PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie domu



Ola i Krzysiek
15-01-2007, 10:00
Witam,
jestem świeżynką tym forum. Szukałam czegoś na temat ogrodzenia i nie znalazłam, a szukałam zaciekle. Jesli gdzies to jest to dajcie namiar.
Chodzi mio ogrodzenie działki już po postawieniu domu. Z dwóch stron mamy już ogrodzenie od sąsiadów wiec zostają nam dwa boki. Jeden sąsiaduje z inną działką, która jest jeszcze niesprzedana i tu myślimy postawic zwykły płot z siatki. A co z frontem? Jakie Wy macie ogrodzenie?

tomek_211
15-01-2007, 12:03
może naturalne czyli żywopłot

Tomek

15-01-2007, 12:08
My mamy kute metalowe. Wyszło najtaniej z ładnych :)
A co jeszcze? Rozpatrywaliśmy drewniane sztachety (drogo wyszło)
Można: kamień naturalny (ale jak działka jest duża i w odpowiednim otoczeniu - wtedy wygląda ślicznie, w innym przypadku przytłacza, nie ozdabia)
Gotowe elementy ogrodzeniowe (tanie, czasem nawet ładne)
Klinkier + coś tam w środku (sztachety, elementy kute) - u mnie połowoa osiedla ma takie ogrodzenie, chciałam coś innego ;)
Doradzam zrobienie podmurówki nawet pod tą częścią z siatki...
Generalnie - sporo jest na ten temat na forum, łącznie ze zdjęciami...

zezo
15-01-2007, 14:08
Moze nie na temat
baba_budowniczy jak czytam że

Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści - Titanica
już od jakiegos czasu korci mnie bardzo aby dopisać
Arka przetrwała a Titanik poszedła na dno :wink:
sorki ale musiałem sobie ulzyć :wink: :wink:

A teraz na temat ogrodzenia:
Zdecydowanie jestem za ogrodzeniem kamienno-drewnianym, mnie własnie się takie podoba.
Poszukaj na forum było wele tematw. :wink:

Oregano
15-01-2007, 14:16
Witam,
jestem świeżynką tym forum. Szukałam czegoś na temat ogrodzenia i nie znalazłam, a szukałam zaciekle. Jesli gdzies to jest to dajcie namiar.
Chodzi mio ogrodzenie działki już po postawieniu domu. Z dwóch stron mamy już ogrodzenie od sąsiadów wiec zostają nam dwa boki. Jeden sąsiaduje z inną działką, która jest jeszcze niesprzedana i tu myślimy postawic zwykły płot z siatki. A co z frontem? Jakie Wy macie ogrodzenie?

No cóż, chciałoby się piękne kute ogrodzenie, ale... moja działka jest dość duża, tak więc z konieczności wybrałem wersję ekonomiczną: z trzech stron siatka a od frontu brama systemowa z furtką w romantycznym stylu (taka mała rekompensata 8) ).
Chciałbym zająć się ogrodzeniem zaraz po zakończeniu budowy, ale majster nalega, by ruszyć z tym już teraz... No i mam obawy; czy podczas dalszych prac ogrodzenie nie zostanie uszkodzone, alebo co gorsza, skradzione (brama!) :-?

vanderbobo
15-01-2007, 14:42
my mamy coś takiego od tyłu i z boku, od frontu będzie raczej klinkier:

http://img238.imageshack.us/img238/1608/img4337gy0.jpg

Oregano
15-01-2007, 15:20
vanderbobo, w takim otoczeniu siatka wygląda naturalnie. A z bramą czekasz, do końca budowy, czy montujesz juz teraz? Ja nie wiem co robić... :-?

lukol-bis
15-01-2007, 15:43
Ogrodzenie od frontu powinno nawiązywać do budynku i jest to wymóg prawie konieczny, jeżeli chcemy zachować elementarny porządek estetyczny. Jeżeli w budynku są elementy kamienne, to identyczne powinny być w ogrodzeniu, jeżeli klinkier, to analogicznie. To jest bardzo ważny aspekt, którego niektórzy na początku nie dostrzegają, a później cały efekt jest zepsuty. Smiesznie wygląda np. ogrodzenie pałacowe na klinkierze przy nowoczesnym budyku z balustradami drewnianymi i kamienną podmurówką lub odwrotnie.
Jeżeli ktoś decyduje się na sztachety drewniane musi zakładać właściwie coroczne malowanie. W innym przypadku bardzo szybko sztachety robią się paskudne i ciężko to później zamalować. Często też, pod wpływem warunków atmosferycznych, zacznie się odkształcają.
Osobiście preferowałbym ogrodzenie metalowe na klinkierze lub kamieniu.
Pozdrawiam

vanderbobo
15-01-2007, 16:02
vanderbobo, w takim otoczeniu siatka wygląda naturalnie. A z bramą czekasz, do końca budowy, czy montujesz juz teraz? Ja nie wiem co robić... :-?

jak na razie nie mam frontu płotu, tak więc też nie mam bramy wjazdowej, ale to po woli robi się broblem bo chcę układać kostkę a nie mam o co ją oprzeć

JoShi
15-01-2007, 16:23
Fajny wątek ze zdjęciami: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=57464

15-01-2007, 17:06
Moze nie na temat
baba_budowniczy jak czytam że

Amatorzy zbudowali Arkę, profesjonaliści - Titanica
już od jakiegos czasu korci mnie bardzo aby dopisać
Arka przetrwała a Titanik poszedła na dno :wink:
sorki ale musiałem sobie ulzyć :wink: :wink:

A teraz na temat ogrodzenia:
Zdecydowanie jestem za ogrodzeniem kamienno-drewnianym, mnie własnie się takie podoba.
Poszukaj na forum było wele tematw. :wink:

Zezo - ty NAPRAWDĘ dowcipa nie poniał? :o :o :o Toż to właśnie o to chodzi.....
Mam nadzieję, że to tylko poniedziałek i niskie ciśnienie atmosferyczne :lol:

15-01-2007, 17:09
vanderbobo, w takim otoczeniu siatka wygląda naturalnie. A z bramą czekasz, do końca budowy, czy montujesz juz teraz? Ja nie wiem co robić... :-?

jak na razie nie mam frontu płotu, tak więc też nie mam bramy wjazdowej, ale to po woli robi się broblem bo chcę układać kostkę a nie mam o co ją oprzeć

Ja zrobiłam tak: ułożyłam najpierw kostkę, później podczas robienia ogrodzenia fachowcy kawałek rozebrali (pod kostką mam schowany napęd do bramy, w fundamencie), po skończeniu ogrodzenia brukarze wrócili i dołożyli kostkę.
Nie bardzo rozumiem, o co masz kostkę operać...

Tedii
16-01-2007, 00:22
Takie coś wystrugałem.
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1513216#1513216

hala_k
16-01-2007, 08:11
Może coś takiego
http://www.ehlpolska.pl/promocje_wariant1/bossantik1.jpg

vanderbobo
16-01-2007, 16:47
podaj stronę z której jest ta oferta, porszę

hala_k
16-01-2007, 17:19
prawy-właściwości i wszystko jasne :-)

Leszko
16-01-2007, 18:40
podaj stronę z której jest ta oferta, porszę

też coś takiego rozważam podobne wyroby ma SEMMELROCK.
Może ktoś z forumowiczów ma zrobione ogrodzenie z semmerlocka lub ehl proszę pochwalcie się -foto

vanderbobo
16-01-2007, 18:49
prawy-właściwości i wszystko jasne :-)


czyli:

http://www.ehlpolska.pl

slawwoj
16-01-2007, 19:15
Zauważyliście że wszystkie ogrodzenia metalowe malowane są na kolor czarny albo jakiś bardzo ciemny?
Wiem - jednemu Kryśka drugiemu Maryśka - a mi chodzi po głowie ciemny brąz klinkieru i ogrodzenie koloru miedzianego :roll:

Zygul
24-01-2007, 13:15
My mamy kute metalowe. Wyszło najtaniej z ładnych :)
A co jeszcze? Rozpatrywaliśmy drewniane sztachety (drogo wyszło)
Witaj baba_budowniczy! Czy można liczyć na krótkie wsparcie dotyczące ogrodzenia? Kute metalowe tańsze od drewnianego? O ile? Jak wygląda to Twoje kute ogrodzenie, jest szansa na fotkę? Jaka średnia cena za metr? pozdrawiam.

slawwoj
24-01-2007, 17:14
Przypominam że przepis mówi że ogrodzenie do 1,80 m. nie może być ostro zakończone. Wiekszść znanych mi ogrodzeń zwłaszcza kutych jest właśnie zakończanych ostro ... :o

JoShi
24-01-2007, 17:39
Przypominam że przepis mówi że ogrodzenie do 1,80 m. nie może być ostro zakończone. Wiekszść znanych mi ogrodzeń zwłaszcza kutych jest właśnie zakończanych ostro ... :o
Nie przesadzałabym z określaniem słowem 'ostro' zakończeń kutych.ogrodzeń. Nie wiedziałam jeszcze takiego o które można by się było skaleczyć.

Bigbeat
24-01-2007, 17:52
Ja widziałem, a nawet się skaleczyłem. U sąsiada - ma fajne groty, pooootwornie ostre. A ogrodzenie 180cm na pewno nie ma.

JoShi
24-01-2007, 17:54
U sąsiada - ma fajne groty, pooootwornie ostre.

Żartujesz? Ostrzył je na szlifierce ? Jesli jest tak jak mówisz, to przyznaję ci rację (w tym konkretnym przypadku) Jednak jak już napisałam nie spotkałam się z naprawdę ostrymi grotami kutych ogrodzeń.

slawwoj
24-01-2007, 17:56
Przypominam że przepis mówi że ogrodzenie do 1,80 m. nie może być ostro zakończone. Wiekszść znanych mi ogrodzeń zwłaszcza kutych jest właśnie zakończanych ostro ... :o
Nie przesadzałabym z określaniem słowem 'ostro' zakończeń kutych.ogrodzeń. Nie wiedziałam jeszcze takiego o które można by się było skaleczyć.

W przepisie nie mówi się o takich o które można się skaleczyć.

JoShi
24-01-2007, 17:59
W przepisie nie mówi się o takich o które można się skaleczyć.
To jaka jest definicja zwrotu 'ostro zakończone' w tych przepisach ?

slawwoj
25-01-2007, 07:20
43. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych ostro zakończonych elementów jest zabronione.

JoShi
25-01-2007, 10:26
43. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych ostro zakończonych elementów jest zabronione.
Ja znam ten przepis, tylko prosze o definicję 'ostro zankonczonych'... Jesli takiej definicji nie ma to psu na budę taki przepis... W zależności kto weźmie lepszego prawnika zostanie udowodnione, że jest lub nie jest ostro zakończone. W zasadzie możnaby się było przyczepić nawet do sztachet ciętych w szpic.

niktspecjalny
25-01-2007, 12:47
Przypominam że przepis mówi że ogrodzenie do 1,80 m. nie może być ostro zakończone. Wiekszść znanych mi ogrodzeń zwłaszcza kutych jest właśnie zakończanych ostro ... :o
Nie przesadzałabym z określaniem słowem 'ostro' zakończeń kutych.ogrodzeń. Nie wiedziałam jeszcze takiego o które można by się było skaleczyć.

a takie?

http://images14.fotosik.pl/63/0abb58e512fdb2d5.jpg (www.fotosik.pl)

JoShi
25-01-2007, 12:53
No... Jest się czego czepnąć. Niestety nie zmienia to faktu, że przepisy są nieprecyzyjne...