PDA

Zobacz pełną wersję : "DACHOWKA" i straszny metlik w glowie



Robert pomorskie
12-01-2007, 18:54
Bylem zdecydowany na ceramiczna dachowke Koramic , ale nie wiem co mnie tknelo i poczytalem sobie troszke na forum o dachowkach . Teraz jestem troche zalamany , musze w przeciagu 2 tygodni zdecydowac sie na jakac dachowke , a w dniu dzisiejszym nie mam zadnej alternatywy. Zastanawialem sie nad von Muller ale jak sie dowiedzialem ze to juz od roku jest Winerberger to sie zastanawiam czu aby napewno jest le[rza od Koramica. i co Wy na to?

dabell
13-01-2007, 17:44
A może dachówka Bogen? Ja będę taką miała, przepiękny głęboko czekoladowy kolor (jej zdjęcie w moim dzienniku - niemiecka, Wienerberger też ją połkną od paru miesięcy, ale jest świetna, głębokie zamki, właśnie za kilka dni będzie na moim dachu. Poszukaj - jest wątek na muratorze. Była dla mnie alternatywą dla Creatona.

Pozdrawiam
Dabell

Robert pomorskie
13-01-2007, 18:58
Creaton bardzo mi sie podoba , ale jest za drogi . Mam ponad 300 m kw dachu. Czy moglabys mi podac jakies namiary na strone Bogena? Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
13-01-2007, 20:33
W moim przekonaniu nie ma pojęcia dobra czy zła dachówka. Wszystkie są wypalane z gliny. Wszystkie są krzywe i wszystkie doskonale będą chroniły Twój dach. Kieruj się względami estetycznymi i ceną. Pozdrawiam.

dabell
14-01-2007, 09:15
Creaton bardzo mi sie podoba , ale jest za drogi . Mam ponad 300 m kw dachu. Czy moglabys mi podac jakies namiary na strone Bogena? Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Dachówki bogena -link.
http://www.bogener-dachziegel.de/index.php?content=p_0_0_0
Ja mam model Innovo 12. Na dach 190m2 wyszło: dachówka podstawowa 8,700, za całość 13.600.
Pozdrawiam i życzę zadowolenia z wyboru dachówki (jaka by nie była :P - ja jedną sztukę mojej czekoladki wożę w bagażniku :-) - żeby móc się jej przyglądać w każdej chwili, no aż położą ją na dachu 8) ).
Najważniejsze by móc patrzeć na swój dach z takim samym zadowoleniem przed długi czas, i być przekonanym że wybrałoby się to samo nawet za jakiś czas.
Pozdrawiam
Dabell

radomik
14-01-2007, 12:13
W moim przekonaniu nie ma pojęcia dobra czy zła dachówka. Wszystkie są wypalane z gliny. Wszystkie są krzywe i wszystkie doskonale będą chroniły Twój dach. Kieruj się względami estetycznymi i ceną. Pozdrawiam.

A czy ta dachówka dobra czy zła to się okaże dopiero za "X X" lat

Andrzej Wilhelmi
14-01-2007, 23:10
Życzę Ci 100 lat i niedożyjesz żeby to sprawdzić. Nawet najgorsza dachówka Cię przeżyje. Pozdrawiam.

KiZ
15-01-2007, 07:17
Ja kupiłem koramica w pazdzierniku, polozony został w listopadzie. Tez czytałem wiele niepochlebnych opinii, ale okazało sie, ze moj towar był bardzo dobry. Dekarze chwalili parametry, wizualnie wszystko jak Pan Bóg przykazał ;)

wartownik
15-01-2007, 07:32
Dachowki w Kunicach produkowane sa od dawna.
W okolicy przeogromna liczba ich dachowek lezy na dachach i maja sie dobrze.
Na tym terenie swietnie sie tez trzymaja przedwojenne karpiowki produkowane w Lubiniu.
Najbardziej ciekawia mnie przedwojenne pokrycia dachowka betonowa , przezyly wiele ceramicznych i nadal spelniaja swoja funkcje.

radomik
15-01-2007, 17:21
Ja kupiłem koramica w pazdzierniku, polozony został w listopadzie. Tez czytałem wiele niepochlebnych opinii, ale okazało sie, ze moj towar był bardzo dobry. Dekarze chwalili parametry, wizualnie wszystko jak Pan Bóg przykazał ;)

nasze zawsze jest wszystko NAJ NAJ, a czyjeś BEEEE

wartownik
15-01-2007, 17:36
No tak , tylko jak odroznic co jest nasze , a co nie nasze ?

Robert pomorskie
16-01-2007, 16:22
Decyzja podjeta. von Muller w kolorze orzech angoba . CZy wybor sluszny? to napewno okaze sie dopiero za pare lat . Dziekuje Wszystkim za rady .
Pozdawiam

radomik
16-01-2007, 18:32
von Muller


jak sam producent wskazuje VON :wink:
żartuję :D

Pozdrawiam

wartownik
16-01-2007, 18:53
von Muller


jak sam producent wskazuje VON :wink:
żartuję :D

Pozdrawiam

Muller ( Müller ) to tez tak jakos , hmm http://www.rippenschneiderforum.de/images/smilies/22.gif


Tez zartuje ...