PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ODYSEUSZ pracownia DOMUS



McKlusky
15-01-2007, 20:17
Aloha!

CO sadzicie o Odyseuszu?
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=81

Jestesmy wlasnie na etapie zakupu projektu - ten pasuje nam prawie idealnie (za wyjatkiem polaczenia dwoch lazienek u gory w jedna zostawilibysmy go tak jak jest)... Ale - jest jedno ale - koszt podany przez pracownie troche nas przerasta - myslicie ze jest adekwatny do faktycznych kosztow...? Przeciez wydaje sie taki prosty...

Szukalismy sporo na forum, ale nic o tym projekcie nie znalezlismy, a on przeciez taki ladny... 8) 8) 8)

Czekamy na Wasze opinie na temat samego projektu, jak i ehm.... kosztow rowniez :)

PZDR
McKlusky & Kulka

jacekp71
15-01-2007, 20:26
hej !

realizuje SATURNA z tej samej pracowni. domek mniejszy i chyba prostszy.
patrzac na moje dotychczasowe wydatki oraz te spodziewane, to przy srednim standarcie wykonczenia nie przekroczysz kwoty 350tys zl pod klucz. pod warunkiem, ze twoja dzialka i jej okolica nie kryja jakichs niespodzianek ;-)) (mysle o warunkach przylaczeniowych).

taniej tez sie da, ale stosujac podstawowe materialy i wlasny wklad pracy.

Qarol
27-01-2007, 11:36
Witam,
Czy zakupili Państwo projekt Odyseusz czy moze zrezygnowaliscie z niego? Zastanawiam sie rowniez nad kupnem tego projektu (jest on wyjkatkowy pod kazdym wzgledem), a konkretnie Odyseusz II. Czy juz jestescie Panstwo w trakcie budowy? Chcialbym wiedziec jak to wyglada w rzeczywistosci :)
Pozdrawiam,

McKlusky
28-01-2007, 19:16
Czesc,

...niestety po zorientowaniu sie w cenach zarzucilismy Odyseusza - wciaz jest naszym ulubionym projektem, ale koszty jednak nas przerosly - wyceny ekip do stanu surowego zamknietego wahaly sie miedzy 180 a 220 tys zl netto - wymieklismy... :-?
Tak jak napisalem - projekt bardzo ladny, jednak zdecydujemy sie chyba ostatecznie na Rododendrony 5-ke z Archonu - mniejszy i prostszy...

Powodzenia w wyborze i budowie - z lezka w oku bedziemy spogladac na wymiane doswiadczen z budowy Odyseusza... :wink:

PZDR

Smolak Andrzej
12-05-2008, 05:46
Chciałbym uzyskać kontakt z osobami budujacymi dom Odyseusz I lub II. [/quote][/b]

Giabarda
27-05-2008, 12:11
Witam :)
My zdecydowaliśmy się na Odyseusza I. W sobotę zaczynamy kopanie fundamentów, więc to dopiero początek, ale chętnie będziemy wymieniać się doświadczeniami:)

Smolak Andrzej
03-06-2008, 07:21
Bardzo się cieszę. Przede mna jeszcze dalsza droga. Jestem na etapie pozwolenia na budowę. Niemniej jednak jestem zdecydowany na ten projekt. czy dokonaliście jakiś zmian. Jeżeli tak, to jakie? Ja muszę ze względu na warunki zabudowy do zmiany kata dachu z 37 na 38 stopni. To chyba jedyna główna zmiana.

Giabarda
03-06-2008, 07:33
My zaczęliśmy załatwianie w listopadzie, a pozwolenie dostaliśmy na początku maja... Szkoda gadać:/ W projekcie nie wprowadzaliśmy żadnych zmian, ale na pewno na górze z dwóch pokoi zrobimy jeden duży i garderobę, ale to jeszcze przed nami. Na razie - wczoraj zostały wykopane fundamenty a dziś będzie zalewanie :) Zamierzasz zmieniać coś na zewnątrz? Chodzi mi o tarasy? Dla nas są za duże i tak myslimy jak by to wyglądało jak by je zmniejszył?

Smolak Andrzej
03-06-2008, 07:48
Zmniejszam taras od strony ogrodu, tak jak jest pokazane na wizualizacji. Czyli pod oknem od strony ogrodu nie będzie już tarasu. Również z boku zmniejszam. Zamiast promienia chcę zrobić elipsę, i przybliżyć taras do budynku. Będzie mniejszy około 0.5 m, ale na całej długości będzie to dużo mniejsze.