- głównie dotyczą one wnętrza. Postanowiliśmy nie zmieniać położenia okien i ich ilości choć przyznaję, że małe pokoje nie wyagają aż dwóch okien. Może Edziunia wrzucisz jakieś zdjęcie na forum jak wygląda cichy po tych zmianach? Jesteśmy dopiero na etapie robót ziemnych więc mogłabym to jeszcze zmienić u siebie :)
No i jeszcze pytanie o koszty... Jak się one orientacyjnie przedstawiają? Czy rzeczywiście jest to dom tani i szybki w budowie?

edziunia
31-03-2008, 17:09
Nasz cichy juz gotowy!!Powiedzmy....!jutro lejemy posadzki!Tynki,ogrzewanie,elewacja juz skonczona!No i zostanie wykonczenie wnętrza tj.urządzenie.Myślimy że wiosną wprowadzka!

Jeśli chodzi o pytanie czy jest to dom tani i szybki w budowie to tak jak ktoś wcześniej wspomniał to duża ilość narożników sprawiła pewne utrudnienia a pozatym chyba ok.Jeśli chodzi o koszt to myśle że można go spokojnie porównać z kosztami podanymi w projekcie kosztorysu (jedyny problem był w momęcie stawiania dachu ponieważ okazało sie że w projekcie jest zastosowana gotowa więźba dachowa która wychodziła 3 razy drożej, oczywiście zastosowaliśy standardowe krokwie no i tu był problem z tarasem tj.musieliśmy "podeprzeć" dach dodatkowymi belkami ponieważ kierownik budowy nie widział innego rozwiązania takze na tarasie mamy teraz dwa słupy-niestety coś za coś!!
Postaram się jak najszybciej przesłać zdjęcia!
Pozdrawiam!!

ania82
02-04-2008, 19:34
Widzieliśmy z mężem dwa Ciche Zakątki i Twój Edziunia jest trzecim, który musi mieć dodatkowe belki na tarasie, podpierające dach. Niewątpliwie jest to "minus" tego projektu... A co do dużej ilości narożników- moim zdaniem, choć są pewnym utrudnieniem w budowaniu, urozmaicają bryłę budynku. Nie jest to standardowa "stodoła" (jak to czasem mówią na takie domy ;) ) z dwuspadowym dachem. Dwa filary z przodu, murki, zadaszone tarasy... chyba to właśnie czyni ten dom ciekawym.
Mam jeszcze pytanko: jakie zastosowaliście ogrzewanie? Tak jak w projekcie rozmieściliście grzejniki (chodzi mi głównie o salon) bo nasz cichy przeszedł małą rewolucje w środku i muszę zaprojektować na nowo ogrzewanie :) Zastanawiam się jak wyglądają grzejniki na ścianie w salonie przy tak dużych drzwiach tarasowych?

ania82
06-04-2008, 11:04
Witam

Na początku podziękowania za zdjęcia i gratulacje bo dom wygląda znakomicie :)
Nasz Cichy przeszedł małą rewolucje w środku, ale chcemy budować takim samym systemem jak Wy więc tym badziej fotki się przydadzą. Zdecydowaliśmy że zastosujemy, tak jak jest przewidziane w projekcie, gotową więźbę żeby nie robić dodatkowych filarów podpierających dach od strony tarasu. No i za namową taty przesuneliśmy o metr ścianę od strony tarasu powiększając tym samym salon.
Pozdrawiam

Lara0
23-07-2008, 07:44
Bardzo proszę o kontakt jeśli ktoś z Was budował ten dom. Będę bardzo wdzięczna...

wacekplacek
18-09-2011, 16:26
mam zamiar zająć się budową domu cichy zakątek z kolekcji muratora , jeżeli ktoś zbudował taki dom proszę o kontakt. Chciałbym skorzystać z waszych doświadczeń. Interesuja mnie także realne koszty budowy

roman.p
16-04-2012, 00:16
jestem w trakcie budowy . Projekt troche zmieniłem . Stawiam dom na wsi gdzie nie ma gazu , więc kotłownia wg. projektu to nieporozumienie . W tym miejscu będzie coś w rodzaju skrytki . Zamiast garażu będzie kotłownia , pokój i garderoba .