PDA

Zobacz pełną wersję : STAN ZERO !! Podsypka i zbrojenie.



zaborki
16-01-2007, 20:06
Witajcie,

Ostatnio rozmawiałam z naszym wykonawcą o tym jak będzie wyglądało wylanie stanu zero. W projekcie mamy podsypkę pod chudziakiem 20 cm żwirowo-piaskową, ale on stwierdził że jest to niepotrzebne i wystarczy sam piasek.
Drodzy forumowicze, napiszcie czy ma rację.

Jeszcze jedno pytanie, wprawdzie tego w projekcie nie mam, ale widziałam u innych forumowiczów :) zbrojenie siatką chudziaka przy wylewaniu stanu zero.
Co daje takie zbrojenie?

Dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi :)

16-01-2007, 20:29
pospólka - moim zdaniem - łatwiej zagęścić

... Co daje takie zbrojenie?...
w przypadku niedbałego zagęszczenia piasku daje jakas asekuracje wykonawcy ze posadzka nie popęka ....

Geno
16-01-2007, 20:34
Im drobniejszy piasek tym gorzej - źle się zagęszcza i wyżej podciąga kapilarnie.

Zbrojenie w chudym betonie daruj sobie. Zamiast tego przypilnuj zagęszczania i odpowiedniego gruntu zasypowego (gruby piasek, pospółka, tłuczeń) , zagęszcanie warstwami 15- 20 cm.

zaborki
16-01-2007, 20:46
Im drobniejszy piasek tym gorzej - źle się zagęszcza i wyżej podciąga kapilarnie.

Zbrojenie w chudym betonie daruj sobie. Zamiast tego przypilnuj zagęszczania i odpowiedniego gruntu zasypowego (gruby piasek, pospółka, tłuczeń) , zagęszcanie warstwami 15- 20 cm.

Czy chodzi tu o kolejne warstwy gruntu: najpierw gruby piasek, następnie pospółkę, a na koniec tłuczeń. Czy może chodzi o mieszankę tych wszystkich składników, czy o dowolnie wybrany z nich?

Dziękuję za odpowiedź :)

Barbossa
16-01-2007, 21:08
a czy wkonawca powiedział Ci czym się rózni podsypka żwirowo-piaskowa od piasku?
niesłuchaj mądrych rad - daj takie zbrojenie coby było można swobodnie postawić urządzenie do łapania neutrin :D

zaborki
16-01-2007, 21:22
a czy wkonawca powiedział Ci czym się rózni podsypka żwirowo-piaskowa od piasku?
niesłuchaj mądrych rad - daj takie zbrojenie coby było można swobodnie postawić urządzenie do łapania neutrin :D

Po samej nazwie widzę czym się różnią te dwie podsypki 8), niestety wykonawca nie wyjaśnił mi jakie to ma znaczenie dla mojego domu.

Pozdrawiam,

Geno
16-01-2007, 21:33
a czy wkonawca powiedział Ci czym się rózni podsypka żwirowo-piaskowa od piasku?
niesłuchaj mądrych rad - daj takie zbrojenie coby było można swobodnie postawić urządzenie do łapania neutrin :D

Po samej nazwie widzę czym się różnią te dwie podsypki 8), niestety wykonawca nie wyjaśnił mi jakie to ma znaczenie dla mojego domu.

Pozdrawiam,
Zamów materiał w Mietkowie i nie daj sobie wcisnąć byle czego.

http://www.tarmac-kruszywa.pl/

http://www.tarmac-kruszywa.pl/produktyw.php?gid=75

Pospółka niesortowana powinna być ok

zaborki
16-01-2007, 22:09
Dziękuję za pomoc :)

beton44
17-01-2007, 06:20
ale on stwierdził że jest to niepotrzebne i wystarczy sam piasek.

hmmm....

przecie pospółka na ogół tańsza jest, tak że dlaczego wystarczyłby sam piasek /droższy?/


chyba że ma gdzieś zmówionego właściciela "kopalni" piasku gdzie jest tylko sam piasek - to by wyjaśniało sprawę....[/url]