PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M03a MOJE MIEJSCE wariant 1



Strony : [1] 2 3 4 5 6

heno17
25-01-2006, 22:44
Czy ktoś buduje lub zbudował projekt muratora Moje Miejsce ? Czekam z niecierpliwoscią na jakieś wskazówki.

ave!
28-01-2006, 13:30
Czy ktoś buduje lub zbudował projekt muratora Moje Miejsce ? Czekam z niecierpliwoscią na jakieś wskazówki.
http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=321&IdKolekcji=
Nam też ten projekt baardzo sie podoba, ale głównie z zewnątrz - w środku ... nie jestem przekonana do schodow w salonie :D

heno17
29-01-2006, 11:36
Mnie też nie za bardzo podobaja się schody w salonie, ale jakeś miejsce muszą mieć, tym bardziej że w tym projekcie nie ma innej możliwości, a może masz jakiś inny pomysł? Jesli chodzi o poddasze to chcemy tam mieć jedno duże pomieszczenie z łazienką- taki azyl.

Jerzyna
30-01-2006, 22:44
My też budujemy domek wg tego projektu. Już kupilismy projekt i jestesmy na etapie adaptacji.
Dokonalismy kilku przeróbek:
1. Kominek "przykleilismy" do komina na styku kuchni, pom. gospodarczego i salonu.
2. dodalismy jeszcze dwoje drzwi balkonowych na ścianie szczytowej
3. powiększylismy okno na poddaszu nad salonem
4. zmieniliśmy bieg schodów (zaczynają się przy scianie z sypialnia) - dzięki czemu bedzie więcej miejsca w salonie
5. rezygnujemy z pozostałych kominów - chcemy mieć wentylację mechaniczną z reku.
Jak projekt wróci od architekta to postaram się pokazać jak to bedzie wyglądac.

Aha, z budową ruszamy jak tylko stopnieją sniegi i ziemia odtaje...

Pozdrawiam wszystkich budowniczych Mojego Miejsca

ave!
31-01-2006, 08:22
[

Nie obawiasz się, że kominek w tym miejscu będzie ...tak tak troche za daleko od miejsca wypoczynkowego? Rozumiem, ze chodziło o to, żeby móc powiekszyć drzwi balkonowe; czy okna k. schodów na piętro zostały zlikwidowane?
i jescze 1 pytanie zostawiasz zadaszony taras i garaż? My - jesli wybierzemy ten projekt- chcielibyśmy bez tego zadaszenia - raczej skupić się na stronie od ogrodu.
ad Heno: dobry pomysł z duzym poddaszem
Powodzenia! z uwagą bedę śledzić Wasze budowanie :D

heno17
31-01-2006, 15:30
Dzięki za odpowiędz, pozdrawiamy i z niecierpliwością czekamy na wasz ruch. My teżchcielibysmy rezygnować z wiaty na rzecz lepszego doświetlenia w salonie i z racji tego by nie było za ciasno na działce. W zamian za garażem chcemy dobudować pomieszczenie gospodarcze na graty ( kosiarka szpadel itp.) z wejsciem od ogrodu. Wiąze się to ze zmianą zadaszenia garażu, by powstał jeden ciąg, a bryła nabrała kształtu L. To sposób odgrodzenia się od sąsiedniej działki, już zabudowana. Ma nadzieję że nie zostanie to tylko w sferze marzeń i na jesieni lub wiosną następnego roku ruszymy.
PZD.

Jerzyna
31-01-2006, 20:24
Chciałbym uzupełnic, że wybralismy podstawową wersję Mojego Miejsca bez wiaty i garażu. Garaz i wiata to dodatkowe koszty na starcie na które nie mozemy sobie pozwolić. Docelowo wybudujemy wolnostojący garaż (nasz architekt juz nanosi na mapy miejsce jego przyszłego usytuowania).
Tak byc może będzie wygladał nasz garaż http://www.projekty.murator.pl/garaz?IdProjektuG=10

Jesli chodzi o usytuowanie kominka to rzeczywiście nie będzie juz tak kameralnie i klimatowo lecz coś za coś. Jako, że w naszej okolicy nie ma ( i nie będzie) gazu ziemnego chcemy aby kominek z systemem DGP ogrzewał nasz cały domek i stąd jego centralne ustawienie. Ponadto oszczędzamy na budowie kolejnego komina.

Nie rezygnujemy z okien przy schodach.

Inspiracją dla zmiany ustawienia schodów i dodania okien na scianie szczytowej (u nas tam wypada południowy zachód) był Murator 9/2005 str.94-97 gdzie ten projekt został obszernie opisany.

Pozdrawiam.

ave!
01-02-2006, 18:14
[quote="Jerzyna"]Chciałbym uzupełnic, że wybralismy podstawową wersję Mojego Miejsca bez wiaty i garażu. Garaz i wiata to dodatkowe koszty na starcie na które nie mozemy sobie pozwolić. Docelowo wybudujemy wolnostojący garaż (nasz architekt juz nanosi na mapy miejsce jego przyszłego usytuowania).
Tak byc może będzie wygladał nasz garaż http://www.projekty.murator.pl/garaz?IdProjektuG=10


a czy garaż "doklejony" nie jest tańszy? Po ostatnich zimach my zdecydowanie jesteśmy za projektem z garazami (teraz nie mamy i skrobiemy..... :roll: )
ciekawa jestem rozwiazania ze schodami i - wydaje mi - się dużą iloscią okien; gdy tylko bedzie mozliwe, przeslij, prosze zdjecia

Jerzyna
01-02-2006, 18:41
Zgadzam sie w zupełności, ze garaż doklejony a tym bardziej garaż w bryle jest tańszy od wolnostojącego (odpada conajmniej jedna ściana.
Ale dom bez garazu jest tańszy od domu o takiej samej powierzchni ale z garażem a to na starcie jest dla mnie najważniejsze.
Wiadomo, że fajnie miec garaz bo to i spiące dzieci łatwiej transportować i zakupy łatwiej przenosić, a w taka zime nie ma stresu czy samochód odpali.
Niestety ze względu na ograniczenia finansowe musieliśmy rezygnować z różnych naszych oczekiwań. Szacuję, że na rezygnacji z garażu oszcżedzam około 15tys zł.
Planuję już na wiosnę kupić garaż blaszak za 1500zł, który początkowo będzie służył za magazyn a później będę w nim skrywał samochód.
A właściwy garaż wybuduję jak sie trochę odkuję.

pawel7601
05-02-2006, 09:29
Witam wszystkich entuzjastów tego projektu.
Mam pytanie która wersję wybraliście ta o mniejszym czy wiekszym metrażu.
Ja także myśle o wariancie bez garazu ale wybrałem ten większy metraż. W przyszłości planuję postawić wiatę na samochód bedzie taniej i nie zabudowuje działki.
Ciekawe pomysły macie jeśli chodzi o zmiany napewno wezmę je pod uwagę jak tylko zabiorę się za budowę.
Czy wstepnie znacie już koszty budowy?
Budujecie sytemem gospodarczym czy macie firmę od a do z?
Pozdrawiam
Paweł

Jerzyna
06-02-2006, 07:52
My wybraliśmy M03 Etap II o metrażu 116,3m2 ale nie zależnie od tego i tak planujemy do końca roku zrealizować tylko pierwszy etap (77,9m2) i się wprowadzić a potem ze sprzedazy mieszkania uzyskać środki na wykończenie poddasza.
Kosztów poza orientacyjnymi podanymi w Muratorze jeszcze nie znam.
Będę brał jedną ekipę do stanu surowego zamkniętego i inne ekipy do reszty prac ale z wiekszości z polecenia głównego wykonawcy.
Część prac chcę wykonać samodzielnie np. rozprowadzenie rur DGP, instalacja elektryczna, ogrzewanie podłogowe, ocieplenie stropu na pierwszym etapie budowy, wykończanie poddasza.
To na tyle.
Pozdrawiam.
Jurek

pawel7601
07-02-2006, 06:57
Witam,
Ja takze planuje wiele prac wykonać samodzielnie obsada okien dzrzwi zewnętrznych i wewnetrznych schody( Tata ma zakład stolarski), wiele prac wykończeniowych typu podłogi. Mieszkanie mogę sprzedać dopiero za cztery lata więc teraz muszę wydać wszystko co mam.
Myśle jednak że warto się pomęczyć żeby mieć w końcu prawdziewe Moje Miejsce:)
Pozdrawiam
Paweł

Betoniarz
08-02-2006, 08:49
My także zmierzamy wybudować ten domek, ale w wersji z zadaszonym tarasem, i garażem zmienionym na sypialnię, chcemy także częściowo podpiwniczyć budynek, ogólnie mówiąc to zewnętrznie zostanie jak w projekcie, wewnętrznie chcemy jednak zmienić go do naszych potrzeb, mam nadzieję że będziemy mogli wymieniać się spostrzeżeniami, spostrzeżeniami pomagać sobie w tematach związanych z budową. Pozdrawiam

:D

ejacz
08-02-2006, 10:33
Witam
Wpisałam sie do postu M03 bez wiaty i garażu, ale widzę, że na tej stronie zaczyna sie ciekawa dyskusja o MM wie sie dołaczam, ze swoim uwagami do MM
Witam wszystkich fascynatów i przyszłych budowniczych projektu M03.

Ja również sie do tej grupy zaliczyłam.
Zaczynam na wiosnę 2006 jak tylko:
1. Projekt wróci od architekta po zmianach
2. Dostane pozwolenia na budowę
3. Znajdę rzetelną i niedrogą ( czy mozna połaczyć jedno z drugim?) ekipe budowlaną.
Mam pytanie, czy zwróciliście uwage w projekcie na wysokośc umieszczonych okien ma parterze w pomieszczeniu gospodarczym, łazience i okienkach przy schodach prowadzących na poddasze.
Zaczynaja sie na wysokości 1,75 a kończą na 2,55. Jak je otwierać mając 165 wzrostu?????? Rzut paska od szlafroka na klamkę. Widziałam takie sposoby. :lol:
To była pierwsza zmiana w moim projekcie.
Pozdrawiam budowniczych MOJEGO MIEJSCA
ejacz

Powrót do góry


Wyświetl posty z ostatnich : Wszystkie Posty1 Dzień7 Dni2 Tygodnie1 Miesiąc3 Miesiące6 Miesięcy1 Rok Najpierw StarszeNajpierw Nowsze

Betoniarz
08-02-2006, 13:32
Dziś posiedzimy nad schodami gdzie je wcisnąć, aby zajęły mało miejsca jednocześnie dodając swoim wyglądem uroku domowi, tak sobie pomyślałem o tym garażu wolno stojącym nie daleko domku, może to było by rozwiązanie na zrezygnowanie z piwnicy pod domem, o jedne schody mniej. Może w garażu zrobić kotłownię, trzeba to przeliczyć może dobre rozwiązanie. Najcudniej by było zobaczyć taki domek już gotowy i zagospodarowany, najłatwiej było by wnieś swoje poprawki do gotowej wizji, ale jak na razie to nie słyszałem, aby już ktoś zakończył budowę tego projektu. Pozdrawiam :D

Betoniarz
09-02-2006, 08:49
Oj trudno dopasować do tego ładnego ubranka wnętrze, a te schody na piętro to koszmar, jak je wcisnąć, aby dodawały uroku były funkcjonalne i zajmowały mało miejsca. Mam nadzieje, że oddani wspólnej pasji budowy Mojego miejsca będziemy mogli sobie wzajemnie pomóc, dzieląc się spostrzeżeniami i wnioskami w czasie realizacji projektu. Bardzo chętnie porozmawiałbym z osobą budującą ten domek lub zamierzającą, ale będącą na wyższym etapie niż my. Pozdrawiam :D

heno17
09-02-2006, 19:58
Chyba będzie trudno z gotowym, wybudowanym domem MM. O ile wiem to nowy projek Muratora. Czekam na rozwiazanie ze schodami- musimy wszyscy cos o tym pomysleć. Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia wszystkim MO3

ptaszki_4
09-02-2006, 20:28
My jesteśmy w trakcie zmian w projekcie i na razie wymyśliliśmy tak:

- garaż dwustanowiskowy
- nad garażem pomieszczenie gospodarcze z oknem połaciowym
- schody też zrobimy odwrotnie
- kominek chcemy ustawić przy kuchni, jak wyżej ktoś wymyślił, a w miejscu gdzie jest na projekcie, zrobić kominek zewnętrzny
- przedsionek powiększyć kosztem części kibelka (będzie miejsce na jakąś szafę + na buty coś)
- góra w drugim etapie: dodać albo/i powiększyć okna w sypialniach
- powiększyć łazienkę o część 'niewykorzystanego' miejsca przy drugiej sypialni, a z pozostałej części zrobić schowek

Betoniarz
14-02-2006, 07:23
mam wreszcie szkice w skali 1 : 100 :D , teraz mogę się wreszcie zabrać do konkretnego przemieszczania, bo na postawie rysunków z katalogu nie było łatwo, brakowało wymiarów. Co do problemu schodów to przekonuję się do spiralnego wejścia na piętro dodaje uroku.
Pozdrawiam

Betoniarz
14-02-2006, 07:32
Zapomniałem jeszcze napisać odnośnie kominka, my chcemy zrobić tak jak jest ale dwustronny aby i na zewnątrz był także co daje nam dwa w jednym a miło czasem i na dworze mieć kominek.
I jeszcze taka prywatna dygresja, Ptaszki 4 to jesteśmy prawie sąsiadami, bo ja jestem z okolic Grudziądza to blisko. Pozdrawiam :D

Betoniarz
16-02-2006, 08:17
Ciągle siedzimy nad zmianami, strasznie trudno wszystko pogodzić, ale myślę ze jesteśmy coraz bliżej idealnej wersji dla naszej rodziny tego projektu oprócz kuchni i dużego pokoju to mało, co zostaje na swoim miejscu. Pozdrawiam :D

heno17
16-02-2006, 21:13
Dzięki za odezw Betoniarz. Jak by co to podziel sie zmianami jakie wprowadzisz już na nowym planie. ten kominek to całkiem fajna sprawa!

Betoniarz
17-02-2006, 06:58
Wczoraj robiliśmy wizualizacje naszych zamierzeń, co do zmian w elewacji i wydaje się nam, że właśnie o to nam chodzi. Jednak z rozmieszczeniem pomieszczeń nadal mamy problemy, w szczególności schody na piętro sprawiają nam duży kłopot, trudno pogodzić estetykę i stosunkowo nie duży metraż na ich umieszczenie. Jak skończymy prace nad naszą wersja mojego miejsca nie widzimy problemu z podzieleniem się naszymi przemyśleniami. Może ktoś zauważy jakieś błędy i poprawi je. Szkoda, że nie znamy nikogo z naszych stron budujących ten domek, można by się spotkać i podyskutować nad planami, czasem taka burza mózgów bardzo dużo potrafi dobrego wnieś.
Pozdrawiam :D

Betoniarz
20-02-2006, 09:17
Widzę ze ja tu jestem najczęstszym gościem, :D nadal walczymy z projektem nie powiem, żeby było łatwo, ale z każdym dniem jesteśmy, co raz bliżej ostatecznych decyzji. Jestem ciekaw czy ktoś z zainteresowanych osób tym projektem będzie na III Spotkaniu Forum w sobotę 04. 03. Może moglibyśmy się spotkać osobiście, miło porozmawiać z osobami, z którymi łączy nas pasja. Pozdrawiam

heno17
21-02-2006, 21:25
No jestes nAJCZęSTSZYM GOśCIEM BO JESTES NAJBLIżEJ CELU- rozpoczęcia budowy. Pisz chłopiue dalej i jak najczęściej, za to może dostaniesz od nas wszystkich jakąś nagrodę. Acha jakby co to mrozy puszczaja wkońcu - pozdrowuienia na wiosnę.

Betoniarz
22-02-2006, 06:46
Wydajemy się, że nie jestem najbliżej budowy, wyżej można przeczytać, że niektórzy chcą już zacząć na wiosnę, a u mnie to mało realne. My jesteśmy dopiero na etapie adaptacji projektu do naszych potrzeb. Siedzę nad tym projektem i momentami brakuje mi wizji jak rozwiązać problemy, aby było dobrze, a schody to największy problem. Pozdrawiam :D

heno17
26-02-2006, 17:41
Niedawno byłam w domu"Gienia" z horyzontu, gdzie wymyślono schody zabiegowe, ale takie co mają skret 90 stopni ( nie wiem jak to sie zwie fachowo) Muszę stwierdzić ze to całkiem nieżle wyglądało. Schody zaczynały się na ścianie wyjścia tarasowego ( w MO3 gdzieś w polowie a może i krócej). Pieknie się po nich wchodziło, a na samym ich końcu był kwadratowy słup co potem okazało się kominem od kominka. Bardzo fajnie to organizowało przedtrzeń na poddaszu, które miało podniesioną scianę kolankowa. Kominek był zlokalizowany pod spadkiem schodów. Część komina na parterze byla w sypialni przyległej, gdzie da troche ciepła. Może to usytuowanie niezbyt cię zachęci ale dla mnie jest spoko, jakiś kompromis a ja je lubię- pozdrawiam.

Jerzyna
28-02-2006, 12:18
Po dłuższej przerwie jesteśmy znów.
Dostalismy już projekt po adaptacjach i zmianach (kominek przeniesiony na ścianę przy kuchni i pomieszczeniu gosp., dodatkowe okna w salonie, inne okno na poddaszu nad salonem).
Złożylismy już do starostwa wszystkie papiery do pozwolenia na budowę i czekamy cierpliwie.
I wciąż mam nadzieję, ze uda nam się rozpocząć na wiosnę roboty budowlane.

Pozdrawiam serdecznie.
Jurek

Betoniarz
12-03-2006, 18:21
Ja nadal walczę nad zmianami, jak dokładniej sprawdzę konsekwencje tych zmian to je tu opiszę. Mam nadzieje ze nadal będziecie tu wyrażać swoje opinie odnośnie tego projektu. Pozdrawiam

Pawel_12
14-03-2006, 13:38
Witam wszystkich,
również jestem zwolennikiem tego projektu ( ale jescze go nie kupiłem), również chciałbym ruszyć z budową na wiosnę ( lub lato - bo zanim załatwię całą papierologię to trochę potrwa)
Najchętniej pozbył bym się schodów z salonu - kombinuję aby zrezygonwać z kotłowni( pomieszczenia gosp) i małej łązienki obok wejścia i umieścić tam schody ( np zamiast kotłowni).
Jednak zanim zacznę rozmowy z architektem o adptacji chciałbym zapytać czy ktoś ma już taki dom wybudowany ( nawet w stanie surowym)- dobrze byłoby obejrzeć na własne oczy zanim przystąpi się do zmian w projekcie i budowy.
Jeżeli macie jakieś info to proszę u udostępnienie również mnie.

pozdrawiam wszystkich
Paweł

Betoniarz
16-03-2006, 10:43
To pytanie czy ktoś ma już wybudowaną jakąś wersje Mojego Miejsca brak odpowiedzi, to nowy w miarę projekt i jeszcze nikt nie przyznał się do jego realizacji.
Przy kombinowaniu z schodami pamiętaj aby porównywać z piętrem miejsce jakie wybierasz bo to co na dole nie zawsze dobrze wychodzi u góry, gdzie masz ograniczenia związane z dachem i pokojami na piętrze. Dziwnie wyglądają schody w środku pokoju na piętrze. Pozdrawiam

Pawel_12
16-03-2006, 11:25
pamiętam o tym, wydaje mi się że po zmianie miejsca schodów byłoby OK również na górze - wtedy góra przypominałaby lustrzane odbicie aktualnej góry( oczywiście z pewnymi zmianami).
Dam znać co uda mi się tak przestawić te schody po rozmowie z architektem - prawdopodobnie w przyszłym tygodniu

pozdrawiam
Paweł

Betoniarz
17-03-2006, 11:33
Mam nadzieje ze wspólnie wymieniając się naszymi spostrzeżeniami uda nam się dopasować ten projekt do naszych potrzep, i że kiedyś będziemy mogli odpisać komuś, że mamy gotowy projekt Moje Miejsce. Jak będę miał możliwość przełożenia moich szkiców na zapis cyfrowy to podeśle do wglądu.

Pozdrawiam

Freudek
21-03-2006, 11:08
Witajcie,

miło nam znaleźć się w gronie entuzjastów Mojego Miejsca. Nasz projekt to wersja podstawowa tj. bez garażu i wiaty.

Nasze zamiany w projekcie:

1. Dodanie drzwi balkonowych od strony kuchni.
2. Pozbyliśmy się skrajnych okien dachowych w sypialniach na górze, ale powiększyliśmy dwukrotnie okna szczytowe.
3. Na górze zrobiliśmy pokój kąpielowy, który powstał po połączeniu łazienki i kącika komputerowego.

Budujemy na płycie Legalett, ściany Porotherm, dachówka ceramiczna.

Domek jest bardzo zgrabny i dość dobrze ułożony. Największy kłopot miesliśmy ze schodami w salonie. Lepiej żeby były z innej strony, ale w efkecie polepszają komunikację pomiędzy domownikami, bo nie da rady czmychnąć niepostrzeżenie ;-)

pozdrawiamy wszystkich z Moim Miejscem

Betoniarz
22-03-2006, 13:32
Z waszej wypowiedzi wynika ze macie już postawiony ten domek, czy tylko mi się tak wydaje. Jeśli jednak się nie mylę może pochwalilibyście się zdjęciami, gotowego domku,albo dali byście rzucić okiem na niego jak wygląda w rzeczywistości.
Pozdrawiam

heno17
24-03-2006, 21:24
Ja też bym chciała zerknąć, bo wynika z tego że już jest coś pobudowane, oczywiscie jeśli można. Wklej choć zdjęcia albo daj jakiś kontakt. Pozdrawiam wszystkich.

ermil
24-03-2006, 23:10
Czy ktoś buduje lub zbudował projekt muratora Moje Miejsce ? Czekam z niecierpliwoscią na jakieś wskazówki.

A jednak te wskazówki to był całkiem dobry szyfr!!!!
Dzięki za kontakt.
Nasz projekt jest na etapie architekta. Nasze zmiany to powiększenie łazienki kosztem oddzielnej ubikacji i kosztem szafy. Nad kominkiem zastanawialiśmy się również ale ostatecznie został na swoim miejscu. Fajnie, że jest tylu entuzjastów projektu. I że są już pierwsze doświadczenia. Pozdrawiam gorąco.

Pawel_12
27-03-2006, 16:11
jestem po rozmowach z autorką projektu - schody z salonu da się przenieść na miejsce WC koło wejścia - w ten sposób będziemy mieć większy i bardziej ustawny salon
pozdr.[/img]

edyta_10
28-03-2006, 11:13
Dzisiaj mnie oswieciło i pomyslałam,że internet ma ogromną siłe i pewnie jest cos o moim projekcie...i jest. Kochani ja tez "pracuję" nad M03 - chodzi o kilka zmian. Jestem bardzo zadowolona ze mozemy konsultowac nasze pomysły.
Schody ewidentnie do zmiany. My postanowilismy tez zlikwidowac te małe okienka w salonie na duze balkonowe. Te balkonowe przy kominku zamienimy na normalne (jak w sypialni) - bedzie bardziej ustawnie. Myslelismy tez o schodach kręconych - no, no ale robi sie problemik.
Teraz zaczniemy analizowac pomysł z przeniesieniem kominka ..... A i jeszcze jedna rzecz, musimy o 10 cm wydłużyć ściane boczna do 9 m.( taki mamy wymóg w warunkach zabudowy min 9 m.) Pozdrawiam i do usłyszenia.

Freudek
31-03-2006, 16:22
Co do domku, to narazie została zalana sama płyta fundamentowa.
Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam na priva i prześlę fotki z betonowania.

pzdr
Dariusz

pluton
02-04-2006, 18:51
Witam wszyskich na forum :D
Moj pierwszy ale napewno nie ostatni post...

Mam pytanko: Jaka jest powierzchnia dachu w "Moim miejscu" w wersji podstawowej (bez garazu i dachu nad tarasem)?

Pawel_12
03-04-2006, 08:20
175 m2 - wystarczy sprawdzić na stronie muratora
pozdr

Betoniarz
08-04-2006, 16:06
Jak miło że coraz więcej , i częściej niektórzy tu zaglądają, ostatnio zaniedbałem prace nad projektem ale, po dłuższej przerwie oświeciło mnie w kilku sprawach, prawie mam koniec rozrysowania wnętrza budynku, jak dokończę to opisze co i jak zrobiłem.
Pozdrawiam :D

edyta_10
11-04-2006, 09:33
Betoniarz ja czekam z niecierpliwoscią, bo mi pomysly sie skonczyły. Na razie szukam schodów które zajmą jak najmniej miejsca, a beda zarazem praktyczne i nie beda przypominały drabiny strazackiej :D . Pozdrawiam wszystkich sympatyków "Mojego"

edyta_10
18-04-2006, 12:03
Kochania jezeli kupiliście juz Murator 05/2006 to szybko zajrzyjcie na płytke. Mozna sie przespacerowac po Moim Miejscu i zobaczyc "naocznie" jak moze byc. Miłego ogladania :wink:

Betoniarz
19-04-2006, 06:36
Dzięki za informacje dzisiaj jeszcze zajrzę do muratora, może dopieszczę moje założenia dzięki temu i zakończę moje rozważania odnośnie dopasowania tego projektu do moich potrzeb. Pozdrawiam :wink:

Betoniarz
20-04-2006, 10:12
Obejrzałem tą wizualizacje, poprawia spojrzenie na ten projekt. Ugruntowała moje przekonanie, że same okna dachowe to za mało, pokoje na poddaszu nie za dobrze jak dla mnie z takimi oknami wyglądają, dlatego mam zamiar i o tym pomyśleć, aby zmienić co nieco w tym temacie. Pozdrawiam :D

heno17
20-04-2006, 21:39
SZkoda że nie ma w tej wizualizacji poddasza ale spaceruje się super- tylko te schody ćoś z nimi nie tak, trzeba zmienić

edyta_10
21-04-2006, 06:16
heno17 - no własnie jak je zmienic? A moze je po prostu zostawic tak jak sa? Ja rozmawiałam z budowlańcem i mowi zeby zostawic.... i m a s z b a b o p l a c e k ...

Betoniarz
21-04-2006, 12:35
Jak nie ma jest cały budynek, włącz wizualizacje spacer automatyczny, można także oddzielnie obejrzeć parter i piętro, po lewej stronie są opcje, do przełączenia.
Co do schodów to jak dla mnie to miejsce nie wchodzi w grę, bo dożę do uzyskania większej powierzchni pokoju dziennego, nawet kosztem innych pomieszczeń, a co do poddasza to okna w takim rozwiązaniu są jak dla mnie nie zadawalające, widać to na wizualizacji, a z takimi oknami poddasze jest jak puszka ja osobiście wolę nie tylko widzieć niebo, widziałem ten efekt w innym domu jak dla mnie nic ciekawego. Przy złej pogodzie nie ma także za dużych możliwości z otwieraniem okien.

Pozdrawiam :)

Enio
23-04-2006, 17:35
Witam,

przyłączam się .. też chcemy budować M03..
Pierwsze zmiany jakie zaproponował nam architekt, to podpiwniczenie
garażu, i umiejscowienie w piwnicy kotłowni (gaz mamy ponad 120 m od nas w drodze prywatnej = koszty, tym samym chcemy piec na eko-groszek).
Na razie zastanawiamy się nad tym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Enio

Betoniarz
27-04-2006, 09:51
Witamy Enio, miło nam ze dołączyłeś do naszego grona sympatyków i miłośników realizacji budowy tego projektu, Pozdrawiam :D

Betoniarz
27-04-2006, 09:58
Jeszcze tak do tego pomysłu z kotłownią pod garażem może być to dobre rozwiązanie, ja także myślę o piecu konwencjonalnym, ale bardziej myślałem o wstawieniu pieca do garażu budynku gospodarczego, który ma stanąć przy domku. Obecnie mam piec na miał w domu i strasznie mnie denerwuje zadymienie, co się pojawia czasem przy rozpalaniu. W pracy mam piec ponad 50m od biura i mimo ze leci rura w ziemni, ( odpowiednio izolowana) nie obserwuję strat, a korzyścią jest to, że się nie kurzy i jest czysto, od takiego pieca zawsze coś się przy kopci. Pozdrawiam

Enio
29-04-2006, 06:22
W zwiazku z tym że chcemy maksymalnie ograniczyć koszty, najprawdopodobniej zrezygnujemy też z zadaszenia tarasu.
Ponieważ budujemy na śląsku będziemy musieli ponieść jeszcze dodatkowe koszty "wzmocnienia" budynku.

Pozdrawiam

Enio

stefanpyra
29-04-2006, 12:03
Bardzo fajny ten projekt. Myslalem o innym - "codzienny" ale ten mi sie jakos bardziej widzi. Ja tez szukam oszczednosci - wiec bez garazu i bez zadaszenia nad tarasem z boku. Jeden taras mi wystarczy, wiec redukje okna po prawej stronie w salonie do jednego, zwyklego, aby stol okienny byl doswietlony.
Na podaszu po prawej i lewej stronie zwykle okna, w kazdym pokoju po 1 oknie polaciowym. Okna dachowe sa jednak sporo drozsze. a im wiecej okien tym drozsze ogrzewanie...

MINUS
- to umieszczeie kominka po prawej stronie. Nie chce grzac sciany zewnetrzej, wydaje mi sie to nieco kosztowne... Kominek na scianie, tej przylegajacej do kuchni i schowka tez srednie. zawsze idac do kuchni bede ocieral sie o kominek... Myslalem o takim wolnostojacym kominku - od strony schodow...

MOze ktos ma lepszy pomysl na kominek??

DRUGI MINUS

- te schody, moze rzeczywiscie zamiast ubikacji przy wejsciu... wtedy zmieni sie uklad i parteru i poddasza. Ktos ma to w projekcie - moze podesle szkic tych zmian??

Ile planujecie wydac na ten dom, ja chcialbym sie zmiescic w 200 000...

Betoniarz
04-05-2006, 07:35
Widziałem domek wybudowany na podstawie projektu Moje Miejsce lub bardzo podobnego projektu, ale jeśli tak to bardzo podobnego, brat bliźniak po prostu. Szkoda ze nie miałem czasu zwiedzić go w środku, ale jest niedaleko 120 km ode mnie mam nadzieje, że niedługo uda mi się wybrać go obejrzeć a właściciele pozwolą mi podejrzeć ich dzieło. Bardzo ładny zgrabny domek tylko te okna dachowe mnie przerażają. Zmiany miał podobne w elewacji jak ja przewiduje, więc tym bardziej mi się podobał, bo widzę, że moje myślenie, co do zmian idzie w dobrym kierunku.
Pozdrawiam :D

Jerzyna
04-05-2006, 08:02
"Widziałem domek wybudowany na podstawie projektu Moje Miejsce lub bardzo podobnego projektu, ale jeśli tak to bardzo podobnego, brat bliźniak po prostu. Szkoda ze nie miałem czasu zwiedzić go w środku, ale jest niedaleko 120 km ode mnie "

A można wiedzieć gdzie ten domek się znajduje?

pozdrawiam

Betoniarz
04-05-2006, 08:18
Pod Chojnicami w województwie pomorskim, ale dokładnie nie wiem, co to była za miejscowość jeśli to była jakaś, jedynie wiem jak znaleźć mam to miejsce, bo przypadkowo tam się znalazłem, przez pomyłkę trasy do Parku Narodowego Borów Tucholskich
pozdrawiam

stefanpyra
04-05-2006, 13:01
Ile chcecie na ten dom wydac? I na czym chcecie oszczedzic?

Enio
04-05-2006, 17:45
Chce wydac jak najmniej ;)
chciałbym się zamknąć w kwocie max 200k..
mam nadzieje że uda się taniej.. bo i tak duży kredyt będę musiał wziąść

pozdr.. Enio

stefanpyra
04-05-2006, 20:15
Enio - Liczysz juz ze wszystkim, kocial, kominek, lazienki, meble w kuchni, podlogi...??

Zastanawiam sie ciagle, czy stac nas na dom :(

Betoniarz
05-05-2006, 08:15
Kosz wybudowania domku nadal jest u nas strasznie wysoki, dla przeciętnej rodziny, ale czasem warto zaryzykować i podjąć takie wyzwanie, własny domek tak wiele daje nam wolności. A co do kosztów to najbardziej napędzają je materiały użyte do wykończenia, czym z wyższej półki tym więcej trzeba na budowę domku.
Pozdrawiam

stefanpyra
05-05-2006, 09:16
Wszystko fajnie, tylko jak to oszacowac... jest kosztorys w muratorze - ale pewnie zanizony...
nie chcialbym rozpoczac budowy i zostawic na pare lat rozgrzebana - poniewaz zabraklo mi kasy :)

Oczywiscie, mysle o skromnym domku - panele na podlogach, mysle o blachodachowce, sciana jednowarstwowa lub dwuwarstwowa - nie wiem co tansze i lepsze... jeden taras, mniej okien dachowych, wiecej zwyklych - to chyba tez obnizy koszty.

same dylematy...

Pozdrawiam

Enio
05-05-2006, 10:23
Moim celem jest jak najszybciej (czyt. przyszły rok) zrobić przynajmniej I etap..czyli dół.. na jakiś czas jest to dla mnie wystarczające.. (rodzinka 2+2).
W tej chwili miesięcznie na mieszkanie wydajemy około 1k.. więc wolałbym tę kwotę poświęcić na spłate kredytu (przynajmniej część).
Niestety większość będę musiał finansować z kredytu, działka pochłonęła już dużą część naszych finansów.

A jaki będzie koszt - czas pokaże.

[/url]

Jerzyna
13-05-2006, 18:14
Rozmawiałem już z ewentualnymi wykonawcami. Niestety Ci polecani maja czas dopiero we wrześniu.
Jeden chciał za zbudowanie domu w stanie surowym pod dach 250zł za metr powierzni uzytkowej czyli 29000zł. ( po jego stronie sprzęt i kwatera)
Drugi - po szczegółowych obliczeniach i targach ustalił cenę 23 tys. z ogrodzeniem działki (140mb) włącznie. Temu musze postawić na działce jakiś barak do spania.
Według jego obliczeń koszty robocizny wyglądają nastepująco:
1300 ławy ( ale ja muszę zamówić sam Ostrówek do wykopów)
2000 fundamenty
6300 ściany (zewn. i wewn.), kominy i strop.
4400 ściany poddasza z wieńcem i kominami

dach:
8000

Co o tym sadzicie? Dużo - mało?

Mam juz pozwolenie na budowę!!!

Pozdrawiam wszystkich budujących Moje Miejsce.
Jurek

Enio
13-05-2006, 21:22
Qrcze, zazdroszcze Ci..tez bym chcial miec juz pozwolenie..;)

Obie kwoty nie brzmia zle.. rozumie ze bez materialow (choc pomarzyc mozna ze calosc ;) ).

PS: A tak przy okazji - zeby ekipa wycenila robocizne na jakim etapie byliscie?? - mieliscie projekt..czy cos wiecej ??

Pozdrawiam

Enio

Jerzyna
14-05-2006, 09:00
Wykonawcy aby rozmawiać o kosztach chcieli widzieć projekt ( i stąd zacząłem konkretnie rozmawiać po uzyskaniu pozwolenia na budowę co jest równoznaczne z odzyskaniem dwóch egzemplarzy projektu.
Ale w praktyce ludzie z którymi rozmawiałem pytali o:
sposób budowania fundamentów ( u mnie bloczki) i powierzchnię domu,
material na ściany,
rodzaj stropu
rodzaj pokrycia dachu
no i jak sie okazało poradziłbym sobie posilkując sie wydrukami ze strony Muratora o projekcie.

Pozdrawiam,

Betoniarz
14-05-2006, 12:20
Ale macie super, mi wstrzymali wydanie decyzji do marca, wiec wszystko przeciągnie się w czasie. :( Pozdrawiam

Enio
14-05-2006, 16:28
Jerzyna ;) dzięki za info.. i tak wiem że jest późno na szukanie ekipy..
ale co zobic. Zanim dostane pozwolenie.. będzie już zaawansowane lato.

Pozdrawiam[/code]

Enio
17-05-2006, 19:35
To znowu ja.. chyba wszyscy zajęli się swoimi budowami i nie mają czasu ;(

A chciałem się pochwalic że w dniu dzisiejszym kupiłem projekt.. czyli już bez odwołania..

Pozdrawiam

stefanpyra
18-05-2006, 12:35
Super, gratuluje decyzji
- a co zmieniles w swoim projekcie?? schody, kominek...

Betoniarz
18-05-2006, 19:21
Ja mimo szczerych chęci nie zająłem się budowaniem, na razie walczę z warunkami, bo chciałbym prędzej je otrzymać niż w marcu 2007. Osobiście mniej zaglądam bo często wychodziło że prowadzę monolog ale i taka pora roku że wszyscy zabiegani. Pocieszam się tylko że może przez te wszystkie opóźnienia będę mógł zobaczyć Moje Miejsce u kogoś już wybudowane. Całe te bieganie odciągnęło mnie od projektu nawet ale jak dobrze się ułoży to z początkiem czerwca działka pod Moje Miejsce będzie naszą własnością. Pozdrawiam

Enio
18-05-2006, 20:14
Dziś kolejne zaskoczenie.. Dzwonili z "gazowni" że jeszcze 2 tyg. i dostanę ofertę dot. kosztów doprowadzenia gazu do działki.. ale co najważniejsze główny rurociąg zrobią na ich koszt :D (około 130 m).
Zmienia to dla mnie bardzo założenia, bo nie będzie mi na już potrzebny podpiwniczony garaż (miałą tam by kotłownia węglowa).
Projekt nie poszedł jeszcze do adaptacji.. więc nic jeszcze nie zmieniliśmy.
Zastanawiam się tylko..i tu pytanie do Wszystkich:
- gdzie zmieści rowery, kosiarke, itd, itp..?? (przy założeniu że nie ma garażu).
- jak sobie z tym zamierzacie poradzic?

Pozdrawiam

Jerzyna
18-05-2006, 21:46
[quote="Enio"]D
Zastanawiam się tylko..i tu pytanie do Wszystkich:
- gdzie zmieści rowery, kosiarke, itd, itp..?? (przy założeniu że nie ma garażu).
- jak sobie z tym zamierzacie poradzic?

Obecnie jestem na etapie przeprowadzki z mieszkania ( które udało mi się wreszcie sprzedać - uff) do mieszkania po babci iprzyznam że ilośc szpargałow typu rower, stojak do choinki, narzedzia, doniczka, mnie przytłacza...
Na czas budowy planuje postawić drewniany barak dla budowlańców i dla nas na weekendowe wypady i tam będe to wszystko trzymał póki nie nazbieram środków na tyle aby wybudować garaż z dodatkowym pomieszczeniem gosp.
Pozdrowionka

stefanpyra
19-05-2006, 10:05
Ja chce postawic ladnego blaszaka i tam to wszystko bede wrzucal, no i wprojekcie tez jest pomieszczenie gospodarcze, powinno sie tam troche zmiescic...

Enio
19-05-2006, 17:09
Stefanpyra-> nie ma czegoś takiego jak "ładny blaszak" ;D
Jerzyna -> garaż tak, tam można coś zmieści.. zależnie od tego jakie autko duże.. ale jednak troche kosztuje

Pozdrawiam

Hunters
20-05-2006, 14:39
Witam wszystkich adaptujących i budujacych ,,Moje miejscce" :D
Nam również podoba sie ten projekt. Wybraliśmy wersje z garazem i tarasem zadaszonym. Jestesmy na etapie wybierania architekta ,ktory zaadaptuje nam projekt. Wlasnie, ile placiliscie za adaptacje projektu?Mamy juz warunki, wode bedziemy ciagnac od sasiada,prad blisko,niestety poki co nie ma gazu ani kanalizacji. Zastanawiam sie caly czas jakie ogrzewanie wybrac.
W naszym projekcie chcielibysmy zmienic:
1 kominek przykleic do sciany od kuchni,tak jak juz ktos tutaj zmienial. Zastanawiam sie tez na zabudowaniem kominka w pom. gospodarczym,tak aby w salonie bylo widac tylko przod ,bede mial wiesej miejsca w salonie,widzialem taki sposob kiedys w tv.
2 poszerzyc i wydluzyc z tylu garaz i zrobic tam pom gospodarcze z drzwiami z tylu na jakies rowery,kosiarke itp.
3 zrezygnowac z wc i poszerzyc przedsionek lub powiekszyc pokoj.
4 schody chcialbym rozwiazac w ten sposob ,ze zaczynalyby sie na scianie tylnej -kilka stopni,spocznik i w gore
5 troche mala jest lazienka, 3m kw? mozna by ja powiekszyc poprzez jej wydluzenie kosztem korytarza a drzwi obu sypialni przesunac blizej salonu ,co oczywiscie wiazalo by sie z rezegnacja z szafy na korytarzu a dzwi do drugiego pokoju mogloby sie wchodzic tymi drzwiami co do wc przy rezygnacji z wc i wydl pokoju.
6 u gory powiekszyc lazienke kosztem kacika komp.
To poki co nasze przemyslenia co do zmian na tym etapie.
Stefanpyra jestem z okolic Poznania wiec jestesmy prawie sasiadami :)

stefanpyra
23-05-2006, 21:36
Hunters-> nawet bardzo sasiadami - ja mam dzialke w Rokietnicy ;)
No ale chyba zaczne na wiosne.. jak dobrze pojdzie...
Ja to jestem optymista 8)

Co do schodow - tez mialem taki pomysl. ALe aby wejsc na gore trzeba isc przez czesc salonu...

Pozdrawiam

awaj
24-05-2006, 07:43
witam sąsiadów,
ja też zapałałam miłością do Mojego Miejsca ale jednak nie wszystko mi się podobało w tym projekcie i zdecydowałam się na projekt indywidualny.
Buduję się też w Rokietnicy :) jak chcecie mogę zapytać moją Panią architekt czy tez się zajmuje adaptacjami i za ile :wink:
Pani jest przesympatyczna i też z Rokietnicy :-)

Enio
25-05-2006, 16:06
Witam,

ja za adaptację zapłace dużo = 1800 pln + VAT, ale u mnie są szkody górnicze.. i niestety to kosztuje

Jerzyna
26-05-2006, 08:22
Za adaptację ze zmianami (trzy okna, kominek w innym miejscu) zapłaciłem 1200zł.

Pozdrawiam,
Jerzyna

Hunters
27-05-2006, 16:03
Witam sasiadkę :) I dzieki za odpowiedzi.
Ode mnie architekt ze zmianami o których pisalem wyzej chce 1200 i moze jeszcze cos utarguje wiec chyba przystepna cena. Tylko tak się zastanawiam bo jeden dobry architekt chce ode mnie 2800 za projekt indywidualny i zastanawiam sie czy ne zrobic wlasnie takiego. Bo jak policze kupno projektu + adaptacje to na to samo wyjdzie. Zastanawiam sie jakie sa minusy projektu indywidualnego (moze sa same plusy?)
Awaj oczywiscie bylbym wdzieczny za zorientowanie sie w cenie u pani architekt :) Mam pytanie czy projekt indywidualny robilas wlasnie na bazie Moje miejsce czy zupelnie inna koncepcja? I ile kosztowal u Ciebie projekt?

Bylem wczoraj w gazowni- jest nadzieja ,ze bedzie gaz-oczywiscie nie od razu ale w przeciagu 2-3 lat wiec problem ogrzewania mam juz wlasciwie rozwiazany :wink:

stefanpyra
27-05-2006, 16:20
Rokietnica Rules...:)

Ja myslalem o projekcie indywidulamnym - ale mi znajomy :-? zaspiewal cos kolo 6000 - to koszt architekta, konstruktora i czlowieka od instalacji.
Troche duzo...

Hunters - cena za projekt idywidualny - atrakcyjna - architekt jest z Poznania?

Awaj - a gdzie masz w Rokietnicy dzialke?? Podobno gdzies ma byc w okolicy obwodnica do Poznania

Pozdrawiam

Hunters
27-05-2006, 16:45
Architekt ma biuro w Szamotulach ,dla mnie cena jest po znajomosci,choc normalnie tez nie bierze duzo bo cos powyzej 3 tys.
Pozdrawiam

stefanpyra
27-05-2006, 18:14
Awaj - jesli to nie tajemnica - ile Cie kosztowal projekt??

Pozdrawiam



witam sąsiadów,
ja też zapałałam miłością do Mojego Miejsca ale jednak nie wszystko mi się podobało w tym projekcie i zdecydowałam się na projekt indywidualny.
Buduję się też w Rokietnicy :) jak chcecie mogę zapytać moją Panią architekt czy tez się zajmuje adaptacjami i za ile :wink:
Pani jest przesympatyczna i też z Rokietnicy :-)

Hunters
28-05-2006, 20:40
Czy ktoœ wie jaka jest wysokoœć œciany kolankowej w tym projekcie?
W wersji 3d na płycie wydaje się byœ strasznie wysoka :o

Aida77
29-05-2006, 12:35
Witajcie, ja stoję pomiędzy dwoma projektami;) ale poniewaz ten projekt tez bardzo mi sie podoba, więc podczytuje ten wątek;)

Co do ścianki kolankowej..to ja myślę, że nie ma jako takiej scianki kolankowej, ale zauwazcie że pokoje na poddaszu sa male w stosunku do całej powierzchni jaka powinna być w teori po podlodze...wiec przypuszczam, że w projekcie jest pomniejszona plaszczyzna na poddaszu, żeby uzyskać cos na kształt scianki kolankowej, bo bez tego byłyby skosy od poslogi...

Nie wiem czy to jasno naoisałam;)

Nie wiem jak jest naprawde, to takie moje przypuszczeia;)

Pozdrawiam entuzjastów tego projektu:)

Hunters
29-05-2006, 21:51
Aida 77 -wlaœciwie nie wiem o co ci chodzi przeciez w projekcie musi być okreslona wysokoœć sciany kolankowej, sprobuje jutro dodzwonic sie do muratora i zorientowac sie bardeziej szczegolowo
pozdrawiam

Edyta10
07-06-2006, 13:48
Hej heno17, Jerzyna, betoniarz, Pawe_12 i inni...co tak spokojnie. Ja własnie odebrałam projekt (troche to trwało bo musiałam zwrócic sie o zmiane warunkow zabudowy). Mam cały weekend na analizy ... do serca biorę sobie wasze pomysły i do dziela......

Betoniarz
07-06-2006, 16:58
Spokój bo zalatany każdy, wszyscy gdzieś gonią, takie czasy w przelocie zajrzy się tu czasem i w ciszy pogna dalej. Ja nic nie posuwam się do przodu stale stoję w miejscu i czekam na leprze wiatry, dopóki nie będę miał warunków to z budowy nici, ale jeszcze nadejdzie taki dzień gdy się uda znowu powstać i działać z naszym Moim Miejscem. Dzięki za pozdrowienia :D Betoniarz

Hunters
08-06-2006, 12:58
Witaj Edyta 10, mam prośbę jesli masz już projekt-możesz podać powierzchnię pomieszczeń na poddaszu, które wynikają z wymierzenia wg podłogi a nie >1.90.
pozdrawiam

Betoniarz
09-06-2006, 08:02
Kilka odpowiedzi na powyższe pytania na podstawie projektu. Całkowita szerokość poddasza to około 520 cm, a długość 1115 cm. Spowodowane jest to tym, że murłata dachu oparta jest prawie bezpośrednio na wieńcu stropu parteru nie występuje w tym domku nad stropem bezpośrednio ściana kolankowa a dach schodzi bezpośrednio prawie do poziomu wieńca stropu, ścianka jest cofnięta w głąb budynku o 150 cm z obydwóch stron powstają pustki pod skosami niewciągnięte do powierzchni domu i nie są wykorzystane ( ja osobiście uważam, że można je wykorzystać na schowki mam tak zrobione w obecnym domu i jestem zadowolony, uzyskałem dzięki nim miejsce na choinkę letnie ekwipunki dodatkowe miejsce na przechowywanie mniej używanych różności uzyskane dzięki nie wielkim nakładom wręcz żadnym, trochę półek trzeba więcej porobić a korzyść ogromna, to tak na marginesie). Wysokość poddasza będąca jako użytkowa wacha się od około 120 do 314 cm. Aby to zmienić trzeba by dodać ścianę kolankową, ale to zmieni już projekt znacznie i będzie to coś nowego innego niby i można tak, ale jeśli tak to może od razu znaleźć coś z wysoką ścianą kolankową a nie zmieniać i ponosić dodatkowe koszty, bo w takim przypadku to była by znaczna zmiana konstrukcyjna. Pozdrawiam Betoniarz :D

edyta_10
14-06-2006, 16:23
Hunters : Powierzchnia pietra netto w m2 wynosi 55,10. Natomiast pow. podstawowa h>1,90 m to tylko 38,4. Przepraszam ze tak późno i pozdr.

robert8888
14-06-2006, 22:46
projektu. Co sie w nim szanownym forumowiczom nie podoba. Powiedzcie coś o nim.

zielonooka
15-06-2006, 11:14
Wad nie widze
:wink: :D
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=321&IdKolekcji=&action=showRzuty

- zgrabny i przemyslany projekt :wink:
jedna uwaga - brak przescia z garazu do domu (ale to nie wada a takie rozwiazanie) nie wiem jak bedzie ustawiony dom wzgl. stron swiata na Twojej działce :wink:

ave!
15-06-2006, 11:37
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62954
tam są Ci, którzy go będa budować

sylvia1
15-06-2006, 18:05
mały salon reszta jest ok...

suszeka
22-06-2006, 12:45
Witam,

szukam kontaktu do właścicieli projektu M03a, którzy już go zrealizowali w rzeczywistości................ :D

my dopiero zaczynamy....

dzięki za kontakt ............. :D

robert8888
26-06-2006, 18:37
Ludzie Kochani, może macie gdzies w swych zakamarkach zdjęcia z realizacji M03a - to moj pewniak co do zakupu projektu i realizacji. Chetnie zobaczyłbym jak on wyglada w rzeczywistości. Moze ktoś juz go wybudował i pozwoliłby zobaczyć jak w rzeczywistosci wyglada ten projekt. Pozdrawiam Robert.

robert8888
26-06-2006, 20:56
takze szukam kontaktu, najchetniej zobaczyłbym jak wychodzi ten projekt w rzeczywistosci. Pozdrawiam Robert

suszeka
27-06-2006, 21:48
witaj Robert

trudna sprawa z tym projektem
.....
trudno.... budujemy i tak.....

pozdro

))))))))))))))

jasminaa
02-07-2006, 13:22
dołączam się do prośby Roberta :) Ja tak jak StefanPyra zaczynam od codziennego skłąniaćsię ku mojemu miejscu..

robert8888
02-07-2006, 19:27
ja tylko czekam na decyzje w/s warunkow zabudowy - i ten projekt wybieram, tyle ze w wersji lustrzanej - zona tez przekonana co do M03a - wybor wiec jest wspolny
a tak przy okazji - lepiej szukac na poczatek jakas drewniane szope na budowe czy garaz blaszak?

Enio
02-07-2006, 20:24
Chyba wszyscy budują, nikt się nie odzywa.

Raportuje mój stan zaawansowania:
- złożyłem już wniosek o pozwolenie na budowę (za 10 dni mija miesiąc)
- gaz - doprowadzenie do działki będzie mnie kosztować 1200 pln
- woda - projekt odbieram w poniedziałek, czekam na pozwolenie na budowe
- prąd - bedzie kosztował do działki 2000 pln - ale muszę mieć pozwolenie na budowe
- mam już pierwszą wycenę robocizny:
- stan surowy otwarty - 70 tys :cry:
- zamkniety z materiałem - wstępnie 200 tys
- jutro spotykam się z następnym budowlańcem
- szkody górnicze - dużo kosztują

Jeszcze się pochwale :D nową zabawką = od tygodnia mam nowe autko służbowe.

I w zasadzie tyle..

Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do wypowiadania się.

Enio

awaj
03-07-2006, 13:31
witam,
dawno się nie odzywałam, po krótce przedstawię co u mnie
zrezygnowałam z projektu indywidualnego (zrezygnowaliśmy ponieważ bardziej mi się jednak podobało moje miejsce niestety nie udało mi się jasno przekazać Pani architekt wizji domu moich marzeń a ponieważ czas zaczął naglić zdecydowaliśmy się na projekt gotowy), kupiliśmy moje miejsce lustro w zeszłym tygodniu złożyliśmy papiery o pozwolenie na budowę.
za adaptację zapłacimy 1500
zmian jest niewiele
1 komnek na ściankę kotłowni
2 podłogówka w kuchni salonie holu i łazience
3 okna z roletami
4 garaż poszerzony do 4m
kilka zmian z działowymi ale tego architekt nie nanosi na projekt
cena za adaptację nie jest niska ale nie chcieliśmy nic nie płacić za prace włożona w tworzenie indywidualnego projektu i płacimy za całą papierologię my dostarczamy projekt + opinie pani architek oddaje nam pozwolenie
chcemy rozpocząć budowę w sierpniu, w tym roku planujemy stan surowy otwarty
a w przyszłym roku zamieszkać (jednak bez wykończenia góry - ale nie dzielimy budowy na etapy tak jak w projekcie na gorze nie będzie na razie podłóg, łazienki drzwi) będziemy wykańczacpokoje za 2-3 lata
pozdrawiam wszystkich budujących
Beata

Enio
03-07-2006, 20:35
awaj -> o podłogówce też myślę, na razie nie wiem jakie są tego koszty.

Wracając do mojego poprzedniego postu;) jestem po rozmowie z następną ekipą, i mam kolejną wycenę robocizny:
stan surowy otwarty, ale bez robót ziemnych i bez kierownika budowy - 35 tys.

Tak czy tak nareszcie w miarę normalna wycena.

Pozdrawiam

Enio

edyta_10
05-07-2006, 13:25
Witam wszystkich!

Ja tez porobiłam zmiany (kominek na ściane od kotłowni, schody lekko zmienione, na górze łąznieka powiekszona o ta pusta przestrze i okno na taras potrójne, ale w całosci, podłogówka w salonie, kuchni i łazienkach , a ...i sciana jednowartwowa z ytonga) Ufff... juz teraz moj architekt zajął sie resztą. Do tego robie 3 zmiane w warunkach zabudowy - z szamba na oczyszczalnie. Po tej zmiane wystepujemy o pozwolenie na budowe. Ale ja zaczynam w przyszłym roku na wiosne. Jednak trzymam kciuki za Was - tych ktorzy juz zaczeli lub zaczynaja.

Enio
05-07-2006, 20:29
Witaj Edyta!

Fajnie że dołączasz do grona tych którzy znaleźli już "Swoje Miejsce";).
Do tego co piszesz, jedno pytanko, czemu akurat Ytong?
Mam znajomego dyr. z firmy handlującej materiałami i produkującej materiały budowlane, na moje pierwsze pytanie o materiały.. zaczął od.. nie warto z Ytonga.. Polacy robią to samo tyle że dużo taniej, reszta to marketing. Ale rozumie że rozważyłaś wszystkie za i przeciw.. ;)

A teraz wybaczcie czas na mecz ;)

Pozdrowionka

Enio z rodzinką

robert8888
05-07-2006, 21:44
a ja sie przymierzam do ceramiki czyli pustaka ceramicznego max jako materialu na sciany, chyba w zasadzie koszty sa porownywale do gazobetonu (nie porownuje do Ytonga), zas podobno inny mikrokilmat w budynku - czekam tylko obecnie na warunki zabudowy
Pozdrawiam Robert.

edyta_10
06-07-2006, 07:24
Enio!

Faktycznie analiza byla.... oparta o artykuły muratora i opinie i doswiadczenia innych budujacych z ytonga. Niestety ja nie jestem znawcą ....a budowanie to dla mnie nie lada wyzwanie. Zdałam sie na opinie tych ktorzy juz z ytonga budowali, mam polecona ekipe. Przekonała mnie tez estetyka i czystosc na placu budowy. No i fakt ze do jednowarstwowej łatwiej sie montuje okiennice :-)) Aczkolwiek wiem, ze opinie sa rozne - chociazby tu na forum. Niech jednak tak bedzie jak zdcydowałam. A za jakis czas powiem uczciwie czy byl to słuszny wybór. Miłego dnia wszystkim.

awaj
06-07-2006, 07:30
a ja mam pytanie dotyczące okiennic
zdecydowaliście się na okiennice czy rolety
ja ze względów bezpieczeństwa wybrałam rolety bo okiennice to mają raczej charakter ozdobny ale inna sprawa, że pięknie wygladają i nadaja domu urok
pozdrawiam

Enio
07-07-2006, 06:39
awaj: mi się podobają okiennice, i przy nich raczej zostanę.
Na razie niestety nie wiem gdzie można je kupić ;)
Pozdr. Enio

bernardo
10-07-2006, 11:02
My własnie kończymy etap pozwolenia na budowe. Ostatnie zmiany. Chcielismy umiescic schody w miejscu wc, ale architekt twierdzi ze sie nie zmieszcza. Czy ktos ma doswiadczenia ze schodami? Gdzie budujecie ten uroczy domek?
pozdrawiam :)

Betoniarz
10-07-2006, 19:39
widzę że z każdym dniem co raz więcej wypowiedzi tu przybywa na temat Mojego Miejsca, u mnie nadal jednak bez mian walczę z warunkami, i poprzez tą walkę czasem oddalam się od budowy tego domku, mimo ze prawie wszystko gotowe. Jak tak dalej będzie mi się przeciągać to jedynym pocieszeniem jest to że będę mógł może zobaczyć jakiś gotowy domek. Pozdrawiam

edyta_10
11-07-2006, 18:15
Betoniarz wiecej optymizmu.... ja juz 3 raz zmieniam warunki zabudowy (m.in po to zeby przy samym pozwoleniu nie miec kłopotów i wyeliminowac noejasnosci)...ale ja zaczynam dopiero na wiosne.... trzymam kciuki i pozdrawiam

Enio
11-07-2006, 20:29
Witam,

ja już lada dzień powinienem mieć pozwolenie na budowę ;)
Mam już kierownika budowy, gościa od koparki ;) i ekipe która zrobi mi stan surowy otwarty.
Na tą chwilę załatwiamy z sąsiadem wodę (100 m wodociągu na nasz koszt ;( )

A od poniedziałku urlop ;)

Pozdrawiam wszystkich

Enio

Enio
16-07-2006, 21:53
Do czego to doszło.. żebym sam sobie odpowiadał ;(

Za 1,5 tygodnia będę miał wodę na działce!! :lol:
Niestety, koszt tej zabawy (a dokładniej połowa, bo sąsiad płaci resztę), do tego bez rachunku..to ... 4,500 pln :cry:

Jutro zaczynam urlop ;)

Pozdr.

Enio

Edyta10
17-07-2006, 07:13
Miłego i spokojnego urlopu Enio. A z tą woda to mnie przeraziłes, bo ja mam ten sam problem - 100 metrów i to na swoj koszt. Coz...jak sie chce poza miastem... na wiekszej przestrzeni... z zabami za oknem ..to sie ma... ;-))) Pozdrawiam.

suszeka
19-07-2006, 14:54
witam,

czekamy na pozwolenie....
Olszewnica Stara

bardzo chcielibysmy zobaczyć ten dom wewnątrz (ach te schody !!!)

czekam na kontakt !!!

Jerzyna
20-07-2006, 09:33
Witam po dłuższej przerwie.
Wreszcie mam o czym pisać bo u mnie ... RUSZYŁA BUDOWA!!! :D
Mam już barak, zdjęty humus, wykop, zbrojenia i jutro zalewam ławy.
Nie mam jeszcze wody ani prądu. Woda będzie po niedzieli (3500 zł) ze studni głebinowej na 35 metrze.

Pozdrawiam wszystkich budowniczych a urlopowiczom życzę miłego urlopu.

Jerzyna z placu budowy.

ElaGdynia
20-07-2006, 12:40
Witam,

Mam na imię Ela bede budowac domke M03a - budowa rusza za 3 tygodnie..... wszyscy jestesmy na podobnym etapie :)

Pozdrawiam Ela

Betoniarz
28-07-2006, 21:26
I ja życzę budującym jak najwięcej sił, a odpoczywającym samych radości i ja z rodzinką dziś zaczynam wakacje mam nadzieje ze cudne. A fiordy będą nam jadły z ręki. Pozdrawiam :D

emartinelli
31-07-2006, 12:13
Witam,
jak widzę ciągle pojawia się problem zamieszczania zdjęć, czyli podsumowując nikomu to nie wychodzi :(
Ponieważ sami jesteśmy zainteresowani projektem M03 (aczkolwiek jeszcze się wahamy na rzecz M09 z podniesionym dachem) to służę pomocą, skorzystamy my i też inni forumowicze (zdjęcia trzeba wgrac najpierw na jakiś ogólnodostępny serwer i zalinkować).
My mamy zamiar postawić domek na zakupionej 3 tygodnie temu działeczce, którą się niniejszym chwalimy :)
widok wiosną:
http://republika.pl/m_danielewicz/news/byszewy_wiosna1.jpg
widok zimą:
http://republika.pl/m_danielewicz/news/byszewy_zima1.jpg

Pozdrawiamy wszystkich forumowiczów i fanów M03 :)
Marcin i Justyna

Jak ktoś chce wstawić fotki M03 na forum służę pomoca i moge też je zamieścić w czyimś imieniu, zdjęcia prosze podesłać na mój e-mail: [email protected]

edyta_10
03-08-2006, 12:05
Z pomocą Marcina przedstawiam Państwu MOJE MIEJSCE .....hmmm
jeszcze bez domku, ale ...plan jest.

http://www.sara.toya.net.pl/murator/1/IMG_1.JPG
http://www.sara.toya.net.pl/murator/1/IMG_2.JPG
http://www.sara.toya.net.pl/murator/1/IMG_3.JPG

Pawel_12
03-08-2006, 12:48
Witam wszystkich,
wreszcie mam wyczekiwane zezwolenie na budowe - co prawda jeszcze nie prawomocne , więc niedługo będę mógł wystartować z budową.
Aktualnie poszukuję solidnej i niedrogiej ekipy - może ktoś mogłby jakąś polecić (warszawa) ???
Z tego co zdążyłem się zorientować to średnia cena za robociznę (stan surowy z więżbą dachową , bez deskowania i pokrycia dachowego ) za ten dom ( wersja z garażem i tarasem) wynosi około 30 000 zł.
Niestety wszystkie polecane przez moich znajomych ekipy przyjmują już zamówienia na następne lato.
Nawiązując do poprzednich rożważań o zmianach w projekcie - udało się przenieść schody z salonu i wstawić je zamiast łazienki po lewo od drzwi wejsciowych - z powodu wciśnięcia ich tam na "styk" nie mogą być wylewane( betonowe) tylko drewniane.
pozdrawiam wszystkich

robert8888
08-08-2006, 09:56
Wtam budujących. Własnie dziś kupiłem ten projekt, po dłgotrwałym wyczekiwaniu na decyzje o warunkach zabudowy. Tak więc dołączam do grupy budujących "Moje miejsce"

ermil
08-08-2006, 15:32
:D
Gratuluje!!!
Daj znać skąd jesteś, nasza budowa w okolicy Lublina.... Czekam własnie na pozwolenie, jeszcze ok dwóch tygodni. Jak nie wyniknie znowu coś "ciekawego" to w tym roku chcemy postawić surowy z dachem.
POZDRAWIAM CAŁĄ WIARĘ BUDUJĄCĄ!!!!!

awaj
10-08-2006, 08:49
emartinelli, edyta_10 : ale piękne działki macie
moja to niestety w szczerym polu obrośnięta prawie metrowym perzem i ostami :cry:
ale zaczęlismy juz walkę rundup nas wspomaga :wink:
wrzesień październik chcę wysadzić dużą ilość drzewek i krzaków coby widok z przyszłych okien sobie poprawić
jesteśmy na etapie rozmów z wybraną firmą budowlaną mają wejść 20 września
pytanie do już budujących, czy Wam też tarasy będą budować jakby w drugiej kolejności? bo nam wyceny dają bez tarasów i schodów wejściowych (nie układa się ich od razu żeby nie uszkodzić izolacji fundamentów budynku głównego - ma to sens jak patrzę na inne budowy to schody wejściowe są robione na końcu)
pozdrawiam

JANUSZJK
11-08-2006, 07:49
witam wszystkich,
chcialem dolaczyc do fascynatow tego projektu, co prawda budowa pewnie dopiero w przyszlym roku ale juz wybieramy projekt i planujemy jego zmiany. moje pomysły (jeszcze nie wiem na ile realne):
1. Schody w druga strone.
2. Poszerzenie garażu i tarasu o jakies 1,5 - 2 m zyskaną przestrzen w garażu zaadaptowac na kotłownię (trzeba bedzie dobudowac komin). Istniejące pomieszczenie gosp. przerobic na spiżarnie.
3. Wykorzystać przestrzeń nad garażem i tarasem (zaprojektować strop). Dzieci beda mialy cos na ksztalt apartamentow mniejszy kąt do spania i odgrodzoną część dzienną do nauki zabawy itp.

Zmiany poważne wiec jeszcze nie wiem na ile sie powiodą.
Będę wdzieczny za wszystkie opinie

Janusz

Jerzyna
12-08-2006, 08:19
emartinelli, edyta_10 pytanie do już budujących, czy Wam też tarasy będą budować jakby w drugiej kolejności? bo nam wyceny dają bez tarasów i schodów wejściowych (nie układa się ich od razu żeby nie uszkodzić izolacji fundamentów budynku głównego - ma to sens jak patrzę na inne budowy to schody wejściowe są robione na końcu)
pozdrawiam

Mnie też to zdziwiło ale to samo usłyszałem gdy podczas przygotowania wykopów pod ławy zapytałem o dodatkowy wykop pod tarasy. Schody io tarasy robi się później.
Jednakże stopy pod słupy podtrzymujące dach od strony tarasu i schody wejściowe będą u mnie wylewane razem ze stropem.
Pozdrawiam,
Jerzyna

emartinelli
18-08-2006, 19:24
wrzesień październik chcę wysadzić dużą ilość drzewek i krzaków coby widok z przyszłych okien sobie poprawić


A my mamy do wycięcia jakieś 150 drzewek (większość z drogi dojazdowej), jak ktoś chce drzewka (sosny i brzozy) to zapraszam na wykopki ;)
Czuje, ze jak zetne je wszystkie to zostane zawodowym drwalem ;)

Pozdrawiam,
Marcin

Betoniarz
22-08-2006, 19:42
I po urlopie następny za rok, widzę że prace postępują i coraz więcej miłośników tego projektu zagląda tu, do przyszłego roku to pewnie uda mi się zobaczyć ten domek w stanie surowym mam nadzieje. My dopiero na wiosnę zaczniemy budowę 2007 jak się nic nie zmieni, gdyż w marcu dostaniemy warunki, ale miło że chociaż u Was widać efekty. :D Pozdrawiam

Enio
04-09-2006, 19:56
Witam,

jutro mam geodetę na działce,
mam już wodę, za chwilę będzie prąd.

Zaczynam w przyszłym tygodniu, niestety deszcz pada i ekipa mi się ślizga.

Pozdrawiam

emartinelli
06-09-2006, 12:37
Witam,

Właśnie odebrałem od kuriera projekt M03 więc tym samym dołączyliśmy do grona budowniczych Mojego Miejsca :)
Mamy wersje podstawową (lustrzane odbicie bez garażu i tarasu), garaż planujemy oddzielnie na dwa auta i z pomieszczeniem gospodarczym - miejsca na graty nigdy nie za dużo ;)

Teraz projekt do drobnych adaptacji i ruszamy po pozwolenie na budowe!

Pozdrawiam,
Marcin

sumopatt
12-09-2006, 22:26
Niniejszym pozwalam sobie dolaczyc do grona Sympatykow Forum.
Bardzo podoba mi sie projekt Moje Miejsce i jesli wystarczy sil i srodkow bede probowal go zrealizowac. Swoje miejsce znalazlem juz w Wojewodztwie Zachodniopomorskim i mam juz plan zagospodarowania terenu. Dzialka bardzo duza i jej zakup spowodowal totalna stagnacje w planach inwestycyjnych, ktora trwala 3 lata. Teraz jednak zmobilizowany optymizmem wiekszosci forumowiczow postanowilem zaczac dzialac.
Korzystajac z uprzejmosci i pomocy emartinelli zamieszczam dwie fotki z miejsca, na ktorym ma stanac chyba jednak Moje Miejsce. Oto one:

http://www.sara.toya.net.pl/murator/2/k-DSC05129.jpg
Oto dzialka z linia brzegowa jeziora

http://www.sara.toya.net.pl/murator/2/k-DSC05220.jpg
Dostep do jeziora.
sumopatt

wawrzon1
13-09-2006, 09:46
Witam

Razem z żoną rozpoczeliśmy budowę w Maju. Obecnie mamy stan surowy zamknięty. W projekcie dokonaliśmy paru istotnych zmian, np taras z boku zaadaptowaliśmy na jadalnię. Jak macie jakieś pytania to poprostu pytajcie .

Pozdrawiam


Wawrzon1

wawrzon1
13-09-2006, 10:00
Cześć wszystkim.

My do gorona posiadaczy tego projektu dołączyliśmy zimą tego roku.
Postanowliśmy dokonać w nim paru istotnych zmian tj:
- przejście z domu do garażu
- wyodrębnienie w garażu kotłowni co wiąże się powiększeniem garażu
- zaadoptowanie tarasu z boku na jadalnię.

Obecnie mamy stan surowy zamknięty, ale w tym roku chcemy zrobić tynki i posadzki, ocieplić, wtsawić okna i drzwi.

Mam nadzieję tylko że czasu starczy.

Pozdrawiam

Wawrzon1

bernardo
13-09-2006, 12:47
jakies fotki zapodajcie

ja zaczynam ok. 20 pazdziernika fundament 8)

awaj
14-09-2006, 08:22
wawrzon1 : ZDJĘCIA!!!

pochwal się jak wygląda Twoje miejsce :wink:
ja mam kłopoty ze znalezieniem ekipy, ta która wybralismy będzie miała czas dopiero w listopadzie. wtym roku będą tylko fundamenty (miał byc stan surowy otwarty :( ) i jak aura pozwoli w marcu ruszą ze ścianami

pozdrawiam

Edyta10
14-09-2006, 16:45
Wawrzon1 - oj koniecznie zdjecia wysyłaj! Pozr

Edyta10
14-09-2006, 16:55
sumopatt - na prv. A działka boska!!!!

AiM
14-09-2006, 22:21
:D

zdjecia !!! :D


ktos tutaj pisal o tym, ze ten projekt jest opisany w muratorze 9/2005 ma ktos ten artykul ?

edyta_10
15-09-2006, 08:24
AiM - ja pisałam, daj namiary na prv to go wysle. Pozdrawiam

AiM
15-09-2006, 16:27
namiary na prv [email protected] :)

robert8888
17-09-2006, 10:26
więc w środę 20 wrzesnia 2006 r. zalewam fundamenty pod moje mejsce - po tygodniu walki z wodą gruntowa, bede miał fundamenty i obok oczko wodne - pozdrawiam budujacych:)

sumopatt
17-09-2006, 22:34
Po raz piewszy, bez niczyjej, probuje pomocy wkleic zdjecia.
-A wiec przemycam jeszcze 2 zdjecia z Mojego Miejsca.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fe79852022e014e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a79367cec2dc71bb.html

Pozdrowienia
sumopatt

robert8888
20-09-2006, 21:13
ludzie z czego budujecie Moje miejsce? - do wczoraj u mnie koncepcja byla z ceramiki, ale dzis dostaelm cene gazobetonu 6,20 i kurka wodna sie zastanawiam nad gazobetonem. Dodatkow gazobeton na lokalnym rynku jest, a na ceramike trzeba czekac (U-220).

emartinelli
21-09-2006, 19:59
ludzie z czego budujecie Moje miejsce?

Ja planuje z Porothermu 25 P+W, a jak się skończy to zobaczymy..., bo na razie ciągle nowe niespodzianki i zmiany planów... Dzisiaj właśnie dostaliśmy warunki przyłącza wody z sieci - "tylko" 14.000zł :o :cry: (do pociągnięcia 60m do granic działki + przyłącze). Chyba skończy się na studni...

edyta_10
24-09-2006, 12:44
Ja planuje z ytonga ..... i pewnie tak bedzie. Pozdrawiam

Jerzyna
30-09-2006, 08:35
Witam,
u mnie sytuacja wygląda tak:
- wymurowane i zaizolowane fundamenty
- wymurowane ściany parteru,
- kominy w trakcie murowania
- kupiony strop i więźba.
- kupiony wkład do komina.

No i mam już pierwsze przmyślenia i uwagi co do naszego projektu.
1. Trzeba bardzo uważnie sprawdzać opisy na róznych stronach projektu gdyż występują niescisłości np w rozmiarach otworów na drzwi. (drzwi pomiędzy wiatrołapem a salonem)
2. Dołaczone do projektu zestawienie materiałów jest pełne błędów:
a) w zestawieniu podane jest więcej stali na ławy niż w rzeczywistości zgodnie z opisami technicznymi w projekcie jest potrzebne
b) w projekcie przewidziany jest strop teriva I a w zestawieniu materiałów teriva I Bis która różni się szerkością pustaków stropowych
3) okna - otwory okienne - w projekcie przwidziano bardzo wysokie okna i okna balkonowe - ich górna krawędź jest umieszczona na wysokości 255cm a odległość górnej krawędzi od sufitu 15cm.
-okno w kuchni i w pokojach na parterze jest w orginalnym projekcie zaplanowane w rozmiarze 170*170 i co tu jest najdziwniejsze jako okna jedno skrzydłowe rozwieralne
4) zestawienie drewna na więźbę nie obejmuje dwóch słupów potrzymujących dach od strony tarasu.


To jeszcze nie koniec listy uwag ale nie mniej i tak bardzo się cieszę z wyboru projektu im więcej tego Mojego Miejsca widać na mojej działce.
Uwagi umieszczam tylko aby podzielić się doświadczeniem, że niezaleźnie od tego że mój projekt jest firmowany przez Muratora i oglądał go architekt adaptujący go warunków, kierownik budowy, ja oglądałem go z każdej strony ze sto razy to i tak wyskakują co chwila takie niespodzianki.
Trzeba byc czujnym. :lol:

Dziś jadę zawieźć stemple i przy okazji przespacerować się po pokojach a jutro zabiorę tam żonę i troje dzieciąt na sesję zdjęciową w murach.



Pozdrawiam serdecznie innych budujących

Jerzyna
30-09-2006, 09:00
[quote="robert8888"]ludzie z czego budujecie Moje miejsce? -

Suporex 500 na pióro wpust - w cenie 5,80 szt. z PSB ( tyle że musiałem na niego troche poczekać)

robert8888
30-09-2006, 18:37
U mnie w koncu wyszło ze buduje z ceramiki. I mam juz fundamenty zrobione, a dzis do ich srodka pakowaliśmy cztery wywrotki piachu, coby po wybudowaniu nie sypac go przez okna i drzwi. Pozdrawiam budujących

ttmm
03-10-2006, 10:00
witam, interesuje mnie ten projekt. Jaki jest orientacyjny koszt wybudowania stanu sorowego zamknietego?

robert8888
03-10-2006, 18:56
Własnie skonczyłem fundametny, wyszły mi w granicach 10 tys. zł. Myśle ze stan surowy zamkniety zamknie sie w granicach 60 tys zł

robert8888
03-10-2006, 19:56
Moze ktos mi powie co mozna zrobic ze strychem nad garazem?? Jaka on moze miec wysokosć?

awaj
04-10-2006, 13:23
na wysokość nie patrzyłam, ale chę mieć tam miejsce na tzw rzeczy różne myślę o wstawieniu okna albo połaciowego albo w ścianie szczytowej i metalowych szerikich na ok 90cm schodów w garażu, ale nie wiem czy uda mi się mój plan wprowadzić w życie :wink:

robert8888:
co do kosztów fundamentów to jest robocizna z materiałami? :o
jestem pod silnym wrażeniem bo mi wychodzi 2 razy tyle :cry:

pozdrawiam

robert8888
04-10-2006, 17:37
Tez tam myslalem coby wstawic tam okno polaciowe (jedno lub dwa). Zastanawia mnie ta wysokosci jak to wyjdzie po wybudowaniu. No cóz zycie pokarze. A co do kosztów wysłąłem Ci wiadomośc o nich, fatycznie tyle wyszly i na wszystko o dziwo dostalem faktury. Pozdrawiam.

Enio
08-10-2006, 07:33
Nieżle, ja właśnie zalałem ławy, i koszty mam zdecydowanie większe (a nie robiłem na razie tarasów - kier. stwierdził coby na razie to zostawić).
U mnie koszt (ław) z robocizną to:
- deski - 2850
- stal - 6900
- piasek - 220
- papa - 430
- gwoździe - 110
- robocizna - 4700 (w tym wykop)
- beton - 4500
--------------------------------------
19 000

Dodam tylko że niestety mam szkody górnicze III kategorii.

Jerzyna
17-10-2006, 07:57
Witam,
u mnie teraz to wygląda mniej wiecej tak[ihttp://images1.fotosik.pl/215/f520ab8e7adb53aa.jpg (www.fotosik.pl)][/img]

http://images3.fotosik.pl/206/a892650ceb2c23e9.jpg (www.fotosik.pl)


póki co są dwa a nie trzy okna balkonowe ( bo się majstry rozpędziły) ale będą trzyhttp://images2.fotosik.pl/206/f38c6f570a306fc3.jpg (www.fotosik.pl)

http://images1.fotosik.pl/215/d34e7f3b11f9b14b.jpg (www.fotosik.pl)

awaj
17-10-2006, 08:38
Jerzyna: wielkość okien masz standardową? 170x170 czy trochę zmienioną?

stefanpyra
17-10-2006, 10:22
Dlugo mnie nie bylo, ale wlasnie kupilem [projekt.
Co do zmian,
Biegu schodow nie zmieniam - architekt przekonuje nas, ze niewiele na tym zyskamy, a pokoj stanie sie optycznie skrocony.
Kominek chcemy miec po stronie kuchni, pomieszczenia gospodarczego.
Robimy garaz, ale troszke inaczej niz w oryginale, od strony salonu i kuchni.

Ostatnio zastanawiam sie nad Ytongiem, podobno ostatnio stanial
PRzeraza mnie cena schodow z czego i za ile planujecie schody?
Znacie ludzi, ktorzy maja kominek z plaszczem wodnym. Mozecie cos powiedziec na temat tego rozwiazania?

Pozdrwiam fanow MOjego Miejsca!!

Jerzyna
17-10-2006, 11:24
Okna zmniejszyłem do standardowych 150*150 a balkonowe do 235*90.
Gdybym tego nie zrobił odległość od sufitu do krawędzi okna wyniosła by 15cm.
Pozdrawiam,
Jurek

robert8888
17-10-2006, 19:25
Jerzyna powiedz co to jest na drugim zdieciu od góry, to pomiedzy oknami tymi małymi. Czyby jakis słup, czy też szalunek?
Mam jeszcze pytane: ten zaszalowany słup widoczny na zdięciu (okna od strony tarasu) - z planów popatrzyłem i wynika mi ze na nim lezy podciag (pomiedzy kuchnia a salonem) - czy ten podciag w rzeczywistosci jest nizej polozony niz strop, tzn. czy widac go?
Przyznam ze jestem laikiem jeśli chodzi o budownictwo - mam wiec jeszcze jedno pytanie: jakie jest zadanie tego szerokiego słupa znajdujacego się w srodku budynku? Czy potrzebny on jest bo lezy na nim podciag?

Jerzyna
17-10-2006, 22:29
Na drugim zdjęciu znajduje się słup na widok którego zawsze się uśmiecham bo jest wyłacznie wynikiem pomysłowości mojego majstra czy też jego niezbyt uważnego czytania projektu :o - w każdym razie tego słupa nie ma w projekcie a u mnie jest. Na szczęście w niczym nie szkodzi a może i w czymś pomaga.
Jeżeli chodzi o podciąg pomiędzy kuchnią a salonem to u mnie jest widoczny (około 25cm od sufitu). Mógłby być wyżej np 15cm i też spełniał by swoje funkcje (tak twierdzi mój majster.
Pozdrawiam,
Jerzyna

emartinelli
19-10-2006, 21:32
Znacie ludzi, ktorzy maja kominek z plaszczem wodnym. Mozecie cos powiedziec na temat tego rozwiazania?

Nasi znajomi mają kominek z płaszczem wodnym + gaz ze zbiornika i są bardzo zadowoleni. Z tego co wiem na sezon trzeba liczyć około 10m3 drewna (na dom 120-150m2 )

My planujemy trochę inną kombinację tj. kominek z płaszczem wodnym + piec CO elektryczny (za podciągniecie 60m gazu gazownia chce 18.000zł!!!). W sumie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie dlatego bo często ktoś jest w domu i zawsze będzie miał kto dodać do kominka, więc piec elektryczny tylko jako zabezpieczenie (chyba że będziemy mieli mnóstwo kasy i z lenistwa nie będziemy palić w kominku ;)

robert8888
28-10-2006, 18:38
Powiedzcie mi czy warto kupować do Mojego miejsca okna dachowe Velux typ GZL. Wiem ze są w ofercie tego producenta okna GGL, ale sa troche droższe. Na stronce http://www.oknadachowe.net/oferta-tygodnia.html jest aktalnie promocja na okna GZL i przyznam ze jak poaptrzylem na okna u miejscowych sprzedawcow, to ta oferta jest o niebo lepsza od handlu realnego. Przy okazji - wlaz dachwy dodatkow doswietla miejsce nad klatka schodowa? Chyba tak.
Planuje jeszcze w przyszlosci ten wiekszy taras wykorzystac jako ogrod zimowy i w zwiazku z tym pytanko: chcialby doswietlic to poprzez zainstalowanie jeszcze dwoch okien dachowych, z tym ze puki co bedize to pomieszczenie nieogrzewane - czy okno do pomieszczen ogrzewanych, np te do pokojow, nadaja sie do omieszczenie nieogrzewanego, czy tez trzeba szukac czegos do pomieszczen nieogrzewanych?
Moze ktos mial takie dylematy. Pozdrawiam Robert.

Enio
29-10-2006, 08:18
Mam pytanko: ściany fundamentowe budynku i ściany "pod wejściem do domu" są rozdzielone. Czy w momencie robienia podłogi (wylewki) ma to być jakoś połączone (czyli będzie pękać), bądź nie?
Bo przy dwóch osobnych elementach można się spodziewać np. ich rozsunięcia z czasem.

Pozdr.

stefanpyra
03-11-2006, 12:12
Znacie ludzi, ktorzy maja kominek z plaszczem wodnym. Mozecie cos powiedziec na temat tego rozwiazania?

Nasi znajomi mają kominek z płaszczem wodnym + gaz ze zbiornika i są bardzo zadowoleni. Z tego co wiem na sezon trzeba liczyć około 10m3 drewna (na dom 120-150m2 )

My planujemy trochę inną kombinację tj. kominek z płaszczem wodnym + piec CO elektryczny (za podciągniecie 60m gazu gazownia chce 18.000zł!!!). W sumie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie dlatego bo często ktoś jest w domu i zawsze będzie miał kto dodać do kominka, więc piec elektryczny tylko jako zabezpieczenie (chyba że będziemy mieli mnóstwo kasy i z lenistwa nie będziemy palić w kominku ;)

A ile bedzie kosztowal kominek z plaszczem wodnym plus sterowanie automatyka? Bo ostatnio sie zastanawiam, czy jesli by taka instalacja kosztowalaby 15 000 tys - to szkoda mi na to pieniedzy... wtedy sobie kupie zwykla koze (oczywiscie ladna koze)...

emartinelli
12-11-2006, 21:53
A ile bedzie kosztowal kominek z plaszczem wodnym plus sterowanie automatyka? Bo ostatnio sie zastanawiam, czy jesli by taka instalacja kosztowalaby 15 000 tys - to szkoda mi na to pieniedzy... wtedy sobie kupie zwykla koze (oczywiscie ladna koze)...

Będąc szczerym to na mniej bym nie liczył, sam wkład kominkowy liczymy że będzie kosztował około 5.000zł (najtańsze są chyba od 2.500zł) do tego montaż z obróbką (jakiś piaskowiec lub klinkier) też pewnie wyjdzie z piątkę, no i do tego instalacja i automatyka. Bylibyśmy bardzo zadowoleni jeśli zmieścimy się z tym wszystkim w 10.000PLN.
Napisze szczegóły jak już będziemy mieli konkretne oferty na to, ale jeszcze trochę to potrwa zanim dobrniemy do tego etapu...

Marcin

Mihalek
13-11-2006, 14:53
Witam wszystkich uczestników tego wštku (jak i całego forum). Wraz z żonš również chcielibyœmy się przyłšczyć do klubu miłoœników M03 :D.
Zamierzamy nabyć projekt ale cišgle myœlimy nad zmianami. Dla nas przede wszystkim ważne jest aby - łazienka na dole była dużo większa - może ktoœ z Was robił już takie zmiany jak to zrobił i ile go to kosztowało (oczywiœcie jeœli chodzi o zmianę projektu), myœleliœmy o powiększeniu jej kosztem drugiej sypialni/gabinetu ale tam jest œciana konstrukcyjna;
Może ktoœ z Was ma możliwoœć przesłania szkicu z wymiarami na priv Bo to co jest w katalogu nie do końca pozwoli nam podjšć decyzję.

Jeœli chodzi o schody (hm.. częsty temat :D ) tez wydaje się ze ten układ jest ok.

Czy gdzieœ na płd polski ktoœ buduje lub wybudował taki domek??

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie...

Pozdrawiam

RM

PS. Czy ktos z Was ma jakies zdanie na temat elementów keramzytowych? Np. realizacje firmy Abakon z Bielska Białej

ptaszki_4
18-11-2006, 08:17
Witamy,

A oto nasz domek

http://images4.fotosik.pl/215/9ebd02e66e5aeecb.jpg

W poniedziałek wstawiamy okna i drzwi zewnętrzne...

Pozdrawiamy :)

edyta_10
20-11-2006, 09:03
Ptaszki_4 !!! Dziekuje za te zdjecia. Dom jest boski - potwierdziliście mnie tylko słusznosci wyboru własnie tego projektu. Ja jestem cały czas w trakcie oczekiwania na pozwolene. Jeszcze raz gratuluje domu!!!!

wawrzon1
20-11-2006, 09:11
Witam.

Wreszcie i ja mogę zamieścić swoje zdjęcia M03a. Mój niestety jest z kilkoma istotnymi zmianami.

Zamiast bocznego tarasu jest zabudowana jadalnia.

Mam nadzieję że w marcu się wprowadzimy.

Pozdro
http://images1.fotosik.pl/264/0756a6512086084a.jpg (www.fotosik.pl)
http://images2.fotosik.pl/255/44028fae8318fd38.jpg (www.fotosik.pl)

awaj
20-11-2006, 13:21
ptaszki_4 :
gratuluję, domek prezentuje się ślicznie i tak jak edyta_10 utwierdziłam się w słuszności wyboru

mam prośbę jak masz więcej zdjęc proszę prześlij mi na priva [email protected]

u mnie w tym tygodniu są wylewane fundamenty
pozdrawiam wszystkich budujących

wawrzon1
21-11-2006, 08:47
A moje troszeczkę zmienione M03a wygląda tak.

http://images2.fotosik.pl/256/b72f9658652b2d7c.jpg (www.fotosik.pl)

http://images1.fotosik.pl/265/4013dab18ad08ee2.jpg (www.fotosik.pl)[/img]

robert8888
24-11-2006, 21:43
Witam. Gratuluję Ptaszki_4 takiego etapu domku. Super. Mam pytanie przy okazji - chodzi mi o słupy podtrzymujące dach, te o przekroku kwadratowym - wiem ze bardzo ciężko zdobyć szalunki o takim przekroju - jak sobie z tym poradziles??

ptaszki_4
27-11-2006, 06:26
Witam,
Robert, wszystkie szalunki wykonała na miejscu ekipa.

Pozdrawiam

ich_troje
01-12-2006, 13:52
To i ja do klubu przystąpię. Szkoda że dopiero teraz znalazłem ten temat.
My tez nieco zmieniliśmy projekt. Przede wszystkim zmieniliśmy kierunek schodów, poza tym nie będą zabiegowe tylko spoczynkowe, kominek znalazł się na ścianie pomieszczenia gospodarczego (a sam komin w pomieszczeniu gospodarczym). Poza tym wyjście na boczny taras będzie tylko przez środkowe drzwi, boczne są na zamontowane jako przeszklenia stałe. Na poddaszy zrezygnowaliśmy z kilku okien połaciowych na rzecz zwykłych okien na obydwu szczytach.
Materiał: ściany Ytong 36,5, odmiana 400, dachówka Brass cementowa, strop drewniany.
Aha, budynek postawiony jest na płycie fundamentowej.
I kilka fotek:

http://img86.imageshack.us/img86/3535/dscf7571zi9.th.jpg (http://img86.imageshack.us/my.php?image=dscf7571zi9.jpg) http://img81.imageshack.us/img81/5066/dscf7653zs3.th.jpg (http://img81.imageshack.us/my.php?image=dscf7653zs3.jpg) http://img122.imageshack.us/img122/4153/dscf7658po1.th.jpg (http://img122.imageshack.us/my.php?image=dscf7658po1.jpg)

Jerzyna
01-12-2006, 17:45
U nas to wygląda teraz tak
http://images4.fotosik.pl/229/e6055eb01df70d1f.jpg (www.fotosik.pl)

robert8888
17-12-2006, 17:36
Powiedzcie mi drodzy forumowicze, bo wlasnie pertraktuje z ekipą ktora ma mi zrobic dach w Moim miejscu M03a, ile kosztował was ten dach. Przyznam ze zlecam wykonanie jednej ekipie dachu, począwszy od postawienia więźby, poprzez polożenie blachodachówki (zakup 8 okien dachowych powierzam ekipie) a skonczywszy na obróbkach blacharskich i rynnach. Ptaszki_4 jesli mogę to powiedz ile Cie to kosztowalo (widze ze bede mail poodbny dach). Pozdrawiam Robert

ptaszki_4
19-12-2006, 10:03
Robert, nam wyszło tak:

- więźba z "nadbitką" - materiały 13 tysięcy, robocizna ok. 5 tysięcy
- pokrycie dachowe - materiały + robocizna - 37 tysięcy

Tylko, że my mamy dachówkę ceramiczną...

Pozdrawiamy[/list]

robert8888
20-12-2006, 19:50
Dziękuję za informacje co do kosztów. Gapa ze mnie, ze nie zauwyażyłem ze to ceramiczna dachowka, ale przyznam szczerze że na monitorku było to słabo widoczne. Pozdrawim

bialyb
26-12-2006, 21:41
Witam wszystkich forumowiczów i budowniczych "Mojego miejsca"
Wspólnie z żoną jesteśmy w trakcie budowy tego domku.
Dopiero przed świętami, przypadkiem odkryliśmy to forum.
Szkoda, bo pewnie wprowadzilibyśmy kilka zmian -np. ta z umiejscowieniem kominka ;)
Obecnie jesteśmy na etapie stawiania szczytów ( został do wymurowania ostatni) i kominów. W styczniu mają wejść dekarze. mamy pełną dokumentację fotograficzną i kosztową.
Budujemy z porothermu 25 + styropian. Chcemy pokryć dach dachówką ceramiczną. Chętnie wymienimy się informacjami dotyczącymi kolejnymi etapami budowy. Budowa w pobliżu Gniezna w Lednogórze. Nieopodal nas stoi już zrealizowany projekt Naszego miejsca ale odkryliśmy go też niedawno i nie mamy jeszcze kontaktu z właścicielem.
W naszym projekcie zrezygnowaliśmy z wiaty, garaż jest dwustanowiskowy z wjazdem od szczytu, dołożyliśmu jeszcze kotłownię i pomieszczenie gospodarcze. Nad garażem i kotłownią oraz pomieszczeniem gosp. zaplanowaliśmy stryszek (z wejściem z garaży po spuszczanych schodach, + okno od szczytu)
Z kącika komputerowego rezygnujemy - dla większej łazienki
Nie ma WC na parterze dla wiekszego korytarza.
Trzy okna od szczytu przy salonie będą nieotwieralne.
Taras chcemy zrobić drewniany
Ogrzewanie - kocioł z zasobnikiem (pellety, groszek) + kominek z płaszczem wodnym, maty elektryczne w łazienkach.
Okna w małych pokojach i kuchni zmniejszyliśmy do 150 cm, reszta bez zmian.

mamy nadzieję na ciekawe uwagi i spostrzeżenia dotyczące tego projektu i kolejnych etapów budowy
sami również chętnie odpowiemy na pytania
Pozdrawiamy jeszcze świątecznie!!!

AAK
30-12-2006, 20:10
Witamy i pozdrawiamy wszystkich "Moich miejscowiczów".
Teraz wszyscy pewnie myślą o dobrej zabawie, więc życzymy szampańskiego Sylwestra i samych sukcesów w Nowym Roku (budowlanych też). Macie piękne działki, a niektórzy już piękne domy.
Właśnie próbujemy dołączyć do grona, ale dopiero od wczoraj mamy projekt :) (Drugi etap lustrzane odbicie wersja podstawowa bez garażu).
Wciąż myślimy o zmianach (drobnych).
Jest wiele ciekawych propozycji (np. okna, kominek, górna łazienka). Zastanawiamy się też nad kominkiem z płaszczem wodnym+grzałka i bojler, rekuperatorem, garderobą na dole pod schodami kosztem sypialni (zamiast szafy). Co o tym myślicie???
Chętnie zobaczylibyśmy "na żywo" ten domek, choćby w budowie.
Może w Gdańsku lub Lednogórze? Bialyb może można wpaść do Ciebie w połowie stycznia?
Serdecznie pozdrawiamy AAK

ich_troje
31-12-2006, 11:32
Witamy i pozdrawiamy wszystkich "Moich miejscowiczów".
Teraz wszyscy pewnie myślą o dobrej zabawie, więc życzymy szampańskiego Sylwestra i samych sukcesów w Nowym Roku (budowlanych też). Macie piękne działki, a niektórzy już piękne domy.
Właśnie próbujemy dołączyć do grona, ale dopiero od wczoraj mamy projekt :) (Drugi etap lustrzane odbicie wersja podstawowa bez garażu).
Wciąż myślimy o zmianach (drobnych).
Jest wiele ciekawych propozycji (np. okna, kominek, górna łazienka). Zastanawiamy się też nad kominkiem z płaszczem wodnym+grzałka i bojler, rekuperatorem, garderobą na dole pod schodami kosztem sypialni (zamiast szafy). Co o tym myślicie???
Chętnie zobaczylibyśmy "na żywo" ten domek, choćby w budowie.
Może w Gdańsku lub Lednogórze? Bialyb może można wpaść do Ciebie w połowie stycznia?
Serdecznie pozdrawiamy AAK

Witajcie!
Gratuluje wybory właściwego projektu ;) Ekipa, która mi buduje wciąż się zachwyca jaki to fajny projekt :) Zmiany w projekcie to rzecz podstawowa. My przenieśliśmy kominek na ścianę między salonem a pom. gospodarczym - przynajmniej komin jest schowany i sam kominek tak nie odstaje od ściany, zmieniliśmy kierunek schodów - będzie więcej miejsca w salonie. Na piętrze: będzie strop drewniany zamiast terivy, przesunęliśmy ścianę łazienki o 90 cm, powiększyliśmy pokój kosztem kącika komputerowego, po drugiej stronie będzie pokój nad garażem (obydwa symetrycznie z garderobami), po przeciwnej stronie łazienki będzie jedna duża garderoba tzw. rodzinna (na wszystkie graty, które nie wejdą do pozostałych ;) ). No i zmniejszyliśmy liczbę okien połaciowych.
A tak to wygląda na zdjęciach:
http://img452.imageshack.us/img452/5720/dscf7680xb9.th.jpg (http://img452.imageshack.us/my.php?image=dscf7680xb9.jpg)http://img452.imageshack.us/img452/1566/dscf7685kr2.th.jpg (http://img452.imageshack.us/my.php?image=dscf7685kr2.jpg) http://img452.imageshack.us/img452/9336/dscf7690jp5.th.jpg (http://img452.imageshack.us/my.php?image=dscf7690jp5.jpg) http://img452.imageshack.us/img452/9542/dscf7730us6.th.jpg (http://img452.imageshack.us/my.php?image=dscf7730us6.jpg) http://img525.imageshack.us/img525/3076/dscf7733ek3.th.jpg (http://img525.imageshack.us/my.php?image=dscf7733ek3.jpg)
A jeśli chcecie zobaczyć w naturze to zapraszam do Gdańska :) Uprzedzam że na piętro wchodzi się jeszcze po prowizorycznej drabinie i chodzi się po belkach stropowych ! :)

bialyb
31-12-2006, 17:03
Witam wszystkich forumowiczów!
Jeszcze w starym ale jarym roku 2006
Korzystam z okazji, że Sylwetra spędzamy w domu... :D :wink:
AAK - nie ma sprawy, zapraszam do Lednogóry

W sprawie postępów na budowie:

Cieśle zapowiedzieli, że wchodzą za niecałe dwa tygodnie. Znając życie będą dopiero po trzech ;)
Murarze skończyli komin w gospodarczym/garażu i pewnie zabiorą się za ostatni szczyt. Muszą jeszcze postaić słupki podtrzymujące daszek nad tzw. ławeczką.
Rozmawialiśmy z okniarzem. Jeśli chcemy rolety przy trzech oknach (koło salonu) to polecił nam nie przeszklenia nieotwieralne tylko otwierane skrzydła - ze względu na możliwość utrzymania w czystości wewnętrznej strony rolet (nie wpadłem na to wcześniej) o Wy na to?
Można wtedy będzie zamontować jakiś drewniany tarasik albo schody na ogród...?!
Wycena okien będzie za jakiś tydzień.
Kto mi powie jak zamieścić zdjęcia w poście...???
Do tej pory wydaliśmy na nasze miejsce 90.000 zł (bez 300zł)
Niespodzianki kosztowały nas ok. 10.000 zł
Na tym etapie wychwyciliśmy już kilka drobnych błędów (niedociągnięć) związanych z naszą niewiedzą lub wielona sprzecznymi ze sobą opiniami "fachowców".
Pomiędzy ścianą fundamentową a porothermem jest tylko jedna warstwa papy na lepiku zamiast dwóch.
Szerokość tej papy jest na szerokość porothermu/bloczka + po max. 5 cm od wewnatrz i od zewnatrz. - Naszym zdaniem lepiej byłoby na zewnatrz i wewnątrz wysunąć papę po jakieś 15 cm.
na razie tyle
Pozdrawiam
Bialyb

AAK
01-01-2007, 17:31
Dziękujemy za zaproszenia :D :D :D
Na pewno się wybierzemy zarówno do Kleszczewa jak i Lednogóry. Prosimy tylko o dokładne namiary na priva lub emaila i terminy, w których można Was zastać.
Bardzo się cieszymy, że tak dobrze Wam idzie. My mamy obawy, że już nie znajdziemy porządnej ekipy na lato :-?
Zastanawiamy się teraz intensywnie nad wentylacją z rekuperatorem. Marzy nam się grzanie zimą i chłodzenie latem, ale boimy sie hałasu :o i kosztów :-? Może widzieliście, a raczej słyszeliscie jak głośno to działa i czy ma sens, bo koszt chyba nie mały i drugi etap może nam się nieco odwlec. Bylibyśmy też wdzięczni za informacje dotyczące wszystkich "błędów" w projekcie i zmian koniecznych.Częściowo podał je Jerzyna (serdeczne dzięki).
Apropos czy wszyscy robią okna mniejsze niż w projekcie tzn.150x150? Wtedy chyba okna przy schodach są trochę nisko?
Ptaszki 4, czy Wasz piękny domek też można obejrzeć "na żywo"?
Serdecznie pozdrawiamy AAK :wink:

musso
01-01-2007, 19:39
Witam Forumowiczów Mojego Miejsca
Domek bardzo ładny i po przeczytaniu wszystkich postów, korzystając z doświadczeń i przemyśleń budujących dokonałem kilku zmian. Proszę nie brać pod uwagę wymiarów, chodzi mi tylko o koncepcję, a zmiany w projekcie dokona architekt zgodnie z normami.
http://musso.fotosik.pl/albumy/106722.html Proszę o uwagi i rady.
Jeden domek już wybudowałem z Forum Muratora i wiem, że każda uwaga czy komentarz wnosi dużą cegiełkę do przemyśleń na temat projektu i budowy.
Pozdrawiam i życzę solidnych i fachowych wykonawców.
linki do pierwszego domu-
http://musso.fotosik.pl/albumy/104922.html
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=7021&highlight=musso

ich_troje
01-01-2007, 20:32
AAK co do reku to ceny zaczynają się w okolicach 6k zl; jeśli chodzi o błędy w projekcie to nie zgadzają się wymiary usytuowania przeszkleń przy wiacie. Inne wychodzą licząc z kuchni do salonu inne w drugą stronę.
Okna zostawiłem jak w projekcie 170x170.

musso jedna zasadnicza uwaga - w myśl ustawy Prawo budowlane, o ile dobrze pamiętam nie można umiejscawiać kotłowni w garażu. Co do szczegółów polecam wymienioną lekturę :)

AAK
02-01-2007, 19:00
Ich_troje dziękujemy za odpowiedzi :D . Będziemy czytać i myśleć dalej. :-?
Damy znać kiedy się wybierzemy obejrzeć domki na żywo.
Musso, może podzielisz się swoimi doświadczeniami z budowy poprzedniego domku?Twoje zmiany w MO3 są zaskakujące, ale ciekawe.

ptaszki_4
03-01-2007, 08:20
AAK, jasne, że można zobaczyć nasz domek. Musimy się tylko jakoś umówić konkretnie (na priva zaproponuj termin).

My okna też zostawiliśmy 170x170 (ale może gdybyśmy sprawdzili wcześniej, że wszystkie okna są niestandardowe, to byśmy zmienili)

bialyb
03-01-2007, 08:49
Witam Wszystkich!

Pierwsza wycena okien:

profile 5 komorowe: 17.700
profile 3 komorowe: 16.200

Okna w domu:

3szt. 150/150 + wszystkie mają rolety
4szt. 80/80 + wszystkie maja rolety
balkonowe + roleta z silnikiem elektrycznym
3szt wyokie skrzydła przy salonie też z roletami

W garażu są 3 okna - 2 szt 50/90 i jedna szt. 80/80

Co wy na to???

Pozdrawiam

bernardo
04-01-2007, 18:10
Niniejszym pozwalam sobie dolaczyc do grona Sympatykow Forum.
Bardzo podoba mi sie projekt Moje Miejsce i jesli wystarczy sil i srodkow bede probowal go zrealizowac. Swoje miejsce znalazlem juz w Wojewodztwie Zachodniopomorskim i mam juz plan zagospodarowania terenu. Dzialka bardzo duza i jej zakup spowodowal totalna stagnacje w planach inwestycyjnych, ktora trwala 3 lata. Teraz jednak zmobilizowany optymizmem wiekszosci forumowiczow postanowilem zaczac dzialac.
Korzystajac z uprzejmosci i pomocy emartinelli zamieszczam dwie fotki z miejsca, na ktorym ma stanac chyba jednak Moje Miejsce. Oto one:

http://www.sara.toya.net.pl/murator/2/k-DSC05129.jpg
Oto dzialka z linia brzegowa jeziora

http://www.sara.toya.net.pl/murator/2/k-DSC05220.jpg
Dostep do jeziora.
sumopatt


extra .... :cry:
szkoda ze nie moja dzialka

wawrzon1
05-01-2007, 14:45
My zostawiliśmy wielkość okien jak w projekcie. I uwieżcie mi wyglądają cudnie.

Co do kosztów

7 okien 170x170
1 okno 240x170
6 okien 80x80

koszt około 13000 PLn

Okna drewnaine oczywiście

Pozdrawiam

Wawrzon1

PS. Jeżeli któś z pod wawy chce zobaczę zmieniony M03a na żywo

Zapraszam

edyta_10
07-01-2007, 20:18
Ja zrobiłam zmiane z oknami na 170x150 w kuchni i pokojach, na taras szerokosc 210 i te 3 osobne połaczyłam w jedno o szerokosci 300. Zlikwidowałam w garazy i przy schodach. I caly czas czekam na pozwolenie...pozdrawiam .....

Pawel_12
09-01-2007, 14:00
Witam,
widzę że w czasie mojej długiej nieobecności zostało wybudowanych sporo naszych domków.
U mnie kończą więzbę dachową i jednocześnie zaczynają pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Co do błędów w projekcie - według mnie jest sporo błędów w zestawieniu drewna na więźbę dachową : wg zestawienia są między innymi dwie belki B2 o jednakowej długości - u mnie okazało się ze jedna z nich powinna być o jakiś metr dłuższa ( tzn powinna mieć około 5,4m). Moim cieslą nie pasuje również przekrój krokwi z na daszki nad wejsciem i blizniaczy daszek nad tarasem - prawdopodobnie powinien być przekrój 100X225 tak jak pozostałych krokwi.
Odzielną kwestią jest to ze prawdopodobnie wszystkie przekroje są znacznie przewymiarowane - prawdopodobnie wystarczy zastosować znacznie mniejsze.

pozdrawiam wszystkich

Paweł

Pawel_12
09-01-2007, 14:02
Witam,
widzę że w czasie mojej długiej nieobecności zostało wybudowanych sporo naszych domków.
U mnie kończą więzbę dachową i jednocześnie zaczynają pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Co do błędów w projekcie - według mnie jest sporo błędów w zestawieniu drewna na więźbę dachową : wg zestawienia są między innymi dwie belki B2 o jednakowej długości - u mnie okazało się ze jedna z nich powinna być o jakiś metr dłuższa ( tzn powinna mieć około 5,4m). Moim cieslą nie pasuje również przekrój krokwi(KD1 do KD6) z na daszki nad wejsciem i blizniaczy daszek nad tarasem - prawdopodobnie powinien być przekrój 100X225 tak jak pozostałych krokwi.
Odzielną kwestią jest to ze prawdopodobnie wszystkie przekroje są znacznie przewymiarowane - prawdopodobnie wystarczy zastosować znacznie mniejsze.

pozdrawiam wszystkich

Paweł

Pawel_12
09-01-2007, 14:03
Witam,
widzę że w czasie mojej długiej nieobecności zostało wybudowanych sporo naszych domków.
U mnie kończą więzbę dachową i jednocześnie zaczynają pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Co do błędów w projekcie - według mnie jest sporo błędów w zestawieniu drewna na więźbę dachową : wg zestawienia są między innymi dwie belki B2 o jednakowej długości - u mnie okazało się ze jedna z nich powinna być o jakiś metr dłuższa ( tzn powinna mieć około 5,4m). Moim cieslą nie pasuje również przekrój krokwi(KD1 do KD6) z na daszki nad wejsciem i blizniaczy daszek nad tarasem - prawdopodobnie powinien być przekrój 100X225 tak jak pozostałych krokwi.
Odzielną kwestią jest to ze prawdopodobnie wszystkie przekroje są znacznie przewymiarowane - prawdopodobnie wystarczy zastosować znacznie mniejsze.

pozdrawiam wszystkich

Paweł

Pawel_12
09-01-2007, 14:10
Witam,
widzę że w czasie mojej długiej nieobecności zostało wybudowanych sporo naszych domków.
U mnie kończą więzbę dachową i jednocześnie zaczynają pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Co do błędów w projekcie - według mnie jest sporo błędów w zestawieniu drewna na więźbę dachową : wg zestawienia są między innymi dwie belki B2 o jednakowej długości - u mnie okazało się ze jedna z nich powinna być o jakiś metr dłuższa ( tzn powinna mieć około 5,4m). Moim cieslą nie pasuje również przekrój krokwi(KD1 do KD6) z na daszki nad wejsciem i blizniaczy daszek nad tarasem - prawdopodobnie powinien być przekrój 100X225 tak jak pozostałych krokwi.
Odzielną kwestią jest to ze prawdopodobnie wszystkie przekroje są znacznie przewymiarowane - prawdopodobnie wystarczy zastosować znacznie mniejsze.

pozdrawiam wszystkich

Paweł

Pawel_12
09-01-2007, 14:13
Witam,
widzę że w czasie mojej długiej nieobecności zostało wybudowanych sporo naszych domków.
U mnie kończą więzbę dachową i jednocześnie zaczynają pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Co do błędów w projekcie - według mnie jest sporo błędów w zestawieniu drewna na więźbę dachową : wg zestawienia są między innymi dwie belki B2 o jednakowej długości - u mnie okazało się ze jedna z nich powinna być o jakiś metr dłuższa ( tzn powinna mieć około 5,4m). Moim cieslą nie pasuje również przekrój krokwi(KD1 do KD6) z na daszki nad wejsciem i blizniaczy daszek nad tarasem - prawdopodobnie powinien być przekrój 100X225 tak jak pozostałych krokwi.
Odzielną kwestią jest to ze prawdopodobnie wszystkie przekroje są znacznie przewymiarowane - prawdopodobnie wystarczy zastosować znacznie mniejsze.

pozdrawiam wszystkich

Paweł

Jerzyna
09-01-2007, 14:22
Pawle,
Tak więc i Ty zauważyłeś te same nieścisłości w projekcie co ja.
Mam nadzieję że w porę i ze masz jeszcze czas na modyfikację ( czyli szansę na zaoszczedzenie sobie kosztów).
Ja niestety materiał na daszki kupowałem dodatkowo (nie pamietam rozmiaru ale na pewno mniej niż 225*10) bo te krokiewki 5*10 nadawały by się na altankę jak zauważył mój ciesla.
Z kolei krokwie mogłyby być węższe i niższe o jakieś 2 cm.

Pozdrawiam,
ja obecnie szukam solidnych tynkarzy i speców od ocieplenia.

Pawel_12
09-01-2007, 14:57
Witam,
widzę że w czasie mojej długiej nieobecności zostało wybudowanych sporo naszych domków.
U mnie kończą więzbę dachową i jednocześnie zaczynają pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Co do błędów w projekcie - według mnie jest sporo błędów w zestawieniu drewna na więźbę dachową : wg zestawienia są między innymi dwie belki B2 o jednakowej długości - u mnie okazało się ze jedna z nich powinna być o jakiś metr dłuższa ( tzn powinna mieć około 5,4m). Moim cieslą nie pasuje również przekrój krokwi(KD1 do KD6) z na daszki nad wejsciem i blizniaczy daszek nad tarasem - prawdopodobnie powinien być przekrój 100X225 tak jak pozostałych krokwi.
Odzielną kwestią jest to ze prawdopodobnie wszystkie przekroje są znacznie przewymiarowane - prawdopodobnie wystarczy zastosować znacznie mniejsze.

pozdrawiam wszystkich

Paweł

Pawel_12
09-01-2007, 15:04
Witam,
widzę że w czasie mojej długiej nieobecności zostało wybudowanych sporo naszych domków.
U mnie kończą więzbę dachową i jednocześnie zaczynają pokrycie dachu dachówką ceramiczną.
Co do błędów w projekcie - według mnie jest sporo błędów w zestawieniu drewna na więźbę dachową : wg zestawienia są między innymi dwie belki B2 o jednakowej długości - u mnie okazało się ze jedna z nich powinna być o jakiś metr dłuższa ( tzn powinna mieć około 5,4m). Moim cieslą nie pasuje również przekrój krokwi(KD1 do KD6) z na daszki nad wejsciem i blizniaczy daszek nad tarasem - prawdopodobnie powinien być przekrój 100X225 tak jak pozostałych krokwi.
Odzielną kwestią jest to ze prawdopodobnie wszystkie przekroje są znacznie przewymiarowane - prawdopodobnie wystarczy zastosować znacznie mniejsze.

pozdrawiam wszystkich

Paweł

bialyb
09-01-2007, 17:30
Wycena nr. 2 - Firma z Gniezna
5 komorowe 15.650
3 komorowe jakiś tysiąc mniej cyli 14.500
Wszystkie okna z roletami (kolor brąz obustronny) do drzwi balkonowych silnik w rolecie
Pozdrawiam

brzydlak
11-01-2007, 13:43
witam

nie wiem czy ktos juz przeniosl schody w tym projekcie.my tez go wybralismy i mielismy jesienia budowac ale wszystko sie opoznilo i ruszymy dopiero wiosna.teraz bardzo sie ciesze ze wszystko sie opoznilo bo mam szanse zrobic wiele poprawek ( bez obrazy dla autora).juz mialam chyba z 10 koncepcji tego domu.Ostatnia wersja to
3 sypialnie u gory
,
podniesiona sciana kolankowa o jakies 40 cm,

lazienka u gory.

na dole pokoj dzienny prawie 50 m uzyskany dzieki likwidacji tej malutkiej
sypialni od strony wolnego tarasu.

w drugiej malutkiej syialni od strony wejscia bedzie lazienka z sauna.

a lazienka z projektu zostanie zlikwidowana dzieki czemu pokoj dzienny bedzie dlugim prostokatem.

wszystkie okna od strony niezadaszonego tarasu beda podwojnymi drzwiami.

do tego po lewej stronie kominka tez zrobimy okno zeby miec jakis punkt widokowy na ogrod :-)
.
schody zabiegowe ale waskie wyladowaly w tej malutkiej toalecie ktora byla na lewo od wejscia.

wejscie na klatke schodowa jest od strony salonu.

lazienka na poddaszu przez to jest przesunieta nieco w prawo ale dostala do zagospodarowania te wolna przestrzen na poddaszu

na zadaszonym tarasie bedzie drugi kominek zeby bylo milo posiedziec jesienia :-)

po przeczytaniu dzisiejszych postow zastanawiam sie jeszcze nad zamiana miejscami kuchni i tej lazienki z sauna.byloby to chyba bardziej praktyczne.

mam nadzieje ze ktos odnajdzie troche sensu w tym chaosie.

pozdrawiam wszystkich

brzydlak
11-01-2007, 13:45
witam

nie wiem czy ktos juz przeniosl schody w tym projekcie.my tez go wybralismy i mielismy jesienia budowac ale wszystko sie opoznilo i ruszymy dopiero wiosna.teraz bardzo sie ciesze ze wszystko sie opoznilo bo mam szanse zrobic wiele poprawek ( bez obrazy dla autora).juz mialam chyba z 10 koncepcji tego domu.Ostatnia wersja to
3 sypialnie u gory
,
podniesiona sciana kolankowa o jakies 40 cm,

lazienka u gory.

na dole pokoj dzienny prawie 50 m uzyskany dzieki likwidacji tej malutkiej
sypialni od strony wolnego tarasu.

w drugiej malutkiej syialni od strony wejscia bedzie lazienka z sauna.

a lazienka z projektu zostanie zlikwidowana dzieki czemu pokoj dzienny bedzie dlugim prostokatem.

wszystkie okna od strony niezadaszonego tarasu beda podwojnymi drzwiami.

do tego po lewej stronie kominka tez zrobimy okno zeby miec jakis punkt widokowy na ogrod :-)
.
schody zabiegowe ale waskie wyladowaly w tej malutkiej toalecie ktora byla na lewo od wejscia.

wejscie na klatke schodowa jest od strony salonu.

lazienka na poddaszu przez to jest przesunieta nieco w prawo ale dostala do zagospodarowania te wolna przestrzen na poddaszu

na zadaszonym tarasie bedzie drugi kominek zeby bylo milo posiedziec jesienia :-)

po przeczytaniu dzisiejszych postow zastanawiam sie jeszcze nad zamiana miejscami kuchni i tej lazienki z sauna.byloby to chyba bardziej praktyczne.

mam nadzieje ze ktos odnajdzie troche sensu w tym chaosie.

pozdrawiam wszystkich

brzydlak
11-01-2007, 13:47
witam

nie wiem czy ktos juz przeniosl schody w tym projekcie.my tez go wybralismy i mielismy jesienia budowac ale wszystko sie opoznilo i ruszymy dopiero wiosna.teraz bardzo sie ciesze ze wszystko sie opoznilo bo mam szanse zrobic wiele poprawek ( bez obrazy dla autora).juz mialam chyba z 10 koncepcji tego domu.Ostatnia wersja to
3 sypialnie u gory
,
podniesiona sciana kolankowa o jakies 40 cm,

lazienka u gory.

na dole pokoj dzienny prawie 50 m uzyskany dzieki likwidacji tej malutkiej
sypialni od strony wolnego tarasu.

w drugiej malutkiej syialni od strony wejscia bedzie lazienka z sauna.

a lazienka z projektu zostanie zlikwidowana dzieki czemu pokoj dzienny bedzie dlugim prostokatem.

wszystkie okna od strony niezadaszonego tarasu beda podwojnymi drzwiami.

do tego po lewej stronie kominka tez zrobimy okno zeby miec jakis punkt widokowy na ogrod :-)
.
schody zabiegowe ale waskie wyladowaly w tej malutkiej toalecie ktora byla na lewo od wejscia.

wejscie na klatke schodowa jest od strony salonu.

lazienka na poddaszu przez to jest przesunieta nieco w prawo ale dostala do zagospodarowania te wolna przestrzen na poddaszu

na zadaszonym tarasie bedzie drugi kominek zeby bylo milo posiedziec jesienia :-)

po przeczytaniu dzisiejszych postow zastanawiam sie jeszcze nad zamiana miejscami kuchni i tej lazienki z sauna.byloby to chyba bardziej praktyczne.

mam nadzieje ze ktos odnajdzie troche sensu w tym chaosie.

pozdrawiam wszystkich

brzydlak
11-01-2007, 13:48
witam

nie wiem czy ktos juz przeniosl schody w tym projekcie.my tez go wybralismy i mielismy jesienia budowac ale wszystko sie opoznilo i ruszymy dopiero wiosna.teraz bardzo sie ciesze ze wszystko sie opoznilo bo mam szanse zrobic wiele poprawek ( bez obrazy dla autora).juz mialam chyba z 10 koncepcji tego domu.Ostatnia wersja to
3 sypialnie u gory
,
podniesiona sciana kolankowa o jakies 40 cm,

lazienka u gory.

na dole pokoj dzienny prawie 50 m uzyskany dzieki likwidacji tej malutkiej
sypialni od strony wolnego tarasu.

w drugiej malutkiej syialni od strony wejscia bedzie lazienka z sauna.

a lazienka z projektu zostanie zlikwidowana dzieki czemu pokoj dzienny bedzie dlugim prostokatem.

wszystkie okna od strony niezadaszonego tarasu beda podwojnymi drzwiami.

do tego po lewej stronie kominka tez zrobimy okno zeby miec jakis punkt widokowy na ogrod :-)
.
schody zabiegowe ale waskie wyladowaly w tej malutkiej toalecie ktora byla na lewo od wejscia.

wejscie na klatke schodowa jest od strony salonu.

lazienka na poddaszu przez to jest przesunieta nieco w prawo ale dostala do zagospodarowania te wolna przestrzen na poddaszu

na zadaszonym tarasie bedzie drugi kominek zeby bylo milo posiedziec jesienia :-)

po przeczytaniu dzisiejszych postow zastanawiam sie jeszcze nad zamiana miejscami kuchni i tej lazienki z sauna.byloby to chyba bardziej praktyczne.

mam nadzieje ze ktos odnajdzie troche sensu w tym chaosie.

pozdrawiam wszystkich

brzydlak
11-01-2007, 13:53
witam

nie wiem czy ktos juz przeniosl schody w tym projekcie.my tez go wybralismy i mielismy jesienia budowac ale wszystko sie opoznilo i ruszymy dopiero wiosna.teraz bardzo sie ciesze ze wszystko sie opoznilo bo mam szanse zrobic wiele poprawek ( bez obrazy dla autora).juz mialam chyba z 10 koncepcji tego domu.Ostatnia wersja to
3 sypialnie u gory
,
podniesiona sciana kolankowa o jakies 40 cm,

lazienka u gory.

na dole pokoj dzienny prawie 50 m uzyskany dzieki likwidacji tej malutkiej
sypialni od strony wolnego tarasu.

w drugiej malutkiej syialni od strony wejscia bedzie lazienka z sauna.

a lazienka z projektu zostanie zlikwidowana dzieki czemu pokoj dzienny bedzie dlugim prostokatem.

wszystkie okna od strony niezadaszonego tarasu beda podwojnymi drzwiami.

do tego po lewej stronie kominka tez zrobimy okno zeby miec jakis punkt widokowy na ogrod :-)
.
schody zabiegowe ale waskie wyladowaly w tej malutkiej toalecie ktora byla na lewo od wejscia.

wejscie na klatke schodowa jest od strony salonu.

lazienka na poddaszu przez to jest przesunieta nieco w prawo ale dostala do zagospodarowania te wolna przestrzen na poddaszu

na zadaszonym tarasie bedzie drugi kominek zeby bylo milo posiedziec jesienia :-)

po przeczytaniu dzisiejszych postow zastanawiam sie jeszcze nad zamiana miejscami kuchni i tej lazienki z sauna.byloby to chyba bardziej praktyczne.

mam nadzieje ze ktos odnajdzie troche sensu w tym chaosie.

pozdrawiam wszystkich

robert8888
11-01-2007, 20:50
realizuje M03a i wlasnie dostalem wycene dachu (bez więźby, bo to juz mam) a wiec: blachodachówka Plannja Rapid, akcesoria dachowe, okna dachowe Velux, system rynnowy siba - calosc netto 22 tys zł plus VAT 22% gdy kupuje towar, zaś 7% gdy kupuje usluge dekarską roboicizna - powiedzicie robil to ktos ten dach z blachodachówki? Uwazacie ze cena jest do zaakceptowania? Pozdrawiam Robert

bialyb
12-01-2007, 20:46
Witam!

Mam kolegę który ma na dachu blachodachówkę - poddasze użytkowe.
Twierdzi, że przy deszczu ma gradobicie a przy gradobiciu - ostrzał artyleryjski ;).
W każdym bądz razie mi radził żebym położył dachówkę cementową lub ceramiczną.
W sprawie okien - kolejna oferta 14600 - jest na razie najlepsza.

Wszystkie okna mają posiadać rolety zewnętrzne w kolorze brązowym, ramy okienne obustronnie w kolorze brąz lub drewnopodobnym.

Wymiary otworów okiennych:

Miejsce Wys/szer. Ilość sztuk

Kuchnia 164/151 1
Salon 248/84 3
Wyj. Taras 263/170 1 – roleta z silnikiem elektycznym
Schody 113/82 2
Sypialnia 164/151 1
Gabinet 164/151 1
Wyjście 113/82 2

Garaż 110/154 2
Strych 80/80 1 – bez rolety

Drzwi wejściowe 1
Drzwi pom. gospodarcze 2
Brama garażowa z automatem 2

lednik
17-01-2007, 07:57
:D Sprzedam pakiet projektowy Moje Miejsce M03a. :D

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=321&IdKolekcji=39

Zawartość pakietu projektowego
4 egzemplarze projektu architektoniczno-budowlanego, projekty instalacji (wodno-kanalizacyjnej, c.o., elektrycznej, gazowej), wykaz materiałów potrzebnych do budowy oraz zakres prac, wzory pism i wniosków do urzędów, dziennik budowy.

Cena: 1100 PLN.
Kontakt
603 757 584
[email protected]

lednik
17-01-2007, 09:10
przepraszam wszystkich zainteresowanych

błędnie podałem adres mailowy

prawidłowy:

[email protected]

AAK
19-01-2007, 21:58
Witam,
Ceny okien trudno porównać. My chcemy ze szprosami i okiennicami (jak w projekcie).Różni producenci mają różne standardy drewnianych okien i proponują różne parametry. Na razie się w tym gubimy. :o
Czy widzieliście w ostatnim muratorze przeróbkę z "naszego-typowego" projektu na energooszczedny? Co Wy na to? :wink:

AAK
22-01-2007, 22:47
Witamy,
Jeszcze raz dziękujemy za możliwość obejrzenia Waszych pięknych domków i dobre rady :D Trzymamy kciuki za dalsze postępy w budowie!!!

ich_troje
24-01-2007, 08:20
Witam,
Ceny okien trudno porównać. My chcemy ze szprosami i okiennicami (jak w projekcie).Różni producenci mają różne standardy drewnianych okien i proponują różne parametry. Na razie się w tym gubimy. :o
Czy widzieliście w ostatnim muratorze przeróbkę z "naszego-typowego" projektu na energooszczedny? Co Wy na to? :wink:

A w ktorym to nr bylo? Mozecie jakis skan podeslac?

AAK
24-01-2007, 11:34
[quote]
To jest w muratorze1/2007 str. 92-98. Nie wiem czy uda mi się zrobić scan i jeszcze nie wiem jak go zamieścić :oops:Pokazują w tym artykule oszczędności na ogrzewaniu przez przede wszystkim docieplenie (wiecej styropianu w różnych miejscach) i koniecznie rekuperację . Zastanawiam się czy rekuperacja wystarczy w zimie na te minimum + 8 stopni wewątrz (podczas wyjazdu, gdy nie można palić w kominku). Bo przy rezygnacji z kominów wentylacyjnych różnica w kosztach inwestycyjnych nie jest aż tak drastyczna, a oszczedności na ogrzewaniu np.elektrycznym jednak duże (rocznie 13000 kWh energii na nasz dom).

ich_troje
24-01-2007, 19:25
[quote]
To jest w muratorze1/2007 str. 92-98. Nie wiem czy uda mi się zrobić scan i jeszcze nie wiem jak go zamieścić :oops:
<ciach>

Jeśli możecie podeślijcie mi go na priv. Niestety w kioskach do dostania jest już tylko nr 2/07 :(
Także na priv jeśli można, na priv.

ptaszki_4
25-01-2007, 07:13
Wysłałam ten artykuł na priva.

ptaszki_4
25-01-2007, 07:16
A właściwie nie wysłałam - ich_troje podeślijcie mi swój adres @, bo przez priva nie umiem dodać załącznika.

AAK
25-01-2007, 11:02
Wysłałam ten artykuł na priva.
Ptaszki_4 Dzięki za pomoc :D . Nie mam dostępu do skanera i martwilam się, że nie mogę przesłać im tych info :cry: .

ich_troje
25-01-2007, 11:10
A właściwie nie wysłałam - ich_troje podeślijcie mi swój adres @, bo przez priva nie umiem dodać załącznika.

Paczka doszła. Big dzięki.

emartinelli
26-01-2007, 21:02
Właśnie dostałem kosztorys na M03 (wersja bez garażu i wiaty).
Co powiecie na 250.000 tys. za stan developerski?
Nie wiem jak to oceniać w obecnych czasach... liczyłem na troche mniej...

Stan developerski obejmuje praktycznie wszystko poza podłogami i płytkami na ścianach tj.:
fundamenty z bloczków, przyłącza, ściany z porothermu, dachówka ceramiczna Wieneberger L-15, ocieplenie 15cm styropian, tynki, ocieplenie dachu, stolarka pcv, instalacje el. wod-kan, CO razem z kaloryferami i piecem Vailant, tynki wewnetrzne i zew., malowanie na biało

Pozdrawiam,

robert8888
27-01-2007, 13:15
wg mnie, troche przesadzone z tą wycena, ale to moja subiektywna ocena.

ich_troje
29-01-2007, 07:31
wg mnie, troche przesadzone z tą wycena, ale to moja subiektywna ocena.
Niekoniecznie. Zacząłem budowę we wrześniu ub. roku. W tym miesiącu ekipa, która mnie buduje podpisała umowę na budowę podobnego jak mój dom budynku. I budowa będzie o 70% drożej niż to co ja płaciłem.
Niestety ceny tak idą do góry. A zapowiadają dalszy wzrost cen w ciągu najbliższych kilku lat o ok 60%

emartinelli
29-01-2007, 11:10
W Łodzi za miesiąc są targi budowlane (23-25 luty) i myślałem, że tam sobie na spokojnie znajde wykonawce, ale się boje czy to już nie będzie za późno na ekipe i czy znowu nie wywindują cen, z drugiej strony nie sposób podpisać na szybko umowe a później okaże się że popłynąłem o jakieś 20-30 tys...

ich_troje
29-01-2007, 13:39
W Łodzi za miesiąc są targi budowlane (23-25 luty) i myślałem, że tam sobie na spokojnie znajde wykonawce, ale się boje czy to już nie będzie za późno na ekipe i czy znowu nie wywindują cen, z drugiej strony nie sposób podpisać na szybko umowe a później okaże się że popłynąłem o jakieś 20-30 tys...

Hehehe :D
Osiołkowi w żłoby dano ....
Witamy w klubie !!! :)
A to dopiero początek .... ;)

gandalf szary
29-01-2007, 22:14
Z radością witam wszystkich fanów Mojego miejsca. :lol:
Mam pytanie do Wawrzona. Też chcę z tyłu domu zrobić płaski dach. Jednak goście z firmy u których kupiłem projekt powiedzieli mi że nie można tego zrobić bo wtedy wchodząc po schodach będę walił glową w sufit. Dlatego zastanawiam się jak tobie udało się to ominąć. :lol:
I jeszcze jedna rzecz. W moich okolicach ten domek jest trochę za słaby i muszę wzmocnić więźbę. Czy ktoś orientuje się ile kosztuje taka zmiana u architekta???

emartinelli
29-01-2007, 22:33
... W moich okolicach ten domek jest trochę za słaby i muszę wzmocnić więźbę...

??!! Wzmocnić? Nie wiem jak u innych osób ale ja dałem dom do wyceny kilku ekipom i wszyscy zwrócili mi uwagę, że więźba a konkretnie krokwie (w projekcie są chyba 10x22,5) to trochę przesadzili i są z dużym nadmiarem... podobnie ze zbrojeniem. (aczkolwiek ja się nie znam i tylko powtarzam co usłyszałem)

gandalf szary
29-01-2007, 22:37
Chodzi dokładnie o obciązenia dachu, w projekcie są na II strefę, a rejon Bielska to strefa I.

Jerzyna
30-01-2007, 07:24
Gandalf -podpytaj jakiegoś cieślę ze swoich okolic czy na pewno krokwie w tym projekcie są za słabe - u mnie wszyscy mówlili, że to przrzekrój jak na kościół a nie mały domek - inna sprawa jest z krokwiami oznaczonymi w projekcie KD - te rzeczywiście są za słabe i to nie tylko na strefę w której się znajdujesz.
Zastanawiam się czy jeśli chodzi o twój rejon to może raczej byłaby kwestia kąta nachylenia dachu.
Jeśli chodzi o mnie to ja dodatkowo usztywniłem więźbę jętkami ale robiłem to bardziej pod kątem podwieszonego sufitu.
Jesli chodzi o stal przewidzianą do fundamentów to też lepiej zasięgnąć opini specjalistów z okolic. Na mój gust też jest jej za dużo jak na dom parterowy z poddaszem.
A żeby uściśłić to w moim przypadku taką opinię wyraził nie wykonawca ale architekt na etacie kierownika budowy a na codzień zajmujący sie przed wszystkim kontrukcjami i obciążeniami.
POZDRAWIAM,

ich_troje
30-01-2007, 07:53
Chodzi dokładnie o obciązenia dachu, w projekcie są na II strefę, a rejon Bielska to strefa I.
??
Chyba strefa III ?!

U mnie cieśle jak tylko zobaczyli projekt powiedzieli, że oni tego tak nie zrobią, bo przy silniejszym wietrze dach może mi polecieć albo przy obfitych opadach śniegu mogę mieć niemiłą niespodziankę. A to wszystko bo niby zbyt duży rozstaw krokwi (wg projektu bodajże 90) - i zmienili na 70.
Zresztą chyba zmieniły się przepisy odnośnie dachów i wymagane są inne rozstawy.
Co do przekrojów to nic nie zmieniałem no ale i kąt dachu zmieniłem na 37 stopni.

gandalf szary
31-01-2007, 22:54
Zgadza się III strefa albo nawet IV.
Dzięki za informacje, popytam się jeszcze fachowców w mojej okolicy - zobaczymy co powiedzą.

bernardo
01-02-2007, 07:07
nie zaczolem, dopiero teraz mam ekipe
zaczynaja w marcu
stan surowy powinien byc gotowy do 30 sierpnia 2007
zobaczymy 8)

bernardo
01-02-2007, 14:12
Własnie skonczyłem fundametny, wyszły mi w granicach 10 tys. zł. Myśle ze stan surowy zamkniety zamknie sie w granicach 60 tys zł

:o tochetnie zlece tobie budowe
nawet bardzo chetnie
bo moje ( firm co to maja zrobic ) wyceny sa na okolo 130 - 150 tys stan surowy otwarty czyli bez okien i drzwi, z dachem z ceramiki

robert8888
01-02-2007, 19:52
:o tochetnie zlece tobie budowe
nawet bardzo chetnie
bo moje ( firm co to maja zrobic ) wyceny sa na okolo 130 - 150 tys stan surowy otwarty czyli bez okien i drzwi, z dachem z ceramiki[/quote]
takie koszty wyszły mi, bo robocizne mam za darmo - po prostu rodzina, plus wkład wlasnej pracy - acha koszty takze bez okien i drzwi, za to z dachem z balchodachowki, oknami Velux, sciany z ceramiki, strop teriva. Pzodrawiam

AAK
02-02-2007, 23:52
Nam skalkulowano wstepnie koszt rekuperacji na okolo 10 tys na gotowo-załada firma (reku firmy Bartosz). Proponują wrzucić go na poddaszu nad holem na dodatkowych jętkach. Teraz zastanawiamy sie nad schodami: betonowe obite drewnem czy drewniane?Spoczynkowe czy zabiegowe? Które tańsze i lepsze?

Enio
03-02-2007, 22:41
Witam,

dawno nie miałem okazji się odezwać na forum ..brak netu..
Mam stan 0, i czekam tylko na lepszą pogodę aby ruszyć z kopyta.
Znajomi z branży mat. budowlanych straszą że ceny pójdą w górę, a w sezonie może być duży kłopot z zakupem materiałów - więc ostrzegam (w zasadzie już ceny poszły w górę).
Co do blachodachówki (ktoś pisał) - serdecznie odradzam, mam takie coś teraz :-( Dotychczas jak padał deszcz uważałem ze fajnie sie przy tym zasypia, teraz jestem się w stanie w nocy obudzić podczas deszczu.

Niech moc będzie z Wami ;D

Enio

brzydlak
07-02-2007, 11:05
czy mozecie napisac ile Wam wyszlo na materialy na fundamenty.za 2 tyg chcemy ruszyc i nie wiem na jaka kwote s przygotowac.z gory dzieki za odpowiedz

brzydlak
07-02-2007, 11:06
czy mozecie napisac ile Wam wyszlo na materialy na fundamenty.za 2 tyg chcemy ruszyc i nie wiem na jaka kwote s przygotowac.z gory dzieki za odpowiedz

ich_troje
07-02-2007, 19:37
czy mozecie napisac ile Wam wyszlo na materialy na fundamenty.za 2 tyg chcemy ruszyc i nie wiem na jaka kwote s przygotowac.z gory dzieki za odpowiedz

No teraz to nie wiem pod którym pytaniem mam odpowiedzieć: pierwszym czy drugim ? ;)
A tak serio to u mnie wyszło 20k, ale ja mam płytę fundamentową. I w dodatku robiłem ją we wrześniu. Np. wówczas za bloczek "14" wołali średnio ~2,30 zł, teraz podobno już w okolicach 4,5 zł.

Jerzyna
07-02-2007, 23:32
fundamenty:
stal - około 1500zł
deski - ok. 300zł
beton z gruchy 1800zł
robocizna za ławy 1300
bloczki na fundament (2zł/szt) 1800 (ale jeszcze sporo zostało) czyli raczej 1400
cement + piasek+ wapno 500
robocizna za fundamenty 2000

jeszcze trochę kasy wydałem na wykop i potem zasypanie fundamentów ok. 1500
no i izolacje przeciwwilgociowe i cieplne ok. 1300zł

brzydlak
08-02-2007, 10:13
dzięki za odpowiedz :-)

a pytanie wyslalo s 2 razy bo mi podawalo jakis blad :-)

pozdrawiam gorąco i zycze Wam i sobie lepszej pogody

Jerzyna
08-02-2007, 11:58
U mnie to wygląda mniej wiecej tak


http://images20.fotosik.pl/13/ee9eae085e6cd674m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ee9eae085e6cd674)http://images12.fotosik.pl/38/a547db272e57d03bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a547db272e57d03b)


http://images11.fotosik.pl/44/cc1fb228e0e87837m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cc1fb228e0e87837)
http://images20.fotosik.pl/13/e097ab3fd6d28b7am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e097ab3fd6d28b7a)

http://images20.fotosik.pl/13/0508547959a6a165m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0508547959a6a165)

PRZED DOMEM SĄ HAŁDY GRUZU CZEKAJĄCE NA UTWARDZENIE DROGI.

Jerzyna
08-02-2007, 12:14
http://images20.fotosik.pl/13/61de8dca74f545bbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=61de8dca74f545bb)http://images20.fotosik.pl/13/a5f6124cba4c50b7m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a5f6124cba4c50b7)http://images12.fotosik.pl/38/f516e9c899ad9bd9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f516e9c899ad9bd9)

http://images12.fotosik.pl/38/f7e756bf02819be9m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f7e756bf02819be9)http://images11.fotosik.pl/44/1e7e473ecee88955m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1e7e473ecee88955)http://images20.fotosik.pl/13/9deabea8cc13fb37m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=9deabea8cc13fb37)

AAK
12-02-2007, 10:53
Jerzyna dzięki za zdjęcia. Masz już piękny domek-gratulacje. Czy orientowałeś się już w wentylacjach z reku? Bo zastanawiam się czy jednak nie zostawić tego drugiego komina z grawitacyjną.Jeszcze jedno pytanko.Ściany Twojego doku są na klej (jak rozumiem) czy to lepiej czy taniej niż zaprawa?(może to oczywiste, ale jeszcze jestem laikiem).

Jerzyna
12-02-2007, 20:13
Witam,
Jeśli chodzi o reku jak się orientowałem sama centrala to około 4 tys. zł , reszta około 1500-2000 zł a montować zamierzam samodzielnie. Najprawdopobniej będę kupował wszystko w Kossie.
Budowa drugiego komina to jednak znaczny koszt (paradoksalnie najdroższa jest ta część nad dachem - klinkier, obróbki).
Ja osobiście nie dopilnowałem swoich majstrów i w iśtniejącym kominie co najmniej dwa kanały wentylacyjne są niepotrzebnie zbudowane.
celowe są wyłącznie dwa; w pomieszczeniu gospodarczym gdzie być może kiedyś będzie piec gazowy (jak doprowadzą gaz) i jeden w kuchni do odprowadzania tłustej pary znad okapu.

Sciany są wprawdzie z suporeksu na pióro wpust ale są na zwykłą zaprawę. miałem kupować zwykłe i ekipę miałem umowioną na murowanie na zwykła zaprawe.
Ale trafiła mi się okazja zakupu takich pustaków w cenie zwykłych (dzięki temu nie mam spoin pionowych).
Jednakże mój majster szczerze mi oświadczył że ma słabe doświadczenia z klejem i że nie wyjdzie mi taniej. I rzeczywiście do kleju trzeba doświadczenia i moja ekipa (sprawdzona w boju z zaprawą tradycyjną) napewno nie oszczędzala by kleju.

Przy dokładnym precyzyjnym wykonaniu lepiej opłaca się kleić ale wtedy więcej czasu trzeba poświęcić na układanie pustaków.

Pozdrawiam,

AAK
17-02-2007, 13:30
Dzieki za informacje :D . My właśnie po adaptacji składamy papiery do pozwolenia na budowę :lol:

Małgorzata Boniecka
20-02-2007, 14:40
Witam wszystkich serdecznie:)
Już od 2 lat jestem wielbicielką Mojego MIesjca. Najpierw w wersji bez garażu i wiaty, teraz przynajmniej z garażem. Wiedziałam, że czeka mnie budowa domu, ale była to dla mnie daaaaleka perspektywa:)
Teraz zajrzał mi strach w oczy bo w przyszłym roku w czerwcu muszę już tam zamieszkać. :o Jeden z ostatnich kroków to zakup projektu:) i jego adaptacja.
Przerobiłam tysiące projektów i wciąż wracam do Mojego Miejsca i tak już chyba zostanie:)
Będę wdzięczna za wszelkie uwagi sugestie i każdą pomoc. Ze strachem myślę o kosztach wybudowania tego domu, szczególnie teraz gdy ceny poszły w górę. Czy ktoś w Was wybudował ten dom do stanu zamkniętego bez wykończenia???? Jaki to jest mniej więcej koszt? Czy jest on zbliżony do kosztorysu podanego przez Murator??
Pozdrawiam Wszystkich

AAK
27-02-2007, 14:49
Witamy,
Nikt nie ma czasu pisać, bo pewnie wszyscy budują albo biegają za materiałami, bo ceny galopują jak szalone :evil: . My dopiero zaczynamy budowę pod koniec marca (liczymy na to, ze już będzie pozwolenie), ale za materiałami też już biegamy. Ci co zaczęli rok temu mogą podać tylko szacunkowe koszty budowy, bo teraz materiały potrafią być droższe o jakieś nawet 50%. Robocizna też podrożała. Zależy też od regionu, systemu budowania itp. itd. My mamy wersję oszczędnościową, bez wiaty i garażu i będziemy budować systemem gospodarczym, średniej klasy materiałami i szacujemy, że jak zmieścimy się w 200 tys. to będzie super :-? . O szczegółach można dowiedzieć się czegoś ze wczesniejszych postów. Nie ma ich tak wiele i warto przeczytać :D .