PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego komin?



-maro-
16-01-2007, 21:17
Mam pytanie:
Na wiosnę planuje zmianę pokrycia dachowego na dachówkę ceramiczną, ale przed zmianą pokrycia trzeba wybudować komin (tą część ponad dachem) bo obecny jest w kiepskim stanie. W kominie są dwa przewody dymne i sześć wenylacyjnych (min. od junkersa)
Z czego najkorzystniej było by postawić ten komin bo zastanawiałem się nad cegłą klinkierową, ale doczytałem się że to musi być cegła pełna a ta niestety jest strasznie droga no a niestety potrzeba mi tego kikaset sztuk (jakieś 700).
Z czego może być ładny komin i przy tym nie drogi. Dachówka będzie Rupp Ceramika siriusz miedziana.
Chyba, że źle się doczytałem iż ma być to pełna cegła bo podobno ta dziurawa pęka jak się dostanie do niej woda, ale jak będzie dobrze zrobiony komin to woda nie powiina się dostawać do środka cegły.
Proszę o poradę i z góry dziękuję.

Andrzej Wilhelmi
16-01-2007, 22:52
Zmieniasz pokrycie dachu kładąc drogą dachówkę a żal Ci paru złotych na dobrą cegłę? Jak klinkier to wyłącznie pełna cegła i na pełną fugę lub dobra cegła i tynk. Życzę trafnych decyzji. Pozdrawiam.

pablitoo
16-01-2007, 23:37
Cegła do budowy komina powinna być pełna - i to nie tylko ze względu na przemakanie do wnetrza wody poprzez niedokładność ułożenia spoin i fug ( w wypadku dziurawki naprzykład ) ale również z uwagi na wykaplanie sie wilgoci wewnątrz dziur w cegle w sytuacjach nagrzewania się komina i jego studzenia ( róznica temperatur i skraplanie wilgoci ) .

Można zmniejszyć takie ryzyko stosując cegłę szczelinową ( z pięcioma szczelinami ) , a ostatnie kilka warstw cegieł na szczycie komina ułożyć z cegły pełnej . Dodatkowo na szczycie komin należy obić blachą żeby zabezpieczyć komin od góry przezd bezpośrednimi opadami atmosferycznymi ...

Pozdrawiam

adam_mk
17-01-2007, 06:18
Przeczytaj uważnie wątek "komin" i "mokry komin".
Zrobisz jak zechcesz. Jak sknocisz to będzie jak Bóg da.
Pozostanie modlitwa lub ponowna robota.
Adam M.

zombie
17-01-2007, 07:34
Dokładnie tak, może być również cegła szczelinowa ( do 10 % szczelin ) jest tańsza.

sebo8877
17-01-2007, 07:56
Dokładnie tak, może być również cegła szczelinowa ( do 10 % szczelin ) jest tańsza.

Błąd Błąd Błąd- tylko cegła pełna!!!

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=961&postdays=0&postorder=asc&start=6720

W połowie strony moja wypowiedź z czego ma być komin. Możesz się zapoznac w wolnej chwili.

Sebo8877