PDA

Zobacz pełną wersję : Zdolność kredytowa, a przychody z działalności gospodarczej



leszekg
16-01-2007, 15:29
Witam,

Mam mały problem z którym nie wiem jak sobie poradzić. Szukuje sie do budowy domu. Mam na ten cel przynajmniej cześciowo środki, ale nie chce ich wykorzystywać. Chciałbym wziąć na całość budowy kredyt.

Istnieje jednak pewien problem w październiku zacząłem prowadzić działąlność gospodarczą mimo tego, że przychody z tej działalności zapewniły by zdolność kredytową dużo wyższą niż potrzebny mi kredyt to w mBanku powiedziano mi, że o ile działalność gospodarcza nie jest prowadzona dłużej niż 12 miesięcy nie mogę ich zaliczyć do przychodów które posłużą do wyliczenia zdolności kredytowej.

W związku z tym do wyliczenia zdolności kredytowej mogę zaliczyć tylko przychody żone z pracy na etat.

Ma ktoś może pomysł lub wiedze jak sobie z tym poradzić aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Wiem, że najprotszą metodą jest wzięcie kogoś kto dodatkowo będzie uczestniczył w kredycie, ale w moim przypadku nie chce czegoś takiego. Sam nie lubie kredytów i nie będę tym obarczał jeszcze kogoś innego.

Może ktoś z was zna bank gdzie są mniej restrykcyjne podejścia niż w mBanku.

Wielkie dzieki za wszelkiej maści podpowiedzi.

Leszek

ArtiW
16-01-2007, 16:42
Santander.
Oni daja wszystkim... kredyty oczywiscie :D Sa najmniej restrykcyjni, ale kazdy przypadek jest inny. Musisz sam to sprawdzic.

civic9
16-01-2007, 17:28
i są chyba jeszcze banki, które mają ten okres minimalny ustawiony na 6 m-cy; bodajże pko bp.

lolomama
17-01-2007, 10:40
W BPH było tak, że jak działalność nie była prowadona co namniej 12 m-cy a min. 6 - to było powyższone oprocentowanie chyba o 0,9 %, alenie wiem, czy tak jest nadal.Trzeba to sprawdzić.

Kasia_de
17-01-2007, 11:39
w PKO BP jest to długi okres - powiedziano mi że min rok, ale to indywidualna decycja, czasem wymagają 2 lat.
W Fortisie jest 6 miesiecy, w Dombanku 1 rok,w Santanderze 6 m-cy jeśli rozliczasz się na księgę, inne wypadki 1 rok.

agniecha1
18-01-2007, 14:54
Hey
A nam PKO BP dało kredyt bez 12 miesięcy prowadzenia działalności. Wystarczyło chyba dokładnie 6 miesięcy, teraz może jest jeszcze inaczej. Ale z tego co wiem problemu nie robią. :D

Pozdrawiam

raffran
18-01-2007, 17:30
Co bank to inaczej.
Zona brala kredyt na zakup mieszkania w PKOBP.Z uwagi na to ze ja przebywalem zagranica mielismy rozdzielczosc majatkowa,czyli tak jak by mnie nie bylo.Ona sama prowadzila dzialalnosc od lutego,a w czerwcu przyznali jej kredyt.Owszem byl problem ze zbyt krotkim okresem prowadzenia dzoialalnosci,ale poradzono jej w banku zeby napisala w tej sprawie pismo do dyrektora z jakims konkretnym wyjasnieniem,jakimis mocnymi argumentami.I udalo sie. Dyrektorzy sa wladni w podejmowaniu odstepstw od przepisow,regulaminu.O tym ,ze tak wlasnie jest przekonalismy sie 2,czy 3 lata pozniej w BPH ,kiedy wykupywalismy tam ten wlasnie kredyt.O ile dobrze pamietam chodzilo o zdolnosc kredytowa(ale moge sie mylic).W jednym oddziale odmowiona nam,natomist na podstawie tych samych dokumentow zalatwilismy to w innym oddziale po napisaniu wlasnie pisma do dyrektora.
Wnioski pozostawim do wyciagnieca samemu.
Kto nie probuje to nie ma 8)

Kasia_de
18-01-2007, 17:55
to super wieści;-)

ja będę miałą krótko dzxiałalność, asle podpisanych kila umów, to chyb a argument za udzieleniem kredytu? ;-)

raffran
18-01-2007, 18:49
to super wieści;-)

ja będę miałą krótko dzxiałalność, asle podpisanych kila umów, to chyb a argument za udzieleniem kredytu? ;-)

Przepraszam,a w jakiej branzy 8) jesli mozna wiedziec?

Kasia_de
18-01-2007, 19:04
doradczej ;-) z cudzoziemska "Consulting" :lol:

raffran
18-01-2007, 19:06
Ok ,dziekx.

Kasia_de
18-01-2007, 19:12
A można wiedzieć, dlaczego CIę to zainteresowało? :D

raffran
18-01-2007, 19:15
A można wiedzieć, dlaczego CIę to zainteresowało? :D

Wspomnialas o podpisanych umowach,a to wlasnie byl jeden z argumentow zony w pismie do dyrektora.

Kasia_de
18-01-2007, 19:48
ale myślisz, że branża ma tu znaczenie?

raffran
18-01-2007, 19:50
Chyba nie ma.