PDA

Zobacz pełną wersję : Eko-groszek zmiana ogrzewania domu - co na to projekt ?



jacekot
16-01-2007, 08:25
Witam mam takie zapytanie , moze sie orientujecie. Mam w projekcie ogrzewanie gazowe i na tej podstwie otrzymałem zeswolenie na budowe . Gdybym chciał zamienić zródło ogrzewanie na eko-groszek , czyli paliwo stałe musze pisać o zgodę na zmiane do urzedu i naniesienie poprawek do projektu i zgody zezwolenia na budowę ? Czy taka zamiana nie rodzi rzadnych skutków i nie musze nigdzie zgłaszać , zakładajac ze nie bede miał probelmów z odbiorem budynku .
popzdr
Jacek

jacekot
16-01-2007, 16:21
nikt nie robił zmian w trakcie budowy , no nie wierze , ze wszyscy sa tacy przewidujacy i konskwentni ?
Jacek

ANIAILIS
17-01-2007, 08:29
Mi w starostwie kazali zrobić projekt zamienny i złożyć wniosek o zmiane pozwolenia na budowę. Ale zaprojektowane miałam ogrzewanie elektryczne, wię całkiem inny typ instalacji.

jacekot
17-01-2007, 09:23
Dowiadywałem sie w moim wydziale Budownictwa czy jak tam sie zwie . W pierwszym momencie chcieli mnie zbyć , zasłaniajac sie przepisami , zmianami projektu i wydaniu zgody do zezwolenia na budowe . Ale po wspólnej głebszej analizie przepisów ,okazauje sie ze jesli nie sa to istotne zmiany w projekcie i wszystkie inne przyłacza zostaną wykonane to taka zamamian samego kotła wymaga wpisu kierownika budowy i architekta . To już coś nie trzeba sie barować z wszystkim od początku.

pozdr
Jacek

piejar
17-01-2007, 09:43
Do ekogroszku potrzebujesz solidny komin, wentylację w kotłowni, nawiew (kratkę) powietrza z zewnątrz do kotłowni itp. Ja przewidziałem ogrzewanie węglowe w fazie projektu. Myślę, że jeżeli nie musisz robić poważnych zmian np dobudowywać komina to nie trzeba robić zmiany projektu. Spytaj kierownika budowy lub architekta (w tej kolejności). Mój kierbud jest zarazem moim architektem. Jak masz projekt typowy to trudniej ale pewno ktoś Ci to adaptował.