PDA

Zobacz pełną wersję : APS 98 BUDUJĄCY ODEZWIJCIE SIĘ



Grazia-Ol
16-01-2007, 13:23
Czy nikt nie buduje tak pięknego domu? My już jesteśmy w połowie prac. Chcemy podyskutować.

Monia i Kacper
25-01-2007, 16:54
Witam, my też budujemy ten dom. W chwili obecnej dach pokryty jest papą zrobiony jest chuda wylewka. czekamy teraz na elektryka.

Zrobiliśmy kilka poprawek, a mianowicie wejście do kuchni z salonu w zamian za to powiekszyliśmy Łazienkę na dole.Pod schodami zrobiliśmy schowek.
Musieliśmy przesunąć na górze drzwi do łazienki gdyż okazalo się, że schodząc po schodach mój mąż glową móglby uderzać w sufit.

[/img]

Grazia-Ol
27-01-2007, 11:35
Cieszę się z kontaktu i wspólnego wyboru. Zmian w projekcie dokonaliśmy więcej. Główne to: piwnica, zwiększenie powierzchni użytkowej (152 m2), likwidacja balkonu nad wejściem. Wejście do kuchni urządziliśmy również z salonu. Zrezygnowalismy z trzeciego pokuju na górze, zostawiając miejsce na hol. Zaawansowanie budowy podobne.

Zamówiliśmy już okna i dachówkę.

Mieszkamy i budujemy na Mazurach.

Monia i Kacper
31-01-2007, 18:54
Zastanawiam się w jaki sposób zrobiliscie sobie górę rezygnujac z pokoju??
Czy można prosić o jakieś fotki?
My mamy trochę zrobionych więc w miarę możliwości coś pokażemy.
A jakie planujecie ogrzewanie?? :roll:

Grazia-Ol
01-02-2007, 06:51
Zakończenie ścianki działowej będzie równo z ostatnim schodkiem ze spocznika, tyle co potrzeba na lekko powiększoną gaderob. Reszta zostaje na wolną przestrzeń. Planujemy ustawić tu kanapę i stolik z komputerem - będzie tam miejsce "spotkań na górze" . Kanapa Kler z funkcją rozkładania. Więc w razie potrzby ktoś może tam przespć jedną- dwie noce.

Ścianek działowych jeszcze nie ma, ponieważ nie mam ostatecznej wizji na ściankę między jadalnią a kuchnią. W planie drzwi przesuwane.

Adres albumu wyślę na priwa.

Monia i Kacper
08-02-2007, 17:36
Czy cos juz wysalaś?? Mam na myśi zdjęcia??

Do nas w poniedziaek elektrycy przychodzą, w związku z tym muszę poważnie zastanowic się nad projektem kuchni....
:wink:

Grazia-Ol
08-02-2007, 18:28
Wysyłam na priwa

Monia i Kacper
11-02-2007, 13:22
Dzięki za zdjęcia, projekt ten sam a jedak trochę inny. W salonie zrobiliscie wyjście na taras dwuskrzydowe?? My zostawiliśmy trzy skrzyda ale chyba żauję, bo jakby nie patrzeć to trochę zimna będzie wpadać.

Monia i Kacper
11-02-2007, 15:12
http://foto.onet.pl/ecn6j,6c8cam8w2c46,u.html

udao mi się skompletować parę zdjęć. W miarę możliwości będę coś dokladać.

:)

Monia i Kacper
04-03-2007, 14:36
Nasza elektryka. Za materia zapaciliśmy 2500 zł a robocizna 1500 zŁ. To jest : poożenie kabla , puszki, antena tv, kabel do telefonu, i poożenie kabla do alarmu. Jest to koszt bez gniazdek i włączników.

Monia i Kacper
04-03-2007, 14:43
aha to jest także tablica , gniazdo siłowe, bezpieczniki i poożenie kabla od sterowania piecem CO z przedpokoju. niebawem prześlemy kilka fotek.
A ten koleś co wam proponowa zrobienie elektryki to coś strasznie drogi !!!!!!!!!!

TONY SOPRANO
09-03-2007, 18:43
:D witam was fajne fotki :D
my tez niedługo ruszamy z budowa APS 98 i jesli możecie to dajcie kilka rad co do budowy tego domu i ewentualnie jakies zmiany i pomysły na zmiany

pozdro

ps czy mozecie przesłac jeszcze jakies fotki!!!!!!!!!!!!!!!!! ?

8) 8)

Nordi
16-03-2007, 17:46
Witam wszystkich budujących 98.My niedługo tez ruszamy.Jedno co nas martwi
to rosnące ceny materiałów ale zamieszczone fotki tylko nas dopingują.

Monia i Kacper
12-04-2007, 18:16
Uwaga jutro kończą nam dach. Więc w najblizszym czasie coś dorzucimy zdjęć. Domek nabiera kształów. Kryjemy szwedzką blachodachówką, kolor brązowy.[/img]

Grazia-Ol
18-04-2007, 18:40
Nie dostawałam wiadomości na pocztę, że coś się dzieje w tym wątku. Elektryka zrobiona, hydraulika również. Elektryk może nie tani, ale zrobi nam wszystko "pod klucz" łącznie z przyłączem do elektrowni. W cenie jest wszystko: alarm, tv, internet, tablice, warunki. Punktów nie zliczę daliśmy ad, libitum, tv i internet prawie w każdym pomieszczeniu, podświetlenia w podbitce, prąd do przyszłej drewutni, mnóstwo gniazdek na zewnątrz i lampy podświetlające ogród, lampy, kinkiety, w łazience coś nad wanną w suficie ale tego jeszcze nie ma.
Wstępna umowa ze stolarzem na kuchnię. Kuchnia trudna do zaplanowania, 2 okna, i niestety nisko.
Nasz dom ma po 0,5 m dodane na długości po każdej stronie. To był najlepszy pomysł (mój). Wszystko jest większe, obie łazienki, kuchnia, salon, garaż.
Na górze zrezygnowaliśmy z trzeciego pokoju, pozostawiając hol i garderobę. W łazience na górze do drzwi wejściowych zrobiliśmy uskok, żeby pozbyć się lęku przestrzeni.
U nas wygląda to trochę inaczej, bo mamy również piwnicę prawie pod całym domem, oprócz powierzchni pod garażem.
Hydraulik wszystko w komplecie łącznie z odkurzaczem centralnym, piecem co i grzejnikami.

Dach już zrobiony, okna wstawione w marcu (zerwałam już nawet taśmę), brama garażowa Normstahla i ogrodzeniowa już zamówiona.

Glazury, terakoty, wanny itp już obstalowane, pozostał wybór drzwi.

Zdjęć mam dużo, niestety nie mam czasu na naukę jak wklejać zdjęcia.
Kto chce proszę o adres skrzynki.

Budowę rozpoczęlismy we wrześniu, do połowy listopada- stan surowy otwarty. Reszta wiosną tego roku.
Pozdrawiam. Z wyboru projektu jesteśmy b. zadowoleni. Odwiedzający nas nie mogą uwierzyć , że to tylko 150 m, bo dom wydaje się bardzo przestrzenny.

Pozdrawiam wszystkich budujących APS 98 :D

Pawciuniu
08-09-2008, 20:35
Witam.
W przyszłym tygodniu dostaniemy pozwolenie na budowę.
I pomalutku zaczniemy budowę APS-98. W związku z tym prosił bym o przesłanie zdjęć z realizacji. Nanieśliśmy kilka poprawek mianowicie:
- usunięto ścianę pomiędzy kuchnią a salonem.
- usunięto okna obok wyjścia na taras.
Bardzo proszę o podzielenie się uwagami oraz opiniami dotyczącymi budowy.
Gorąco pozdrawiam. :D