PDA

Zobacz pełną wersję : odbiór budynku--przesuniecie kanalizy o 40cm--konsekwencje



zgudi
15-01-2007, 17:59
witam
przymierzam się do złozenia dokumentów (odbiór budynku)

po pomiarach geodezyjnych okazało sie ze trasa wszystkich przyłączy jest ok.
jedynie odcinek kanalizy jest przesuniety o ok.40 cm (w stosunku do trasy na planie zagospodarowania terenu)

zaznaczam ze cała nitka idzie na terenie mojej działki

czy niesie to za soba jakies konsekwencje?

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :wink:

15-01-2007, 18:52
jesli nitka kanalizacji przez to przesunięcie nie zblizyła sie drastycznie do np. nitki gazowej to nic sie nie dzieje ...
zostaje zainwentaryzowana

zgudi
15-01-2007, 19:09
dzieki za odpowiedż
mam nadzieje Brzoza ,ze te ostatnie wichury to nie Twoja sprawka :D :D :D


zobaczysz we mnie spokój traw, zobaczysz we mnie dziki wiatr ...

15-01-2007, 19:41
:D

Jerzysio
16-01-2007, 07:47
Przesunięcia +/- 30 cm jest "wpisane" w dopuszczalny błąd ( oczywiście o ile nie wpadasz na inne media - jw. ).
pozdro
J

.. a inwentaryzacja na "500" i tak jest kwestią grubości kreski.

Krisker
16-01-2007, 08:14
Przesunięcia +/- 30 cm jest "wpisane" w dopuszczalny błąd ( oczywiście o ile nie wpadasz na inne media - jw. ).
pozdro
J

A gdzie to jest napisane?

ania
16-01-2007, 10:04
Przesunięcia +/- 30 cm jest "wpisane" w dopuszczalny błąd ( oczywiście o ile nie wpadasz na inne media - jw. ).
pozdro
J

A gdzie to jest napisane?

Par 14 pkt 2 Rozporządzenia w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu oraz zespołów uzg. dok. proj.

Jerzysio
16-01-2007, 10:30
Ania

dziękuję :D
MD
J

Krisker
16-01-2007, 12:37
Ania

dziękuję :D
MD
J

Ja również :D Dodatkowo chciałbym zapytać, czy dotyczy to tylko linii sieci wod-kan, czy w ogóle obiektów wytyczanych geodezyjnie?

ania
16-01-2007, 13:45
Dodatkowo chciałbym zapytać, czy dotyczy to tylko linii sieci wod-kan, czy w ogóle obiektów wytyczanych geodezyjnie?

Dotyczy to wszelkiej sieci uzbrojenia terenu (a więc gaz też).
Dodam jeszcze że dla gruntów rolnych dopuszczalne odstępstwo wynosi 50 cm. Warunkiem jest tylko zachowanie przepisowych odległości od innych obiektów.

Gościk
16-01-2007, 15:21
Aniu, a wiesz jak jest z budynkami ? Czy poszerzenie i wydłużenie budynku o 5 cm ( spowoduje to zastosowanie na ściany np. ytonga 36,5 zamiast 24+10 styro ) to jest istotne odstępstwo od pozwolenia, a jeżeli to gdzie znaleść odpowiednie przepisy ? Pozdrawiam :D

ania
16-01-2007, 15:45
Aniu, a wiesz jak jest z budynkami ? Czy poszerzenie i wydłużenie budynku o 5 cm ( spowoduje to zastosowanie na ściany np. ytonga 36,5 zamiast 24+10 styro ) to jest istotne odstępstwo od pozwolenia, a jeżeli to gdzie znaleść odpowiednie przepisy ? Pozdrawiam :D

Odpowiedź będzie salomonowa - i tak i nie. :D
Tak (tzn odstępstwo jest istotne) bo z formalnego punktu widzenia należałoby sporządzić nowy plan zagospodarowania działki i skontrolować, czy nie są naruszone przepisowe odległości od granicy.
Nie (tzn odstępstwo nie jest istotne) bo z praktycznego punktu widzenia taka zmiana jest niewidoczna a większość geodetów jest skłonna "ukryć ją" przy inwentaryzacji powykonawczej nawet w przypadku, gdy naruszona zostanie odległość od granicy działki.
Przepisy znajdziesz w ustawie "prawo budowlane" ale nie są one aż tak szczegółowe aby odpowiedzieć na twoje pytanie.
Ja bym zaryzykowała jako zmianę "nieistotną" po konsultacji z geodetą który będzie tyczył ci dom.

Gościk
16-01-2007, 15:48
Dzięki Aniu, jesteś bardzo życzliwa i sympatyczna ! :D

ania
16-01-2007, 16:23
:oops: :D
Cieszę się że pomogłam!

zgudi
16-01-2007, 18:15
dziekuje za odpowiedzi... :wink:
samo jednak nasuwa sie pytanie jak przebiegałby odbiór budynku gdyby nitka kanalizy była przesunieta w stosunku trasy na planie np. o 70 cm?

pozdrawiam rafał

SNCF
16-01-2007, 20:57
...

ania
17-01-2007, 08:10
to geodeta rozkopuje dzialke i patrzy czy kabel energetyczny , rura z ... itd ida zgodnie z planem ?


Nie. Przyłącza powinny pozostać niezasypane do czasu sporządzenia inwentaryzacji.

bwojtek
17-01-2007, 12:32
Ja miałem przebieg kabla elektrycznego zupełnie niezgodny z projektem (różnica kilkanaście metrów). Geodeta naniósł to zgodnie ze stanem faktycznym i mówił, że jeżeli zmiana jest wyłącznie na moim prywatnym terenie no nikt się nie czepia. I tak też było - przyjęto zgłoszenie zakończenia budowy bez uwag.

wbrat
17-01-2007, 16:52
Ja miałem przebieg kabla elektrycznego zupełnie niezgodny z projektem

A ja nie mam w ogóle przebiegu kabla elektrycznego w projekcie... i co teraz? :-?