PDA

Zobacz pełną wersję : Odległośc wełny od halogenów.



magpie101
15-01-2007, 22:20
Mamy dom parterowy, stropy drewniane, ktore bedziemy teraz ocieplac welna. Sufity beda z kartongipsu, w ktorych chce miec w niektorych pomieszczeniach halogeny. I w zwiazku z tym mam pytanie: jaka musi byc bezpieczna odleglosc miedzy welna, a plytami kartonogipsowymi, w ktorych sa osadzone halogeny? Bede wdzieczna za informacje.

kaczorek.
16-01-2007, 11:24
u mnie to wyglada tak:

wełna leży sobie na gipskartonie a w miejscach gdzie jest 'halogen" (u mnie lampki na 220V wycięte zostały dziury w wełnie (zostawilem po ok 3 cm z każdej strony lampki od góry podobnie)
chodzi tutaj o wentylacje zródła światła do obnizenia temp. - wełna jest nie palna więc nie masz się co martwić że ci się zapali

alison
16-01-2007, 11:45
ja zrobiłam podonie jak kaczorek, z tym, że na każdy halogen (od strony poddasza nieużytkowego) nałożyłam dużą puszkę po brzoskwiniach (o średnicyok.10 cm) :D Halogenów mam około 20, więc była uczta ... a jak nam się znudziły brzoskwinie, to przerzuciliśmy się na gruszki z puszki :wink:

jabko
16-01-2007, 12:19
ja zrobiłam podonie jak kaczorek, z tym, że na każdy halogen (od strony poddasza nieużytkowego) nałożyłam dużą puszkę po brzoskwiniach (o średnicyok.10 cm) :D Halogenów mam około 20, więc była uczta ... a jak nam się znudziły brzoskwinie, to przerzuciliśmy się na gruszki z puszki :wink:
- "Mężu otworzyć Ci puszkę ??"
- "Później, najpierw daj obiad" :lol:

Leszko
16-01-2007, 12:36
Mamy dom parterowy, stropy drewniane, ktore bedziemy teraz ocieplac welna. Sufity beda z kartongipsu, w ktorych chce miec w niektorych pomieszczeniach halogeny. I w zwiazku z tym mam pytanie: jaka musi byc bezpieczna odleglosc miedzy welna, a plytami kartonogipsowymi, w ktorych sa osadzone halogeny? Bede wdzieczna za informacje.

A mi zostały odpady rynien, w miejscu gdzie miały być halogeny położyłem 20-25 cm kawałki

jareko
16-01-2007, 14:40
ja zastosowalem doniczki :lol: a 1 zeta w markecie na wyprzedazy - poki co dziala :)

magpie101
16-01-2007, 23:45
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi, ktore wydrukowalam i dalam zonciusiowi jako instruktaz :wink: .

Andrzej Wilhelmi
16-01-2007, 23:55
Należy chronić folię paroizolacyjną a nie wełnę. Robienie gniazd w wełnie to przerwanie paroizolacji (niezmiernie istotne w pomieszczeniach wilgotnych)! Nad halogenem wystarczy zamocować odpowiedniej wielkości kawałek płyty gk. Przy braku miejsca można zastosować oprawy meblowe. Pozdrawiam.

RobertEs
21-01-2007, 21:47
ja zrobiłam podonie jak kaczorek, z tym, że na każdy halogen (od strony poddasza nieużytkowego) nałożyłam dużą puszkę po brzoskwiniach (o średnicyok.10 cm) :D Halogenów mam około 20, więc była uczta ... a jak nam się znudziły brzoskwinie, to przerzuciliśmy się na gruszki z puszki :wink:

dobre :lol:
a ja się zastanawiałem co zrobić :D

... w kuchni już widzę 2 puszki brzoskwiń :lol: :lol: