PDA

Zobacz pełną wersję : ile za m2 ogrzewania podłogowego z materiałami ?



Dotty123
17-01-2007, 09:36
Ile wysżło wam za materiały i robociznę ogrzewania podłogowego + doprowadzenie do 12 kaloryferów. Mi (okolice Warszawy) fachowiec policzył 9000 zł za 40 m2 (kuchnia, łazienki, przedpokój, wiatrołap) z czego 2500 to robocizna a reszta to materiały .
Drogo czy tanio i czy wogóle opłaca się to kłaść ?

1950
17-01-2007, 17:02
też bym chciał, żeby mi tak płacono,
zmień fachowca

CMYK
17-01-2007, 17:46
TERAZ NIE WIEM DOKLADNIE ILE ale za cala hydraulike do domu + odwodnienie z dachu+gazowke z przylaczem i oczywiscie podlogowke na calym domu polaczona z kominkiem z plaszczem wodnym + kondensat za materialy 11 tys + 5 tys robocizna; dom 150 m2 uzytkowej i na tej powierzchni byla kladziona podlogowka. Podejrzewam ze jakbym kupowal w hurtowniach wyszloby drozej ale wszyscy z trojmiejskiej listy zaopatruja sie w rzeczy hydrauliczne w jednej hurtowni gdzie szokuja cenowo; mój hydraulik sam zaczal tam sie zaopatrywac a mial 35% upusty w swojej hurtowni, napewno duzo zaoszczedzilem kupowalem tez tam piec vailanta kondensat tkz lodowke oraz kominek z makrotemu. Szkoda ze teraz majac tylu klientow stracili swojski klimacik rodzinnej firmy po tym jak wybudowali hale wystawowa i coraz bardziej olewaja klientow (a moze po rpostu nie maja czasu?)
CMyK

licho21
17-01-2007, 19:39
witam,

a możesz podać adres tej hurtowni?

Dziękuję

MiA & Wojtek
18-01-2007, 13:54
TERAZ NIE WIEM DOKLADNIE ILE ale za cala hydraulike do domu + odwodnienie z dachu+gazowke z przylaczem i oczywiscie podlogowke na calym domu polaczona z kominkiem z plaszczem wodnym + kondensat za materialy 11 tys + 5 tys robocizna; dom 150 m2 uzytkowej i na tej powierzchni byla kladziona podlogowka. Podejrzewam ze jakbym kupowal w hurtowniach wyszloby drozej ale wszyscy z trojmiejskiej listy zaopatruja sie w rzeczy hydrauliczne w jednej hurtowni gdzie szokuja cenowo; mój hydraulik sam zaczal tam sie zaopatrywac a mial 35% upusty w swojej hurtowni, napewno duzo zaoszczedzilem kupowalem tez tam piec vailanta kondensat tkz lodowke oraz kominek z makrotemu. Szkoda ze teraz majac tylu klientow stracili swojski klimacik rodzinnej firmy po tym jak wybudowali hale wystawowa i coraz bardziej olewaja klientow (a moze po rpostu nie maja czasu?)
CMyK

CMYKU domyslam sie,ze piszesz o Atomie ?
niedlugo bede a poblizu to sie tam pofatyguje...
a skad miales wykonawce instalacji? o ile oczywiscie moge zapytac ?
:wink:

tuzin
19-01-2007, 20:39
Ile wysżło wam za materiały i robociznę ogrzewania podłogowego + doprowadzenie do 12 kaloryferów. Mi (okolice Warszawy) fachowiec policzył 9000 zł za 40 m2 (kuchnia, łazienki, przedpokój, wiatrołap) z czego 2500 to robocizna a reszta to materiały .
Drogo czy tanio i czy wogóle opłaca się to kłaść ?

Jeżeli chodzi o sama robociznę to jest brdzo, ale to bardzo konkurencyjny ......jak nie tani. Jezeli mamy 2500 zł robocizne to policzmy średnio: 40m2 podłogówki x30 zł daje nam 1200 zł reszta to 1300 zł za grzejniki czyli wychodzi ok 108,33 zł za szt. Oczywiście mam tutaj na myśli kompleksowe wykonanie instalacji czyli powieszenie i podłaczenie grzejników wraz z podpieciem pod rozdzielacze o ile są. Jest to bardzo tania robocizna. Jeżeli zas podliczymy materiały to:na 40m2 podłogówki bedzie nam potrzeba ok 325 mb rury. Weżmy pod srednia cene dobrej rury 5 zł Pez Al Pex daje nam kwote 1625 zł. Pozzostaje nam kwota 4875 zł. Doliczmy do tego styropian średnia cene 16 zm m2-640 zł. Pozostaje nam kwota 4235. Doliczmy to tego tasme dyltacyjna, spinki tasme klejącą-srednio ok 200 zł. Pozostaje nam kwota 4035 zł. Wezmy do tego rozdzielacz z gotowym mieszaczem do podłogówki 4 obwodowy srednio -1100 zł. Pozostaje man kwota 2935. Do tego beda potrzebne przejscia adaptery 16x3/4 8 sztx7 zł=56 zł. Pozostaje nam 2879. Popozostaje nam jeszcze kolektor do C.o 12 obwodów koszt ok 350 zł. Pozostaje nam 2529. Do tego doliczmy także adaptery 24x7 zł 168 zł. Pozostaje 2361. Jeżeli to podzielimy przez 12 grzejnikow to daje nam srednio po 196,75 jako koszt grzejnika. Jeżeli wykonawca wział pod uwage te materiały to dał dobra cene. Jeżeli nie to jest to lekka przesada..........................


Pozdrawiam

CMYK
25-01-2007, 08:14
witam,

a możesz podać adres tej hurtowni?

Dziękuję

hurtownia to ATOM w Lublewie pod Kolbudami 12 km od Gdanska
instalatorem byl moj znajomy, z racji tego ze moja zona pracuje w takim przedsiebiorstwie ze ma kontakt z fachowcami w roznych dziedzinach budowlanych mamy latwy dostep do instalatorow tak bylo z elektryka alarmem kablowka siecia komputerowa, hudraulika.
CMyK