PDA

Zobacz pełną wersję : Okna PVC w kolorze orzech :)



Prezo
14-01-2007, 10:16
Powoli przymierzam się do wstawienia okien i zdecydowałem że będą to okna PVC - najprawdopodobniej w kolrze orzech. A co do firmy to planuję zamówić je od Bertranda z Luzina.
Dlatego mam prośbę do osób które mają okna w takim kolorze aby zamieściły tutaj zdjęcia swoich domów, ponieważ chce zobaczyć jak takie okno wygląda na tle danego domu a w ostateczności potwierdzi mi słuszność mojego wyboru.
Z góry wszystkim dziękuje :)

dominikams
14-01-2007, 10:35
W moim dzienniku sa zdjęcia takich okien (ale nie ma jeszcze tynku, więc nie widać kontrastu między kolorem elewacji, a oknem). No i jeszcze Iga9 ma orzechowe okna - tez możesz podejrzeć w dzienniku, tu jest link:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64760

( link do mojego dziennika w stopce)

Prezo
14-01-2007, 11:02
W moim dzienniku sa zdjęcia takich okien (ale nie ma jeszcze tynku, więc nie widać kontrastu między kolorem elewacji, a oknem). No i jeszcze Iga9 ma orzechowe okna - tez możesz podejrzeć w dzienniku, tu jest link:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64760

( link do mojego dziennika w stopce)
Na dzień dzisiejszy jesteś zadowolona z koloru ?
Czy może byś coś zmieniła ?
Kiedyś podobał mi się złoty dąb ale teraz już na niego nie moge patrzeć - orzech wydaje mi się idealny - na zdjęciach Igi z jasnym kolorem elewacji prezentuje się elegancko :)
Zastanawiam się jeszcze nad szprosami - nasz dom tj. bliźniak i w sumie nie wiem jak to by wyglądało ale na dzień dzisiejszy stawiam na orzech bez szprosów czy jakiś tam krateczek :)

alison
14-01-2007, 12:51
Też mam onkna PVC w kolorze orzech, producent MS Okna (mam takie same okna jak Iga 9, nawet zamawiałyśmy u tego samego dealera :wink: ).
nic bym nie zmieniła w kolorze okien - są naprawdę śliczne, kolor ciepłej czekolady. na pierwssy rzut oka wyglądają jak drewniane i to też ich duża zaleta. Koloru okien bym nie zmieniła... natomiast nie zamawaiłabym rolet z silniczkami, tylko wszystkie podnoszone ręcznie... TE silniczki wprowadziły tylko zamęt w pracach elektrycznych i do dzisiaj nie można ich prawiłowo zaprogramować... generalnie - moim zdaniem - silniki do rolet to wyrzucone pieniądze... :-?

dominikams
14-01-2007, 13:04
Na dzień dzisiejszy jesteś zadowolona z koloru ?
Czy może byś coś zmieniła ?
Kiedyś podobał mi się złoty dąb ale teraz już na niego nie moge patrzeć - orzech wydaje mi się idealny - na zdjęciach Igi z jasnym kolorem elewacji prezentuje się elegancko :)
Zastanawiam się jeszcze nad szprosami - nasz dom tj. bliźniak i w sumie nie wiem jak to by wyglądało ale na dzień dzisiejszy stawiam na orzech bez szprosów czy jakiś tam krateczek :)

Jestem bardzo zadowolona z koloru. Tak jak piszesz - jest elegancki. Jeśli podobają ci się ciemne okna, to bierz ( kolor wydaje się ciemniejszy od środka, zwłaszcza, jeśli okna sa tylko po jednej stronie). Na zewnątrz - zwłaszcza w słońcu kolor wydaje się dużo jaśniejszy. Mi też się podobał złoty dab, ale dla mnie jest trochę za jasny (a właściwie jest to kwestia takiego specyficznego odcienia). Bałam się, że bedzie trudno dobrać dodatki, no i nie pasowałby do mojej dachówki (miedziany Creaton).
Może jutro uda mi się dodać nowe zdjęcia do dziennika.

Co do szprosów - my mamy duże okna, z czego dwa na parterze (jedno w kuchni i jedno w salonie - 180x150) to fixy (czyli nieotwierane). Chcieliśmy mieć takie panoramiczne okna, niedzielone, więc dawanie do nich szprosów odpadało.

Prezo
14-01-2007, 13:17
Dzięki Dominika za odpowiedź :) Czekam na fotki :)
Proszę także innych o więcej zdjęć :P
Im więcej tym lepiej :P

janusz_21
14-01-2007, 16:06
Nie chcę nikomu mieszać w jego pomysłach. Też onego czasu stałem przed wyborem okien i po wielu konsultacjach zdecydowałem się na meranti ze znanej polskiej firmy.Również dlatego,że po porównaniu cen niezłych plastików w okleinie drewnopodobnej wyszło na to ,że za meranti (16szt w tym dwa małe do garażu) zapłaciłem o dwa tysiące więcej niż za plastik. Gdyby różnica wyniosła 3-4tys może bym zdecydował inaczej. A okienka mam cacy. Żadna okleina nie jest w stanie zastąpić naturalnego drewna. Jeszcze jeden argument za drewnem - domy z drewnianą stolarką sprzedają się "niżej", po za tym nikt nie wymyślił lepszego materiału niż drzewo, reszta to erzac. Może się nie przydać ale powiem jak doszedłem do dobrej ceny za w/w okna, mianowicie poprosiłem w salonie o kompleksową ofertę z montażem i transportem na odległość 100km. Z tą ofertą udałem się do "saluna" w innym mieście oddalonym od budowy 50km. I co ? wytargowałem na całośći oferty 2000zł = darmowy transport i drzwi wejściowe w cenie 50% niższej niż markecie.Nie bujcie się cen stolarki drewnianej , kiedyś była to naprawdę różnica. I to by było na tyle! [/img][/url]

dominikams
14-01-2007, 17:43
Janusz, ale ja nie chciałam mieć okien drewnianych :roll:
Nie była to kwestia ceny tylko świadomego wyboru 8)

Prezo
14-01-2007, 18:33
Ja też nie chce mieć drewnianych - nie chodzi tu nawet o cene :P
Poporostu chcę mieć plastiki bo do nich jestem przekonany :)

bob budowniczy junior
15-01-2007, 07:38
Ja miałem brać ciemny orzech,ale zmieniłem na złoty dąb.Przeszliśmy się z żoną po okolicy,popatrzyliśmy u znajomych i stwierdziliśmy,że weźmiemy jaśniejsze.

Prezo
15-01-2007, 18:52
Może ktoś jeszcze pokaże swoje okna w kolorze orzech :)

Asia_w
12-02-2007, 19:13
Podciągam temat.. Na forum bardzo mało jest informacji/ zdjęć orzechowych okien. Niech ktoś się pochwali, jak wygląda wnętrze z takimi oknami :D

dominikams
13-02-2007, 15:41
Asiu zrobiłam w końcu kilka fot, ale nie wiem, czy cię usatysfakcjonują :roll:
No nic, wrzucam co mam :wink: :
Drzwi tarasowe (jeszcze bez listwy na dole). Tutaj najlepiej widać kolor

http://images20.fotosik.pl/36/3e2ee02bf1365906.jpg

zbliżenie na ramę - trochę nieostre

http://images20.fotosik.pl/36/f2cb3fd190ed6a20.jpg

Może tak lepiej:
http://images20.fotosik.pl/36/f2cb3fd190ed6a20m.jpg

Edybre
13-02-2007, 16:46
Ja właśmie zamówiłam orzechowe okna w Oknoplaście Kraków i po obejrzeniu waszych zdjęć jeszcze batdziej utwierdziłam się, że to słuszny wybór. Piękny czekoladowy odcień i jak dla mnie nie za ciemny od środka(mam kolor dwustronny). Widziałam na żywo rustykalny dąb i dąb bagienny i dla mnie w środku wydają się zbyt ciemne Orzech jest w sam raz. I chyba łatwo będzie dopasować inne elementy drewniane.