PDA

Zobacz pełną wersję : Kolor pancerza rolet zewnętrznych? - proszę o opinię



tomeki
13-01-2007, 17:41
Szukam opinii użytkowników rolet zewnętrznych.

Otóż zamawiam rolety zewnętrzne i doradzono mi, żebym wziął jasny kolor pancerza np. beż. Okna będą złoty dąb lub orzech. Podobno przy zamkniętych roletach o ciemnym pancerzu, od środka domu wygląda to nie ciekawie. Natomiast jasny pancerz odbija światło, przez co jest "normalniej" w domu przy opuszczonych roletach.

Czy to prawda?

tomeki
13-01-2007, 17:42
Może ktoś załączy zdjęcia?

magpie101
13-01-2007, 17:58
W przyszlym tygodniu beda montowac mi okna zloty dab wraz z roletami w takim samym kolorze. Od srodka tez bede miec okna w kolorze, wiec lepiej bedzie wygladac taka sama roleta niz jasna (tak mi sie wydaje). Myslalam o kolorze rolet innym niz okna ale wtedy moj dom bylby za pstrokaty, inny dach, klinkier, parapety, tynk. Dlatego okna, bramy, rolety i drzwi chce w jednym kolorze.

imwbudowa
13-01-2007, 18:04
jak zamierzasz mieć jasne ściany i białe okna, to faktycznie może jasne rolety, ale jak drewniane okna i ciemniejsze kolory ścian, to wydaje mi się ten krem rolet nietrafiony. My mamy ciemne rolety, jeszcze nie mieszkamy i nie wiszą firanki, ale to mi się wydaje bardziej naturalne - za oknami noc.

Rezi
13-01-2007, 18:15
okna złoty dąb
rolety w kolorze altweiss ( delikatna kość słoniowa) w tym samym kolorze tyn elewacji i klapy rewizyjne rolet
listwa dolna pancerza rolety w kolorze złotego dębu
prowadnice w kolorze złotego dębu


http://rezulak.pl/rolety1.jpg
http://rezulak.pl/Inwestor128/rolety4.jpg
http://rezulak.pl/Inwestor128/rolety12.jpg

jeżyk
13-01-2007, 18:29
ja mam okna i rolety w złatym dębie (drzwi wejściowe również), myślałem o jasnych roletach, ale do elewacji z cegły by nie pasowało. Myślę, że rolety należy dobrać do koloru elewacji domu, choć przy częściowym opuszczeniu rolety i np. białej rolecie przy brązowych oknach ....

madziai
27-01-2007, 16:57
Czy ktoś, kto już mieszka i ma ciemne rolety, mógłby napisać coś w tym temacie? :wink:

Marzek_rodo6
10-04-2008, 20:50
a ja poszukuje rolet zewnętrznych dwukolorowych (od zewnątrz dopasowanych do elewacji a od wewnątrz białych), poradźcie, gdzie moge takie znaleźć?Podobno producenci wycofali się z takiej produkcji ze względu na małe zainteresowanie... :(

Ushi
17-09-2008, 10:21
No właśnie, jak to jest w praktyce z kolorami rolet? :o

Jestem na etapie szukania okien i rolet zewnętrznych. Generalnie okna będą z zewnątrz złoty dąb, w środku białe.

W swojej niewiedzy otrzymując jedną z wycen rolet myślałem że pancerz będzie dwukolorowy (od środka biały), jednak rozmowa z dwoma przedstawicielami handlowymi uświadomiła mi że od wewnątrz też będzie złoty dąb. Ciekawe jak to będzie wyglądało przy białych oknach...

Spotkał się ktoś kiedyś z dwukolorowymi roletami zewnętrznymi ? Pewnie cena takowych byłaby kosmiczna...

mikolayi
17-09-2008, 11:03
mam ciemne okna (orzech) dwukolorowe, ze szprosami, pancerze rolet w takim samym kolorze.
Mam też doswiadczenie ponieważ mieszkam już w tym ustrojstwie trochę czasu. NIe mam żadnych dziwnych odczuć, w domu nie jest dziwnie ciemno. Skoro spuszczam roletę, to znaczy że chcę mieć w domu ciemno (w dzień) lub zasłonić się nocą (dla niezorientowanych nocą jest ciemno).
Reasumując - sądzę, że raczej czułbym się dziwnie w domu przy spuszczonej jasnej od środka rolecie - w moim odczuciu miałbym wrażenie, ze nie ma tam okna lecz jest ściana.
Firanki w oknach też mam. Jak żona zakłada dość gęstą białą to już w ogóle przy spuszczonej rolecie nie zauważam, ze ona tam na zewnatrz jest.

Tyle subiektywnego wywodu

adwalk
17-09-2008, 11:08
Ciekawe jak to będzie wyglądało przy białych oknach...

Wygląda dobrze moim zdaniem.
Mam okna złoty dąb z zewnątrz, białe wewnątrz i rolety złoty dąb.[/quote]