PDA

Zobacz pełną wersję : zawór bezpieczenstwa



kinio2
14-01-2007, 14:01
Witam, mam problem z zaworem bezpieczenstwa znajdującym sie przed bojlerem ,kiedy odkręcam ciepłą wodę zawór zaczyna piszczec.Zmieniłem na nowy ale nadal jest to samo, jezeli ktos wie co z tym zrobic prosiłbym o pomoc.

retrofood
14-01-2007, 16:04
A tam jest dobre miejsce dla zaworu bezpieczeństwa?

Grzesiek13
14-01-2007, 16:52
To, że piszczy to wina małego przekroju zaworu i niewielkiego skoku grzybka. Zamiast tego zaworka bezpieczeństwa i zwrotnego w jednym załóż sobie grupę bezpieczeństwa zasobnika z zestawu jakiegoś producenta np. vaillanta.

Prezo
14-01-2007, 17:04
Zamiast tego zaworu bezpieczeństwa i zwrotnego w jednym wstaw sam zawór zwrotny a za zaworem zwrotnym daj trójnik i wtedy do tego trójnika wkręć zawór bezpieczeństwa i powinno być ok :)

jabko
14-01-2007, 18:09
Czy zawór zwrotny nie wypuszcza wody z zasobnika w dół ??
Jeśli tak to co sie stanie przy wzroscie ciśnienia (podgrzanie)? Gdzie pójdzie woda jak zawór zwrotny jej nie puści w dół a zawór w baterii w górę ??

Zawór zwrotny jest na zasilaniu zimną wodą a bezpieczeństwa powinien chyba być wkręcony w sam zasobnik i już bez zwrotnego ??

Czy źle was zrozumiałem ?

Prezo
14-01-2007, 18:41
Prawidłowa kolejność jest taka:
Tj. montowane na doprowadzeniu zimnej wody do zasobnika:
1)Zawór przelotowy(przed tym zaworem najlepiej zrobić dopuszczanie do pieca)
2)Filtr osadnikowy
3)Zawór zwrotny
4)Trójnik do zaworu bezpieczeństwa
5)Trójnik do naczynia przeponowego ( niebieskie )
6)Dopiero wtedy podłączenie do zasobnika

A na wyjściu ciepłej wody przy zasobniku nie trzeba nic wstawiać ( niektórzy wstawiają zawór ale nie jest to konieczne )

kinio2
15-01-2007, 20:41
To, że piszczy to wina małego przekroju zaworu i niewielkiego skoku grzybka. Zamiast tego zaworka bezpieczeństwa i zwrotnego w jednym załóż sobie grupę bezpieczeństwa zasobnika z zestawu jakiegoś producenta np. vaillanta.
Ale dlaczego piszczy? Kiedys był taki sam i nic nie piszczało,dopiero jakis miesiąc po wymianie bojlera na nowy zaczeło. :(