PDA

Zobacz pełną wersję : do użytkowników POŚ -ów ( moczyszczalnia)



duduś
13-01-2007, 20:43
Prosze o informację czy przy POŚ -u można używać środków odtykających rury w formie KRETA. Mąż trochę się wściekł :cry: :evil: :oops: jak zobaczył że używam , stwierdził że w bloku rury wykonane są ( dokładnie nie zrozumuałam) z jakiś innych materiałów czy mają inne przekroje i nic im nie będzie a w domku nie powinno się tego używać. Co o tym sądzicie ,czy jest jakiś zamiennik co to nie wyrżre dziury w rurze :wink:

j-j
13-01-2007, 20:59
To na pewno chodzi nie o materiał rury ale chyba raczej o bakterie w BOŚ.
Kret może je zabić i BOŚ nie będzie dobrze funkcjonować.

NJerzy
14-01-2007, 00:58
KRET czyli wodorotlenek sodu (może też być wodorotlenek potasu) nie jest w stanie uszkodzić żadnych rur kanalizacyjnych. W umiarkowanej ilości nie powinien zaszkodzić przydomowym oczyszczalniom - przereaguje z tłuszczami w odpadach lub z kwaśnymi odpadami.

martadela
14-01-2007, 08:19
Nie wolno za to lać domestosa, on zabija bakterie odpowiedzialne za rozkład nieczystości.

No właśnie... jak więc dbać o czystość np. kibelka???

Czy są jakieś specjalne środki które nie zabijają bakterii?

acca5
14-01-2007, 08:24
Używasz Domestosa ale dodatkowo dosypujesz bakterii

martadela
14-01-2007, 08:43
A co np. z dłuższą nie obecnością domowników, tak ok 1 tygodnia?
Bo z tego co przeczytałam do tej pory, jest to dla POŚ niekorzystne, a umnie to konieczność, co w tej sytuacji należy zrobić?

agnieszkakusi
14-01-2007, 21:00
U nas będzie oczyszczalnia bezdrenażowa gdzie bakterie wsypujemy raz na rok - ROTH. Zastanawiam się jak z używaniem np. płynów typu Vanish? Używanie domestosa raz w tygodniu i wtedy co? Co tydzień dosypywanie bakterii? A jeśli nie domestos to co można spokojnie używać? Jaki wpływa mają proszki do prania, płyny do płukania? Najpóźniej we wtorek muszę zamówić oczyszczalnię, a zaczynam mieć dużo wątpliwości :roll:

duduś
14-01-2007, 22:13
Niestety - ja kochałam środki na bazie chloru ( kiedy mieszkałam w bloku) Teraz pokochałam inne ( naprawdę jest ich masa) bez chloru .Ale tego Kreta to nie moge przestać kochać ( chociasz tylko 2-3 razy w roku :wink: i przez to zawsze zbieram bure od mężusia :cry:

Mattin
15-01-2007, 13:15
są biologiczne praparaty, które usuwają tłuszcz z rur kanalizacyjnych (szczególnie w kuchni). Poszczególni producenci oczyszczalni różnie podchodzą do stosowania "kretów, domestosów, wc kaczek" itp. Nadużywanie preparatów na bazie chloru jest szkodliwe dla flory bakteryjnej w POŚ - spowoduje, że ścieki będą gorzej oczyszczone ale poza tym nie powinno niczego zepsuć bo rury kanaliacyjne są wszędzie podobne. Zależy też jak dużo środka "lejesz" - na pewno codzienne szorowanie Domestosem nie wyjdzie oczyszczalni na dobre. Jeśli mąż zabrania stosowania to... przestań, przemęcz się trochę - jestem pewien że po miesiącu zmieni zdanie gdy zacznie czuć "zapachy" w domu (wtedy powiesz mu, żeby sam coś z tym zrobił bo Ty nie potrafisz :))

MaEmi
17-01-2007, 23:49
Duduś - bo twój mąż to mądry chłopak
czyściłam z mężem ( u teściów) kanalizację - i widzałam jak zachowuje się kret
trzeba go stosować dokładnie z zaleceniami - to znaczy baardzo dużo daaardzo gorącej wody bo innaczej skawala się w rurach i klapa
W blokach miałaś kródszy odcinek do głównego pionu kanalizacyjnego który był w pionie. W twoim domku na pewno tak nie jest.
Odnośnie domestosa i POŚa słyszałam że takie raz w tygodniu stosowanie nie jest wyniszczające i dopuszczalne. bardziej grożne od środków chemicznych sa tłuszcze

wiochman
18-01-2007, 11:34
Są na rynku specjalne preparaty do usuwania tłuszczu z POŚ podaje ci linka
http://sotralentz.pl/php/index.php?s=51&pdid=94&l=pl
Miłego oczyszczania :)

asia.malczewska
18-01-2007, 16:48
ja sprawdzałam wcześniej różne specyfiki do czyszczenia domku poczynając od mycia okien kończąc na podłodze i są troszkę ciut drogie, bo kosztują ok. 30 zł za butelkę (a np. produkty typu Ajaks ok. 15 taka sama wielkość).
Mam dziecko z podejrzeniem alergii i jak było malutkie to przestawiłam się na szorowanie wszystkiego szarym mydłem przy pomocy zmyslnych szmatek. Polecam, bo niedrogo, nie śmierdzi sztucznymi perfumami, ekologicznie - nawet kibelek zakamieniony ładnie sie doczyszcza. Mam nadzieję, że POŚ też będę mogła tym traktować.