PDA

Zobacz pełną wersję : kominek powietrzny Lechma



gonzo29
16-01-2007, 21:27
Witam
Interesuje mnie ]kominek powietrzny Lechma 15kw , czy ktoś eksploatuje taki? Jak się spisuje . Prosiłbym o opinię .Dzieki

grave
27-08-2008, 22:58
...podnoszę temat...
Są tu uzytkownicy powietrznych wkładów Lechmy?
Wypowiadajcie się... pozostali i przeciwnicy również ;)
Mi podoba się PP190 panorama, ale nie wiem czy to dobre?

an-bud
28-08-2008, 01:00
Witam.
Rozwiązanie dopływu powietrza do D... :evil: a może i bardziej

grave
28-08-2008, 08:58
Witam.
Rozwiązanie dopływu powietrza do D... :evil: a może i bardziej

W tej panoramie czy jak...? O co chodzi? Rozwiń się... ;)

Vax
28-08-2008, 10:39
Posiadame lechme Panorame i bardzo sobie chwale ten kominek. Nie wiem o co chodzi z tym problemem doprowadzenia powietrza bo ja z tym nie mialem problemu, dokupuje sie dodatkowy dolot i jest OK.
Ogolnie kominek jest bardzo dobrze wykonany. Mialem kupic sparterma i wybierajac lechme zaoszczedzilem kupe kaski a i efekt wizulany o wiele lepszy bo spar w panoramie troche kiepsko wyglada, ale jak to bywa z wygladem jeden woli bmw a drugi mercedesa :wink:

an-bud
28-08-2008, 19:41
Witam.
Rozwiązanie dopływu powietrza do D... :evil: a może i bardziej

W tej panoramie czy jak...? O co chodzi? Rozwiń się... ;)
dopływ powietrza pod ruszt, na szybę 0 (słownie zero) mam zdjęcia pięknie czarnej szyby lechmy

grave
28-08-2008, 22:11
A tam jest na zasadzie kurtyny powietrznej czy pyrolizy w tej lechmie?

an-bud
29-08-2008, 07:52
A tam jest na zasadzie kurtyny powietrznej czy pyrolizy w tej lechmie?
żadnych zasad, prezepraszam zasada skrzynki :wink:

an-bud
29-08-2008, 21:37
http://foto3.m.onet.pl/_m/96e9df0b22f450a1dc36dde48a4696ab,21,19,0.jpg
drzwiczki lechmy z szybą :cry:

urszulak
29-08-2008, 21:42
Brrr.Straszny!
A ja właśnie nad zakupem Lechmy się zastanawiałam
Dzięki

grave
29-08-2008, 22:05
Dżizus...an-bud coś Ty chłopie zrobił z tą szybą???!!! Kurczaka tam smażyłeś czy jak????? :o

an-bud
29-08-2008, 22:26
Dżizus...an-bud coś Ty chłopie zrobił z tą szybą???!!! Kurczaka tam smażyłeś czy jak????? :o :lol: ja tylko zrobiłem zdjęcie :lol: kominek u kolegi

Vax
01-09-2008, 07:25
Jak kolega scina sosne rosnaca obok domu i odrazu nia pali to sie nie ma co dziwic. Takie sa skutki jak ludzie nie montuja dolotu powietrza bo taniej i biora byle paproka aby im to montowal, jednak o tym sie nie piszenie pisze tylko odrazu produkt ocenia.
To jest tak jak Polak kupi auto i gdy sie ciagle psuje to odrazu pisze "ale ten model/marka jest gowniana" jednak madrala nie pomysli, ze auto ma 1 mln. przebigu i jest po spotkaniu z betonowym słupem.

an-bud
01-09-2008, 22:15
Jak kolega scina sosne rosnaca obok domu i odrazu nia pali to sie nie ma co dziwic. Takie sa skutki jak ludzie nie montuja dolotu powietrza bo taniej i biora byle paproka aby im to montowal, jednak o tym sie nie piszenie pisze tylko odrazu produkt ocenia.
To jest tak jak Polak kupi auto i gdy sie ciagle psuje to odrazu pisze "ale ten model/marka jest gowniana" jednak madrala nie pomysli, ze auto ma 1 mln. przebigu i jest po spotkaniu z betonowym słupem.
ledwo ścięte nawet po polaniu benzyną by zgasło :lol: :lol: :lol: Dużo zależy od wilgotności drewna, umiejętności "palacza" ale przy bublowatej konstrukcji paleniska spełnienie tych dwóch warunków nic nie pomoże :( akurat pokazane wyżej palenisko lechmy jest prymitywną skrzynką ( konstrukcyjnie ) podobnie zresztą jak ponad 90% palenisk dostępnych na rynku, wymieniać buble by można długo :wink: np: makroterm, edilkamin, prawie 100% marketowych itd. dla przykładu ( dobrego ) niżej dwa zdjęcia z małym opisem ( bez podawania nazwy dobrej firmy )


po tygodniu palenia ( bez wygaszania ) szyba czysta, drewno dąb marnie wysuszne ( tylko 6 miesięcy )
http://foto0.m.onet.pl/_m/4986760978a87de45edd405516fd0c0c,10,19,0.jpg


palone odpadami z budowy (deski szalunkowe ) po 2 miesiącach palenia !!!!
http://foto2.m.onet.pl/_m/fdae3020e9421103d4b341dbb70f5f06,10,19,0.jpg

anetabo
02-09-2008, 15:22
an-bud skoro obsmarowujesz tych słabych podaj tych dobrych, albo wstrzymaj się od podawania producentów w ogóle.

an-bud
03-09-2008, 10:30
an-bud skoro obsmarowujesz tych słabych podaj tych dobrych, albo wstrzymaj się od podawania producentów w ogóle.

łatwiej pastwić się nad bublami :wink: te dobre też mają wady, ale małe :( potem zostanę posądzony o reklamowanie, a wystarczy poczytać, POMYŚLEĆ, przeanalizować. Może na drodze eliminacji :wink: jak skreślisz 99% dostępnych wkładów, to w pozostałym 1% będą prawie dobre :wink: :lol:

nitubaga
03-09-2008, 11:21
an-bud skoro obsmarowujesz tych słabych podaj tych dobrych, albo wstrzymaj się od podawania producentów w ogóle.

łatwiej pastwić się nad bublami :wink: te dobre też mają wady, ale małe :( potem zostanę posądzony o reklamowanie, a wystarczy poczytać, POMYŚLEĆ, przeanalizować. Może na drodze eliminacji :wink: jak skreślisz 99% dostępnych wkładów, to w pozostałym 1% będą prawie dobre :wink: :lol:


sorki, ale nazwałeś bublami większość popularnych marek....więc ja jako laik w temacie nie znam sie na tyle, by po wykluczeniu tych 99 % znaleźć te 1% a wśród nich te "prawie dobre"... :o

nie wiem może napisz maciupeńkimi literkami, albo wspak czy jak? :lol: po prostu jak chcesz i możesz to pomóż... 8)

an-bud
03-09-2008, 19:11
:lol: :lol: :lol:
trzeba przeanalizować całość - dobre zależy od oczekiwań właściciela
1. potrzeby tylko wizualne ( bez grzania )
2. tylko dogrzanie
3. ogrzanie, ale jaką powierzchnię???
4. przeznaczone środki
po przeanalizowaniu można określić co dla kogo jest dobre i z 1% wybrać wkład dla siebie
ps. poczytaj poprzednie strony i wypisz "złe" - pozostałe są "chyba dobre" :lol: :lol: :lol:

turalyon
28-01-2013, 06:50
Witam. Zmieniło się cos z tymi wkładami powietrznymi czy nadal tak kopcą? Interesuje mnie pp 190 standard - potrzebuje wkład do dgp tak do około 3000zł.
Polecacie ten model? Ma co prawda dolot powietrza z zewnątrz ale trzeba dokupić sterowanie przepustnicą aby je regulować.
Warto inwestować 200zł w tą szybę pyrolityczną czy sprawdza sie wystarczająco ta kurtyna powietrzna na szybe?

apiniu
30-01-2014, 21:20
Podbijam temat, straszycie ta lechma a ja mam ochote na Kominek powietrzny Lechma PP-190 Panorama. Czy problem zakopconej szyby istnieje tylko w kominkach z płaszczem. Pozdrawiam

Świerzak
03-02-2014, 20:51
Potwierdzam... mam Lechme z PW - narozny układ zamkniety... ogień widać tylko przy załadunku drewna... a tak to ciemność .. ciemność widzę,,,
Desing - ok , sprawność - ok , użytkowanie "wizualne" = zero. Oczywiscie mozna palić tak jak na jednym zdjeciu wyżej... ale wtedy całe ciepło w komin.
Znajomy ma kominek no name - szyba czysta ok 2 tyg. Przy zakupie zwrócic uwage na nadmuch na szybe (teraz to wiem ) moja Lechma ma otworki na pionowej scianie naprzeciw szyby - dmuchając cały dym wprost na nią... maskara