PDA

Zobacz pełną wersję : Weberman



kwakwarakwa
14-01-2007, 09:37
Witam-jestem tu najnowszy :lol: więc wypadałoby abym się grzecznie przywitał-co niniejszym czynię.Jeżeli można to chciałbym szanownych forumowiczów uniżenie o radę poprosić (jeżeli można oczywiście).
Ale do rzeczy-ostatnimi czasy mój stary piec c.o doznał uszczerbku (starość tak jakby) i muszę go w ekspresowym tempie wysłać na emeryturę a zakupić nowy.Tak się składa ,że jestem rolnikiem i m.in posiadam ok.12 ha lasu-kupowanie węgla na moim miejscu byłoby grzechem :wink: .Bycie rolnikiem polega niestety na tym,że ma się baaardzo mało wolnego czasu-tak więc często i gęsto paliłem nienajsuchszym drewnem- i nie chcę z tego typu rozwiązania rezygnować-zresztą mój stary piec wytrzymał takie coś 14 lat.
I teraz mam takie pytanko-sprzedawca po usłyszeniu moich wynurzeń zaproponował mi coś takiego jak piec firmy Weberman a najlepiej jeszcze z wbudowanym wymiennikiem (bojler zblokowany z kotłem)-czy ktoś z szanownych forumowiczów ma jakieś doświadczenia z piecami w/w firmy ?-i z paleniem mokrego drewna ?.Pozdrawiam.

boryskasztan
14-01-2007, 13:22
witam ja te jestem tu nowy ale niestety na temat co jestem tak samo zielony jak nowy. pozdrawiam

jeżyk
14-01-2007, 14:48
spalanie mokrego to grzech niewybaczalny :lol:

Grzesiek13
14-01-2007, 16:21
Witam.
Nie o kocioł tu chodzi a o dobre drewno do niego, czyli sezonowane, o wilgotności do 20%. Mokre drewno ma kiepską wartość opałową, a mokre spaliny niszczą kocioł i komin.

Pozdrawiam Grzesiek

kwakwarakwa
14-01-2007, 17:11
spalanie mokrego to grzech niewybaczalny :lol:
Tak ale ja lubię żyć w grzechu :lol: -a tak poważnie to nad suchym mogę się zastanowić :D ale co do pieca to jutro już jadę go zobaczyć-a więc jeżeli ktoś miał do czynienia z tym piecem to bardzo proszę o radę.Baaardzo.
Co do komina to nie wygląda na jakiś zniszczony-zresztą ma 20*20 cm przekroju i wysokość 13 m-tak właściwie to są tam trzy jednakowe przewody kominowe więc w razie by co mogę skorzystać z następnego-a jak pisałem poprzedni kocioł wytrzymał 14 lat palenia mokrym drewnem.

UJO
14-01-2007, 18:49
oglądałem ten kocioł i wygląda wszystko naprawdę ok. są dość krótko na rynku z tą marką ale firma importująca ten produkt jest już od kilkunastu lat na rynku więc serwis i gwarnacja na 100 %
Blachy ciete z jednego arkusza - szerokie drzwi i wykonanie naprawdę ok. :P

kwakwarakwa
14-01-2007, 19:08
@UJO-mam prośbę -mógłbyś mnie troszkę oświecić ?Jaka firma to sprowadza ?Ja dzwoniłem w sprawie tego pieca do Łomży-a dzwoniłem dlatego ,że kotły które oferowane są w mojej okolicy to wszystko jakaś taka chałupnicza robota(bardzo słabo wykonane-aż odrzuca)-no i główne pytanie-czy przyjmie opał nienajwyższych lotów ? :lol:

kwakwarakwa
16-01-2007, 07:13
No dobra-raczej jak widzę nikt tego Webermana nie posiada (ywyndualnie reklamować nie chce :lol: )-więc mam inne pytanie -czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kotłem na drewno z wbudowanym bojlerem (jak ten Weberman właśnie)-bo instalator mi go serdecznie odradzał.Pozdrawiam.

mieczyk
06-05-2007, 00:17
witam,
i jak rozwinęła (zakończyła) się sprawa zakupu tego webermana? jak użytkowanie ewentualnie?

Cpt_Q
06-05-2007, 00:37
... właściwie to są tam trzy jednakowe przewody kominowe więc w razie by co mogę skorzystać z następnego-a jak pisałem poprzedni kocioł wytrzymał 14 lat palenia mokrym drewnem.

no to masz jeszcze 28 lat przed sobą :lol:
a potem? sie zobaczy, może jakieś ogniwa paliwowe? :wink: