PDA

Zobacz pełną wersję : projekt W-30.12 pracownia DOBRE PROJEKTY



thrier
15-01-2007, 20:13
Czy ktoś budował albo buduje ten dom?
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w30122g.html

Bardzo proszę o wrażenia i uwagi - czy powinnam na coś zwrócic szczególną uwagę?
Z góry dziękuję i pozdrawiam,

Matrim
12-04-2008, 08:20
Witam. Proszę o opinie na temat tego projektu.
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w30122g.html
Może ktoś go buduje?
Z góry dziękuję.

ProStaś
12-04-2008, 09:22
Nie ma się czego przyczepić. Dobry, spójny projekt, przemyślany, poukładany.
Łazienka na dole obok kotłowni, łazienka na górze nad kotłownią = krótkie drogi instalacji. Dobrze umieszczony kominek ogrzeje salon i część poddasza bez DGP.
Projekt daje możliwości zmian pod kątem konkretnych potrzeb.
Strych nad garażem ( nie wiem jaki jest wysoki ) może być składzikiem, pralnią, salą TV, siłownią lub...salonem kąpielowym. Spiżarnia może być, ale można o nią powiększyć kuchnię ( quasi spiżarnię można zrobić pod schodami ). Pod schodami może być również garderoba.
Duża kotłowani=wybór ogrzewania wg potrzeb.
Dom ma dobry podział użytkowy, część dzienna to część dzienna, gabinet to gabinet ( można nawet zrobić do niego wejście z przedsionka ), strefa gosp. w jednym miejscu.
Ładna elewacja, trochę brakuje zadaszonego tarasu, ale można go doprojektować.
Jak na swoją pow. i czterospadowy dach, projekt nie powinien być bardzo drogi. Na pewno tańszy byłby z dachem dwuspadowym.

Pozdrawiam.

Matrim
12-04-2008, 10:26
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Po przeanalizowaniu setek projektów chyba zdecydujemy się na ten. Zdaje sie, że najbardziej jest on funkcjonalny i odpowiadający naszym potrzebom.Wprowadzimy jednak kilka zmian:
-Ścianka kolankowa wynosi 87 cm ale podnieślibyśmy ją o jeden lub dwa bloczki.
-Małą łazienkę na dole powiększylibyśmy przenosząc drzwi od kotłowni pod schody.
-Zlikwidowalibyśmy również te drzwi z kuchni do przedsionka i może tam przenieślibyśmy spiżarkę bo wydaje mi się,że wtedy będzie lepsze połączenie kuchni z jadalnią.

Proszę o sugestie i porady.
Dziękuję i pozdrawiam.

Havena
12-04-2008, 15:28
Funkcjonalny projekt. W moim typie ;) Pomysl z przeniesieniem drzwi z kotlowni i powiekszeniem lazieki bardzo mi sie podoba! Zastanawia mnie tylko garaz - nie bedzie za ciasny na dwa samochody?

Szelma29
13-04-2008, 17:13
a na poddaszu tylko okna połaciowe?? i same skosy?? bedziecie ogladac niebo i potykac sie o skosy....według mnie gora odpada zupełnie..niefunkcjonalna

29-05-2008, 12:43
Dwa miesiące temu kupiliśmy ten projekt i mamy już pozwolenie na budowę. Cieszę się że ktoś się odezwał na temat tego projektu - nie będę już sama. Mam nadzieję, że będziemy się dzielić uwagami co do projektu i jego budowy!!! Ciekawa jestem jak on wygląda w rzeczywistości ale niestety nie znalazłam nikogo kto wybudował już ten dom.
Pozdrawiam