PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplanie poddasza



agniesia81
12-01-2007, 17:55
Zaczęliśmy ocieplać poddasze i obawiamy się czy wystarczającą ilość wełny kupiliśmy.Jak najlepiej dokonać pomiarów dachu żeby wiedzieć dokładnie ile materiału będzie potrzeba?Mamy jeszcze jedno pytanko:jaką folię zastosować(paroizolacyjną czy paroprzepuszczalną)na dach z pełnym deskowaniem,papą i blachodachówką?Wktórym miejcu umieścić tą folię?Pozdrawiamy.

radomik
12-01-2007, 18:04
Jeśli chodzi o ilość:
powierzchnia dachu (-) powierzchnia dachu pod podbitkę (=) ilość powierzchni do docieplenie.

piejar
12-01-2007, 18:27
Najlepiej wziąć miarę (metr prosty zwijany ;-)) i pomierzyć z natury na poddaszu.
Generalnie nad płytę kg (czyli pod wełnę) daje się folię paroizolacyjną. Przy pełnym deskowaniu - nie wiem, ale moim zdaniem nie trzeba już dawać żadnej folii pod deskowanie. Osobiście nie jestem fanem pełnego deskowania.

chopinetka
12-01-2007, 18:29
Witaj

Jak masz pape to po co ci folia? Z tego co wiem jest jedno albo drugie.

pozdrawiam

Heath
12-01-2007, 18:31
Polecam ten wątek:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=18238

tam jest wszystko na ten temat

zezo
12-01-2007, 18:43
Wszystko zależy od tego jaką masz wełnę. :D
Pełne deskowanie to wełna musi byc dylatowana od desek szczelina wentylacyjną wynoszącą od 3 do 6 cm. /np.ruszt ze sznurka/
Pierwszą warstwę wełny dajesz miedzy krokwie, jaka grubość?
od grubości krokwi odejmujesz wartość szczeliny wentylacyjnej,następnie dajemy nastepną warstwę wełny /w poprzek krokwi/
i teraz najważniejsze :wink:
Np. ROCKWOOL zaleca aby folię paraizolacyjną dawać tylko w pomieszczeniach mokrych /kuchnia, łazienka WC/ a w pomieszczeniach suchych mozna nie dawać.
Pamietać nalezy o wykonaniu 10cm zakładu foli paraizolacyjnej i ich sklejeniu taśmą.
Powodzonka :wink:

Marzin
12-01-2007, 18:44
Witaj

Jak masz pape to po co ci folia? Z tego co wiem jest jedno albo drugie.

pozdrawiam

No właśnie nie!, Mimo deskowania i papy, folia musi być. Przekrój prawidłowego ocieplenia w takim przypadku jest na stronie rockwool. Miłej lektury.

zezo
12-01-2007, 18:55
A z tego co pamietam to URSA zaleca paraizolacje wszędzie, czy są to pomieszczenia suche czy mokre, zalecaja aby dawać folie paraizolacyjna.
Dobrze jest jeszcze obliczona grubość wełny pomniejszyć o 1-2 cm :o
w zwiazku z tym że wełna znacznie powiększa swoja objetość i aby nie doszło do sytuacji gdzie sznurkowy ruszt nie uchroni wełnę przed dotykaniem deskowania. :wink:

zezo
12-01-2007, 19:00
radomik napisał

powierzchnia dachu (-) powierzchnia dachu pod podbitkę (=) ilość powierzchni do docieplenie.
Fajny sposób :wink: podoba mi się.
Proste a perfekcyjne wyliczenie :wink: :wink: :wink:

chopinetka
12-01-2007, 20:07
Marzin ale mi chodzi o miejsce między dechami a wełną. Chyba się nie zrozumieliśmy albo ja mam złe informację. Później oczywiście ta folia musi być.

pozdrawiam

radomik
13-01-2007, 14:11
radomik napisał

powierzchnia dachu (-) powierzchnia dachu pod podbitkę (=) ilość powierzchni do docieplenie.
Fajny sposób :wink: podoba mi się.
Proste a perfekcyjne wyliczenie :wink: :wink: :wink:

z życia wzięte i sprawdzone
:lol:

Andrzej Wilhelmi
13-01-2007, 21:44
Witaj

Jak masz pape to po co ci folia? Z tego co wiem jest jedno albo drugie.

pozdrawiam

No właśnie nie!, Mimo deskowania i papy, folia musi być. Przekrój prawidłowego ocieplenia w takim przypadku jest na stronie rockwool. Miłej lektury.

Warto wypowiadać się profesjonalnie. Oczywiście żadnej folii paroprzepuszczalnej nie musi być!!! A jak ktoś pisze, że musi być to powinien napisać dlaczego! Folia paroizolacyjna musi być w każdym pomieszczeniu bo my też wydychamy parę wodną. Przegroda budowlana a taką jest dach to nie kanał wentylacyjny. Izolacja cieplna musi być chroniona przed dostępem pary wodnej bo to w tej izolacji nastąpi jej skroplenie a następnie zamarznięcie. Pozdrawiam.