PDA

Zobacz pełną wersję : GAZ - wymogi dot instalacji w domu - prośba o radę



Tytusdj
15-01-2007, 09:43
Hej

mam mieć w segmencie ogrzewanie gazowe, pierwotnie projektowane było elektryczne, ale na jakimś etapie zamieniono je na gaz, niestety, lokalizacja pieca wypadła na poddaszu

tu rodzi się pytanie, ponieważ deweloper podłącza mi tylko gaz do licznika a dalej to mój problem mam dwa pytania

1. jakie są teraz wymogi dot instalacji gazowej, jak powienna biec (na wierzchu czy może w ścianie)

2. jak to najlepiej zrobić, by nie szpeciła

i może jeszcze jedno,

3. skoro już będe ciągnął rurę na poddasze pociągnąłbym i do kuchni, czy to może być dodatkowy problem? jak jest w ogóle teraz z odbiorem instalacji gazowej???

Pozdrawiam

czajnik
16-01-2007, 08:06
Skontaktuj się ze swoim projektantem. On Ci wszystko powie.

ania
16-01-2007, 10:06
jw.
By nie szpeciła - prowadzisz rurę w bruździe wypełnionej łatwo usuwalną masą tynkarską.

czajnik
19-01-2007, 15:06
zwłaszcza miedzianą

Andy01
06-03-2007, 10:21
Oj Czajnik, Czajnik podszkol się trochę i nie wprowadzaj ludzi w błąd:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Dz.U. z 2002 r. Nr 75 poz. 690

§ 165. 2. Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych - po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji - łatwo usuwalną masą tynkarską, niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione.

czajnik
06-03-2007, 13:30
Andy01, tak bardzo skoncentrowałeś się na tym, żeby mi dołożyć, że biedaku nie zauważyłeś, że to jest takie moje przewrotne stwierdzenie (w ramach reakcji na nieprecyzyjne sformułowanie wymagań przez anię).

Nie przeżywaj tak bardzo tych przewodów gazowych. Są jeszcze w życiu inne problemy do rozwiązania, oprócz prowadzenia rur z gazem.