PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za pe?ne deskowanie dachu?



Bartt
16-05-2003, 21:21
Kilka osób pisało na forum, że pełne deskowanie + papa wychodzą niewiele więcej niż folia wysokoparoprzepuszczalna.

Mnie wyszła znaczna różnica - czterokrotna
1 - folia 5,20/m2
2a - jeśli deska ma 25mm grubości, to z kubika uzyskam 40m2, ceny tarcicy znalazłem ok 400zł. To daje 10zł/m2
2b - papa zwykła 4zł/m2 + lepik, a termozgrzewalna ok 12zł/m2.
W sumie ok 22/m2 :eek:

Jak to jest naprawdę :smile:

katja
17-05-2003, 18:13
Myślę, że do ceny folii należy doliczyć cenę kontrłat i łat, bez których folia nie ma racji bytu i dopiero to porównywać.Ja, jak narazie, skłaniam się ku folii.

Dyletant
17-05-2003, 20:22
Różnica w cenach jednostkowych nie załatwia problemu, bo w zależności od wybranego rozwiązania zmieniają się inne koszty.
Ja na przykład zdecydowałem się na wariant pozornie bardzo kosztowny, a w rezultacie zaledwie po prostu kosztowny. Robię pełne deskowanie z desek 25 mm heblowanych na gładko łączonych na pióro i wpust (czyli wszystkie tej samej szerokości i docinane na rozmiar). Cena metra to 25 zł za sam materiał. Ale jako, że izolację termiczną robię na wierzchu, to te deski będą jednocześnie moim sufitem na poddaszu (oszczędzę więc na płycie g-k etc).
W wypadku folia kontra deskowanie z papą spotkałem się z takim dodatkowyn kosztem jak różnica w cenie robocizny za położenie dachówki i to rzędu 5 zł z mkw. (znaczy na foli "fachowcy" chcieli drożej "bo to panie noga może wpaść, uważać więcej trzeba i robi się wolniej przez to&quot:wink:

katja
17-05-2003, 23:26
Napisz coś więcej o tej metodzie. Deski mocujesz do krokwi i co dalej, jak idą warstwy? Czy ten sposób ocieplenia można stosować, kryjąc dach np. płytami bitumicznymi?
Sorry, zapomniałam, że to forum o cenach.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: katja dnia 2003-05-18 00:31 ]</font>