PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W PRYMULKACH 3 pracownia ARCHON



Prymulki3
17-01-2007, 12:26
Oj no to witam Was wszystkich! ...dopiero zaczynam....

Ma pytańko dot. domu w prymulkach, co do kosztów i ilości materiałów. Ile potrzeba pustaków na budowę tego domku razem z garażem? Czy może ktoś z okolic Rzeszowa (ewentualnie z podkarpacia czy z sąsiednich województw)wybudował lub buduje ten domek? Bardzo chetnie z taką osobą chciałbym porozmawiać, ewentualnie zobaczyć na zywo jak ten domek wyglada? Prosze o jakieś info.
Dzieki

mTom
17-01-2007, 16:52
zapraszamy
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=14367&postdays=0&postorder=asc&start=3840

Hancyśka
22-01-2007, 21:58
Witaj Tomek !!

Mam na imię Hanka i wraz z mężem Tomkiem :D zaczeliśmy we wrzesniu ubiegłego roku budowe domu w Prymulkach 2 ( wersja bez garażu z wejściem od północy )w małopolsce a konkretnie w Gorlicach ? A Ty gdzie ? blisko nas ?
Jestesmy obecnie na etapie gromadzeniem materaiłów na nasz wymarzony mały domek .
Mamy juz stan zero a po Świetach Wielkanocnych zaczynamy jechać z murami.
Pozdrawiam.

Karoll
01-03-2007, 09:54
Mam pytanie do osób budujących prymulki 3 z maxa. Czy pamiętacie ile maxów kupowaliście. Ja obliczyłem, że 4.000 powinno wystarczyć tymczasem mój wykonawca obliczył aż 5.000 - dośc duża róznica prawda? Bardzo prosze o info bo chciałbym się dowiedzieć kto lepiej liczy ja czy mój wykonawca? Pozdrawiam

jacekkr
02-02-2009, 16:10
Witam wszystkich prymulkowiczów!!! Jestem "świeżym" posiadaczem projektu domu w prymulkach 3 i dzięki forum dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Ale mam jeszcze kilka pytań, a mianowice czy ktoś z Was zamienił schody zabiegowe na schody z podestem oraz czy ktoś z Was robił drugi strop betonowy??? I najważniejsze - czy ktoś z Was wybudował już taki domek na podkarpaciu???? :)

gabri5
27-08-2011, 21:24
Dom w prymylkach 3, dzis pierwszy dzień, ławy wytyczone. Może ktos też buduje Dom w Prymulkach 3?

karcz3
16-09-2011, 17:35
Witam
My również zdecydowaliśmy sie na budowe domu w prymulkach 3, działke już kupiliśmy jesteśmy na etapie załatwiania warunków zabudowy, w miedzyczasie przyłącza, i pozwolenie na budowe. Mamy zamiar brać kredyt, około 60 tys wkłąd włąsny, i mam prośbe potrzebujemy kosztorys na materiały co do poszczególnych prac, zstan0, SSO,SSZ, i wykończenie aż do odbioru domu, bo tego oczekuje bank, Powiem że bedziemy budować systemem gospodarczym.
Prosze o pomoc. I zarazem pytam jakie postępy już u was z budową,
pozdrawiam

gabri5
23-09-2011, 20:10
Mamy już fundamenty, od poniedziałku parter. Co do kosztów to:
Harmonogram kosztów pisany był tak plus - minus bo wiadomo, że wszystkiego sie nie da przewidzieć, stan0 40 tyś, SSO 85tyś, SSZ 100tyś, wykończenie domu to już wasza indywidualna sprawa. Nasze Prymulki3 stawiane są z: ławy beton z gruszki, fundamenty bloczek fundamentowy 12x24x38, ściany nośne i ściany zewnętrzne z gazobetonu o wymiarach 24x24x59. Harmonogram nijak się ma do ustalania transz kredytu.
Pozdrawiam

kajon-ka
25-05-2012, 13:21
witam,
my też wybraliśmy prymulki - mieszkamy od 2 lat i trzeba powiedzieć, że wybór projektu okazał się trafny. Zastanowiłabym się nad tym gazobetonem - faktycznie ściany są ciepłe, ale później są problemy z montażem czegokolwiek - od szafek kuchennych począwszy a na karniszach skończywszy.
pozdrawiam

gabri5
18-07-2012, 21:14
Nasze prumulki są już prawie gotowe, na jesieni sie przeprowadzamy. Jestem ciekawa jak ustawiliście salon? Dwa okna powodują, że jest on mało ustawny.
Pozdrawiam

gabri5
21-08-2012, 11:23
132361
Oto nasze Prymulki 3

Martinezio
21-08-2012, 12:23
My też mamy Prymulkę :) Tyle, że wersję standardową, odbicie lustrzane, bez piwnicy i garażu. Domek przyjemny, rodzinny, nieduży.
Gabri: może dziennik napiszesz? ;)

karcz3
21-08-2012, 15:40
obecnie dachówke kładą domek po paru zmianach zewn i wew scianek132398132399

gabri5
21-08-2012, 21:36
Martinezio dzięki za propozycję, ale chyba bym nie umiała. Pamiętam jak oglądałam Twoje dzieło: szafka do łazienki pod umywalkę. Twoja elewacja tak nam się spodobała, że też będziemy taką mieli.Mam pytanie jak ustawiliście salon, gdzie postawiliście telewizor?
karcz3 fajnie wygląda Twoja prymulka, odbicie lustrzane, jak rozwiązaliście połączenie kuchni z salonem: otwarta/półotwarta? My mamy szerokie 1,5 metrowe przejście bez drzwi lekko przesunięte w stronę korytarza.

Martinezio
22-08-2012, 08:37
Wbrew pozorom to nie jest trudne. Kwestia tylko usiąść na pół godzinki raz na jakiś czas do kompa... Nawet nie musi być to codziennie :) Odrobina swady i jechane :>

Odnośnie salonu -
https://lh5.googleusercontent.com/-cHG2lP00mGE/SgPlOzkq0aI/AAAAAAAAA6c/gAwMIF7DscE/s640/a06-05-09_1917.jpg

w rogu po prawej stronie, ponad pstryczkami, których puszki widać, wisi TV (zmieścił się 32" LCD, a pewnie i 40-tka weszła by spoko). W przyszłości jeszcze może jakaś komoda pod ten tv trafi, bo na razie to kable wiszą tak po chamsku :D To było jedyne miejsce, tak na prawdę. Kuchnię mamy otwartą na salon, na ścianie od klatki schodowej jest kominek i kwiatowy kąt.

Co do elewacji, to upewnij się najpierw, że w pobliżu nie masz siedlisk much, bo będziesz mieć czarno jesienią na nasłonecznionych częściach :/ Niestety, żółty, słoneczny kolor przyciąga owady :/

Powodzenia i wrzucaj foty :>

gabri5
22-08-2012, 10:10
Właśnie taki telewizor mamy i mamy zamiar go umieścić na ściance pomiędzy kuchnią, a korytarzem. Na zdjęciu po prawej stronie 132504
A to widok na solon z kuchni
132502

Martinezio
22-08-2012, 14:03
Zmieści się bez bólu i będzie gites. Tylko kupcie sobie wieszak VESA z ramieniem, aby można było manipulować kątami we wszystkich kierunkach, nie tylko lewo-prawo lub góra-dół.

PS: gdzie macie gniazdko antenowe zlokalizowane? Bo nie widzę na zdjęciach... No i macie zaplanowaną instalację systemu TV, czy totalna prościzna?

gabri5
23-08-2012, 20:50
Gniazdka antenowe w salonie są dwa, jedno widać na zdjęciu nr 1 po prawej stronie u dołu, a drugie jest po przeciwnej stonie na ścianie z oknem (tak w razie czego). Instalację systemu mamy dokładnie taką jak ją określiłeś totalna prościzna. Wiele prac robimy sami (koszty), mąż sam wykonał instalację c.o. w miedzi, razem zrobiliśmy podłogówkę (kuchnia, łazienka, korytarz). Jutro odbieramy drzwi od stolarza, w weekend czeka nas obsadzanie. Martinezio czy macie kominek?

gabri5
23-08-2012, 21:00
Tu w przyszłości postawimy kanapę narożną, widać gniazdko antenowe nr 2, okna od środka białe od zewnątrz złoty dąb
132832

Martinezio
24-08-2012, 07:56
Tak, mamy kominek. Temi rencami zrobiony :D Jedynie podłączenie do komina wolałem dać zrobić specjaliście, bo jakoś bałem się trochę, że nie dam rady...

https://lh3.googleusercontent.com/-y2tPVYzLnK8/S7xE0_szNNI/AAAAAAAACt8/NF-HDsmd2KU/s640/Zdj%C4%99cie0101.jpg

Za kominkiem mamy zielony kąt, czyli domowe zarośla :) Tu na foto jeszcze mało - teraz już prawie się wylewa zieleń z tamtąd :D

karcz3
24-08-2012, 12:11
132867132868my również mamy jedno wejscie o szer 140cm do salonu przesuniete w strone kuchni, drzwi do łazienki na dole przesuniete do korytarza powiekszona kotłownia łazienka na dole troche zmniejszona i przesunieta w strone pokoju na dole, scianki w salonie i kuchni wyrzucone całkowicie, fotka z czesciowa dachówka

Aha i okno w salonie tarasowe powiekszone do 2metrów szerokości
pomału obrobiłem wneke drzwi i okolice daszka styropianem,

gabri5
25-08-2012, 20:04
martinezio: fajny kominek, ja nie mam pomysłu jeszcze na swój, chyba masz komin z prefabrykatów, bo tak mało miejsca zajmuje, my mamy murowany, przez co, zajmuje więcej miejsca w salonie, czy pod schodami macie spiżarkę, my tak zaplanowaliśmy.:cool:
karcz3: Widzę, że tak samo rozwiązaliśmy sprawę kotłowni, łazienki. Widzę, że nie masz okna w kotłowni. My zrezygnowaliśmy z wnęki przy drzwiach wejściowych, doradził nam to nasz majster, dzięki temu wiatrołap jest troszkę większy. Dziś obsadzaliśmy drzwi wewnętrzne i ościeżnice.
Na zdjęciu drzwi do pokoju na dole
133165

karcz3
26-08-2012, 16:36
okno mam y w kotłowni jak sie patrzy od frontu to po prawej od drzwi wejsciowych jest kotłownia i okno mamy, w garażu natomiast nie mamy okna,. pod schodami bedzie spiżarnia, zawsze troche miejsca sie wykorzysta a drzwi do pokoju fajne jesli mozna zapytac skad i po ile kupowaliscie?

gabri5
26-08-2012, 19:03
Drzwi robił nam stolarz z Reszla za 11 sztuk drzwi drewnianych z futrynami (niektóre pełne, niektóre z szybkami mlecznymi) i za trzy ościeżnice zapłaciliśmy 10 tyś. Drzwi były pomalowane na kolor jaki chcieliśmy, z zamkami i kluczykami, bez klamek oczywiście. Na zdjęciu widać i drzwi i ościeżnicę, nie zamontowaliśmy jeszcze bocznych i górnych wykończeń. Czy mysleliście już nad rodzajem balustrad na schodach?
133303

Martinezio
27-08-2012, 09:20
gabri5: tak, komin z prefabrykatów (system od Leier-a wzięty). Pod schodami "spiżarka" i owszem (chociaż bardziej by pasowała nazwa pierdzielnik :D).

Kotłownię też lekko powiększyliśmy kosztem łazienki, albowiem gdyż ponieważ mamy kocioł na paliwo stałe (eko-groszek), a w projekcie jest kotłownia gazowa. Niestety, kotły na paliwa stałe są nieco większe gabarytowo ;)
Ze zmian takich bardziej wizualnych, to:
- zlikwidowaliśmy ślepe balkony w górnej łazience i sypialni na korzyść zwykłych okien,
- dołożyliśmy okna dachowe tak, aby w każdym pokoju było jedno i jedno nad schodami,
- lekko podniesiona ściana kolankowa,
- w projekcie mieliśmy wnękę przy dolnej łazience, w której miały być zlokalizowane rozdzielacze co - zlikwidowaliśmy ją na korzyść łazienki, a rozdzielacze i skrzynki elektryczne przenieśliśmy do wiatrołapu i na górze w garderobie.

To chyba wszystko... Aha, zmieniliśmy też układ tarasu (wymusiła to na nas wielkość działki). Trochę żałujemy, że nie przenieśliśmy drzwi tarasowych na ścianę szczytową, ale wpadliśmy na to już po fakcie. Teraz by było za dużo kombinowania.

karcz3
27-08-2012, 19:19
133492133493133494Schody planyjemy zrobić same stopnie drewniane a podstopnie cekolowane i malowane, a balustrady cos takiego chcemy no i taki plan na schody zewnetrzne tyle ze inna kostka wewnatrz

gabri5
27-08-2012, 19:53
No i mamy drugą stronę. Karcz3 my też myśleliśmy o takiej balustradzie, schody również stopnie drewniane, a podstopnie malowane. My dziś skończyliśmy obsadzanie drzwi, akurat przyjechał w odwiedziny nasz kierownik budowy, oglądnął sobie wszystko, pochwalił i pojechał. Jutro montujemy kominek, potem gładzie i płytki w łazience na dole - nasze będą takie:
http://www.lazienki24.pl/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/euforia-beige
razem z kombinacją eufroia brown http://www.lazienki24.pl/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/euforia-brown
plus dekory Euforia Inserto Kwiatek 1 brown i beige
mamy już kupione i w realu wyglądają lepiej niż na stronie. A jak tam u was z zakupami do wnętrz?
Martinezio powiedz z perspektywy kilku lat, czy gdybyś miał budować jeszcze raz dom, to wybrałbyś ten sam projekt? Widziałam, że macie metalowe balustrady, jak się prezentują i sprawdzają w codziennym użytkowaniu?

Martinezio
28-08-2012, 09:07
U nas wybór domu był nieco ograniczony ze względu na działkę, której szerokość determinowała szerokość budynku. Poza tym szukaliśmy klasycznego domu z dachem dwuspadowym, nie za bardzo skomplikowanym. No i koszt budowy. Przy podobnych warunkach cenowo-lokalizacyjnych pewnie byśmy ponownie zdecydowali się na taki dom. Przy większej działce pewnie byśmy poszli w dom parterowy ;)
Odnośnie balustrad - owszem, mamy metalowe (te obrazki wklejone przez Karcz3, to właśnie ode mnie - projekt koncepcyjny zrealizowany). Wykonane są ze szczotkowanej stali, słupki drewniane, lakierowane. Funkcjonalnie bez zarzutu. Trochę jednak za szybko łapią brud. Mamy dwójkę dzieci obecnie, z których jedno szczególnie mało zwraca uwagi na swoje łapy ;) Co skutkuje koniecznością dość częstego przecierania poręczy. Z drugiej strony czyszczenie jest b. proste i szybkie :) Myślę, że to był dobry wybór.

karcz3
28-08-2012, 19:51
133717133718133720a skad kupowaliscie te balustrady?? moze macie namiar jeszcze na sprzedawce, no dokładnie to wasz projekt sobie zapisałem bo u nas podobnie schody wyjda. dzisiaj skonczyli kłasc dachówke, i została zamontowana brama garażowa,

gabri5
28-08-2012, 22:51
Tez bym chciała wiedzieć gdzie kupione zostały te balustrady:yes:,, dzis przeglądałam balustrady na stronie alleschody, również wyglądają przyzwoicie. A jak tam z odkurzaczem centralnym, zamontowaliście?Jaki?

Martinezio
29-08-2012, 09:25
Kontakt do kolesia zdobyłem na Allegro. Niestety nie wiem, czy mam jeszcze jego dane i czy jeszcze się tym zajmuje. Już wówczas mieliśmy problemy z wyegzekwowaniem tej balustrady. Czekaliśmy b. długo na wykonanie, chociaż kasa była już zapłacona. W końcu przysłali nam ją w częściach, przy czym musieliśmy jeszcze ich ścigać, bo nie dosłali kilku rozetek, czy czegoś tam...

EDIT: znalazłem :) http://stefanik.pl.tl/ Jeśli ktoś chce skorzystać, to na własną odpowiedzialność. Jakość produktu jest bez zarzutu, ale mieli kiedyś problem z obsługą. Nie wiem, jak obecnie i na ile aktualna jest ich oferta. Powodzenia :)

gabri5
29-08-2012, 20:44
Wolę nie ryzykować, choć balustrada ładna, zdecydowaliśmy się na taką: http://www.alleschody.pl/system-fi42-4,sk,67, a jak z centralnym odkurzaczem

Martinezio
30-08-2012, 09:43
Nie mamy odkurzacza. Myśleliśmy o tym, ale nasza kotłownia jest nieco mała i wstawianie tam jeszcze jednego urządzenia mogło by spowodować totalny spadek użyteczności. Jak się ma garaż, to można tam odkurzacz zamontować. Generalnie to fajna sprawa jest, bo nie musisz latać z ciężkim sprzętem, tylko rurę targasz. No i dużo ciszej jest w trakcie odkurzania. Szufelka automatyczna też się przydaje.

karcz3
31-08-2012, 15:27
A powiedzcie jakie macie piece i jak ustawione i podłaczone do komina, bo ja chce z podajnikiem jakiś kupic i troche mi nie pasuje dojscie do komina które by wymagało zamontowania kilku kolanek , a wiadomo czym wiecej kolanek tym szybciej sie sadza nanosci na scianki wew,

gabri5
31-08-2012, 22:20
Piec mam na paliwo stałe (drewno, węgiel) bez podajnika z dolnym spalaniem, firma SAD-c.o. 18 KW, z elektronicznym regulatorem spalania w kotle z regulacją mocy dmuchawy sterujący dwiema niezależnymi pompami CO i CWU. Nasz piec też miał podłączenie komina w innym miejscu niż otwór w kominie, mąż zacementował otwór w kominie i zrobił je na odpowiedniej wysokości.
134215

Martinezio
03-09-2012, 10:21
My też mamy kocioł na paliwo stałe. Mamy piec HEF Eko-Plus Uniwersalny, 18 KW. Jest wykonany w niestandardowym układzie, z podawaniem czołowym. Ustawienie kotła jest w mojej galerii. Powinno być też tam pokazane podłączenie. Nie chce mi się trochę wklejać fotek, więc poszukajcie :>
Warto znać model kotła zanim będzie murowany komin, gdyż można wówczas dobrać odpowiednią wysokość wlotu spalin w kominie względem czopucha kotła. W DTRkach od kotłów zwykle jest ta wysokość podana. A jak nie, to na pewno sprzedawca lub serwisant kotła będzie taką informacją dysponował.

gabri5
04-09-2012, 18:33
Martinezio ma rację, warto o tym pomyśleć wcześniej. U nas nadal gładzie, znaleźliśmy cekol po 25 zł, napisane że do obróbki na mokro, ale mąż stwierdził, że pierwsze dwie warstwy położy właśnie ten cekol, a trzecią cekol z wyższej półki, ale do przycierania na sucho. Pociągnąął dwie pierwsz ewarstwy tańszym cekolem wygładził i jest bardzo przyzwoicie. Można trochę zaoszczędzić. Kominek zamontowany, u nas zamiast kącika zieleni, jak u ciebie Martinezio, będzie przedłużony kominek w formie siedziska z trepa dębowego, a pod spodem będzie miejsce na drewno. Mój własny mąż tak fajnie wymyslił:cool::yes:

Renia i Grzes
12-09-2012, 10:09
Witam, my też zaczęliśmy w tym roku budować dom w prymulkach-jest już zalane fundamenty i płyta :)

gabri5
12-09-2012, 17:53
Witam, my też zaczęliśmy w tym roku budować dom w prymulkach-jest już zalane fundamenty i płyta :)

:welcome:
No to jest nas więcej, dlaczego wybraliście akurat projekt Dom w Prymulkach? Jaki wariant tego projektu budujecie?

karcz3
27-09-2012, 18:53
u nas wlasie skonczone tynki, w poniedziek wchodzi hydraulik, potem w planach posaadzki,
a i dzisiaj podpisałem umowe z zakładem energetycznym i w ciagu tyg podłacza licznik i bedzie prąd, i umowe podpisałęm na tarfe g11 czyli obylo sie bez c11 budowlanego

gabri5
11-10-2012, 20:50
No to pewnie juz te posadzki są. My natomiast jesteśmy na finiszu, ściany pomalowane, lampy powieszone, łazienka sie kładzie, jeszcze trochę i mam nadzieję będziemy mogli się przeprowadzić. Elewacja zrobiona. Wuglada to naprawde fajnie. Pozdrawiam

gabri5
03-11-2012, 18:28
146014 nasz domek, kolor wyszedł trochę jak kogel-mogel, ale bardzo sie nam podoba, przeprowadzka tuż, tuż, dodatkowy garaż za domem, tez juz w budowie. a co u was???????????/:confused:

karcz3
03-11-2012, 20:34
hydraulika wykonana, oprócz grzejników ikotłowni, posadzki również zrobione, parapety osadzone wew, zamontowany zbiornik betonowy na szambo, kanalizy brak, cała działka wyrównana 6 godz koparki, dzisiaj zrobiłem prowizorke odprowadzenia deszczówki byle woda z rynien nie szła pod dom bo straszne błoto sie robi,
w poniedziałek chce zaczac ocieplac podadasze tzn stelaże i wełna, cała zime na to mam, także pomału ale zawsze cos do przodu, jaksie robi samemu,

gabri5
10-11-2012, 22:06
My też prawie wszystko robimy sami, ale dzięki temu można sobie powiedzieć to nasze dzieło. My poddasze będziemy robić już mieszkając, też mamy na to całą zimę. Cała kuchnia zamontowana, łazienka czeka na montaż niezbędnych sanitariatów, od poniedziałku sprzątanie, układanie, meblowanie i mycie, mycie i jeszcze raz mycie. :P Musze powiedzieć, że mimo iż łazienkę zmniejszaliśmy na rzecz kotłowni, jest ona wystarczająco duża, żeby pomieścić wszystko, co niezbędne. Karcz3 czy na dole masz ogrzewanie podłogowe na całości, czy rozmieściłeś też grzejniki? Kiedy macie zamiar się wprowadzić?

karcz3
12-11-2012, 19:51
na dole mamy na całości podłogówke tylko w małym pokoiku na dole grzejnik, i dodatkowo jedna pętla 7cm od sciany w podłodze położona taki patencik w razie czego na wilgoć, stelaże sufity juz wypoziomowane zdjęte zowu stelaże i zaczełem kłaść wełne, W planach mam teraz na poddaszu ocieplić wełna + folie dac i płyty, a szpachlowanie na spokojnie, potem wchodze na dół cekolowanie i płytki, my na spokojnie w przyszłym roku chcemy sie wprowadzic tak by bylo ok jak do czerwca by sie udało,

gabri5
25-11-2012, 21:32
24.11.2012 przeprowadziliśmy się, na razie na sam dół, ale zima długa, na lato planujemy na wejść na górę. Dobrze zrobiłeś z tą podłogówką, my mamy w kuchni, korytarzu, łazience i wiatrołapie, szkoda, że nie zdecydowaliśmy sie położyć także w salonie, jak chodzę po płytkach jest super cieplutko, panele są chłodne. Kominek zdaje egzamin super dogrzewa salon i korytarz, a mury są zimne i chłoną, że szok.

Martinezio
26-11-2012, 07:46
My położyliśmy podłogówkę po całości parteru i uważam, że błędem było, że nie zrobiliśmy podłogówki w całym domu (także na piętrze). Warto też zrobić instalację podwójną - strasznie duży koszt nie będzie, a zawsze będzie backupowe ogrzewanie, jak np. dojdzie do awarii podłogówki. Tyle, że kaloryfery jednak sporo miejsca zabierają, a Dom w Prymulkach nie jest dużym domem i liczy się tu praktycznie każdy cm2 powierzchni. Zwłaszcza, gdy się nie ma garażu i piwnicy, a ogrzewanie jest węglowe.

gabri5
30-11-2012, 20:53
Niestety się zgadzam, żałuję, że nie mamy tak zrobionee, to jest super sprawa. Choć my mamy garaż przy domu i drugi oddzielny za domem. Salon ze swoimi czterema otworami, niestety sałbo ustawny, ale przestronny i całkiem przyjemny. :yes:Mieszkanie w swoim domu jest całkiem przyjemne, nareszcie nie słyszę sąsiadów za ścianą :goodnight:

djlatino
11-12-2012, 17:41
Ja korzystałem z oferty alleschody.pl Na dobre produkty trzeba nieraz poczekać ale warto. U szwagra był specjalista od balustrad i balustrada z drewnem i nierdzewką wykonana przez specjalistę wygląda o wiele gorzej niż moja która była tańsza o połowę.
Wygląda na to że chłopaki po prostu mają branie i dużo pracy.

;D

gabri5
24-01-2013, 18:29
Dzięki za opinię, właśnie z tej firmy będę zamawiać, również połączenie drewna i metalu.

gabri5
18-02-2013, 21:35
Witam
A co myslicie na temat płyt tarasowych imitujących drewno, które chciałabym położyć na schodach wewnętrzych, jako alternatywa dla drogiego drewna i zwykłych płytek?
http://www.bruk-bet.pl/produkt/Drewno-ogrodowe/183

karcz3
09-03-2013, 16:09
potrzebuje informacje ile metrów wyjdzie styropianu na zewnatrz na elewacje 15cm planuje dać, ile m2 cała elewacja ma

Crazy
10-03-2013, 09:31
potrzebuje informacje ile metrów wyjdzie styropianu na zewnatrz na elewacje 15cm planuje dać, ile m2 cała elewacja ma

Już spieszę z odpowiedzią, wyjdzie tego dokładnie 113,456 mkw, mam nadzieję, że pomogłem.

karcz3
10-03-2013, 12:52
Już spieszę z odpowiedzią, wyjdzie tego dokładnie 113,456 mkw, mam nadzieję, że pomogłem.


Dziekuje bardzo za pomoc i szybką odpowiedz,
pozdrawiam

HMByGabson
08-02-2016, 10:15
Witam:) przeczytałam cały temat, widzę że trochę ucichł, a tymczasem My wczoraj zdecydowaliśmy sie na ten projekt!:) dokładnie dom w prymulkach 3.
wprowadzamy kilka zmian których już jesteśmy pewni;
*likwidacja okna w kotłowni
*zamiast drzwi na taras, zwykłe okno
*piec na paliwo stałe
Większosć z was pewnie już mieszka w swoich 'prymulkach' jesteście zadowoleni? czy domek ma jakieś wady odczuwalne jakiś czas po zamieszkaniu? (wiadomo że każdy robi pod swój styl i własne widzi mi się;) ale ogólne wasze spostrzeżenia co byście zmienili (gdybyście jeszcze mogli)?