PDA

Zobacz pełną wersję : Parapety drewniane - opinie



Mathylda
14-01-2007, 20:34
Witam,

W najblizszym czasie mam podjac decyzje w kwestii wyboru rodzaju parapetow.

Rozwazam drewniane i chcialam prosic o wasze opinie :D

1) czy polecacie parapety drewniane (vs np. parapety z konglomeratu)
2) czy powinny byc w kolorze podlogi
3) jak wyglada utrzymanie i trwalosc takiego parapetu

Bede wdzieczna rowniez za inne rady ktore pomoga mi w decyzji.

Z gory dziekuje.

Faalka
14-01-2007, 21:09
Zainstalowaliśmy drewniane parapety w naszym własnie remontowanym mieszkaniu. Parapety są z olchy bejcowanej na merbau. Nie wiem, jak się będą sprawować, bo jeszcze nie mieszkamy a parapety zostały założone dopiero w październiku. Wyglądają wspaniale - ciepłe, przytulne, piękne po prostu. Kolor został dobrany do koloru podłogi, której zresztą jeszcze nie ma ale tak naprawdę chyba nie trzeba się kierować kolorem podłogi. Elementy drewniane można łączyć - wspólnym mianownikiem pozostaje sam materiał - drewno. No i wszystko zalezy też od tego, czy stawiasz na lekki nieład i eklektyzm czy na idealny dobor elementów.

Acha - wiem już, że olcha jest chyba trochę zbyt miękka. W sypialni parapet został lekko obity - ma teraz odprysk :(

Tedii
15-01-2007, 00:11
Zrobiłem sosnowe.Nieźle wyglądają.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1370017#1370017

mikita
17-01-2007, 08:02
Ja mam obłożone drewnem stare parapety cementowe. Modrzewiem, który został z desek podłogowych. Jak dla mnie wygląda bardzo ładnie. Zrobił to zwykły stolarz.
Natomiast radzę dac dobry lakier, bo teściowie mają takie parapety i po paru "przelaniach" kwiatów wygląda to nieciekawie

NatkaB
17-01-2007, 11:02
mam parapety dębowe, bejcowane na ciemno. Przecieram je kilka razy w miesiącu , raz w miesiącu traktuję "prontem" do drewna. I tak już trzeci rok :) Nadal są śliczne

riood4
17-01-2007, 12:49
Ja mam obłożone drewnem stare parapety cementowe. Modrzewiem, który został z desek podłogowych. Jak dla mnie wygląda bardzo ładnie. Zrobił to zwykły stolarz.
Natomiast radzę dac dobry lakier, bo teściowie mają takie parapety i po paru "przelaniach" kwiatów wygląda to nieciekawie
Mam dokładnie ten sam dylemat, w domu, który przebudowywuję są piękne przestronne parapety problem w tym, że wykonane z lastriko :( .
Nie chciałabym ich demontować, tylko jakoś "obrobić" i myślałam o drewnie.
Można prosić o jakieś fotki :D

mikita
17-01-2007, 13:27
Ok, ale jutro, bo muszę poszukać płytki ze zdjęciami.

Widziałam też takie stare parapety odnowione stiukiem. Też fajny pomysł

riood4
17-01-2007, 14:22
Ok, ale jutro, bo muszę poszukać płytki ze zdjęciami.

Widziałam też takie stare parapety odnowione stiukiem. Też fajny pomysł
A gdzie te stiukowe można zobaczyć?

mikita
17-01-2007, 14:24
ja widziałam u znajomej :wink:

asiaasia
18-01-2007, 15:07
Mamy parapety drewniane i jestem bardzo zadowolona. Są bukowe, natomiast podłoga brzozowa. Raz, dwa razy w mięsiącu używam pronto do pielęgnacji drewna, po roku parapety wyglądają jak nowe :D

pawel_l
19-01-2007, 20:34
Polecam. Najlepiej zrobione "własnoręcznie" (no powiedzmy z pomocą fachowca - ale minimum to samodzielne pomalowanie). No i z drewna (jesion) z drzewa które się samodzielnie posadziło będąc dzieckiem. Ja tak mam :)

Gregori
06-05-2007, 19:27
Witam, opini o użytkowaniu jeszcze nie mam, ale wyglądają ładnie co staram się pokazać na fotkach. Są to parapety dębowe pomalowane lakierobejcą duluxa 2x i lakierem do parkietu (sadolin). Mam pewne obawy co do parapetu w łazience (wilgoć).

http://uniakosztowy.w.interia.pl/5.jpg
http://uniakosztowy.w.interia.pl/7.jpg
http://uniakosztowy.w.interia.pl/8.jpg
http://uniakosztowy.w.interia.pl/9.jpg

[/img]

Wwiola
07-05-2007, 08:29
Ja mam parapety debowe w kolorze naturalnym. Podłoga też dębowa więc gra. Uzytkuję je od sierpnia ub. roku i nie mam zastrzeżeń. Wyglądają jeszcze piękniej niz od razu po zamontowaniu bo minimalnie ściemniały.

Arli
07-05-2007, 20:55
a jak połaczyć kolor okien z podłogą..parkiet ma być w innym kolorze niż okna ( złoty dąb) i teraz jakie parapety? chyba takie jak okna prawda?

zastanawia mnie tez problem wilgoci w łazience, najwyżej tam bedzie inny materiał.

Gregori
07-05-2007, 22:55
co do koloru parapetów to według architekta wnętrz z którym rozmawiałem warto go ( tzn kolor a nie architekta:) dopaswać do "czegoś" - żeby tworzyło parę. Np. do okna, do podłogi, do drzwi. Wtedy ponoć tworzy to harmonię. Pomalowałem moje dębowe parapety lakierem "jakotako" podobnym do okien. Efekt widać na zdęciach. Co prawda widać że odcień jest inny ale wygląda to ok i nawet jakoś mi się wydaje że nawet lepiej niż gdyby był identyczny. A o gustach sie przeicez nei dyskutuje:)

Wwiola
09-05-2007, 12:24
U nas parapety pasują do podłogi - są dębowe. Okna zwykłe białe więc tu nie maiłam dylematu.

toroonianka
21-03-2011, 06:57
A czy ktoś z Was ma parapety dębowe surowe? Zrobiłam parapety u stolarza i mają piękny szaro beżowy naturalny jasny kolor. Jakikolwiek lakier zmienia kolor drewna. Nawet kapot przerobił próbkę na żółtawą:( Jak w praktyce sprawują się surowe parapety dębowe i czy po kilku latach nie są tak zniszczone że nadają się tylko do wymiany?

lendM
21-11-2012, 13:15
ja mam tańsza opcję „a’la drewno” cos takiego 149810 , nic wielkiego, mi jednak wystarczą, niedrogo, ale ładnie się komponują z wnętrzem

finlandia
28-12-2012, 11:14
Brrrr! Jak to ma być fajny parapet to ja dziękuję. Zupełnie jak panele.. Niby podłoga, ale nic więcej (zero uduchowienia) :(