PDA

Zobacz pełną wersję : grzejnik w salonie



laparia
14-01-2007, 13:27
Gdzie zamontować i jaki grzejnik w salonie. Zaznaczam że w salonie są tylko duże balkonowe okna i nie ma okien.
Proszę o podanie propozycji i rozwiązań.

pozdrawiam

Prezo
14-01-2007, 13:47
Najlepiej jak byś wrzuciła fotke tego salonu to wtedy bym ci powiedział :P
Ale tak wstępnie to najlepiej gdzieś obok tych drzwi balkonowych bo znając życie jest tam bo obu stronach mały kawałek ściany i tam można by go zamontować - czyli dwa grzejniki - zależnie ile jest tam miejsca to hydraulik dobierze albo podwójny albo potrójny grzejniczek :)

Grzesiek13
14-01-2007, 16:27
Witam
Patrząc z punktu widzenia cyrkulacji powietrza, to umieść grzejnik w pobliżu okna balkonowego, albo jak podał Prezo po obu jego stronach.
Weź jeszcze pod uwage aranżację wnętrza i współgranie z "cudeńkiem" na ścianie.
Pozdrawiam Grzesiek

hala_k
14-01-2007, 16:32
A moze kanałowy w podłodze na szerokość trochę większą od okna tarasowego.

kuna3
14-01-2007, 17:14
zobacz grzejniki kanałowe BRUGMAN www.brugman.pl

dlugi rufus
14-01-2007, 19:09
http://foto.m.onet.pl/_m/3887dc10025512043fa1bd6728cf8c43,5,19,0.jpg

JackD
14-01-2007, 19:48
jeżeli jescze nie masz wylewek, czy posadzki to może ogrzewanie podłogowe??

laparia
15-01-2007, 08:27
mam zamiar położyć parkiet także nie wiem czy podłogówka wchodzi w grę

pozdrawiam

JackD
15-01-2007, 09:29
mam zamiar położyć parkiet także nie wiem czy podłogówka wchodzi w grę

pozdrawiam
wg mnie jedno nie przeszkadza drugiemu....
zobacz w wyszukiwarce.... był ten temat wiele razy poruszany....

krzysztofh
15-01-2007, 09:34
Ja też tak mam i parkiet, więc podłogówka odpada, a piec kondensacyjny i woda o niskich parametrach temperaturowych, dlatego zrezygnowałem z grzejnika kanałowego bo by nie nagrzał pomieszczenia. Zastosowalem dwa grzejniki Radsona FARO o wysokości 175cm. Są to eleganckie grzejniki, które nie psują estetyki w reprezentacyjnym pomieszczeniu. Grzejniki typowe C33 lub V33 będą mało eleganckie bo grube.

15-01-2007, 10:01
hello,

krzysztofh, kilka pytań pomocniczych: jakiej szerokości jest ten twój radson faro, jaką uzyskuje moc i ile za niego zapłaciłeś? :roll:
może byc na priv, jeśli nie chcesz zeznawać publicznie...:D

a może ktoś jeszcze ma jakieś sensowne propozycje, co zastosować do nowoczesnego salonu? jest szansa, że będę musiał zrezygnować z 3 grzejników kanałowych i zastanawiam się, co by tu powiesić na ścianie...

pozdrawiam,

16-01-2007, 22:17
No dobra, nie chcecie zeznawać, to nie... :evil:
Zdecydowałem się sam: pomiędzy oknami tarasowymi będzie prawdopodobnie Vasco Carre CPVN1, a w kącie salonu Vasco CRA.
Ceny - jak można było przypuszczać - obrzydliwe, bleeee... :roll:

Pozdrawiam i tak :D ,

Chatte
17-01-2007, 05:05
Ja poszukuję jedego grzejnika do salonu i VASCO CRVN też brałam pod uwagę. Cena grzejnika obrzydliwa i obrzzydliwa tez cena zaworu do niego (400 zł!)
Poszukaj jeszcze grzejników JAGA z serii IGUANA - wizualnie sa podobne do VASCO ale słyszałam, że staranniej wykonane. Niestety z tego co wiem ceny są obrzydliwie podobne do VASCO.

krzysztofh
17-01-2007, 07:00
to były jednak grzejniki FARO FA 21 1950/750 2 szt, czyli 195cm wys. i 75 cm szer.
Wyglądają super. Można zamówić w różnych kolorach w zależności czy ma się rzucać w oczy na ścianie czy znia zlewać optycznie.
Cena w 2004r. 1560zł za szt.
Moc zależy od parametrów wody więc nie podaję. Trzeba poszukać - trochę jest tu:
http://www.budujemy.com/php/index.php?tryb=6&id=71&id_sesja=&id_kategoria2=71

boguslaw
17-01-2007, 09:48
Grzejniki powinny być lokowane w miejscach największego wnikania chłodu po to, by chłód ten został jak najszybciej "zneutralizowany".
Dawniej piece kaflowe lokowane były przeważniew rogach przyśrodkowych pomieszczeń z powodu budowy kominów w osi budynku a nie na jego obwodzie.
Lokalizowanie grzejników w salonie na wolnych ścianach wewnętrznych lub filarach nie zawsze spowoduje szybki kontakt powietrza chlodnego z powietrzem ogrzanym.
Zimne powietrze może wnikać głęboko do wnętrza pomieszczenia.

Przy parkiecie wyjściem lepszym jest zastosowanie ogrzewania kanałowegto przed drzwaimi tarasowymi (ewentualnie pokrycie podestem drewnianym a po sezonie wypełnienie podestem pełnym wypelnionym parkietem lub w sezonie podestem ze stali nierdzewnej wymiennym po sezonie na podest pełny) wspomaganego grzejnikami ściennymi.
Nic nie stoi na przeszkodzie by grzejniki ścienne były pomalowane w kolorze ścian lub zbliżonym dobrze komponujacym się z wystrojem.

imwbudowa
17-01-2007, 12:16
ja mam zwykłe grzejniki, ale w kolorze aluminium, moim zdaniem fajnie to wygląda.

joan
17-01-2007, 16:05
W salonie mam okno 2,3X4m i obok fix 2,3X1m - czyli razem 11,5 m kw przeszklenia - salon 25 m kw -otwary na jadalnię i ppokój ( na resztę (30 m kw jest grzejnik płytowy). Przy oknach jest Regulus 4 m - polecam. Działa jak kurtyna - choć działa na zasadach konwekcji - nawet przy niskiej temp. zasilania - stanowi blokadę dla przenikania chłodu od okna - osusza je (nie ma na oknach skropleń - często widywanych u znajomych).

niezły
17-01-2007, 22:39
Salon to salon i powinien jakoś wyglądać i być ogrzewany jeśli nie możemy ( nie chcemy) mieć podłogówki to musimy ogrzać go grzejnikami a jeśli nie możemy ich ukryć to niech będą ozdoba salonu ale tu też jest problem ta kasa Dwa grzejniki do salonu mogą kosztować tyle co wszystkie pozostałe Najtańszy sposób to panel w odpowiednim kolorze w żadnym wypadku w kolorze ściany Montowałem już zarówno Casco jak i Jage Uważam że Jaga jest lepiej wykonana ale jest jeszcze Zehnder tu też jest w czym wybierać Mój ulubieniec to charleston w kolorze naturalnym

http://www.zehnder-heizkoerper.ch/images/carlest.jpg

Jeje
20-01-2007, 00:45
Salon to salon i powinien jakoś wyglądać i być ogrzewany jeśli nie możemy ( nie chcemy) mieć podłogówki to musimy ogrzać go grzejnikami a jeśli nie możemy ich ukryć to niech będą ozdoba salonu ale tu też jest problem ta kasa Dwa grzejniki do salonu mogą kosztować tyle co wszystkie pozostałe Najtańszy sposób to panel w odpowiednim kolorze w żadnym wypadku w kolorze ściany Montowałem już zarówno Casco jak i Jage Uważam że Jaga jest lepiej wykonana ale jest jeszcze Zehnder tu też jest w czym wybierać Mój ulubieniec to charleston w kolorze naturalnym

http://www.zehnder-heizkoerper.ch/images/carlest.jpg

casco, jago i itp niezły udaje światowca żeby "złapać" następnych naiwnych na forum, tylko że vaillant go ściga za montowanie pieców bez uprawnień. Niezły montował u mnie zwykłe grzejniki, ale niestety jest zimno, brak gwarancji na piec, woda nie dochodzi na pietro (ciśnienie za małe i nie można tego naprawić bez kucia - Niezły o tym wie , bo sam robił, ale nie wie jak to naprawić

Grzesiek13
20-01-2007, 06:46
Jeje jeśli kocioł jest nowy i ma jakąś wadę, a nie wynika on ze sposobu zamontowania kotła to producent musi uznać ci reklamację, a nie ściemniać.
Napisz coś więcej o kotle, na forum jest kilku vaillantowców jak np. VPS, coś doradzą. Może Niezły się wypowie w sprawie.