PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplanie wełną -trudno dostępne miejsca



mony
13-01-2007, 11:08
witam !
jak ocieplaliście skosy wełną w trudno dostępnych miejscach jak np: szczelina pomiędzy krokwią i oknem, trójkąt z więźby dachowej zakamarki i narożniki itp...
znajomy radzi wszypać w te miejsca startego styropianu, inne co przychodzi mi do głowy to pianka poliuretanowa, ale nie wiem, czy to dobre rozwiązania.
pzdr
mony

vanderbobo
13-01-2007, 11:58
pianka to Zły pomysł, jeśli ocieplasz watą to tam też możesz ją wcisnąć, pokruszny styropian nie zabezpieczy tych miejsc termicznie

MARKOG
13-01-2007, 12:30
a co to za problem wepchnąć tam watę - to już trudniej ten styropian bedzie tam upchnąć - zresztą styropian i pianka to zły pomysł

mony
13-01-2007, 21:44
o.k wcisnę tam wełnę, tylko słyszałem, że jak jest za bardzo upchana, to nie izoluke zbyt dobrze a w takich miejscach trudno o dobre wymierzenie waty
pzdr
mony
p.s i jeszcze jedno pytanie - ściankę kolankową od wewnątrz mam wykończoną płytą g-k przyklejoną na klej. na wysokości murłaty jest przestrzeń szerokości ok. 5cm pomiędzy murłatą i płytą g-k. co tam wsadzić : wełnę, styropian czy jeszcze coś innego i czy wystarczy wcisnąć czy z nieszczęsną pianką?