PDA

Zobacz pełną wersję : projekt D51 KOLOROWY



kraun
14-11-2004, 18:03
Muszę zrobić adaptację i ta niepewność czy wszystko jest w projekcie ok. Czy może już mieszkańcy domów i budujący chcieliby kilka uwag do mojego projektu rzucić. Może się potwierdza z moimi i będę happi. A jak nie to dobrze wiedzieć. Chodzi mi o D-51 KOLOROWY Murator.
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=63

15-11-2004, 23:13
trudno oceniać, nie znając twoich potrzeb.Czy masz jakieś propozycje zmian?

kraun
16-11-2004, 10:02
trudno oceniać, nie znając twoich potrzeb.Czy masz jakieś propozycje zmian?

tzn. ponieważ mam syna na wózku inwalidzkim to muszę zwiększyć drzwi do 100 cm i nie wiem czy w scianach konstrukcyjnych to jest problem czy nie.
druga sprawa to garaż na dwa miejsca - podobno można zmienić bo jest zgoda ale lepiej przy budowie czy potem można też - chodzi mi o konstrukcję dachu czy jest to bardzo skomplikowane aby zmienić oczywiście chodzi o kasę czy warto.
I trzecia sprawa to poddasze - tam są słupy potpierające dach przy szerokości domu ok 15 m czy można je zlikwidować czy też nie warto.
Pewnie wszystko można zrobić ale przeprojektowanie może być nieopłacalne.

robert skitek
16-11-2004, 11:08
kraun. jesli masz syna na wózku, to ja na twoim miejscu budowałbym parterówke. Wybobrazasz sobie mieszkac ze swoimi rodzicami i nie miec latwego dostepu do wszystkich miejsc? to bardzo zle bedzie dzialalo na jego psychike.
dom, z ktorego korzysta osoba niepelnosprawna powinien byc jak najbardziej mu przyjazny, nawet wiecej - projektowany specjalnie pod niego.
dom w czesci parterowej bedzie wygodny, ale na pewno bedzie synowi przykro jak nie bedzie mogl czasem pomoc bo....
pomyslcie o tym dobrze

Daroll
16-11-2004, 11:25
kraun. jesli masz syna na wózku, to ja na twoim miejscu budowałbym parterówke. Wybobrazasz sobie mieszkac ze swoimi rodzicami i nie miec latwego dostepu do wszystkich miejsc? to bardzo zle bedzie dzialalo na jego psychike.
dom, z ktorego korzysta osoba niepelnosprawna powinien byc jak najbardziej mu przyjazny, nawet wiecej - projektowany specjalnie pod niego.
dom w czesci parterowej bedzie wygodny, ale na pewno bedzie synowi przykro jak nie bedzie mogl czasem pomoc bo....
pomyslcie o tym dobrze


racja

kraun
16-11-2004, 13:17
kraun. jesli masz syna na wózku, to ja na twoim miejscu budowałbym parterówke. Wybobrazasz sobie mieszkac ze swoimi rodzicami i nie miec latwego dostepu do wszystkich miejsc? to bardzo zle bedzie dzialalo na jego psychike.
dom, z ktorego korzysta osoba niepelnosprawna powinien byc jak najbardziej mu przyjazny, nawet wiecej - projektowany specjalnie pod niego.
dom w czesci parterowej bedzie wygodny, ale na pewno bedzie synowi przykro jak nie bedzie mogl czasem pomoc bo....
pomyslcie o tym dobrze

Robert masz rację - przewaliliśmy z żoną 300 projektów i stanęło na tym bo ma mało ścian dużo powierzchni na dole i duży pokój dla niego a dla nas sypialnię a na górze zadekować się chce nasz młodszy syn na całej powierzchni i pewnie będzie mniej ścian. Zawsze szkode tej góry pod dachem żeby tam było tylko powietrze. A może jacyś goście czasami przyjadą?

robert skitek
16-11-2004, 14:02
kraun, jest wiele projektow parterowych, zostaja jeszcze projekty indywidulne, architekt tu moze byc doskonalym rozwiazaniem.
wyobrazasz sobie jego uczucie, kiedy pomalujecie sobie pokoj, urzadzicie,
a on nie bedzie mogl tego zobaczyc, albo bedzie mogl ale tylko z waszą pomocą?.
Albo jak bedzie chcial porozmawiac z bratem.. za kazdym razem bedzie go wołał na dol???? dla mnie to bardzo zle rozwiazanie, przepraszam

projekty są tez parterowe bez poddasza. dach moze byc plaski, albo o mniejszym spadku

czy nie klniesz czasem pod nosem ze jakis np basen albo restauracja albo kino, cokolwiek nie ma wszedzie przystosowanych przejsc dla niepelnosprawnych? czy nie masz pretensji wtedy do wlascicieli, projektantow?
ja na pewno bym mial i w miejscu gdzie moj syn mieszka dal bym nieskrepowany dostep do wszystkich pomieszczen - aby nie czul sie gorszy, inny, czasem niepotrzebny

16-11-2004, 17:36
Kraun
Zdecydowanie radzę Wam projekt indywidualny.Potrzebujecie nie tylko setki wejściowej, ale drzwi wewnętrzne też przecież takie muszą być.A np. w łazience zazwyczaj są drzwi otwierane na zewnątrz, a wam przydały by się takie otwierane do wnętrza,a najlepiej przesuwne.I tutaj moze być kłopot przy projekcie gotowym.Poza tym zdecydowanie powinna to być parterówka.Bracia, jak to chłopaki, nieraz się moze pokłócą, popsztykają, ale to jednak najbliżsi towarzysze i nie można ich dzielić piętrami.Chyba że macie takie warunki zabudowy?Fajnie, by dom miał zwartą bryłę i otwarte pomieszczenia.Pamiętajcie, by na etapie projektu obniżyć podłogę pod planowanym prysznicem, by odpływ był w podłodze - bez brodzika.Jeśli znajdziecie gotowy projekt dajcie znać na forum.
Robert gdzieś pisał, że w jego rejonie indywidualny projekt kosztuje około 7 tys.(popraw mnie Robert, jeśli się mylę :) Inni zapłacili mniej albo więcej ale przy małym, prostym domu ta cena powinna być realna i maksymalna.Na pewno zwróca się te pieniądze w budowie i eksploatacji - będzie to domek dla Was.Poszukam taki projekt z podjazdem - gdzieś widziałam.Powodzenia.

16-11-2004, 18:09
znalazł się - to Rozłogi - ale nie wiem, czy w Waszym stylu, w każdym razie pod tematem "linki,linki" są podane adresy chyba większości biur projektowych.300 projektów przejrzanych to niewiele. :wink:
http://www.mtmstyl.com.pl/projects/visual/rozlogi_w1.jpg

Dom ma podjazd od wejścia i od strony tarasu.

kraun
17-11-2004, 22:34
znalazł się - to Rozłogi - ale nie wiem, czy w Waszym stylu, w każdym razie pod tematem "linki,linki" są podane adresy chyba większości biur projektowych.300 projektów przejrzanych to niewiele. :wink:
http://www.mtmstyl.com.pl/projects/visual/rozlogi_w1.jpg

Dom ma podjazd od wejścia i od strony tarasu.

Tak dom jest ciekawy oglądałem go ale bez urazy przypomina mi trochę kolonie z dzieciństwa.
Nie wykluczam zrobienia windy w tym domu bo już raz taką zrobiłem i było ok chociaż Wasze argumenty są trafne. Jednak całe życie toczy się i tak na dole.

18-11-2004, 07:13
Kraun
to prawda - Rozłogi to jak stary dom gdzieś na wsi.W niektórych miejscach wogóle by nie pasował :)

kraun
12-12-2004, 23:16
czy coś złego jest w tym projekcie że nikt poza mną go nie chce budować
powidzcie mi prawdę prosto w oczy
czekam
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=63

krab
21-12-2004, 15:39
Spoko, dom jak dom duży 203 m netto czy ładny to nie wiem , grunt że tobie sie podoba , te schody z boku - masz duże dzieci małych nie będziesz słyszał z dołu taka dziwna funkcja , okna połaciowe trzeba lubić, trochę ogólnie mi nie pasuje ale wejscie ładne na kominek. Duzo komunikacji ta duża przestrzeń na górze to pokoj zabaw ? Dziwne dziwne ....

maxymov
21-12-2004, 16:51
czy coś złego jest w tym projekcie że nikt poza mną go nie chce budować
powidzcie mi prawdę prosto w oczy
czekam
http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=63

Nikt go nie buduje bo to jest premiera tego projektu.

Ogólnie podoba mi się, sprawia wrażenie "luźnego" i obszernego.
Pom 3 przy garażu - super sprawa, wszystkie graty pod ręką.
Sypialnia 9 - aż się prosi żeby odwrócić bieg schodów i zrobić pod nimi garderobę.
Szerokie drzwi prowadzące z przedsionka do holu - zmienić z lewych na prawe żeby nie kolidowały z drzwiami od WC-etu.
Malutki tarasik ale takiego domku nie stawia się na 6 arowej działeczce a na większej znajdzie się miejsce na altankę.
Garaż też OK, nawet Hummer wejdzie.

Buduj i dziel się spostrzeżeniami (zdjęcia mile widziane)

Pozdrowiania

kraun
21-12-2004, 22:19
Tak tak schody będą inaczej, tarasik też większy już zaprojektowany. Właśnie ten kominek mi pasił na środku. Zastanawiam się tylko na ile ten wiatrołap jest potrzebny i te drzwi czy to nie jest takie przyzwyczajenie że musi być bo co? Zimno? czy na buty? Przy ciepłych drzwiach to chyba zbędny. Mam zamiar nie stawiać tej ściany.

maxymov
22-12-2004, 10:36
Ja jednak bym wydzielił wiatrołap, tak jak w projekcie. Jest spory, widny i odgradza widok buciorów, wieszaków, dzrzwi wejściowych i do pom.gosp. Goście też lepiej się czują jeśli nie widzą wyjścia.

Pozdrawiam

leszekg
15-01-2007, 19:08
Witam,

Czy ktoś buduje ten domek lub już wybudował? Chciałbym zobaczyć jak ten dom wygląda w rzeczywistości. Może ktoś ma zdjęcia lub jest z okolic do 200 km Warszawy gdzie można by było zobaczyć ten dom przynajmniej z zewnątrz.

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=63

Z gory dzieki za podpowiedzi

Leszek