PDA

Zobacz pełną wersję : styropian - czy firma ma znaczenie?



vanderbobo
13-01-2007, 16:37
muszę kupić styropian na elewację i tu pytanie, czy ważny jest producent? ceny wahają się od 125zł do 155zł. na co zwrócić uwagę? a moze warto wziąść tańszy ale zamiast 12cm kupić 14cm?

Rezi
13-01-2007, 17:08
marka producenta ma niestety znaczenie
zazwyczaj więksi z dużą marką nie bawią sie w regranulaty i zaniżanie parametrów styropanu

po zmianie oznaczeń wielu producentów poprostu sprzedaje chłam bo klientowui trudno jest określić wytrzymałosc na ściskanie
kiedysj jezeli ma byś FS15 ( 1 5kg/m3) to tyle ma lub wahania sa niewielkie

widziałem nawet styro oznaczony jako eps 100 z waga 13kg/m3, producent był tak bezczelny ze nawet paczki były mniejsze o około 10 % od wielkości deklarowanej na opakowaniu

mik99
13-01-2007, 17:25
Bierz markowy, nie warto kupować z małych "garażowych" zakładów.

agnieszkakusi
13-01-2007, 20:23
Vanderbobo, dziś akurat miałam rozmowę na ten temat z moim tatą, który zajmuje się budowlanką. Bardzo ostrzegał mnie przed styropianami od producenta z Torunia, bo podobno jest bardzo miękki. Z wiadomych względów nie chcę podawać nazwy producenta - mogę wysłać na priv.

vanderbobo
13-01-2007, 21:48
wyślij mi proszę żebym nie trafił na minę, czyli reasumując jak kupię coś markowego to będzie ok?

agnieszkakusi
13-01-2007, 21:52
wysłałam na priv

mdzalewscy
13-01-2007, 21:57
styropian ma znaczenie i to spore już na poziomie jego montażu. Kiedyś kupiłem trochę tańszy styropian, mniej znanego producenta (znanej firmy "na wczoraj" nie było) i cisza..., po jakimś czasie na nowe domki znów miałem kupować i wykonawca od razu zastrzegł żeby nie kupować tego ostatniego chłamu, teraz tylko znane firmy, ostatnio Genderka, Styropol

mack
13-01-2007, 23:16
miałem porównanie Termoorganiki z innym styropianem FS20 na podłogi, ten niemarkowy był wyraźnie bardziej miękki

gonzo29
14-01-2007, 06:02
porównaj sobie tak
rozłóż palce jak najszerzej i wciśnij je w kostkę styropianu na składzie budowlanym . oczywiście porównuj tej samej klasy. który twardszy ten lepszy. ja osobiście polecam styrop. z Prefabet Lubartów - Termoorganika się chowa

irtad
14-01-2007, 09:17
Kupiłem Termoorganikę frezowaną 12cm, krzywy jak ... , nie powiem co ;). No ale może chociaż gęstość była odpowiednia

Sp5es
14-01-2007, 11:00
Podstawowe róznice

- nie trzyma wagi.
- nie jest dostatecznie szytwny
- odkształca się po ułożeniu - sezonowanie kosztuje
- dokładnośc cięcia wymiaró, kątów i płaskości płyty

Bardzo uważać z taniochą, nie bierzę się ta cena z powietrza, tylko gdzieś człowieka "tną".

Bierz tylko markowy - zwłaszcza na elewację.

radomik
14-01-2007, 11:59
Czy firma-produkująca styropian, która posiada certyfikat ISO, a sprzedaje znacznie taniej niż inni znani producenci styropianu (towar jest I gat.) może być wiarygodna?
Czy certyfikat ma jakieś znaczenie? Mi wydaje się że tak.
???

Sp5es
14-01-2007, 12:09
Czy firma-produkująca styropian, która posiada certyfikat ISO, a sprzedaje znacznie taniej niż inni znani producenci styropianu (towar jest I gat.) może być wiarygodna?
Czy certyfikat ma jakieś znaczenie? Mi wydaje się że tak.
???

Wszystko zależy od ludzi.
Są firmy co bez certyfikatu też dobrze produkują, bo są uczciwi...
Nie ma reguły.

W budowlance - nie wierz nikomu .
Nie ma roboty, której nie da się zepsuć.
Jak u Stalina - wierzyć tak, kontrolować jeszcze lepiej.

jabko
14-01-2007, 14:18
Nie wiem czemu tak się czaicie z nazwami firmy.
Mamy magbud, Termoorganikę, swispoor, astrotherm, styropol, styropex, knauf.
Trzeba pisać jasno i wyraźnie który jest miękki a który nie.
Przecie to wymiana doświadczeń

Sam niedługo kupuję i chętnie poczytam doświadczenia innych

agnieszkakusi
14-01-2007, 14:20
W sumie chyba Jabko ma rację. Tata mówił mi o firmie Prostyr z Torunia.

jabko
14-01-2007, 14:41
swisspor rekamuje się na swojej stronie jako "nie stosujący regranulatu"

Magbud (ma mój szwagor) i na moje oko jest miękki.

Nie naocznie słyszałem że knauf jest bardzo dobry.

rubinowa
26-11-2010, 14:20
witam, mam w całym domku elektryczne maty grzewcze: ekstra sprawa, przeżyłam już jedną, dość srogą zimę i jestem zadowolona i z ciepła i z rachunków za prąd, pozdrawiam

mattdl
28-11-2010, 23:46
a co ma piernik do wiatraka?

rubinowa
29-11-2010, 06:48
no tak rzeczywiście, coś mi się pozajączkowało, wydawało mi się, że w głównym dzienniku widziałam zdjęcie, na którym kładziono maty, stąd moje trzy grosze w komentarzach, pewno weszłam nie w te co trzeba, przepraszam, pozdrawiam

T i A
29-11-2010, 09:01
Mój szwagier pracuje w hurtowni budowlanej i powiedział mi,abym kupił styropian w zimę bo różnica w styro jest ogromna.
Ten sprzedawany w zimę ma o wiele lepszą jakość.

muchrem
29-11-2010, 10:52
Rozumiem że cena styropianu w zimę może być inna ale co ma zima do jakości, zwłaszcza jak w hurtowni styropian leży od jesieni?

T i A
29-11-2010, 12:30
Rozumiem że cena styropianu w zimę może być inna ale co ma zima do jakości, zwłaszcza jak w hurtowni styropian leży od jesieni?

Ten z zimy różni się od tego z lata.Szwagier mówi,że ten zimowy wygląda na lepszy i on by kupił ten z dostaw zimowych.
Ten z dostaw w zimę jest twardszy i mocniejszy.

Może dlatego,że w lato nie ma czasu na trzymanie się norm,których i tak nikt nie sprawdza.Liczy się ilość.
To tylko jego prywatne zdanie/obserwacja w przepracowanych kilku lat w hurtowni.