PDA

Zobacz pełną wersję : Folia paroizolacyjna na stolcu



wartownik
14-01-2007, 17:06
Od dawien dawna nurtuje mnie pytanie - dawac czy nie dawac.
Jak to jest / bedzie u was ?
Postaram sie dolaczyc zdjecie / rysunek.

Staszek budowniczy
14-01-2007, 17:14
No nie wiem.
Na stolec to chyba najlepszy papier toaletowy :D

dominikams
14-01-2007, 17:33
Fajny tytuł :wink: :lol:
Zdjęcia lepiej nie dawaj :roll: :lol:

Ale cos tak mi się kojarzy - czy ten s. to nie jest jakiś element więźby dachowej?

ppp.j
14-01-2007, 17:36
Fajnie temat sie rozwija. :lol: Przyznam ze i mnie tytuł zafrapował. :wink:

wartownik
14-01-2007, 20:01
Myslalem , ze z czasem trzeba bedzie montowac folie w ten sposob , ale jakos cicho i glucho w tym temacie .
Chyba sie ten pomysl nie sprawdzil :roll:

http://images14.fotosik.pl/29/f06a34f404527273med.jpg

ppp.j
15-01-2007, 20:29
Przyznam się że trochę nie rozumiem czemu by ta folia miała służyć. Przecież murłata, stolec i krokiew to drewno. Izolację przeciwwilgociową daje się pod murłatę by ją odizolować od betonu opaski. U mnie krokiew leży wcięciami bezpośrednio na stolcu i murłacie.

bladyy78
15-01-2007, 20:44
Taka izolacja moze powodowac wiecej szkody niz pożytku. Izolacje dajesz tylko tak jak juz napisał kolega pod murłate. Według niektórych nawet pod murłate nie potrzeba dawac izolacji (ale to tylko nieliczni stosuja).

wartownik
15-01-2007, 21:01
Ale ta ma sluzyc ulatwieniu w przejsciu paroizolacji nad stolcem dla oslony welny mineralnej .
Chodzi o to , czy takie rozwiazanie ulatwia prace tym co oslaniaja welne paroizolacja ?

KaiM
16-01-2007, 12:41
U mnie pod stolcem idą jeszcze jętki a nad nimi jest stryszek. W jętkach również ocieplenie wełną, w krokwiach do samego szczytu. I właśnie wymyśliłem że ponieważ paroizolacja ma sens tylko wtedy jeżeli jest szczelna - należy ją zrobić POD jętkami czyli tak:
/\
___ / \
/ \ / \
/ \ a nie tak / \

ponieważ nie da się szczelnie zrobić przejścia paroizolacji nad jętki. Z tego wynika że stryszek będzie ocieplony od góry i dołu ale paroizolacja będzie pod nim.

Napiszcie jak to było u Was i czy takie rozwiązanie jest wg Was prawidłowe (nie miałem tego szczegółu w projekcie)

wartownik
16-01-2007, 20:59
http://www.rippenschneiderforum.de/images/smilies/35.gif

Andrzej Wilhelmi
16-01-2007, 22:08
Myslalem , ze z czasem trzeba bedzie montowac folie w ten sposob , ale jakos cicho i glucho w tym temacie .
Chyba sie ten pomysl nie sprawdzil :roll:

http://images14.fotosik.pl/29/f06a34f404527273med.jpg

Takie odizolowanie murłaty to błąd bo wystąpi ciągłe jej zawilgocenie. Paroizolację należy z rokwi opuścić na ściankę kolankową osłaniając murłatę. W pomieszczeniach wilgotnych (łazienka) należy osłonić płatew. Stolec nie podpiera krokwi tylko płatew ewentualnie krawężnicę. Pozdrawiam.

wartownik
17-01-2007, 06:27
Andrzej , dzieki za cenne uwagi .

Czyli nad platwia nie powinno byc folii paroizolacyjnej w pomieszczeniach wilgotnych ?

Jezeli dobrze rozumie , to / w innych przypadkach /paroizolacja tez przechodzi sie nad platwia , jezeli tak to jak ?

Wyglada na to , ze "moj" sposob ulatwia wykonanie , ale jest nieprawidlowy ?

KaiM
17-01-2007, 07:13
U mnie pod stolcem idą jeszcze jętki a nad nimi jest stryszek. W jętkach również ocieplenie wełną, w krokwiach do samego szczytu. I właśnie wymyśliłem że ponieważ paroizolacja ma sens tylko wtedy jeżeli jest szczelna - należy ją zrobić POD jętkami czyli tak:
/\
___ / \
/ \ / \
/ \ a nie tak / \

ponieważ nie da się szczelnie zrobić przejścia paroizolacji nad jętki. Z tego wynika że stryszek będzie ocieplony od góry i dołu ale paroizolacja będzie pod nim.

Napiszcie jak to było u Was i czy takie rozwiązanie jest wg Was prawidłowe (nie miałem tego szczegółu w projekcie)

a co panie Andrzeju odpowie Pan na moje wątpliwości ?

Andrzej Wilhelmi
19-01-2007, 01:00
U mnie pod stolcem idą jeszcze jętki a nad nimi jest stryszek. W jętkach również ocieplenie wełną, w krokwiach do samego szczytu. I właśnie wymyśliłem że ponieważ paroizolacja ma sens tylko wtedy jeżeli jest szczelna - należy ją zrobić POD jętkami czyli tak:
/\
___ / \
/ \ / \
/ \ a nie tak / \

ponieważ nie da się szczelnie zrobić przejścia paroizolacji nad jętki. Z tego wynika że stryszek będzie ocieplony od góry i dołu ale paroizolacja będzie pod nim.

Napiszcie jak to było u Was i czy takie rozwiązanie jest wg Was prawidłowe (nie miałem tego szczegółu w projekcie)

a co panie Andrzeju odpowie Pan na moje wątpliwości ?

Rozumowanie jak najbardziej poprawne i tak nalezy to zrobić!

Andrzej Wilhelmi
19-01-2007, 01:09
Czyli nad platwia nie powinno byc folii paroizolacyjnej w pomieszczeniach wilgotnych ?


Folia powinna chronić płatew przed wilgocią z pomieszczenia.
Pozdrawiam.