PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SEWERYNA pracownia ARCHIPELAG



Willie
15-01-2005, 20:38
Witam!
Chętnie posłucham rad doświadczonych, a może ktoś zbudował i chce się pochwalić zdjęciami???
pozdrawiam
8)

Bodek 11
25-04-2005, 09:25
Ktoś buduje Seweryna ?? Kupiłem ten projekt i zamierzam ruszyć w czercu.

Willie
26-04-2005, 14:12
Witam!

Słabo coś sie sprzedaje ten projekt - w biurze nie potrafili mi powiedzieć kto go zbudował.
Ja też kupiłem, ale rusze najwcześniej koniec lipca. Buduje w Warszawie na Białołęce.
Po dyskusjach z architektem zmieniliśmy przede wszystkim układ spiżarki bo kiszka metr szeroka wydawała się bardzo niepraktyczna. Poza tym zwiększyliśmy dolną łazienkę kosztem garderoby i zmniejszyliśmy okna w salonie o jedno skrzydło. Nie wiem tez jak rozwiązać wykonanie komina salonowo-ogrodowego bo obawiam się trochę tych 4 metrów w górę + wychodzi w osi krokwii koszowej co też nie jest zdrowe...
reszta to drobiazgi typu luksfery w garażu :wink:

A Wy robiliście jakieś istotne zmiany? Gdzie bedziecie budować?

pozdrawiam

Bodek 11
26-04-2005, 17:28
Cześć, budujemy w Rzeszowie zaczynamy pod koniec czerwca. Zmiany, jakie dokonujemy (na razie) to przesunięcie tarasu trochę bardziej w kierunku sypialni, kominek idzie na ścianę salonu w rogu obok schodów lub na ściankę koło obecnej kuchni. Rozwalamy ścianki kuchni i robimy tam otwartą jadalnię a z gabinetu robimy kuchnię naszym zdaniem kuchnia powinna być od wejścia. Robimy po drugiej stronie taki sam balkon. Moim zdaniem kominek w tym miejscu jest nieporozumieniem, dlatego go przestawiamy (będzie ogrzewał jednocześnie cały dom i poddasze. Kominek na tarasie jest niepotrzebny – tak mówią koledzy, którzy go tam mają.

Willie
29-04-2005, 16:04
A nam się akurat spodobał ten pomysł z kominkiem, tyle że trzeba bedzie to porządnie zbudować.....

Macie już kosztorys? Ja właśnie czekam na 2 wyceny na generalne wykonastwo ale w podziale na poszczególne etapy.ciekawy jestem ile pod Rzeszowem nasz Seweryna kosztuje???

pozdrawiam

Bodek 11
03-05-2005, 21:00
Nie mamy jeszcze kosztorysów, ale wszyscy, których pytamy a mają już budowy za sobą powiadają, że do zamieszkania 450 000,00 powinno wystarczyć.

Willie
05-05-2005, 16:02
No to zobaczymy co mi tutaj pokażą.
Na jesieni miałem taka zupełnie wstepną oferte właśnie ok 450 tys....ciekawa zbieżność.

pozdrawiam

Ania/Mat
08-06-2005, 19:59
Właśnie kupiliśmy projekt i wrysowywane są zmiany. W zasadzie zdecydowaliśmy się na usuniecie spiżarni na korzyść zwiększonego gabinetu, zmniejszenie powierzchni przeszklonych w pokoju dziennym, scianę kolankową i likwidację ściany oddzielającej kuchnię od salonu.
Mamy nadzieję na odbiór gotowych projektów do końca przyszłego tygodnia. Poźniej kosztorysy i ...do roboty ;-) Technologia planowana to polski 'porotherm' 35 cm bodaj i styropian 12 cm. Bardzo chętnie wymienimy się kosztorysami ;-) tak dla porównania możliwości ekip budowlanych. Planujemy stan surowy otwarty (dach z pełnym deskowaniem i papą bez dachówki) w tym roku, resztę w przyszłym. Lokalizacja pod Poznaniem. Zresztą w ogóle mamy nadzieję na wymianę informacji ;-)

Ania/Mat
29-08-2005, 20:15
Dobra.
Wlasnie dostalem kosztorys na stan surowy (bez dachu) netto ... 115k PLN
Wlasciwie za roboty ziemno-murowe (nawet bez tynkow) porotherm.
Nie wiem jak w tym świetle wyglada 450k do zamieszkania.Cos mizernie to widzę ;-)
Chyba zawał serca nr 1. Idę do 2-3 konkurencji na raz, moze zaproponują lepsze warianty ;-)

Willie
01-09-2005, 11:36
Ja na pewno za tyle nie zamieszkam....... :roll:

oczywiście sporo zależy od standardu wykończeń, ale minimum szacuję ponad 500 tys :oops:

inna sprawa że koszty robocizny na pewno są różne w różnych częściach kraju, no i sposób budowy - ja buduję z generalnym wykoanwcą co jest zawsze droższe..........

mam nadzieję że jednak wyjdziecie z zawału raz-dwa :wink:
powodzenia :P

shakindudi
16-10-2005, 22:09
Witam

Czy ktoś z szanownych "forumowiczów" pobudował ten dom lub jest w trakcie jego budowy ? Jestem ciekawy jakich kosztów można się spodziewać na poszczególnych etapach budowy np. fundamenty, sciany, dach itd. Super by bylo gdyby ktos z Państwa podesłał zdjęcia zrelizowanych lub relizowanych budów na mój e-mail byłbym naprawde wdzięczny :)
Poniżej link do domku moich i mojej żony marzeń:
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=432

pozdrawiam Krzysztof

Willie
17-10-2005, 09:39
http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39587&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=seweryna


odnośny wątek

pozdr

Ania/Mat
12-11-2005, 20:30
W naszej Sewerynie prace ruszyły żwawo. Właśnie kończymy fundamenty. O ile pogoda nie namiesza, do połowy grudnia stanie skorupa, po czym ruszy ekipa dachowa. W marcu okna a później się zacznie ;-) Koszty koszty, koszty ;-)
Zobaczymy jak to będzie.

Willie
15-11-2005, 12:51
Powodzenia!

Trzymam kciuki za pogodę jak i cała reszta Forumiaków którzy stawiają w tym okresie swoje domy - wrzućcie jakies zdjęcia, chetnie bedę porównywał do swoich :wink:

pozdrawiam

Czajni_K
29-12-2005, 23:15
Witam
Wreszcie po paru miesiącach zapadła decyzja - SEWERYNA.
Dom stanie kilka kilometrów od Lublina. Architekt - ten od Adaptacji po godzinie przeglądania projektu i wysłuchaniu naszych propozycji zmian , mial bardzo nietęgą minę. Zmieny - jak narazie, to: w miejscu gabinetu i spiżarki będzie kuchnia , spizarka przeniesiona do WC przy wejsciu :) . W kuchni planujemy zrobic jadalnie, no i ten salon sporo tam okien, cos napewno zmniejszymy, ale co?? Jakoś nie mogę sobie wyobrazic tej ściany szyb.
Willie Twój Dziennik Budowy jest bardzo pouczającą lekturą (obowiązkową).
Mam do Ciebie wielką prosbę. Czy można osobiście zobaczyc jak wygląda Twoja Seweryna? A i rady doświadczonego nie zaszkodzi posłuchac..
Moj mail: [email protected]

Serdecznie pozdrawiam z nadchodzącym Nowym Rokiem.

Willie
02-01-2006, 12:31
Hej!

To niezła jadalnia Wam wyjdzie :wink:

ja twardo pozostałem przy gabinecie, tym bardziej że to osobiście mój bedzie :lol:

a ściana swzyb w salonie.......rzeczywiście niezła ściana, nieco zwęziliśmy te porcje vis avis wejścia z hallu a samo wejście nieco zwęziliśmy....ale nadal w salonie jest okien Co Niemiara :P

pozdrawiam

Imka
12-01-2006, 17:32
W naszej Sewerynie prace ruszyły żwawo. Właśnie kończymy fundamenty. O ile pogoda nie namiesza, do połowy grudnia stanie skorupa, po czym ruszy ekipa dachowa. W marcu okna a później się zacznie ;-) Koszty koszty, koszty ;-)
Zobaczymy jak to będzie.

Witam,
ciekawa jestem, na jakim jesteście dzisiaj etapie - poprzednio pisaliście o zmianach m.in. ścianki kolankowej - my też zrobiliśmy taką zmianę, w związku z czym pozwolę sobie na słowo przestrogi (o ile nie jest już za późno :-? )
my podwyższyliśmy ściankę kolankową o ok. pół metra - to prawda, że "zyskaliśmy" powierzchnię na poddaszu (dzięki temu mamy naprawdę dużą łazienkę :D ), ale nie pomyśleliśmy o innych konsekwencjach, niekoniecznie pozytywnych. Np. o tym, że "podnosimy" cały dach, również nad tarasem dach będzie [jest!] wyżej o pół metra, co uroku mu, niestety, nie dodało... :evil:
Ale gorszą konsekwencją, dużo gorszą, jest to, że "podniosły" się okna połaciowe i teraz wyglądanie przez okna bez pomocy dodatkowych jest po prostu niemożliwe!!! :evil: :evil: :evil: (do wielkoludów nie należymy :cry: ), poza oglądaniem nieba.
Powiedziałby kto, że przecież można obniżyć - oczywiście, ale tylko do pieruńskiej ścianki stolcowej :evil: a niżej już się nie da (chyba, że zmieniacie konstrukcję dachu, u nas więźba jest zrobiona zgodnie z projektem, więc jest równieź drewniana ścianka stolcowa), nie mówiąc już o otwieraniu - mamy veluxy, które "klamkę" mają u góry...
No i nie mówiąc o dodatkowych kosztach - więźba, sama ścianka, dach - bo wydłużyliśmy go trochę, żeby nie wyglądał jak za mała czapka na czubku głowy... No i wyższe drzwi balkonowe...

Myślę, że podwyższenie ścianki jest taka zmianą, którą trzeba naprawdę dobrze przemyśleć, gdybym mogła dzisiaj o tym decydować, to nie robiłabym tego, ewentualnie o mniejszą wartość, na pewno nie pół metra :x :x :x

Pozdrawiam i życzę przemyślanych decyzji :wink:

Willie
18-01-2006, 14:55
My podnieśliśmy o 30 cm po dużej dyskusji......
veluxy właśnie założone - podłóg docelowych jeszcze nie ma, ale rzeczywiście wyjrzeć ciężko...my co prawda nie mamy ścianki stolcowej ale ścianki na poddaszu będą jakiś metr od kolankowej więc też veluxów nie dało się niżej założyć........

z drugiej strony nie są jakoś wybitnie wysoko (choć sięgnąc do klamki trzeba będzie z podpórką - może poza mną) ale przecież żeby dobrze doświetlić pokój nie mogą być na samym dole zwłaszcza gdy dach taki płaski jak u nas......

fajne to budowanie - czasem aż Krew Człowieka Zalewa od niespodzianek :wink:

Imka - dla pocieszenia - jakie super widoki przez Wielki Balkon! :wink: :P

Imka
18-01-2006, 15:37
(...)
Imka - dla pocieszenia - jakie super widoki przez Wielki Balkon! :wink: :P

Jasne - na dom sąsiadów :o skądinąd przemiłych, jednakowoż nie są to widoki sklaniające do kontemplacji :o

"Zazdraszczam" Ci takich widoków z WB, my mamy takie, kiedy uda nam się dotargać drabinę pod okno połaciowe... :wink:

Willie
19-01-2006, 13:45
Nasze widoki też pewnie mają Termin Przydatności :wink: bo w okolicy same działki budowlane - na dzis kaurat z tej strony jeszcze możemy spojrzeć Okiem Szerokim, ale jak się inwestorzy wezmą to pewnie też za parę lat bedziemy głównie na sąsiednie domy zerkac :roll:

Ale z tą drabiną to mnie zaskoczyłaś....... ile od podłogi macie dolny kraniec veluxa??

pzdr

Imka
19-01-2006, 14:13
Ha, musiałabym przy okazji zmierzyć, a tak na szybko - ok. 1,7m, z tym, ze niektóre moglibyśmy jeszcze o jakieś 15 cm obniżyć (nie więcej, bo ścianka), a niektóre nie - bo koszowe od tego "wykuszu" (u Was w kuchni, u nas w jadalni) nie pozwalają...
A jak zakończyły się rozterki w odcinku pt. Wole Oko?
Pokażesz jakieś fotki?

Pozdrawiam :wink:

Willie
20-01-2006, 11:30
Słychać?
To ja się biję w piersi :oops:

fotki już się brałem i niestety się okazało że po ostatniej zmianie dysków wsiąkły mi wszystkie (!) zdjęcia zmontazu okien :o
Na szczęście mam dyżurny backup u Teścia, ale to dopiero w weekend.... na pewno wrzucę jak tylko będę mógł.

Co do Wolego - czekamy na wycenę opcji montażu dokładnie tak jak u Was - czyli 4 odrebne części balkonu zamiast 3 - oryginalnie miał być jeden wielki kawał balkonu do samej góry z otwieranym łukiem - ale stwierdziliśmy że jak musimy go de facto sprowadzić do normalnych kształtów to dlaczego dodatkowo płacić za jeden wielki kawał ościerzy.....ale coś długo liczą......

gorzej że czekamy też na efekt naszej reklamacji w/s drzwi wejściowych i balkonu w sypialni i jakoś sięprzeciąga.......

a najgorzej to mnie te mrozy denerwują :evil:

ale poza powyższymi to humor mam KWITNĄCY :wink: :lol:
czego i Wam zyczę, zwłaszcza na weekend :P

ps - kiedy planujecie przeprowadzkę????

Willie
22-01-2006, 18:51
Wreszcie się udalo - nowe fotki w albumie - zapraszam :P

Czajni_K
22-01-2006, 22:08
Witam.
Willie, Wreszcie sie doczekaliśmy :) SUPER masz okieneczka!!!!
A tak z ciekawości drewniane czy pcv??
Ale widzę ze pomimo zimna Panowie dzielnie po dachu spacerują :o .
Imka ja tez myślałem o podniesieniu dachu, ale niestety w warunkach zabudowy u nas na działce max. wysokośc budynku to 8m, a Seweryna ma chyba 8,2...m......... no cóż.........chyba nikt nie będzie tego mierzył.
Pozdrawiam

Imka
22-01-2006, 22:40
No naprawdę!!! Miło popatrzeć "jak się wykańczacie" :lol: Piękny dom... :lol:
Nie mogę powstrzymać ciekawości - czy macie wszystkie okna w jednym kolorze? :wink:
Ależ cieszy oko taki widok - dachóweczka na dachu (i znowu spytam - jaki to kolor?) okna w oknach... Naprawdę, piękny dom... :D
I jaki podobny do projektu... :wink:

A skoro drzwi wejściowe już za Wami, to zapytam - jakiej szerokości i w jakim układzie zrobiliście (układ doświetleń - boczne, górne)? My jeszcze nie zdecydowaliśmy, ostatnio zwęziliśmy trochę wejście, a na razie są solidnie zabite deskami, a my wchodzimy przez kotłownię...

Mnie też te mrozy denerwują - ileż razy można jeździć, żeby podtrzymywać ciepło domowego ogniska? :evil: Np. cztery razy dziennie :evil: Nie udało się nam podłączyć gazu i ogrzewamy kominkiem...

Przeprowadzka... Taaak, jest takie słowo, ostatnio wymawiane "z pewną taką nieśmiałością" :roll: Słowo, które naturę ma "horyzontalną" - im bardziej wydaje nam się, że się do niego zbliżamy..... :roll:
Pierwsze plany to święta (jakiś taki magiczny termin), te, które właśnie minęły :( Następne święta, to Wielkanoc, ale jak patrzę na to, co jest jeszcze do zrobienia, to myślę sobie, że ten świąteczny Wielki Dzień wypadnie pewnie latem :wink:

Pozdrawiam gorąco wszystkich Sewerynowiczów :wink: i oby do lata... 8)

Imka
22-01-2006, 22:44
Witam.
... ja tez myślałem o podniesieniu dachu, ale niestety w warunkach zabudowy u nas na działce max. wysokośc budynku to 8m, a Seweryna ma chyba 8,2...m......... no cóż.........chyba nikt nie będzie tego mierzył.
Pozdrawiam

Odradzam, zdecydowanie odradzam podwyższenia!!

A jak Wasz domek? Na jakim jest etapie? :wink:

Willie
23-01-2006, 10:52
- czy macie wszystkie okna w jednym kolorze? :wink:
Ależ cieszy oko taki widok - dachóweczka na dachu (i znowu spytam - jaki to kolor?) okna w oknach... Naprawdę, piękny dom... :D
I jaki podobny do projektu... :wink:

A skoro drzwi wejściowe już za Wami, to zapytam - jakiej szerokości i w jakim układzie zrobiliście (układ doświetleń - boczne, górne)?

Pozdrawiam gorąco wszystkich Sewerynowiczów :wink: i oby do lata... 8)

Aby do lata!

Okna wszystkie w jednym kolorze, drewniane, sosna jasny brąz (się to niby nazywa :lol: ) a dachówki kolor miedziany :D
Drzwi mamy z naświetlami bocznymi, górne nie weszło (trochę potem żałowaliśmy, ale były pewne względy techniczne) - wyszły szeroko bo jak w projekcie - jak poszerzylismy skrzydło do 110 to naświetla mają 58......i generalnie KUPA SZKŁA.... :wink:

pozdrawiam skulony w oczekiwaniu na -45 :cry: :oops: :wink:

Imka
23-01-2006, 13:58
No no, to niezłe wejście się szykuje :wink: , pozwolisz, że podrążę temat: czy naświetla są w całości, czy są dzielone - na ile części?

Odwzajemniam się fotkami zimowego domku - ciekawe, ile jeszcze śniegu wytrzyma ten dach? :roll: Przy takiej zimie na poddaszu będzie można zapaść w sen zimowy - warstwa śniegu dość skutecznie zasłania okna połaciowe - ani wyjrzeć, ani otworzyć.... :(

Pozdrawiam,

Willie
23-01-2006, 14:43
Naświetla dzielone na 4 kawałki szprosami konstrukcyjnymi..... wyszukam jakąś fotkę i podeślę :wink:
pozdr

Imka
23-01-2006, 15:26
Super, dzięki, czekam na fotkę... :wink:

pozdrawiam

shakindudi
26-01-2006, 23:29
Witam wszystkich fanów domku SEWERYNA ale i nie tylko :) I oczywiście Willie(ego) :) , którego domek miałem okazje oglądać będąc w Warszawie, ale niestety nie mogliśmy się osobiście spotkać i poznać.
W dniu dzisiejszym odebrałem od architekta projekt :D z naniesionymi poprawkami. W naszym przypadku seweryna uległa małym zmianą z zewnątrz i dużym zmianą wewnątrz. Wejście z oczkami pozostało, wole oko jest troszkę bardziej rozłożyste w związku z tym, że do pokrycia dachu użyć chcemy dachówki Wienerberger von Muller "Holenderki" z system klinów, zniknęło też małe oczko z garażu, reszta podobnie jak w orgnialnym projekcie. Zmiany wewnątrz są duze. Moja PP jak Willie nazywa żonę :):) chciała aby Living Room był ok. 45 metrów i taki udało nam się zrobić. Kuchnie mamy od frontu, Gabinet w miejscu Kuchni. Do łazienki jest wejście z Holu, a w miejscu sypialni i łazienki, zrobliśmy pralnie z suszarnią. W miejscu WC jest spiżarnia przy kuchni itd. itd. dużo by pisać. Na górze mamy 3 sypialnie + łazienka. Nasza sypialnia to pomieszczenie z Wolim Oczkiem i przestrzeń łazienki z orginalnego projektu - udało nam się w ten sposób wygospodarować 24 m2 użytkowej w sypialni :), łazieneczkę mamy w innym miejscu. Teraz trzeba będzie poszukać ekipy i po pozwoleniu na budowę zabrać się ostro za robotę :) pozdrawiam wszystkich a taka na marginesie może stworzymy listę osób (nicków), które budują sewerynę i są na tym forum ? Zawsze można się wymienić informacjami i poradami, zdjęciami itd. :)
:D :D

Willie
27-01-2006, 10:31
Hej!

Niezłe zmiany :wink:

Ta sypialnia z Wolim Okiem to super fajny pomysł :P

powodzenia i pozdrawiam

Hipek
16-02-2006, 08:05
Cześć Willi,
Mam nadzieję że nie masz mi za złe ale nie czekałem na Ciebie i pojechałem sobie w zeszłym tygodniu na Białołękę obejrzeć Twoją Sewerynę...
Drzwi do garażu :o - Duuuuża klasa! Respect!! Napisz co to za kolor i kto jest producentem. Mam nadzieję że moja Seweryna będzie równie piękna jak Twoja.

Pozdrawiam

Willie
17-02-2006, 14:28
Cześć Hipek,

dzięki za dobre słowo :P

brama to Wiśniewski złoty dąb, szerokie panele......
my się nieco zdziwiliśmy finalnie bo myśleliśmy że bedzie jaśniejsza ale to po części dlatego że też myślelismy że stoplarka okienna bedzie nieco ciemniejsza :lol: :lol: :lol:

strasznie zabawna ta budowa :wink: :o

pozdrawiam i powodzenia

miklunia
24-06-2006, 13:22
jeśli ktoś z Państwa buduje w okolicach Warszawy dom "Seweryna" [bądź ma juz wybudowany], bardzo proszę piszcie. Rozpoczynam budowę w tym roku i chętnie zobaczyłabym jak to wygłada 'na żywo'. Z góry dziękuję.

sharky
04-07-2006, 11:40
Witam,
jak wszyscy tu obecni wybralem na swoj wymarzony dom projekt SEWERYNA.
Mam jednak pytanie odnosnie poddasza, czy bez podnoszenia sciany kolankowej pomieszczenia na poddaszu sa wystarczajaco duze i wysokie jako pelnowartosciowe pokoje czy lazienki?

Willie
04-07-2006, 13:32
Hej!

gratuluję projektu :wink:

ja podniosłem 30 cm - wydawało mi sie że to max zeby dom nie stracil proporcji (i nadal tak mi sie wydaje) i generalnie jestem zadowolony....
ciężko odpowiedzieć na takie pytanie bo kazdy ma inne preferencje- akurat nasza rodzina jest raczej srednio-niskiego wzrostu więc nie narzekamy :wink: ale jak pomyslę że sufit by zszedl o 30 cm.....to chyba dało by sie odczuć - pamietaj ze dach jest bardzo płaski więc w pomieszczeniach dominuje skos......

mogę tylko zaoferowac pokaz jesli bedziecie przejazdem :P

powodzenia

Czajni_K
04-07-2006, 20:07
Witam
Widzę, ze grono miłośników Seweryny sie ciągle powiększa.
Ja jestem na etapie fundamentów. A budowę przeciągnełą nam otydzień ekipa archeologów rozkopująca wykopy pod fundament. :) A wykopali kilka garnków i miseczek sprzed 5 tys. lat :o
Sharky ja nie podnosze ścianki kolankowej ale tylko dlatego ze mam takie warunki zabudowy.
Niedaleko Lublina stoi prawie wykonczona Seweryna bez podniesionej scianki kolankowej i jak dla mnie ( 183cm) to troszke nisko na poddaszu :( . Jak chcesz to moge Ci wysłac zdjęcia tego poddasza.
Willie pokaz swoje wykonczone przypory a w szczegolnosci "kanty".
A jako ciekawostka to w okolicach Lublina stoją dwie Seweryny,a dwie następne są w budowie ( wtym jedna nasza) .
pozdrawiam
Piotrek

Willie
05-07-2006, 08:27
Czajni-K
gratuluje startu :wink:
wrzuce przypory do albumu w wolnej chwili - kosztowały nas i wykonawcę kupę nerwów......na dzis to nawet znam juz 2 szkoly wykończenia kantów :wink:
To Lublin został oficjalnie Krajowym Centrum Seweryńskim - gratulacje :P

pozdr

sharky
05-07-2006, 11:09
Witam
Sharky ja nie podnosze ścianki kolankowej ale tylko dlatego ze mam takie warunki zabudowy.
Niedaleko Lublina stoi prawie wykonczona Seweryna bez podniesionej scianki kolankowej i jak dla mnie ( 183cm) to troszke nisko na poddaszu :( . Jak chcesz to moge Ci wysłac zdjęcia tego poddasza.
Willie pokaz swoje wykonczone przypory a w szczegolnosci "kanty".
A jako ciekawostka to w okolicach Lublina stoją dwie Seweryny,a dwie następne są w budowie ( wtym jedna nasza) .
pozdrawiam
Piotrek
Ja niestety tez nie moge podniesc scianki kolankowej. U mnie warunki zabudowy ograniczaja wysokosc budynku do 8m.
Na dodatek chcemy rozciagnac dom o ok 1m co jeszcze bardziej splaszczy nam dach.
Bardzo chetnie obejrze fotki z poddasza, jesli mozesz wyslac to ja poprosze :) Na priva wysylam ci moj adres e-mail.

marzenar28
23-07-2006, 12:54
Seweryna z Archipelagu - czy ktoś ją może buduje teraz albo już zbudował???

Willie
24-07-2006, 16:17
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39587&highlight=seweryna

pozdr

marzenar28
25-07-2006, 07:41
Willie dziękuję Ci bardzo za odpowiedz. Obejrzałam już Twoje fotki z budowy. Najchętniej to chciałabym zobaczyć go na żywo nie koniecznie musi być Twój:)ale jeśli byś mi kiedyś pozwoli zerknąć byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam gorąco.......

Agira
04-08-2006, 18:03
Cześć
My budujemy pod Lublinem
Zmian będzie i to sporo
podnosimy o 50 cm
przenosimy komin
brama garażowa prawdopodobnie z boku
przesuwamy trochę taras i likwidujemy zadaszenie
likwidujemy schody i robimy je w pomieszczeniu gospodarczym ( w ten sposób mamy tymczasowe mieszkanko z osobnym wejsciem z dworu)

Willie i Imka wspaniale wyszły wasze domki gratulacje :D

mam nadzieję że mogę liczyć na wasze wsparcie

Imka
07-08-2006, 09:28
Willie i Imka wspaniale wyszły wasze domki gratulacje :D

mam nadzieję że mogę liczyć na wasze wsparcie

Agira - witaj wśród fanów Seweryny :lol: :lol: :lol:

Dzięki za ciepłe słowa :lol: :oops: :lol:

Zmiany u Was rzeczywiście duże, bardzo duże!!! A w razie problemów - śmiało pytaj, musimy się wzajemnie wspierać :D

A na jakim jesteście etapie, czy już budujecie (pierwsza łopata już wbita? :wink: ), czy dopiero planujecie/zbieracie Ważne Dokumenty? :wink:

Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

Agira
07-08-2006, 20:58
A na jakim jesteście etapie, czy już budujecie (pierwsza łopata już wbita? :wink: ), czy dopiero planujecie/zbieracie Ważne Dokumenty? :wink:

Pozdrawiam i życzę powodzenia :D

Jak narazie zbieramy dokumenty. Brakuje nam jeszcze planów do przyłącza wody
Architekt już nanosi nasze zmiany na planie
W tym roku napewno chcemy ogrodzić działkę i jak się uda wylać fundamenty
no i posadzić jakieś drzewka :wink:

Pozdrawiam Agnieszka

Agira
17-08-2006, 07:57
Imka mam pytanie odnośnie pomieszczenia nad garażem.
Planujemy zrobić tam pokój telewizyjny i nie wiem czy będzie wystarczająco duże po podniesieniu o 50 cm. Ile zyskało u ciebie?

Imka
23-08-2006, 08:53
Imka mam pytanie odnośnie pomieszczenia nad garażem.
Planujemy zrobić tam pokój telewizyjny i nie wiem czy będzie wystarczająco duże po podniesieniu o 50 cm. Ile zyskało u ciebie?

Hm, my właśnie podnieśliśmy ściankę o ok. 50 cm.

Nad garażem, a dokładnie nad połową garażu, bo zrobiliśmy zgodnie z projektem - strop w garażu jest tylko w połowie pomieszczenia, a w drugiej połowie jest wysokość garażu aż do dachu, czyli małe wole oczko oświetla właśnie garaż - uff, mam nadzieję, że się nie pogubisz w tym opisie :roll: :wink: , no więc nad tą połową garażu mamy łazienkę - możesz ją obejrzeć w albumie - nasza łazienka (chociaż wysokości pomieszczenia aż tak dobrze nie widać).

Wyszła nam łazienka duża, jeśli chodzi o powierzchnię podłogi, ale z bardzo połamanym sufitem, do tego miejscami "nisko zawieszonym". Jak popatrzysz na zdjęcie ze ścianką przygotowaną do zawieszenia kibelków, to właśnie za tą ścianą jest już garaż - czyli wysokość w tym miejscu spokojnie pozwala na chodzenie, a jeśli planujesz zrobić tam pokój tv, to właściwie potrzebujesz tylko "miejsca na dochodzenie do miejsc bardziej leżących" :wink: :D :lol: A ten słup przed wanną, to niestety, fragment więźby, którego nijak nie dało się wyeliminować :roll: :x :-?

Nie podam Ci dokładnie wymiarów łazienki, bo ciągle zapominam zmierzyć, jak jestem na budowie, ale może z tego zdjęcia uda Ci się coś zobaczyć...

Pozdrawiam :wink:

barbara prusinowska
24-08-2006, 11:04
Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia budowy Seweryny. Marzy nam sie zobaczyć jak wyglada "na żywo" czy ktoś może nam w tym pomóc? Jesteśmy z Kalisza

Imka
25-08-2006, 10:53
Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia budowy Seweryny. Marzy nam sie zobaczyć jak wyglada "na żywo" czy ktoś może nam w tym pomóc? Jesteśmy z Kalisza

Witaj w klubie! :wink: :D

Z przyjemnością spełnimy Wasze marzenia :wink: :D :D :wink:
Mamy pod Toruniem "żywą" Sewerynę, jeżeli macie ochotę na małą wycieczkę, to serdecznie zapraszam.

Jeśli sie zdecydujecie, dajcie znać na priv, umówimy się konkretnie.

Pozdrawiam,
Imka

Skarbnik
25-08-2006, 11:48
Witam !
Prowadzę Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK w Głogowie ( www.e-skarbnik.pl ) i chętnie przyjmę zlecenie na rozliczenie kosztów budowy (w tym podział na poszczególne etapy) wraz z rozliczeniem zwrotu różnicy podatku VAT.
Obecnie buduję własny dom i koszty podzieliłem w układzie rodzajowym oraz wg. miejsc powstawania nastepująco:
I. Układ rodzajowy kosztów:
- materiały,
- energia (en. elektr., woda),
- usługi sprzętowe i transportowe,
- usługi budowlane,
- pozostałe usługi,
- wynagrodzenia,
- koszty finansowe (np. odsetki od kredytu, prowizje bankowe),
- pozostałe koszty

II. Koszty wg. miejsc powstawania:
A. Koszty przygotowania budowy oraz przyłączy,
B. Koszty budowy fundamentów,
C. Koszty ścian konstrukcyjnych i działowych wraz z kominami,
D. Koszty stropu,
E. Koszty dachu,
F. Koszty instalacji
G. koszty wykończenia

Oczywiscie podział kosztów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Jacek Zahorski
Biuro Usług Ksiegowych SKARBNIK
67-200 Głogów ul. Parafialna 11
tel: 605-668-060, www.e-skarbnik.pl
e-mail: [email protected]

Budowniczy007
03-09-2006, 17:09
Witam wszystkich. Właśnie po kilku miesiącach dyskusji nad niezliczoną ilością projektów zakupiliśmy ten najwspanialszy-SEWERYNĘ (niestety to tylko projekt). Gdy architekt, usłyszał zapytania w sprawie licznych przeróbek odesłał nas na forum.Jest to niewątpliwie cenna lektura. Będziemy stawiali domek w Markach koło Warszawy. Rozpoczęcie planujemy wiosną 2007, jeśli do tego czasu uporamy się z formalnościami. Nie ukrywam że liczę na cenne rady doświadczonych inwestorów a zwłaszcza Willego który jak się okazuje ma swój domek całkiem blisko. Już pojawia się pierwsze moje zapytanie: Czy ktoś z Was (zwłaszcza z okolic Warszawy) ma może ekipę która będzie wolna na wiosnę a jest godna polecenia? pozdrawiam Ania.

justik
05-09-2006, 20:48
Witam!
Właśnie kupiliśmy działkę i jesteśmy na etapie wybierania projektu. No i na 99% to Seweryna, ale oczywiście mamy tysiąc wątpliwości i dylematów. Jesteśmy z Górnego Śląska i chętnie obejrzelibyśmy to cudo. Jeżeli macie namiary na jakąś Sewerynę w naszym regionie dajcie znać, jeżeli nie macie pewnie - do kogoś z Was wkrótce zawitamy :D.
Pozdrowienia
Justyna

justik
05-09-2006, 20:50
Witam!
Właśnie kupiliśmy działkę i jesteśmy na etapie wybierania projektu. No i na 99% to Seweryna, ale oczywiście mamy tysiąc wątpliwości i dylematów. Jesteśmy z Górnego Śląska i chętnie obejrzelibyśmy to cudo. Jeżeli macie namiary na jakąś Sewerynę w naszym regionie dajcie znać, jeżeli nie macie pewnie - do kogoś z Was wkrótce zawitamy .
Pozdrowienia
Justyna

Ania/Mat
06-09-2006, 14:39
Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia budowy Seweryny. Marzy nam sie zobaczyć jak wyglada "na żywo" czy ktoś może nam w tym pomóc? Jesteśmy z Kalisza

Witamy...
My swoją mamy pod Poznaniem,jeśli to dla was będzie wygodniej, to zapraszamy...

pozdrawiam
Anka

Willie
12-09-2006, 19:23
Witam wszystkich. Właśnie po kilku miesiącach dyskusji nad niezliczoną ilością projektów zakupiliśmy ten najwspanialszy-SEWERYNĘ (niestety to tylko projekt). Gdy architekt, usłyszał zapytania w sprawie licznych przeróbek odesłał nas na forum.Jest to niewątpliwie cenna lektura. Będziemy stawiali domek w Markach koło Warszawy. Rozpoczęcie planujemy wiosną 2007, jeśli do tego czasu uporamy się z formalnościami. Nie ukrywam że liczę na cenne rady doświadczonych inwestorów a zwłaszcza Willego który jak się okazuje ma swój domek całkiem blisko. Już pojawia się pierwsze moje zapytanie: Czy ktoś z Was (zwłaszcza z okolic Warszawy) ma może ekipę która będzie wolna na wiosnę a jest godna polecenia? pozdrawiam Ania.

hej hej!

walcie jak w DYM :wink:
uprzedzam tylko że mogę być nieco......WYKAŃCZAJĄCY 8)
czyli innymi słowami - cięzko się ze mną umówić..... :cry:

aleMarki to nie dość że DWA KROKI to jeszcze Po IMIENIU :P :wink:

czekam na kontakt

Agira
13-09-2006, 21:36
Mam pytanie odnośnie fundamentów
-jakie robiliście czy wylewane czy z bloczków i jeśli wylewane to ile poszło wam m3 betonu
-jak to wyszło cenowo w waszym rejonie

pozdrawiam

Czajni_K
22-09-2006, 20:53
Witam
A u nas strop zalany 8) We wtorek wchodzi ekipa od dachu , dachówka tez wybrana - w poniedziałek zamawiam: miedziana angoba z Koramica. Ile płaciliscie za sztuke i z jakiej firmy dachóweczki?? A fundament mamy wylewany i z bloczków ale ilosci ni pamietam :D
Pozdrawiam
Piotrek

Budowniczy007
01-10-2006, 11:20
Witam wszystkich. Właśnie po kilku miesiącach dyskusji nad niezliczoną ilością projektów zakupiliśmy ten najwspanialszy-SEWERYNĘ (niestety to tylko projekt). Gdy architekt, usłyszał zapytania w sprawie licznych przeróbek odesłał nas na forum.Jest to niewątpliwie cenna lektura. Będziemy stawiali domek w Markach koło Warszawy. Rozpoczęcie planujemy wiosną 2007, jeśli do tego czasu uporamy się z formalnościami. Nie ukrywam że liczę na cenne rady doświadczonych inwestorów a zwłaszcza Willego który jak się okazuje ma swój domek całkiem blisko. Już pojawia się pierwsze moje zapytanie: Czy ktoś z Was (zwłaszcza z okolic Warszawy) ma może ekipę która będzie wolna na wiosnę a jest godna polecenia? pozdrawiam Ania.

hej hej!

walcie jak w DYM :wink:
uprzedzam tylko że mogę być nieco......WYKAŃCZAJĄCY 8)
czyli innymi słowami - cięzko się ze mną umówić..... :cry:

aleMarki to nie dość że DWA KROKI to jeszcze Po IMIENIU :P :wink:

czekam na kontakt
Cześć! Dzięki za odpowiedż! Nadal szukamy ekipy i PIN-a. Mamy wprawdzie 2 ale nie są z polecenia więc jesteśmy pełni obaw.Jeśli masz do polecenia ale nie na forum daj znać a skontaktujemy się inaczej. No i najważniejsze.Znależliśmy Waszą Sewerynę.Jest przepiękna!!!!!!! Nasza będzie inna ale mam nadzieję że równie ładna.Chcieliśmy sprawdzić czy podniesienie o 30 cm nie psuje bryły.No i nie psuje, co nas bardzo cieszy bo też w projekcie podnieśliśmy. Pozdrawiam Ania.

pezur
13-11-2006, 21:30
Witam, właśnie zadaszamy naszą Sewerynę ,chętnie wymienimy się uwagami
i podyskutujemy na temat tego projektu.Mówię w liczbie mnogiej ponieważ wszystkie decyzje dotyczące zmian i zakupów materiałów[jeżeli choddzi o estetykę] podejmuję z żoną a jest naprawdę w tym dobra.

mirek029
03-12-2006, 21:43
Witam
od nowego roku dołączamy do milośników Seweryny wiec miło się czyta o różnych uwagach :D

mirek029
03-12-2006, 21:53
Witamy
Od wiosny 2007 zaczynamy budowac Seweryne i miło poczytać o waszych doświadczeniach. Zastanawiamy sie nad podniesieniem dachu.

Midnight
08-12-2006, 20:01
Witam wszystkich,
i ja chciałabym dołaczyć do grona wielbicieli Seweryny. Chętnie zobaczyłabym ją w realu.
pozdrawiam
Edyta

grzegortom
21-12-2006, 22:37
Witam!
Od paru dni zastanawiamy sie nad wyborem projektu Seweryny, to będzie nasz drugi projekt, poprzedni który kupiliśmy jakiś miesiąc temu to projekt Szykowny. Im bliżej zebrania wszystkich dokumentów do pozwolenia, coraz bardziej sie wachamy czy nie wybudować Seweryny. Projekt architektonicznie jest super, lecz chyba za dużo marnotrastwa na dole, tz. duże pomieszczenie gospodarcze oraz hall, stosunkowo mały salon i brak ciekawego miejsca na telewizor + kino domowe. Zrezygnowalibyśmy z gabinetu i kominka na tarasie. A zatem czy ktoś już modernizował projekt podobnie jak my planujemy?
pozdrawiam :D

dextel1
02-01-2007, 16:24
Witam wszystkich na wiosne zaczynamy budowe seweryny z archipelagu, jezeli jest ktos z podkarpacia ktory juz cos takiego ma lub juz zadzialał w tym roku i jest w trakcie chetnie bysmy zechcieli ogladnac to na zywo gg1099400

Skid
13-01-2007, 06:37
Witam,
Mam pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z archipelagiem i czy może ktoś budował dom wg tego projektu???? :wink:
PILNE
Pozdrawiam

Skid
13-01-2007, 12:05
witam jeszcze raz
uprzejmie prosze o odp na ten temat czy ktos budowal SEWERYNE z pracowni ARCHIPELAG

ave!
13-01-2007, 13:57
witam jeszcze raz
uprzejmie prosze o odp na ten temat czy ktos budowal SEWERYNE z pracowni ARCHIPELAG
opcja szukaj:
:)
Willie buduje i album ma....
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=43350
był jeszcze jeden wątek w projektach .... http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=39587&highlight=seweryna+archipelag#top

iga&marcin
18-02-2007, 20:28
witamy wszystkich "seweryniarzy" :D :D :D
w zeszlym roku kupilismy projekt Sewerynki i po zebraniu wszystkich dokumentów i załatwieniu wszelkich zmian i formalnosci dostalismy pozwolenie i za ok miesiac moze poltora ruszamy (to bedzie jeszcze zalezalo od laskawej Pani Pogody :D :D :D )
Chcielibysmy prosic o porady i wszelkie informacje i oczywiscie jak najwiecej zdjec. jesli jest moze ktos z okolic szczecina kto wybudowal sewerynke to bardzo prosimy o kontakt.

straaaaaaaaasznie nie mozemy doczekac sie az sie zacznie nareszcie nasza budowa a jeszcze bardziej kiedy sie skonczy ;-)

jesli mozna to prosimy o informacje jak dlugo budowaliscie swoje sewerynki i ile kosztowala inwestycja.

Imka - suuuuuuuuuuuuuuper lazienka. domek zima tez wyglad extra ;-)
Willie - rewelacja ;-)

dextel1
19-02-2007, 13:53
Iga&Marcin czym macie zamiar kryc dach??

iga&marcin
19-02-2007, 23:33
mamy zamiar pokryc dach podwojna esowka cementowa z brassa.

iga&marcin
26-02-2007, 19:46
jesli mozecie to poprosimy o duuuuuuuuuzo fotek seweryny ;-)
nasza dopiero zacznie sie budowac wiec chcemy pocieszyc oko ;-) dzieki
[email protected]

mirek029
29-03-2007, 20:45
Odnośnie marnotrastwa na dole
To my przesuneliśmy ściane od lazienki i sypialni, to spowodowalo zmniejszenie pomieszczenia gospodarczego, zrezygnowalismy ze spizarni i tam i w gabinecie zrobimy kuchnie tam gdzie kuchnia jadalnia polaczoną z salonem
Pozdrawiam

mirek029
07-04-2007, 18:04
Witam wszystkich od marca zaczeliśmy prace i jak narazie idzie wszystko super. Mamy fundamenty :)

Agira
10-04-2007, 18:15
Wiatm
My też mamy fundamenty no prawie bo jeszcze piwnica się muruje
Mamy troszkę spadek na działce i ciekawa jestem jak to wszystko wyjdzie.
Najbardziej denerwuje mnie ten wzrost cen materiałów
Pozdrawiam

anetaz
16-04-2007, 13:59
Odnośnie marnotrastwa na dole
To my przesuneliśmy ściane od lazienki i sypialni, to spowodowalo zmniejszenie pomieszczenia gospodarczego, zrezygnowalismy ze spizarni i tam i w gabinecie zrobimy kuchnie tam gdzie kuchnia jadalnia polaczoną z salonem
Pozdrawiam
Witam.Mirek napisz o ile przesunąłeś ścianę kosztem pom.gospodarczego.Ja jestem na etapie adaptacji SEWERYNKI ,więc będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.Mam nadzieję ruszyć z budową w czerwcu.Pozdrawiam :lol:

mirek029
03-05-2007, 20:21
O 90 cm przestawilismy ścianke od pomieszczenia gospodarczego czym powiekszylismy sypialnie garderobe i lazienke.
Chcialem powiedziec ze po obejzeniu paru projektow na żywo moja zona odkryla bląd: zabudowa dachu na tarasie ma spadek 26 stopni a nie 32 i wszyscy dotąd robią za wysoko co widac na żywo. Sprawdzilem i w projekcie jest blad. To tak dla wszystkich zainteresowanych. Bo jakos dziwnie to wygląda.
My narazie zalalismy plyte i czekamy po 10 maja ruszamy ze ścianami.
A czy wy podnosicie dach? czy zostajecie przy oryginalnej wysokosci?
Pozdrawiam .
...

anetaz
06-05-2007, 11:24
Dzięki za odpowiedż.Na ten dach nie zwróciłam uwagi.Może dlatego,że nie widziałam SEWERYNY na żywo.Ale gratuluję spostrzegawczości.Pogadam o tym z architektem.Dach podniosę tylko o ok. 25cm.Chcę żeby SEWERYNA zachowała proporcje.Dom jest dla nas duży i nie zależy mi na zwiększeniu powierzchni użytk. na piętrze.Zastanawiam się jeszcze nad zamianą kuchni z gabinetem.No i oczywiście muszę coś zrobić z sypialnią ,garderobą i łazienką na dole.Na razie nie wiem jak to "ugryżć".Może zrobię dużą łazienkę,a garderobę wygospodaruję z pomieszczenia gospodarczego. :wink:

mirek029
07-06-2007, 11:56
Witam strop w naszej Sewerynce zalany
Wiec czekamy teraz az troche podeschnie i działamy z dachem
Uwazam ze pomysł z garderobą w pomieszczeniu gospodarczym jest dobry bo tam duzo miejsca. My po przesunięciu sciany od pomieszczenia gospodarczego zyskalismy miejsce na garderobe i napewno nam wystarczy. Jesli chodzi o dach to tylko 10 cm podnosimy bo jednak 30 cm to jak dla nas zmienia troche bryłe i po obejżeniu na żywo takiej i takiej stwierdzilismy ze najladniej wygląda jak jest taka jak w projekcie. I oczywiscie zwracam uwage na bład w projekcie i zadaszenie nad tarasem bo nie wiem jak innym ale nam sie podoba zdecydowanie tak jak na zdieciu a w projekcie jest raz tak raz tak tzn kąt 32 st. a wysokosc odpowiednia. I Cieśla nie patrzy na wysokosc tylko jedzie kąt i wychodzi baaaardzo wielkie zadaszenie:)
Pozdrawiam
...

Sydney
05-07-2007, 10:33
Witam, dopiero zaczynamy budowę a już mamy 100 pytań. Czy możecie się podzielić wiedzą z czego budowaliście? Każdy mowi co innego i każdy ma swoje za i przeciw - całkiem już się w tym wszystkim zagubiłam. :roll:

IB z Bielan
16-07-2007, 09:39
Witam wszystkich obecnych i przyszłych domowników Seweryny,

Jesteśmy na etapie "wykończeniówki". Chcemy aby drzwi zewnętrzne były takie jak w projekcie, z naświetlami bocznymi i górnym. Naświetla są dość duże (szerokość szyby to ok.50cm) Jakie radzicie dać szyby do NAŚWIETLI, obawiam się, że przy zwykłym szkle będzie widać co się dzieje w domu. (Dom jest 8m od ulicy)

Agira
17-07-2007, 21:09
witam
My budujemy z betonu komórkowego 30
jesteśmy po zalaniu stropu i czekamy na więźbę.

mirek029
20-07-2007, 21:03
My zbudowalismy z ceramiki, strop z acermana, więźba gotowa teraz czas na kominy i dachówke.

anikf1
07-08-2007, 19:07
Witam,
my również zamierzamy wybudować sewerynę, zastanawiamy sie nad elewacją z klinkieru. Czy może ktoś już wybudował taki domek?

Agnieszka Mroczek-Nowicka
19-09-2007, 12:40
Witam,

obecnie już prawie wprowadziliśmy się do naszej Seweryny (jesteśmy z Częstochowy) - naświetla drzwi zewnętrznych mamy z szybą pancerną z lustrem weneckim, ale jak jest ciemno i świeci się światło to widać z zewnątrz co dzieje się w wiatrołapie, dlatego naświetla drzwi wewnętrznych bliźniaczych do zewnętrznych mamy z szybami mlecznymi.

Pozdrawiam
AMN

orad
06-11-2007, 18:03
witam,
co sie stalo,od sierpnia nikt nie ma juz nic do powiedzenia na temat seweryna? :cry:
podjelem decyzje o budowie tego pieknego domu,prosze o info. dot.kosztow,realnych,poszczegolnych etapow budowy.pozdrawiam darek

Agira
08-12-2007, 18:27
My jesteśmy teraz na etapie dachu a dokładniej niedługo bedziemy obijać wole oko. Jestem ciekawa czy ktoś z was pokrywał dach inną dachówką niż karpiówka. My mamy zamiar pokryć brassem celtycka brąz. Chętnie poczytam opinie. Sporo pomogły nam zdjęcia dachu Imki ( o dzięki Ci- dobrze że zdążyłam zapisać wszystkie zdjęcia zanim zniknęły) Zainteresowanym mogę przesłać na e-mail.
Dołożyliśmy na górze dwie lukarny. Wiem że to już nie będzie ta sama Seweryna ale zależy nam na wygodnych pomieszczeniach na górze.
Pozdrawiam serdecznie
PS niech ktoś od czasu do czasu się odezwie :D

KrzysiekP
14-12-2007, 21:40
Witam,
my również zamierzamy wybudować sewerynę, zastanawiamy sie nad elewacją z klinkieru. Czy może ktoś już wybudował taki domek?

Uważam, że całą elewacja z klinkieru Sewerymy nie jest dobrym pomysłem.
Tak jak jest w projekcie naprawde wystarczy.
Ja robiłem to z CRH Classic, jest naprawde ok.

paluchtomek
01-03-2008, 22:16
Czy ktoś 2007 roku budował SEWERYNE z Archipelagu? Interesują mnie wszystkie informacje o budowie, zdjęcia i najnowsze ceny.Dziękuję :D

Czajni_K
08-03-2008, 22:25
Witam
No wreszczcie mamy internet w domu!!
Nasza seweryna ma przypory i podmurowke wykonczona w kamieniu a konkretnie w piaskowcu. jak ktos chce porownac to moge wyslac zdjęcia
pozdrawiam piotrek

Sydney
09-03-2008, 11:21
Witam
No wreszczcie mamy internet w domu!!
Nasza seweryna ma przypory i podmurowke wykonczona w kamieniu a konkretnie w piaskowcu. jak ktos chce porownac to moge wyslac zdjęcia
pozdrawiam piotrek

Ja bardzo chętnie zobaczę :D Poproszę zdjęcia na adres [email protected]


A tak przy okazji jaką dachówkę kładziecie na dach? I jakiej firmy okna wybraliście?
Czy ktoś może zbudował Sewerynę w innych kolorach niż na projekcie?

Sydney
10-03-2008, 09:47
A może ktoś jeszcze chciałby się pochwalić swoją Seweryną?

U nas po przerwie - czekania na budowlańców - zaczęli dach.

paluchtomek
23-03-2008, 22:12
W czerwcu zaczynam budowę Seweryny.
Czy 380 tyś. za stan surowy otwarty to dużo?
Jeśli mogę prosić o zdjęcia waszych Seweryn, będę wdzięczny.
[email protected].
Dziękuję.

RobertOC
24-03-2008, 10:48
Witam wszystkich Sewerynowiczów. Także wybrałem projekt Seweryna. Co prawda jeszcze nie zacząłem budowy, ale już szukam materiałów. Na ściany i strop już się zdecydowałem, a teraz szukam dachówki. Zastanawiam się nad BRAASEM profil S. Jeśli ktoś z Was ma ten dom pokryty taką właśnie dachówką bardzo proszę o zdjęcia, a nawet jeśli wybudował dom w okolicach Rzeszowa i nie miałby nic przeciwko chętnie bym sobie go obejrzał.
Pozdrawiam

paluchtomek
24-03-2008, 20:56
Roberto, jeśli można wiedzieć,z jakich materiałów budujesz, ja i mój wykonawca zdecydowaliśmy się na beton komórkowy 24 i 15 ocieplenie, stropy Teriva II. Dach kryję karpiówką, drożej ale "wole oko" moim zdaniem jest wtedy najładniejsze. Robie dużo zmian w projekcje na parterze, kuchnia w gabinecie a jadalnia w kuchni, oddzielam pomieszczenia dla seniora.
Może zastanawiałeś się nad kominkiem? Po korespondujmy, zawsze co dwie głowy to nie jedna. Pozdrawiam.

Sydney
24-03-2008, 21:37
Ja tylko chciałam powiedzieć, że my zmieniliśmy na dole tyle, że zamiast sypialni z łązienką powiększyliśmy salon, a na górze będziemy robić sypialnie dla nas i dzieciaków - tylko jeszcze do końca nie wiem jak to ugryźć żeby pasowało ;)

A może Ci wybudowani by się podzielili doświadczeniem z tymi co są w trakcie? :D

RobertOC
25-03-2008, 21:47
Paluchtomek muszę nadmienić że jest to już mój drugi dom. Poprzedni to Mariola także z archipelagu. Buduję z Ytonga 40 cm bez docieplenia. Poprzednio miałem Ytonga 36,5 i byłem z niego bardzo zadowolony. Strop typu Fert (konstrukcyjnie podobny do Teriva). Nad dachówką jeszcze się zastanawiam. Karpiówka najlepiej wychodzi na wolim oku - widziałem domy z wolim okiem pokryte karpiówką glazurowaną - rewelacja. Tylko cena mnie trochę zbija z nóg - dostałem ofertę na wykonastwo + materiał za 70 tyś zł. Więc chyba sobie daruję. Najbardziej odpowiada mi Braas w technologii Cisar, tylko nie wiem jak to wole oko będzie wyglądało na dachu zrobione dużymi dachówkami. Najchętniej obejrzałbym jakieś domy z wolim okiem zrobione jakąkolwiek dachówką zakładkową większego formatu. Biorę pod uwagę także gont bitumiczny.
Seweryna ma na tyle fajną konstrukcję, że pomieszczenia można niemal do woli zmieniać. Nawet przy okazji niewielkiego remontu można sobie ścianki działowe poprzestawiać i zmienić układ pomieszczeń.

paluchtomek
26-03-2008, 17:25
Roberto w kosztorysie z Archipelagu jaki otrzymałem na pokrycie dachu użyto dachówki cementowej Podwójnej Rzymskiej, koszt całości wyliczono na 89023,18zł. W jakim rejonie mieszkasz, cenę masz rewelacyjną. Chyba że jest to tylko cena samych dachówek+robocizna. jeśli możesz napisz jakie koszta przewidujesz do stanu surowego, budując Sewerynę z ytonga 40, muszę się zastanowić nad betonem komórkowym, w kosztorysie wyliczony jest też ytong (konstrukcja murowa parter 49906, a poddasza 7885zł). Ostatnio mój znajomy strasznie zachwalał ten system. Pozdrawiam.

abata
27-03-2008, 13:13
No no, to niezłe wejście się szykuje :wink: , pozwolisz, że podrążę temat: czy naświetla są w całości, czy są dzielone - na ile części?

Odwzajemniam się fotkami zimowego domku - ciekawe, ile jeszcze śniegu wytrzyma ten dach? :roll: Przy takiej zimie na poddaszu będzie można zapaść w sen zimowy - warstwa śniegu dość skutecznie zasłania okna połaciowe - ani wyjrzeć, ani otworzyć.... :(

Pozdrawiam,

Imka ,prześlij proszę parę fotek bo gdy klikam na wasz dom to nic mi się nie wyświetla :cry:
Rozważmy budowę wkrótce .

RobertOC
27-03-2008, 19:14
Paluchtomek podana cena dotyczy tylko dachówki z położeniem bo resztę materiałów kupuję w innych hurtowaniach, a więźbę dachową będzie robił znajomy. Mieszkam pod Rzeszowem. Za Ytonga po negocjacjach zapłaciłem niespełna 30 tyś na cały dom bez nadproży systemowych. Liczę na to że ze wszystkimi materiałami zamknę się w kwocie 100 tyś do stanu surowego zamkniętego. Przeglądałem kosztorys i w wielu przypadkach ceny są mocno zawyżone. Podejrzewam że do jego wykonania brali tylko ceny katalogowe.
Gdybyś zdecydował się na Ytonga to w żadnym wypadku nie wierz murarzowi na słowo że sobie z tym poradzi tylko niech pokaże ci dom który budował z tego materiału. Tu spoina ma naprawdę mieć 1-2mm i nie może być szpar między bloczkami. Nie jestem pewien czy na tym forum ale gdzieś spotkałem się z tematem że tacy byli specjaliści co wybudowali dom z Ytonga na zwykłej zaprawie cementowo-wapiennej. W każdym bądź razie w tym temacie służę pomocą.

paluchtomek
27-03-2008, 22:17
Roberto dziękuję za chęć pomocy. Obawiam się że pytań będzie bardzo dużo. W czerwcu chcę rozpocząć budowę. Koszta materiałów mam dużo większe przede wszystkim dlatego że zakupuje je wykonawca i działkę mam 25 km od centrum stolicy. Za lenistwo trzeba płacić.
Cenę materiałów na stan surowy zamknięty masz bardzo niską.
Zastanawiałeś się nad podniesieniem murów. Ja nie chcę tego robić, ale zastanawiam się, bo przy moich 190 cm wzrosty mogę mieć problemy z poruszaniem się po poddaszu.
Pozdrawiam.

RobertOC
29-03-2008, 21:03
Rozważam podniesienie murów, ale jeszcze nie pojąłem decyzji. Zastanawiam się czy 20cm ma sens, a z kolei przy 50 cm to dom może stracić swój urok.

grzegortom
29-03-2008, 21:37
Rozważam podniesienie murów, ale jeszcze nie pojąłem decyzji. Zastanawiam się czy 20cm ma sens, a z kolei przy 50 cm to dom może stracić swój urok.
Ja nie polecam, 50cm to dużo i wtedy domek może wyglądać jakby miał za krótką kieckę, myślę że 20 cm będzie nie widoczne. Ja podniosłem 20cm i dałem ścianę 3 warstwową, wg mnie jest dobrze. Pamiętaj, że góra i tak jest b. duża, pomimo ścianki stolcowej i wszech obecnych skosów, pomieszczenia i tak są przestronne.

olo69
22-04-2008, 08:15
Witam wszystkich którzy są szczęśliwymi mieszkańcami SEWERYNY lub o tym marzą :). Właśnie kończymy załatwiać formalności :evil: Jeżeli ktoś ma fotki swoich SEWERYN to chętnie się zapoznamy mój mail [email protected]. Ostatnio jadąc nad morze zrobiłem kilka zdjęć domu z bawolim okiem obłożonym dachówką zakładkową i efekt mi się podobał. Jak ktoś chce foto to pisać.
Pozdrawiam

Sydney
22-04-2008, 08:22
Oglądnęliśmy wszystkie domy w okolicy z "bawolimi okami", na 95% jest karpiówka, tam gdzie jej nie było nie wyglądało to zbyt sympatycznie :(

olo69 podeślij mi proszę fotki na [email protected] , z góry dziękuję :)

olo69
22-04-2008, 08:41
Fakt szyby mleczne najlepiej piaskowane (ładny efekt) lustro weneckie strasznie zaciemnia (wiem z autopsji bo sprzedawałem drzwi z naświetlami). A tak przy okazji właśnie będziemy budować z żoną SEWERYNĘ eięc jeżeli byście mogli przyślijcie kilka fotek na [email protected]
Pozdrawiam

paluchtomek
22-04-2008, 20:44
też tak uważam, karpiówka przy "wolim oku" i takim dachu(wielospadowy) jest
moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Drogo, ale w tym projekcie to dach jest najbardziej reprezentatywny.

Agira
22-04-2008, 22:15
My tez na początku chcieliśmy karpiówkę. Potem o cementowej brassa jednak baliśmy się że nie wyjdzie ładnie na wolim oku. Według nas sa złe proporcje. Będziemy kryć gontem bitumicznym na płycie osb.
Pozdrawiam

Sydney
22-04-2008, 22:18
Szkoda tylko że ta cała karpiówka wcale nie jest taka ładna a do tego strasznie droga i za położenie jej też fachowiec chce więcej :-? Dlatego szukaliśmy innych rozwiązań, może rzeczywiście ta zakładkowa by się nadała?

Agira
22-04-2008, 22:40
musisz sprawdzić jakie masz wole oko. My troszkę podnieśliśmy dach i u nas zakładkowa źle by wyglądała.

Informacja ze strony http://www.e-dach.pl
Ważne proporcje
I tak wole oko o proporcjach wysokości i szerokości mniejszych niż 1:5 można wykonać jedynie w przypadku , gdy dach kryty jest łupkiem lub płytkami włóknocementowymi, a większych niż 1:5 - łupkiem i dachówką karpiówką. W przypadku ceramicznej dachówki zakładkowej stosunek ten wynosi 1:8, zaś dachówki cementowej - 1:12. Oznacza to, że jeśli na pokrycie dachu wybierzemy ceramiczną dachówkę zakładkową, to podstawa wolego oczka wysokości 0,5 m musi mieć minimum 4 metry długości, a wysokości 1 m podstawę długości minimum 6 m. Dla tej samej wysokości przy zastosowaniu łupka długość podstawy powinna wynosić minimum 2,5 m, a dla dachu krytego dachówką karpiówką - 3 m.

pozdrawiam

ghost1131
24-04-2008, 15:21
Witam!!
Czy posiada ktos z panstwa kosztorys "Seweryna" ?? Mam prośbę do posiadaczy tego pieknego domu o przesłanie fotek gotowego na adres [email protected].
Pozdrawiam!!

anetaz
27-04-2008, 17:09
http://images29.fotosik.pl/203/9b3145380e376900med.jpg
Witam,oto moja Seweryna.Dach-karpiówka Creatona :wink:

anetaz
27-04-2008, 17:15
http://images32.fotosik.pl/232/e0d864c0c154d725med.jpg
i jeszcze jedno :D

Sydney
28-04-2008, 09:10
Witam wszystkich którzy są szczęśliwymi mieszkańcami SEWERYNY lub o tym marzą :). Właśnie kończymy załatwiać formalności :evil: Jeżeli ktoś ma fotki swoich SEWERYN to chętnie się zapoznamy mój mail [email protected]. Ostatnio jadąc nad morze zrobiłem kilka zdjęć domu z bawolim okiem obłożonym dachówką zakładkową i efekt mi się podobał. Jak ktoś chce foto to pisać.
Pozdrawiam

Dostałam zdjęcia ale tutaj mówimy o trochę innym wolim oku, są inne propoorcje niż w Sewerynie dlatego pewnie jakoś to wygląda. Jednak zdecydowaliśmy się na karpiówkę - trudno - jest drożej ale wygląda na Sewerynie naprawdę fajnie.

Anetaz super dach i fajnie, że nam go tutaj pokazałaś :D Ja też powklejam zdjęcia jak już będzie po. Może ktoś jeszcze chciałby się pochwalić Seweryną?

paluchtomek
28-04-2008, 17:41
anetaz- czy twoja Seweryna była podnoszona,a jeśli to o ile???

paluchtomek
28-04-2008, 17:51
ghost1131- posiadam kosztorys "Seweryny" opracowany przez Archipelag.
336,358 zł stan surowy otwarty. Co Cię interesuje, całego nie przepiszę.?

olo69
29-04-2008, 08:07
My też będziemy mieli karpiówkę. Zrobili mi wycenę okien drewnianych wszystkich plus drzwi wejściowe drewno z naświetlami cena 52 000 PLN. :-?

Posiadam fotki kilku seweryn w budowie i po więc jak ktoś chce to pisać

olo69
29-04-2008, 08:09
AnetaZ widzę na zdjęciach, że masz okna PCV (chyba :) ) Jak rozwiązałaś temat BAWOLEGO OKA w PCV? Mi powieziano w kilku firmach że się nie da zrobic w PCV takiego jak jest w projekcie

anetaz
29-04-2008, 13:05
anetaz- czy twoja Seweryna była podnoszona,a jeśli to o ile???
Była podnoszona o 20 cm na dole.Góra bez zmian. :wink:

anetaz
29-04-2008, 13:15
Olo69
Okna plastiki.Okna okrągłe drewniane,bo w plastiku nie robią fi 60."Wole oko" również drewniane.Mam nadzieję,że kolorystycznie będzie grało. :D

olo69
29-04-2008, 16:04
Tak myślałem. Widziałem taki domek gdzie bawole oko było z drewna a reszta z PCV od razu było widać różnicę. Mam nadzieję że u Ciebie będzie lepiej :D

Sydney
29-04-2008, 21:43
Nam firma powiedziała że dadzą radę zrobić w PCV - no zobaczymy 8)

olo69
30-04-2008, 07:00
Nam firma powiedziała że dadzą radę zrobić w PCV - no zobaczymy No dać to mówią, że by się dało zrobić bawole oko ale wszędzie bez gwarancji bo profile mogą szybko ulec uszkodzeniu. Za duże naprężenia a okna "bulaje" przy takiej średnicy nie da rady.

mixio55
03-05-2008, 22:06
Witam wszystkich którzy wydudowali, budują lub będą budować Seweryne.
Do nas małymi krokami zbliża siię ten wielki, gigantyczny, czerwony dach.
Dom, lub raczej na razie same mury są naprawde imponujące.
Mam zdjęcia z każdego etapu robót gdyby ktoś maił jakieś dylematy, służe pomocą.

olo69
04-05-2008, 09:55
Witam wszystkich którzy wydudowali, budują lub będą budować Seweryne.
Do nas małymi krokami zbliża siię ten wielki, gigantyczny, czerwony dach.
Dom, lub raczej na razie same mury są naprawde imponujące.
Mam zdjęcia z każdego etapu robót gdyby ktoś maił jakieś dylematy, służe pomocą.
mixio55 stwórz jakąś galerię w internecie i podaj do niej link napewno każdy chętnie zobaczy Twoją realizację SEWERYNY na każdym etapie :) :)

Sydney
04-05-2008, 13:13
Nam firma powiedziała że dadzą radę zrobić w PCV - no zobaczymy No dać to mówią, że by się dało zrobić bawole oko ale wszędzie bez gwarancji bo profile mogą szybko ulec uszkodzeniu. Za duże naprężenia a okna "bulaje" przy takiej średnicy nie da rady.

Ale ta firma daje gwarancje na te bawole oko, więc wierzę, że wiedzą co robią. Te małe okrągłe też robimy drewniane.

olo69
06-05-2008, 08:38
A na jąką kwotę wycenili wam okna? I z czego one są? My dostaliśmy wycenę w drewnie z montażem do tego zamiast bramy garażowej są dwa okna 1500x1500 + drzwi wejściowe drewniane z naświetlami górnym i bocznymi do tego drewniane drzwi od pom. gospodarczego. Całość 50 000 PLN.

olo69
06-05-2008, 08:40
A i jeszcze jedno. Czy ktoś ma może w EXELU arkusz do zrobienia wyceny stanu surowego otwartego? Bo potrzebuję. I do zamkniętego też :D

olo69
11-05-2008, 13:53
http://www.archipelag.pl/realizacje/seweryna-1/?Foto=fnn6d4r06stvc0#Body na stronie archipelagu są zdjęcia SEWERYNY z dachówką zakładkową :D chyba...

anetaz
15-05-2008, 13:10
http://images31.fotosik.pl/251/4acb95a0d63f17d2med.jpg
Dach skończony.Uff!Nareszcie.

anetaz
15-05-2008, 13:13
Coś mi nie wyszło.Jeszcze raz.
http://images31.fotosik.pl/251/4acb95a0d63f17d2med.jpg

anetaz
15-05-2008, 13:41
http://images32.fotosik.pl/252/e2bfd0f42e46989amed.jpg :wink:

olo69
15-05-2008, 19:34
Cudny daszek :D Jaka dachówka tzn firma

olo69
16-05-2008, 09:14
Ale ta firma daje gwarancje na te bawole oko, więc wierzę, że wiedzą co robią. Te małe okrągłe też robimy drewniane.
Na ile wycenili ci okienka i jaka to firma jeżeli można wiedzieć? Okna w okleinie czy białe?

anetaz
16-05-2008, 09:50
Cudny daszek :D Jaka dachówka tzn firmaDzięki :)
Dachówka to Creaton.
Coś nas tu mało.
SYDNEYNapisz jak u Ciebie z daszkiem. :wink:

łodziak
19-05-2008, 11:30
mam prosbe do wszystkich ktorzy buduja lub zbudowali seweryne ,nie podoba mi sie układ pomieszczen na dole i na gorze ,jesli mozecie przyslijcie mi zdjecia własnych rozwiazan ,z tego co przeczytałem to wiele osob wprowadza zmiany ,wedłog mnie to firma ktora zaprojektowała dom powinna dysponowc gotowymi propozycjami innych rozwiazan ,bryła super srodek troche sie im nie udał ,jesli macie zdjecia i mozecie przesłac za kazde bede wdzieczny ,moze ktos pokrył dach gontem bitumicznym to tez poprosze o fotki ja przeniosłbym kuchnie do gabinetu w tej ubikacji spizarnia,na miejscu kuchni duzy stoł i pomieszczenie połaczone z salonem schody przesuniete blizej wiatrołapu nie wiem co z kominkiem ,moze ktos fajnie go przeniosł proszeo fotki z gory dziekuje Piotr :wink: :wink:[email protected]

aniapaz
28-05-2008, 12:30
http://images29.fotosik.pl/203/9b3145380e376900med.jpg
Witam,oto moja Seweryna.Dach-karpiówka Creatona :wink:

mam pytanie jaki to kolor?
Piekny dom.
Pozdrawiam.
Ania.

anetaz
30-05-2008, 09:41
Dzięki Aniu :D
Dachówka to dokładnie Klassik czerwona angoba.

aniapaz
30-05-2008, 10:04
Dzięki Aniu :D
Dachówka to dokładnie Klassik czerwona angoba.

Witaj.
jakbys mogła zrobić bliżej zdjęcie drzwi wejściowych i bramy garażowej, i proszę podaj jakiej firmy i jakim kolorze i ich ceny i czy brama garażowa wg Ciebie jest ok?
Dziękuję.
Zazdroszę, że juz widzisz swój dom.
Pozdrawiam.
Ania.

Agira
30-05-2008, 20:52
Witam
Aniapaz w jakich okolicach budujesz swoja Sewerynę. to już kolejna w okolicach Lublina
:D
Pozdrawiam

gosia02
06-06-2008, 12:12
Witam wszystkich miłośników Seweryny. U nas kończą się fundamenty. Agira pisała coś o spadku terenu. Ciekawa jestem jak sobie z tym poradziliście i jak wygląda Wasza piwnica. U nas ten spadek jest dosyć spory i ściany fundamentowe wysokie. Dzięki temu mamy piwnicę. Czy ktoś z was zdecydował się na kominek zewnętrzny. Widziałam zdjęcia z realizacji chyba 3 Seweryn i nigdzie go nie było. Bedę wdzięczna za fotki Waszych Sewerynek.Pozdrawiam.gosia
Mój adres: [email protected]

Agira
14-06-2008, 20:26
Witam serdecznie
Nareszcie mogę pochwalić się naszym dachem. :D
Robiony z gontu bitumicznego

http://img379.imageshack.us/img379/2430/51041245yn6.jpg
http://img379.imageshack.us/img379/9238/21579792jc6.jpg

Zostały jeszcze niewielkie obróbki ale najważniejsze zrobione.
Gosia02 zdjęcia z piwnica wyślę ci na emai.

Pozdrawiam

Agira
14-06-2008, 20:36
jeszcze jedno lepiej widać kolor dachówki

http://img210.imageshack.us/img210/9539/img6884wj0.jpg

hegemon_jb
14-06-2008, 21:26
Witam, jestem na forum od dzisiaj jednak forum przeglądam już od kilku miesięcy wyszukując co ciekawsze wpisy dotyczące Seweryny.

Kilka słów o mnie i budynku, który buduję. Archipelag.pl odkryłem w jednym z katalogów i od razu inne poszły w odstawkę. Uważam, że R. Wójciak ma świetne wyczucie w kwestii bryły budynków i projektuje fantazyjne i ciekawe domy. Wstępnie spodobał mi się Henryk, później byłem zafascynowany Wacławem ostatecznie jednak pozostałem wierny kobietom ;) i wybraliśmy z żoną Sewerynę. Przy czym jedynie kształt i bryłę budynku (z grubsza), środek przemodelowaliśmy dość znacząco, na tyle znacząco, że zamówiliśmy projekt indywidualny podpierając się jedynie kształtem i wymiarami Seweryny. Co do szczegółów to można napisać tyle:

Kształt i wymiary zbliżone do oryginału, dach w kalenicy inny, inaczej rozłożone poszczególne elementy całości, dachówka karpiówka w koronkę.
Parter:
-na lewo garaż większy niż w oryginale, z garażu wejście do kotłowni i wiatrołapu.
-na prawo gabinet z wejściem w wiatrołapie okno przed dom i na prawo (brak spiżarni)
-wchodząc do hallu po lewej ręce niewielka toaleta wygospodarowana z kotłowni
-na wprost po lewej stronie schodów wejście do sypialni
-z sypialni wejście do łazienki, następnie garderoba
- po prawej stronie duża otwarta kuchnia z jadalnią (hall, jadalnia, kuchnia, salon całość ponad 80m kw
w kuchni brak załamania ściany zewnętrznej przez co zmienił się kształt dachu
taras w zasadzie bez zmian
kominek przeniesiony na ścianę za schodami - brak zewnętrznego
Góra:
Nad garażem obniżony strop o około 30cm, przez co tworzy się duże pomieszczenie do zagospodarowania jako salka kinowa, łazienka, duży strych, pralnia-strych, pokój lub dowolne inne (małe wole oczko zachowane z oryginału plus okno dachowe Fakro)
od schodów do balkonu z okiem duży otwarty hall (30m kw)z wejściem do trzech pokojów i łazienki (dwa pokoje duże dla dzieci, jeden mniejszy gościnny).

Przez zmiany w poszczególnych pomieszczeniach, zamiany konstrukcji dachu, obniżenie stropu nad garażem i inne przeróbki budynek zachował zbliżony kształt i bryłę do oryginalnej Seweryny, jednak jest znacząco większy - z garażem (nie licząc na poddaszu pomieszczeń poniżej 180cm wys.-skosy dachowe) około 290m kw

Z grubsza tyle o naszej niby-Sewerynie

Jeżeli nie sprawiłoby Wam czytającym kłopotu, byłoby mi miło zobaczyć -najlepiej wraz z komentarzami- zdjęcia z Waszych budów.

Jestem na etapie zalanych fundamentów, a pojawiło mi się już kilka wątpliwości co do niektórych zaplanowanych przeze mnie rozwiązań. Co prawda nie budujemy oryginalnej Seweryny jednak Wasze rozwiązania w dużej mierze mogą się przydać, tym bardziej, że macie już za sobą to, co dopiero przed nami.

Póki co z góry dziękuję za zdjęcia, komentarze i opinie...zdjęcia i całą resztę proszę słać na

[email protected]

pozdrawiam
Jarek

anetaz
16-06-2008, 18:33
Witam wszystkich.
Agirafajna ta Twoja SEWERYNA.Bardzo ładny kolor gontu. :)
Widzę,że wszyscy robią w projekcie zmiany.
Napiszę,co ja zmieniłam.
Dół:
W miejscu gabinetu-kuchnia połączona szerszym przejściem z jadalnią(w zrobioną z kuchni).
Salon powiększony o sypialnię.Po wybudowaniu ścian na dole wydał nam się bardzo mały.Kominek przeniesiony na ścianę przy schodach.
Z dużego pomieszczenia gospodarczego zrobiona malutka kotłownia.Z pozostałej części zrobiona całkiem spora łazienka z przejściem do sypialni(zrobionej z malutkiej łazienki i garderoby).W/g mnie to były najmniej funkcjonalne pomieszczenia w tym projekcie.Ale oczywiście każdy robi według własnych potrzeb.
Uff!
To teraz góra.
W projekcie pokoje bardzo małe.Połączyłam pokój z "wolim okiem" z pokojem obok i wyszło badzo fajnie.
W łazience dałam dodatkowe okno dachowe.
To był największy "zgryz",bo jakoś nie mogłam odczytać z projektu jak to będzie wyglądać.
Też wyszło nieżle,ale moim zdaniem dodatkowe okno konieczne.
Pozostałe pokoje w zasadzie bez zmian(dodałam tylko po jednym oknie).
Pokój z większą garderobą trochę mały.A w drugim zrezygnowałam z garderoby.
Mam nadzieję,że te moje bazgroły komuś się przydadzą.Za parę dni postaram się wkleić trochę aktualnych zdjęć.
Hegemon witamy!Otrzymałam wiadomość.Jeśli coś Cie interesuje pytaj najlepiej na forum.Jeśli nie ja, to na pewno ktoś inny odpowie.Widzę,że trochę osób jednak buduje SEWERYNĘ.
Pozdrawiam.

gosia02
18-06-2008, 14:13
AGIRA dziękuję za zdjęcie piwnicy. Przyślę Ci naszą
W porównaniu z niektórymi zmianami w projekcie nasze wydają się kosmetyczne. Rozwiązania na dole bardzo nam odpowiadały, chcielismy też mieć podwójny garaż i pomieszczenie gospodarcze, które w razie potrzeby będzie mogło spełniać funkcję kotłowni nie tylko gazowej. Po pewnych zmianach nasza Seweryna ma wyglądać tak:
-z wiatrołapu na lewo wejście do garażu, zlikwidowane naświetla boczne w drzwiach wejściowych a wiatrołap pomniejszony o prawe naświetle na rzecz łazienki, w której zmieści się jeszcze prysznic
-z hallu po lewej stronie wejście do pralni-ok.6m2,którą wydzieliliśmy z pomieszczenia gospodarczego
-zlikwidowane przejście z garderoby do łazienki
-zrezygnowaliśmy ze spiżarni,tym samym powiększając gabinet
-pod pomieszczeniem gospodarczym piwnica( zejście na wprost drzwi wejściowych z zewnątrz; zrezygnowaliśmy z osobnego wejścia do tego małego pomieszczenia gospodarczego i połączyliśmy go z większym
-na górze podniesiona o jeden pustak(plus wieniec) ściana kolankowa
-zrezygnowaliśmy z wolego oczka nad garażem, a drugie przerabiamy na lukarnę , pokrycie dachówką ceramiczną Koramic E32 kasztanowa angoba szlachetna. Do tego dochodzą jeszce zmiany niektórych okien(w salonie i w sypialni).
Pozdrawiam. gosia

paluchtomek
18-06-2008, 22:52
Pytanie do tych którzy budują sewerynę z kominkiem na ścianie przy schodach. Jakie są zalety tego rozwiązania? Czy, ktoś budował z kominkiem na zewnątrz?

Czajni_K
11-07-2008, 21:55
Witam
W linku ponizej zamieszczam pare zdjęc naszej Sewerynki.
U nas jest kominak za sciana ze schodami i uwazam to rozwiazanie za bardziej praktyczne po pierwsze brak poteznego komina na zewnatrz po drugie kominek stoi niemalze centralnie w domu.

http://pl.fotoalbum.eu/czajni_k/a95534
Pozdrawiam
piotrek

fabianek
24-07-2008, 08:21
Dzień Dobry!

Przeglądnąłem cały wątek i jest pod wrażeniem wcześniejszych realizacji Seweryny. My jesteśmy na samym początku budowy, czyli zaczynamy od fundamentów w sierpniu. W następnych postach postaram się opisać co i jak pozmienialiśmy w projekcie, natomiast czy jest szansa aby otrzymać od Was praktyczne informacje dotyczące fundamentów:
Czy są lane z betonu czy murowane z betoników?
Jakie koszta robocizny i jakie materiałów z zakończeniem prac na poziomie zero?

Chcemy również wybudować piwnice pod garażem a klatka schodowa do niej będzie w pomieszczeniu gospodarczym.

pozdrawiamy

mkolodziej
07-08-2008, 09:56
Witam,

Przymierzam się do budowy Seweryny w okolicach Krakowa. Czy jest może na forum ktoś z tego rejonu kto budował według tego projektu i zgodziłby się na małe oględziny z moje strony?

Bardzo chciałbym zobaczyć taki dom na żywo zanim kupię projekt, więc jeżeli znajdzie się taka osoba to bardzo proszę o wiadomość na priv.

Sydney
29-08-2008, 21:56
Ale ta firma daje gwarancje na te bawole oko, więc wierzę, że wiedzą co robią. Te małe okrągłe też robimy drewniane.
Na ile wycenili ci okienka i jaka to firma jeżeli można wiedzieć? Okna w okleinie czy białe?

Dopiero teraz, ale wcześniej nie było czasu. :oops: Okna nam wstawili, opórcz tych małych okrągłych (które będą drewniane). Duże bawole oko z PCV wygląda naprawdę fajnie :D Okna mamy z firmy M&S - PCV - obustronny orzech.
Okna plus drzwi wejściowe plus drzwi garażowe plus drzwi do pomieszczenia gospodarczego i rolety zewnętrzne automatyczne 72 000zł.

Sydney
29-08-2008, 22:10
No to może ja też napiszę co zmieniliśmy, w sumie niewiele. Na dole zamiast sypialni z garderobą i łazienką - powiększyliśmy salon, w którym wstawimy kominek, sypialnię mamy na górze po drugiej stronie bawolego oka - razem z garderobą i dużą łazienką, pokój z bawolim okiem przedłużyliśmy o garderobę i to na tyle zmian :)

fabianek
23-09-2008, 14:20
Witam,

no to jak wcześniej pisałem jesteśmy na ukończeniu fundamentów, tzn. jeszcze zalanie stropu nad piwnicą, która jak wcześniej pisałem jest pod garażem i pomieszczeniem gospodarczym.

Inne zmiany w projekcie to:

- likwidacja biura i spiżarni na kuchnię połączoną z jadalnią bez połączenia z salonem,
- salon powiększony o sypialnie
- likwidacja łazienki i garderoby na biuro wejście skośne od hall'u
- toaleta przerobiona i powiększona kosztem biura na toaletę i prysznic
- likwidacja wejścia do pomieszczenia gospodarczego od zewnatrz
- kominek przeniesiony ze ściany zewnętrznej salonu na ścianę wewnętrzną od klatki schodowej.

Na poddaszu likwidacja ścianki działowej w pokoju z wolim okiem.

To chyba tak w expresowym skrócie. Jak sobie jeszcze przypomne to napisze.

pozdrawiam budowniczych wszystkich seweryn :)

paluchtomek
08-10-2008, 08:52
Mam pytanie do budowniczych "Seweryny". Jak na dzień dzisiejszy kształtują wam się ceny budowy stanu surowego otwartego Seweryny.Podpisałem umowę z wykonawcą w lutym tego roku na 300 tyś., on załatwia materiał, wszystko robi sam. Pełne deskowanie i papa, bez dachówki.Budowę rozpoczął w połowie lipca, na dzień dzisiejszy zalewa stropy. Nie było mnie dłuższy czas, nie pilnowałem go , ale widzę że jest solidny. Zastanawiają mnie tylko te ceny materiałów, które na dzień dzisiejszy są "troszkę" niższe.

paluchtomek
29-10-2008, 08:03
pytanie do tych którzy wybudowali już Sewerynę. Jakie macie ścianki działowe na poddaszu, murowane czy k-g. Mój wykonawca zasugerował mi żeby postawić z k-g, ze względu na naprężenia jakie będą przenoszone z konstrukcji dachu. "Że sufit będzie z k-g i nie powinno się łączyć różnych materiałów", wszystko po to by nie powstawały pęknięcia.

maciekh
14-11-2008, 10:06
Jestem właśnie na etapie wybrania projektu, wybraliśmy z narzeczoną Seweryne.
Jestem ciekaw ile trwa budowa stanu surowego i ile na "gotowo" :) ?
Chciałbym też uzyskać informację ile "Pi razy drzwi" wyniosła was Seweryna
Poproszę was też w miarę możliwości o fotki z realizacji, zwłaszcza schody i piwnice i ogólnie wszystko co możecie :) zbieramy materiały :)

PS Jak ogrzewacie serweryne?

pozdrawiam
Maciek
[email protected]

maciekh
20-11-2008, 15:03
Projekt zamówiony - lustrzane odbicie
Jutro odbieramy :D

andrew00
26-11-2008, 09:12
Również zamówiłem projekt- lustrzane odbicie
pozdrawiam

much
10-12-2008, 16:13
Ja jestem na etapie wybierania projektu ale ten mi sie podoba najbardziej i juz prawie jestem pewien ze ten dom chce budowac. Na razie zbieram wszelkie informacje ,przegladam forum i szukam zdjec.Jesli bedziecie tak mili to prosze o zdjecia na [email protected] .chetnie bym tez zobaczyl Wasze domki w realu , chce budowac w swietokrzyskim. Jesli ktos buduje sie w poblizu badz nawet troche dalej to tez prosze o kontakt.Z gory dziekuje :D

martagdn
11-12-2008, 10:51
Witam wszystkich Sewerynowiczow, wlasnie jestesmy na etapie fundamentow, dokonalismy sporo zmian tego projektu, miedzy innymi powiekszylismy salon o sypialnie i poszerzylimy go o 1 metr w strone schodow, salon bedzie mial po zmianach prawie 60 metrow, natomiast z lazienki i garderoby powstanie zadaszony taras. Natomiast z zadzaszenia tarasu z drugiej strony domu rezygnujemy, gdyz zaslanialoby swiatlo do salonu. Kominek bedzie w rogu za schodami. Zmienilismy rowniez uklad schodow. Lazienke przenieslismy na druga strone wiatrolapu, jak rowniez zmienilismy uklad spizarni, ktora pierwotnie byla bardzo dluga i waska. W pomieszczeniu gospodarczym wygospodarowalismy powmieszczenie na pralnie i suszarnie. A oprocz tego co najwazniejsze obizylismy strop o 70 cm nad garazem i pomieszczeniem gospodarczym, a w konsekwencji tego mamy do wykorzystania powierzchnie nad garazem na sypialnie i dodatkowa lazienke. Ogolnie na gorze beda cztery sypialnie z dwoma lazniekami, z tym ze sypialni nad garazem bedzie bezposrednie wejscie do lazienki, natomiast trzy pozostale pokoje maja druga lazienke. Dodalismy sporo okien dachowych obecnie bedzie ich 13 sztuk. Male wole oko nieznacznie powiekszylismy i bedzie oswietlalo sypialnie nad garazem. Jakby ktos chcial to maglabym, przeslac rysunki jak faktycznie to bedzie wygladalo.
Pozdrawiam

martagdn
11-12-2008, 11:00
Mam jeszcze pytanko do tych szczesliwcow ktorzy juz wybudowali seweryne, jakie zastosowali ogrzewanie w salonie, czy podlogowe z grzejnikami podlogowymi, czy tylko grzejniki, ?
Chetnie obejrzalabym juz wybudowana seweryne w mojej okolicy.
[email protected]

much
15-12-2008, 13:50
Czy moze ktos z Was budowal piwnice? Jesli tak to poprosilbym o fotografie na [email protected], jak to wyszło i czy nie zaburza to ogolnego wygladu domu?Czy polecacie je budowac czy raczej nie.Podniesliscie swoje seweryny a jesli tak to o ile? Bo z tego co juz widzialem i czytałem to raczej podniose ale jakies 30 cm.Licze na Waszą pomoc.z gory dziekuje.

finkax
12-01-2009, 09:57
Witam!!!Budowę planujemy na jesieni.Planujemy obniżyć strop garażu i zwiększyć ściankę kolankową. Nie widzieliśmy jeszcze Seweryny na żywo i bardzo jesteśmy ciekawi jak takie zmiany wpłyną na ogólny wygląd domu.Bardzo proszę o zdjęcia lub ewentualnie o kontakt żeby móc podjechać i obejrzeć dom na żywo :)
Ciekawi też jesteśmy ceny stanu surowego na dzień dzisiejszy.
Za odpowiedzi z góry dziękuję.
mój email [email protected]
pozdrawiam

finkax
12-01-2009, 10:00
Zapomniałam dodać że jesteśmy ze Świętokrzyskiego :wink:

paluchtomek
13-01-2009, 21:02
Stan surowy otwarty, dach deskowany i pokryty papą, wylane schody i tarasy, 300 tyś.,2008r.

dmka
14-01-2009, 12:52
witam,
bardzo chciałabym zobaczyc seweryne na zywo, zanim kupie projekt, czy jest tu ktos z radomia lub okolic? ja jestem ze zwolenia i byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktos z okolicy wyraził zgodę na obejrzenie, no i oczywista dał namiary gdzie mozna podjechać:)

wwojyek
30-01-2009, 11:32
Mam pytanie do budowniczych "Seweryny". Jak na dzień dzisiejszy kształtują wam się ceny budowy stanu surowego otwartego Seweryny.Podpisałem umowę z wykonawcą w lutym tego roku na 300 tyś., on załatwia materiał, wszystko robi sam. Pełne deskowanie i papa, bez dachówki.Budowę rozpoczął w połowie lipca, na dzień dzisiejszy zalewa stropy. Nie było mnie dłuższy czas, nie pilnowałem go , ale widzę że jest solidny. Zastanawiają mnie tylko te ceny materiałów, które na dzień dzisiejszy są "troszkę" niższe.

wwojyek
31-01-2009, 13:20
Mam pytanie do budowniczych "Seweryny". Jak na dzień dzisiejszy kształtują wam się ceny budowy stanu surowego otwartego Seweryny.Podpisałem umowę z wykonawcą w lutym tego roku na 300 tyś., on załatwia materiał, wszystko robi sam. Pełne deskowanie i papa, bez dachówki.Budowę rozpoczął w połowie lipca, na dzień dzisiejszy zalewa stropy. Nie było mnie dłuższy czas, nie pilnowałem go , ale widzę że jest solidny. Zastanawiają mnie tylko te ceny mate riałów, które na dzień dzisiejszy są "troszkę" niższe. witam swoja seweryne stan surowy zamknelem kwota 150 tys stosujac ytong 40 cm .oraz pelne deskowanie.z papa.

martagdn
31-01-2009, 13:44
Ja z kolei mam pytanie jakisz jest koszt okien?

wwojyek
31-01-2009, 18:29
Ja z kolei mam pytanie jakisz jest koszt okien? jestem na etapie rozmowy z producentem.pierwsza wycena okna 5 komorowe i jedno 8 kom bez okraglych i iednego w salonie to kwota 12tys

martagdn
01-02-2009, 12:09
To super cena, nam z kolei wycenili okna na kwote 21000, kolor zloty dab obustronnie w kolorze, i w bardzo ladnym profilu, cena obejmuje dol + jedno dadatkowe okno w pomieszczeniu gospodarczym i gore bez veluxow i bez okraglych okienek. Dzwi wejsciowe aluminiowe przeszklone 2 pary w cenie 12 tys a brame normstahl 6800. Zastanawiamy sie czy z tego skorzystac

wwojyek
01-02-2009, 13:34
Dobra cena dzwi .Bardzo ciezko znalezc drzwi do tego projektu za taka cene.Ceny zaczynaja sie od 10 tys net.Pod Makowem maz znalazlem producenta ktory zrobi te dzwi z przeszklonym lukiem i bocznymi wstawkami za 5-6 tys szt.jestem na etapie okien okraglych z pcv w 60 jesto to nie wykonalne zaproponowano mni profil 80 za 2tys szt bardzo drogo

martagdn
02-02-2009, 17:05
Jesli chodzi o okragle okienka z pcv to rzeczywiscie jest z tym problem i tylko wchodza w gre 80 a do tego jesli mialyby sie otwierac to beda mialy poprzeczke, ale ja nie dalam za wygrana i podzwonilam po Polsce i udalo mi sie znalezc wlasnie w Trojmiescie 80 otwierane na zawiasie na dole za cene 1050zl w zlotym debie, fajne tez znalazlam obrotowe podobnie jak velux ale tylko w drewnie ale cena juz spora bo 2 tys za sztuke. A dzwi wejsciowe musimy tez zrobic z lukiem fajnie bedzie sie komponowalo, wlasnie wyslam zapytanie czy z tego powodu cena sporo wzrosnie. Dam znac co oni na to.

wwojyek
02-02-2009, 19:46
Tak jak wczesnie pisalem drzwi z lukiem o wymiarach 230x240 drewniane sa od 5 tys co do ceny zalezy od rodzaju szyb.jak zostano zrobione postaram sie o fotkie :P

dmka
05-02-2009, 22:01
witam,
zakupilismy dzis projekt, nie wszystkie nasze pomysły na zmiany przeszły, ale i tak rezygnujemy z gabinetu i tam robimy kuchnie, w kuchni - jadalnie, a salon zostaje tak jak był, widzielismy na zywo dwie seweryny i te salony nie są za duże i jest problem, gdzie ma byc tv, bo tam przeciez duzo okien. spizarnia jest zdecydowanie za mała dla nas, wiec narazie myslimy, gdzie by ja zrobic, moze ktos ma jakies fajne rozwiazanie? to samo z łazienka, jak to zrobic, zeby była z wejsciem z korytarza?
na górze nie robimy pokoju tak gdzie wole oko, tylko zostawiamy taki wieszy hol.
byłabym bardzo wdzieczna za podzielenie sie z nami swoimi doswiadczeniami i pomysłami.
pozdrawiam serdecznie wszystkich Sewerynomaniaków :D

BBAA
13-02-2009, 20:02
witam wszystkich sympatyków "seweryny" mam małe pytanie czy ktoś z was ogrzewa to mieszkanie gazem i jaki jest koszt całego sezonu grzewczego? i jeszcze jedno jakie macie lub planujecie schody wewnętrzne betonowe czy drewniane? za odpowiedz dziękuję

KrzysiekP
05-03-2009, 22:17
Bardzo dobre pytanie i też jestem ciekaw doświadczeń innych dotyczących kosztów ogrzewania.

W tym roku planuję wykończyć Sewerynę i mam już wykonane instalacje w tym ogrzewanie gazowe (ziemny) piecem kondensacyjnym. Na dole jest podłogówka, a na górze grzejniki Purmo przewymiarowane, aby czynnik podawać o niższej temperaturze (piec ma wyższą sprawność). Do tego dodatkowo 2 razy w tygodniu głównie w sezonie grzewczym kominek z płaszczem wodnym. Wentylacja mechaniczna - rekuperator.
Docieplenie ścian 14 cm styropian i docieplenie poddasza 20 cm wełna.
Okna w zimę przy dużych wiatrach lub mrozach dodatkowo chronione roletami.

Ciekaw jestem ile mnie wyjdzie ogrzewanie gazem ziemnym w ciągu roku + ogrzewanie wody.

Proszę o wasze doświadczenia i kwoty rocznego zużycia gazu w danej konfiguracji Seweryny.

martagdn
06-03-2009, 15:23
My rowniez myslimy o wentylacji mechanicznej, ile mniej wiecej taka instalacja kosztuje razem z rekuperatorem ?

paluchtomek
15-03-2009, 20:11
Mi wyceniono rekuperacje w Sewerynie 22tyś., z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem.Jeszcze cenę negocjuje. Miałem w planach płaszcz wodny w kominku, ale lepiej mieć kominek niż drugą kotłownie. A rekuperacja i tak zrobi swoje.

KRZYŚ59
03-05-2009, 22:32
:o Witam wszystkich Sewerynowiczów. Wstępnie jestem zdecydowany na zakup projektu Seweryna.
Jeżeli już jest ktoś po wybudowaniu Seweryny to proszę o przybliżoną cenę bo podobno Seweryna jest droga w budowie i trudna pod względem wykonania, szczególnie dachu. Jak Wam poszło? Pozdrawiam

olo69
26-05-2009, 06:37
WITAM WSZYSTKICH
Niestety nie możemy przeforsować zmiany w warunkach zabudowy dlatego nie możemy postawić Seweryny :( .Jeżeli ktoś potrzebuje mam do sprzedania oryginalny projekt Seweryny nieużywany nowiutki za rozsądną cenę.

kubapola
21-07-2009, 07:45
Witam Sewerynowiczow,dolaczam do was z budowa , jestem na etapie podniesienia dachu i teraz nie wiem czy 20 cm czy wiecej. z tego co piszecie na forum podniesienie o wiecej niz 20 skutkuje za malym dachem . czy ktos moglby przeslac mi kilka fotek got seweryn lub w budowie dziekuje i pozdrawiam z nad morza.

kubapola
21-07-2009, 07:46
Oczywiscie zapomnialam podac maila [email protected]

kubapola
21-07-2009, 07:50
To super cena, nam z kolei wycenili okna na kwote 21000, kolor zloty dab obustronnie w kolorze, i w bardzo ladnym profilu, cena obejmuje dol + jedno dadatkowe okno w pomieszczeniu gospodarczym i gore bez veluxow i bez okraglych okienek. Dzwi wejsciowe aluminiowe przeszklone 2 pary w cenie 12 tys a brame normstahl 6800. Zastanawiamy sie czy z tego skorzystac Prosze o podanie namiarow na firme od okien bo nie mam pojecia jak zaczac z poszukiwaniem wykonawcy [email protected]

Kopsina
29-08-2009, 00:05
Bardzo proszę o przesłanie zdjęć poddasza, widzę że jako jedyni dodaliście okna - to tak jak ja bym chciała zrobić jestem bardzo ciekawa jak to wyszło, czy mogę prosić o zdjątka na [email protected]
Z gory dziękuję

Kopsina
29-08-2009, 00:07
jeszcze jedno lepiej widać kolor dachówki

http://img210.imageshack.us/img210/9539/img6884wj0.jpg
Bardzo proszę o przesłanie zdjęć poddasza, widzę że jako jedyni dodaliście okna - to tak jak ja bym chciała zrobić jestem bardzo ciekawa jak to wyszło, czy mogę prosić o zdjątka na [email protected]
Z gory dziękuję

Kasia_Seweryna
30-08-2009, 08:03
Witam,

rozpoczynamy budowę Seweryny w Bydgoszczy. Bardzo proszę o wsparcie doświadczonych w tej dziedzinie. Nasz pierwszy problem -ile kosztuje wybudowanie Seweryny. Nie chodzi o etap surowy-zamkniety, to nam architekt wycenił na 272 tys. Tylko jak Dalej???? :roll:
Z góry wielkie dzięki za kontakt.

mój adres: [email protected]

Kasia_Seweryna
30-08-2009, 08:04
Witam,

rozpoczynamy budowę Seweryny w Bydgoszczy. Bardzo proszę o wsparcie doświadczonych w tej dziedzinie. Nasz pierwszy problem -ile kosztuje wybudowanie Seweryny. Nie chodzi o etap surowy-zamkniety, to nam architekt wycenił na 272 tys. Tylko jak Dalej????
Z góry wielkie dzięki za kontakt.

mój adres: [email protected]

olo69
10-11-2009, 08:06
WITAM WSZYSTKICH
Niestety nie możemy przeforsować zmiany w warunkach zabudowy dlatego nie możemy postawić Seweryny .Jeżeli ktoś potrzebuje mam do sprzedania oryginalny projekt Seweryny nieużywany nowiutki za rozsądną cenę.

PROJEKT SPRZEDANY!!!!

dmka
18-12-2009, 14:04
Olo, bardzo mi przykro:(
chyba nie umiałabym sie zdecydowac na inny projekt. udało nam się dokończyć dach tuz przed mrozami. obecnie jestesmy na etapie wyboru okien, nie łatwa sprawa :cry: ale montaż na wiosnę.
jak się nauczę wkleiać tu zdjecia, to sie pochwalę :D

zmoni
05-01-2010, 18:24
Ma ktoś może zdjęcia z wnętrza domu Seweryna? Bardzo prosze o pokazanie jesli ktos cos ma. Chciałabym zobaczyc jak to wszystko mniej więcej wygląda.

pezur
02-06-2010, 12:40
Nadzień dzisiejszy ,mieszkamy750000 , dom jest bardzo drogi w budowie ma mnóstwo niewykorzystanych zakamarków , które trzeba docieplić ale jak ktoś ma zasobny portfel to dom jest bardzo efektowny pod warunkiem , że będzie wykonany zgodnie z planem na zewnątrz!! Piszę w kontekście pożal się boże przeróbek z których wychodzą poczwary wizualnie niedozaakceptowania, pozdrawiam i życzę powadzenia


Robert

Monika_Bartus
26-06-2010, 22:46
Witam! Na forum jestem po raz pierwszy chciała bym zapytać czy ktoś nie mógłby wysłać nam na [email protected] bo jesteśmy bardzo zainteresowani seweryną tylko nie jestem pewna dlatego chciała bym zobaczyć może jakieś zdjęcia z zewnątrz i wewnątrz jak by ktoś dał radę była bym wdzięczna. Z góry Dziękuje.

pawcioteam
26-08-2010, 10:45
Dzięki Aniu :D
Dachówka to dokładnie Klassik czerwona angoba.

Hej jesteśmy bardzo zainteresowani budową tego domu ale zastanawiają nas dokładne koszty budowy w stanie surowym bez robocizny , moglibyście podać orientacyjny koszt takiej budowy ? Bardzo nam na tym zależy gdyż nie możemy znaleźć nic mniejszego a co choć trochę było by podobne do tego projektu


Pozdrawiamy

blond_japonka
29-06-2011, 19:21
Zdecydowałam sie na budowę Seweryny możne ktoś by mi podesłał fotki na maila .....
Interesują mnie pomieszczenia
dzięki wielkie

kupiecjudex
29-06-2011, 22:07
Na forum jest wątek dotyczący tego projektu niestety ponad rok temu temat zamarł i nie ma chętnych aby go reaktywować. Zatem postanowiłem zacząć temat od poczatku.
Ja zamierzam od wiosny 2012 r. Zaczynam na pewno, bo mam już umówione ekipy.
Obecnie wspólnie z projektantem nanosimy zmiany wedle uwag, moich żony, projektanta, ewentualnie uwag na forum jeżli przypadną mi do gustu :D .
Dom bezie budowany z Porothermu, ściana trójwarstwowa, od zewnątrz cegła elewacyjna oczywiscie, ocieplenie (chyba styropian).
Obecnie szukam dobrych okien i ekipy która je zamontuje.
Zamiany jakie będą u mnie to poszerzenie i wydłużenie garażu (widziałem kilka gotowych seweryn - miejsca tam nie ma zadużo np. na rowery czy inne gadżety), ściana kolankowa do góry ale z umiarem uzależniam to od mozliwości wysunięcia więźby dachowej tak aby dom nie stracil proporcji, (to rozwiazanie zalecają mi w zasadzie wszyscy którzy ten dom wybudowali a tego nie uczynili), rozważam jeszcze obniżenie nieco poziomu garażu tak aby nad nim wygospodarować jak najwięcej przestrzeni, na koniec komin idzie do centralnej części salonu na środkową ścianę. To zgrubsza tyle zmian.
W zasadzie to nie wiem ile mnie to będzie kosztowało, wiem jedno nie mało.
A dalej zobaczymy.
Trochę już orientowałem się w cenach.
Murarz za postawienie od ławy fundamentowej do ścianek dzialowych na poddaszu bez ocieplenia i cegły elewacyjnej życzy sobie 30.000 zł.
Dekarz za cały dach więźba, pełne deskowanie, papowanie, dachówka karpiówka, orynnowanie wstawienie okien dachowych i inne prace blacharskie ok. 40.000 zł.
Co do materiałów to się nie wypowiadam bo będę zamawiał na jesieni (lub zimą) to zobaczymy.

A jak inni co bydują, lub zamierzają budować SEWERYNĘ?

kupiecjudex
02-07-2011, 21:40
Naprawdę nikt nie buduje tego domu i nie ma nic do powiedzenia na ten temat !!??

kupiecjudex
06-07-2011, 21:27
Ok!!! Skoro nikt nie chce podzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami (i problemami) na temat tego projektu to nie!! Ja nie będę z tego forum bloga robił..
Przecież jak się przeglada sieć to wiele osób buduje lub budowało ten projekt i nikt nie ma nic do powiedzenia????
PAS!!!!:mad:

kupiecjudex
25-07-2011, 14:43
Zdecydowałam sie na budowę Seweryny możne ktoś by mi podesłał fotki na maila .....
Interesują mnie pomieszczenia
dzięki wielkie

Ja mogę wysłaś ale w przyszłym roku, jak zacznę budowę:)
A zacznę na pewno w kwietniu 2012r. jak pogoda pozwoli oczywiście.

Ana :)
28-07-2011, 21:34
Witam, bardzo mi się spodobał projekt Seweryn, jednak chciałabym go zobaczyć w realu. Czy byłaby możliwość oglądnięcia domu. Jestem z okolic z Rzeszowa.Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

Ana :)
09-08-2011, 07:26
Witam, my zastanawiamy się nad budową domu wg tego projektu, ale chcielibyśmy zobaczyć go w realu. A można wiedzieć skąd jesteś i gdzie widziałeś domy w realu?? Ja bym zmieniła w projekcie : w miejsce gabinetu wstawić kuchnie, natomiast w miejsce kuchni - jadalnie.

bowess
10-08-2011, 08:54
To się nam ojciec-założyciel zdenerwował. :) Wróci jeszcze i podyskutuje, czy dołączy do pozostałych budowniczych Seweryny, którzy zamilkli na wieki?

Ci co zbudowali, rzadko, albo już wcale nie zaglądają na forum i nie ma się co na nich oburzać. Pozostali raczej nie wpisują nic do wątku, w którym autor wyraźnie zaznaczył, że chodzi mu tylko o opinie i wnioski właścicieli projektu. No a potencjalnych inwestorów aktualnie wielu nie ma. Dom jak na forumowe statystyki bardzo duży, budowa kosztuje niemało, rozłożysty, więc wymaga również dużej działki, no i jeszcze późniejsze koszty utrzymania. Wniosek - tylko dla najzasobniejszych.

Plusy: duże powierzchnie, duże przeszklenia, ogólnie wyróżniająca się elewacja, wole oczka - kwiat sztuki dekarskiej, piękne zaplecze gospodarcze, duża sypialnia z łazienką i garderobą na parterze.
Minusy: bardzo dużo metrów na komunikację, ciasne i nieustawne poddasze (podnoszenie ściany kolankowej moim zdaniem popsuje wygląd domu), wydzielono garderoby przy sypialniach, ale był to jedyny logiczny sposób zagospodarowania kątów pod skosami i wydaje mi się, że od pomieszczeń 3 i 7 dużo wygodniejsza byłaby zwykła szafa. Te garderoby, aby były funkcjonalne, będą wymagały umeblowania na wymiar no i jest jeszcze koszt wykończeń - regipsów, podłogi, oświetlenia. No i jeszcze detale takie - bardzo nie podoba mi się kształt toalety na parterze - niby spora a kiszkowata, jeszcze dłuższa spiżarnia - jak korytarzyk w pociągu, a zmieszczą się tylko płytkie półki. Aktualny trójkąt roboczy dla mnie byłby bardzo niewygodny, ale nie mam pomysłu na korzystną zmianę. Podoba mi się pomysł Any - nieco mniejsza kuchnia w miejsce gabinetu może być bez porównania wygodniejsza.

Ana :)
11-08-2011, 19:11
Witam, obecnie szukam domu , gdyż chciałabym go zobaczyć w realu :)Może ma ktoś namiary??

junior1981
25-09-2011, 19:33
Witam my też na wiosnę ruszamy z budową Seweryna przerobiliśmy troszkę projekt ale nie ma to większego znaczenia dla wyglądu domu chcemy jak najwierniej odwzorować efekt tego domu z katalogu po prostu taki dom chcemy mieć, żona namówiła mnie na podniesienie ściany kolankowej ale tylko o 1 cegłę wiec myślę ze nie będzie to miało dużego znaczenia dla wyglądu tego domu nurtuje mnie parę spraw na przykład jak rozwiązać problem żaluzji wraz z moskitierami nie zauważyłem miejsca na nie w projekcie brak rynny nad balkonie nad wejściem do domu może być uciążliwe wiec coś było by trzeba tam zamontować jakie ściany proponujecie 2 czy 3 warstwowe nadmienię że liczę się z dużymi kosztami budowy tego domu ale mnie chodzi o to aby później nie poprawiać wydać raz ale porządnie jakie macie uwagi do fundamentu jak go dobrze docieplic i czym
pozdrawiam i czekam na wasze uwagi

kupiecjudex
29-09-2011, 17:10
W końcu się ktoś odezwał w tym temacie.
Ja podnoszę o dwa pustaki (60 cm ogółem), architekt przeprojektował więźbę aby dach nie sprawiał wrażena że jest za wysoko, po zmianach jest na tej samej wysokości jak przed. Chodziło też o to aby wygospodarować dość duże pomieszczenie nad garażem. Ściana berzie trójwarstwowa, fundamenty ocieplam 10 cm styroduru.
Rynnę musisz dołożyć, a do tego gdzieś od frontu dodatkowo spust, między garażem a schodami, mój dekarz też to zauważył. Nie wiem czemu martwisz się o moskitiery i żaluzje, to sprawa firmy w której kupisz okna, któte mają spełniać twoje oczekiwania.
A macie jakiś kosztorys, jeśli tak to chętnie się dowiem jak wam wyliczono, gdyby coś to możemy skontaktować się na PW.

kupiecjudex
30-09-2011, 13:22
Dziś odebrałem kosztorys, co prawda taki tylko do banku ale jestem nim mile zaskoczony, myślałem że dom będzie mnie kosztował durzo wiecej. Kosztorys dla mnie i "ślepy" będę mniał za kilka dni, ale podobno nie będzie dośc dużych różnic. Zobaczymy. Jak już będzie ten kosztorys to jeszcze + 30% i może jakoś ogarnę tą budowę. :D.
Jestem go cholernie ciekawy.

junior1981
02-10-2011, 19:18
mam kosztorys z archipelagu jak by co to mogę ci podać koszty jakie oni wyliczyli gdzie stawiacie ten swój domek w jakiej części polski
pozdrawiam

kupiecjudex
02-10-2011, 20:56
Odpowiedź poszła na priwa!!

kupiecjudex
12-10-2011, 21:25
No to po bólach udało mi się podpisać umowy z wykonawcami. Nie wiem czemu jak mnieli podpisać umowy które im dałem to jakiegoś dystansu nabrali, ostatecznie podpisali ale gdybym nie nalegał to tak jak by zapomnieli o otrzymanym projekcie umowy do analizy i ewentualnych negocjacji.
Czyżby poczuli respekt czy co??? Dzwoniłem do nich czy już się zapoznali i czy ustalili co i jak, dekarz to nawet do mnie zadzwonił i chciał się wycofać bo podobno takiej umowy to jeszcze z nikim nie podpisywał i się bał. Nie wiem czemu, ja go nie chcę oszukać i zakładam że on mnie też więc czego tu się bać kar umownych i innych rygorów???
No dobra ale ostatecznie z murarzem za wszystkie prace murarskie ustaliłem 40 tys. zł a z dekarzem 47 tys zł. za wswzystko jak w 1 poście.
Deko ten projekt zmieniłem dom poszerzony o 2 m od strony garażu i wydłużony garaż o 1m, ściana kolankowa podnisiona o 2 bliczki, i kotwy w ścianach, dach wysunięty nie co bardziej niż w oryginalnym projekcie co by nie robił wrażenia że jest za wysoko, w sumie dachu wyszło 443 m2.
Niby nie mało ale dom też mały nie jest.
Chłopy solidne, od lat w terenie robią mają bardzo dobrą renomę.
Co zrobić jak się chałupy zachciało!!!

kupiecjudex
12-10-2011, 21:28
To znaczy mam umowy i już nikt sie nie wciągnie z ceną, pewnie się i też nie opuści gdyby robocizna staniała no ale jak to mówią "srał ich pies"
Zatem wiosną 2012 jak lody puszczą ruszamy.

dzenka_2006
14-01-2012, 18:28
Witam, bardzo mi się spodobał projekt Seweryn, jednak chciałabym go zobaczyć w realu. Czy byłaby możliwość oglądnięcia domu. Jestem z okolic z Rzeszowa.Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
[email protected]

kupiecjudex
11-07-2012, 20:16
No to mam sewerynę w stanie surowym, .... a nawet troszkę dalej :D:wiggle:

ani-a
06-11-2012, 11:52
Witam. Przymierzam się do tego projektu. Pozostało mi tylko obejrzenie na żywo. A jak Twoja budowa?

kupiecjudex
02-12-2012, 11:24
OOOOOO. dawno mnie tu nie było!! Ale myślałem że wątek nikogo nie zainteresuje :(
Dom stoi, :D. Na wiosnę wstawiamy okna i wykańczamy. Są już instalacje wewnątrz, tynki, posadzki, dach:eek:.
Na razie podoba mi się ten dom.

Kris.
02-12-2012, 12:59
Witam,
Wczesną wiosną 2012r roku podjęliśmy z żoną decyzję o budowie wymarzonego domku. Długo szukaliśmy projektu jaki by nam się spodobał, aż w końcu żona znalazła … wybór padł oczywiście na SEWERYNĘ :). Po zakupie projektu, zaczęliśmy zastanawiać się nad zmianami, bo nie byłbym sobą jakbym czegoś nie zrobił po swojemu ;). Zmiany obmyślone, na projekt naniesione, dokumenty o pozwolenie złożone i pozostaje znaleźć ekipę, która nasz domek wybuduje … i się zaczęło … nie sądziłem, że będzie z tym taki problem.
Czy możecie polecić jakąś dobrą, rzetelną firmę, która by się podjęła budowy tego domu?
Dom będziemy budować pod Warszawą, jak tylko zima odpuści na początku 2013r.

Kris.
05-01-2013, 12:33
Wow... nie rozpisujcie się tak ;), aż nie wiem kogo wybrać, tyle tych wykonawców, że chyba się do zimy nie zdecyduję ;););)

blond_japonka
11-09-2013, 21:57
211664 211665211666

tak to wygląda :) mam nadzieję ze z dachem wyrobia sie chłopaki do końca wrzesnia .
Wyszła nam super piwniczka pod tarasem i dołożyłam jeszcze jendo wole oko z tyłu.
Podniosłam dom o jakieś 20 cm (pustak + cegła)

PanGarnek
01-02-2016, 14:57
Czy ktos budowal ten dom? Planujemy z zona postawic Seweryne. Nasza lista zmian jest dosc spora(lacznie ze scianami zewnetrznymi i dachem).
Mimo wszytko interesuje nas jak innym szla budowa tego domku, jakie byly problemy i co mozna poradzic. Bardzo nas interesuja koszta poszczegolnych etapow by miec rozeznanie w kosztach.

Jestesmy teraz na etapie wyboru architekta i zastanawiamy sie czy skorzystac a archipelagu ( adaptacja + uzyskanie wszytkiego do p.n.b.) czy tez moze kupic od nich projekt gotowy i z adaptacja i p.n.b. pojsc do lokalnego architekta, archipelag jest jednak dosc drogi. W dodatku planujemy budowac sie niedaleko Katowic wiec przydal by sie ktos na miejscu.

Jak cos mozna tez pisac na maila: [email protected]


Lukasz

Elfir
01-02-2016, 19:59
najlepiej popytać budujących.