PDA

Zobacz pełną wersję : projekt OPAŁEK pracownia DOMINANTA



zuzigo
17-01-2007, 16:25
Witajcie :D

chciałabym poddać Waszej opinii projekt Opałek

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=327&opcja=opis

w te 156 m powierzchni użytkowej dodany jest garaż, bez niego domek ma niecałe 140 m. Będę wdzięczna za wszelkie opinie, co jest do bani i wg. Was w użytkowaniu się nie sprawdzi a co jest na plus tego projektu.

Pozdrawiam,

Wiolka
[/list]

Klodziki
17-01-2007, 19:38
Witam. Mi się projekt podoba, idealnie pasowałby do mojej działki.
Minusy wg mnie to brak łazienki na parterze i zbyt otwarty salon na hol, ale to już kwestia gustu. Poddasze fajne.

Dość podobny projekt, jeśli chodzi o układ pomieszczeń na parterze jest dom Pod modrzewiem 3 Archonuhttp://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m3f2676432aae6&obraz=11483842392915451dbff4e1c429430a5f6cc5430a&counter=1
Jest troszkę większy, bo ma 168 m kw. ale pomimo tego wydaje mi się tańszy w budowie niż Opałek. I na poddaszu nie ma tylu skosów, bo dwuspadowy dach. Dom ten ma wysoką ściankę kolankową, są minimalne skosy, przez to też powierzchnia użytkowa jest większa. Na poddaszu można zrobić małe zmiany i będą też dwie łazienki. Mi osobiście bardziej podoba się pod modrzewiem 3.
Ale Opałek też jest bardzo ładny i wydaje się funkcjonalny :)
Pozdrawiam

walker
17-01-2007, 20:23
Domek ładny.jak dla mnie to kuchnia mogłaby być trochę większa no i szkoda że łazienki nie ma na dole!
:)

zuzigo
18-01-2007, 11:51
Dziękuję za odpowiedzi,

Klodzik jeżeli chodzi o dom pod modrzewiem 3 to wewnątrz rozplanowanie ma rzeczywiście fajne, ale niestety bryła domu mi się nie za bardzo podoba, ale mi generalnie nie podobają się dachy dwuspadowe, a w domu pod modrzewiem nie pasuje mi jeszcze ten wykusz w jadalni, taki jakiś przekombinowany, co do kosztów to tani on też nie będzie, wręcz przeciwnie, duża kubatura, lukarny, wykusz, balkoniki, garaż nie jest w bryle domu, to wszystko powoduje, że ten dom, mimo, że dach dwuspadowy to będzie drogi w budowie, zwróć uwagę na wycenę ARCHONU, oni wyceniają ten dom na 360 000, porównaj tą wycenę z domami czterospadowymi z ich pracowni, są w granicach 60 000 tańsze w budowie, a wiadomo, że te ceny są zaniżone. Dom z dachem dwuspadowym jest tani w budowie jak nie ma ozdobników, a takie "stodółki" mi się kompletnie nie podobają, przemawia natomiast do mnie to, że w domach z takimi dachami nie ma aż tylu skosów i powierzchnia poddasza jest wykorzystana prawie w całości. Ja dostaję już kręćka, bo wybór idealnego projektu nie jest łatwy, mimo takiej ilości projektów w internecie.

Pozdrawiam,

Wiolka[/list]

Klodziki
18-01-2007, 12:15
No to fakt, że kubatura w domu Pod modrzewiem 3 duża ale.... kubatury podawane na stronach pracowni nie można ze sobą porównać, bo nie wiadomo tak naprawdę czy podają kubaturę brutto czy netto, czy zgodnie z normami ISO czy wyliczają ot tak sobie, jak np. Archipelag. Poza tym kubatura jest większa, tak jak pisałam, przez wysoką ściankę kolankową, skos zaczyna się na 1,63. Zaczęłam oglądać domki mniejsze, takie ok. 120 m. kw. i one mają podawaną kubaturę, oczywiście nie wszystkie, np. 900 m3!! Nic nie rozumiem z tego...
Ja akurat nie chcę garażu w domu, w bryle domu i z lukarny z balkonem zrezygnujemy. Ale to już kwestia gustu i nie ma co dyskutować :lol:
A masz gdzieś aktualną wycenę Opałka?? Bo na stronie podają sobie jakiś tam koszt za stan surowy otwarty, nie wiadomo czy netto czy brutto i na kiedy to, może na 2004 rok??? :o A w opałku też są lukarny i to dwie a powierzchnia dachu pomimo tego, że garaż jest w bryle jest tylko niewiele mniejsza. No ale domek ładny, warty zastanowienia. Nam wszyscy odradzają dachy kopertowe :( i bądź tu mądry!!!


Ja też ma mętlik w głowie z tymi projektami i już jestem trochę zmęczona.
Na szczęście mam trochę czasu na wybór projektu :)
pozdrawiam

zuzigo
19-01-2007, 13:32
Masz rację z tą kubaturą, każda pracownia wylicza po swojemu, ciężko to porównać potem. Wyceny Opałka nie mam, ale wiem, że tani też nie będzie, tak naprawdę to projekt który wpadł mi w oko, ale nie jest moim faworytem. Póki co na 90% jesteśmy zdecydowani na ten projekt http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=463
ale pozostaje te 10% niepewności w ramach których przeglądam cały czas inne projekty, chwilowo napalam się na coś innego a jak ochłonę to inne projekty przestają mi się podobać. Mamy jeszcze trochę czasu na kupno projektu, więc ciągle szukam.

Pozdrawiam,

Wiolka[/i]

inka999
31-01-2007, 13:52
Witam,
muszę przyznać, że Opałek bardzo mi odpowiada rozkładem pomieszczeń i funkcjonalnością. Takiego projektu szukałam, no ale do realizacji jeszcze daleka droga więc może znajdę coś takiego jak Opalek tylko troszkę mniejszego.
Czekam z utęsknieniem na informację gdzie można zobaczyc go na "zywo"
Póki co Opałek to mój faworyt.

Duszyczki
02-02-2007, 09:45
Gratuluję!! Karmiana Archipelagu myślę, że to świetny wybór. Bardzo mi się podoba bryła budynku jak i rozmieszczenie pomieszczeń.
My zdecydowaliśmy się na Ziemowita z tej samej pracowni (po wielu przeróbkach na parterze).
Pozdrawiam i życzę satysfakcji z wyboru.

radkoz
06-03-2007, 08:33
No właśnie Opałek ma w sobie to coś.....

Chociaż boję się, że salon może być troche nieustawny, np zbyt duży TV może żle wyglądać w "kąciku" dla niego przeznaczonym, można go przenieść na ściane, ale to juz nie bedzie to.
Co do braku łazienki to można WC powiększyć aż do schodów (od schodów ściana oczywiście półkolem) i śmiało zmieści się tam jeszcze prysznic.
Kuchnię też da sie powiększyc kosztem części garderoby.

Ech, gdyby udało się zobaczyć takiego na żywo.... Niestety jest rzadko spotykany w przyrodzie (sądząc po ilości postów). Ogłaszam więc POLOWANIE NA OPAŁKA. 8)
Jak ktoś wie gdzie go można spotkać to piszcie.
rk

radkoz
26-03-2007, 21:32
Dla zainteresowanych,
Dominanta ma swieżą wycenę Opałka.
Wersja 2G pod klucz wyniosła 315 tys netto (do tego należy doliczyć jednak jeszcze koszt instalacji sanitarnych i elektrycznych)

wojtek l
05-04-2007, 21:09
Pozdrawiam wszystkich i apeluje: ktokolwiek buduje opałka prosze o kantakt.Bardzo nam sie podoba ten projekt,praktycznie bez jakichkolwiek zmian.Bardzo bysmy chcieli zobaczyc ten dom w trakcie budowy moze ktos buduje opalka w małopolskim lub podkarpackim .Docenimy wszystkie rady i uwagi . :Pmamy zamiar zaczacc budowe jeszcze tego roku
pozdrawiam

radkoz
09-04-2007, 22:19
Witaj Wojtek I
Dopisuje sie do twojego apelu, ale obawiam się że prawdopodobieństwo jest nikłe, bo dość krotko jest ten projekt w sprzedaży. A jak wiesz proces od zakupu projektu do wbicia pierwszego szpadla trochę trwa.
U mnie prawdopodobnie bedzie on do zobaczenia jesienia...

wojtek l
18-04-2007, 08:12
My zamierzamy budować OPAłEK 2g w Rzeszowie.Jak na razie wszystko stanęło i jak tak dalej pójdzie to tego roku pewno skończymy tylko na fundamentach...Z tego co tu czytam to prawie wszyscy budują w Warszawie ,a może by tak ktoś polecił jakaś solidną brygadę z południa?

izjer
21-05-2007, 07:12
Witam!

czy ktoś buduje Opałka?

Pozdrawia Iza

radkoz
21-05-2007, 16:33
Ja...

ale dopiero jesienią,
RK

PS
wątek o Opałku juz jest tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90916&highlight=opa%B3ek

izjer
22-05-2007, 06:40
Ja...

ale dopiero jesienią,
RK

PS
wątek o Opałku juz jest tutaj:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90916&highlight=opa%B3ek

jakoś widocznie musiałam przeoczyć ten wątek!!! dzięki


Pozdrawia Iza

wojtek l
28-05-2007, 11:52
no my własnie zaczynamy adaptacje projektu...powoli zaczyna się nerwówka.jak juz cos wybudujemy to pokazemy

radkoz
29-05-2007, 22:15
My też na tym samym etapie. W przyszłym tygodniu pewnie będziemy składać wniosek o PNB.

Ciekaw jestem czy jest nas więcej.

M0RFEUSZ
02-06-2007, 15:48
Mam do Was ogromną prośbę o ocenę projektu domu OPAŁEK.

http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_opalek.html

MartinoR
17-06-2007, 15:46
Witam po raz pierwszy :)
My juz po zmaganiach urzedowych i jak trudnym wyborze projketu.. :roll:
Po sporej ilosci nieprzespanych nocek doszlismy do tej ostatecznej decyzji i wybralismy projekt Opalek z podwojnym garażem. Rywalizował z LIbrą iPrometeuszem z domusa oraz Karminą z Archipelagu ale po małych zmianach wewnatrz i zapozyczeniu niektorych elementow ktore podobaly sie nam w tych pozostalych projektach pozostał własnie OPAŁEK 2G . Tak więc projekt juz zakupionyi a teraz przed nami czesc artystyczna :wink: Start poczatek lipca...

POzdrawiam

MArcin

radkoz
17-06-2007, 23:34
Witam w klubie MartinoR!

Czy dobrze rozumiem że masz już pozwolenie na budowę? A ja jeszcze nie :evil: .

Ciekaw jestem jakie zastosowałeś zmiany w projekcie. Swoje rzuty podsylam ci na email, oczekując rewanżu..

Ja na parterze zrobiłem małą rewolucję: większa kuchnia kosztem garderoby, większe WC plus prysznic, przestawienie sciany łączącej salon z tarasem, inny kształt tarasu, zmiany w wiatrołapie, szerszy garaż i dłuższe jedno stanowisko na samochód.
Na górze rezygnujemy z łazienki w pokoju rodziców i robimy z niej pralnię.
I tysiąc innych drobiazgów.

MartinoR
18-06-2007, 21:28
Witaj radkoz

Z pozwoleniem to powiem szczerze bardzo szybko sie uporałem. Troszke ponad miesiac. Poszlo składnie po znajomosciach :wink: Wieksze info wysłałem Ci na maila..

Pozdr

sprejs
19-06-2007, 13:51
Witam.
jestem na etapie wyboru projektu domu. Czy może jest ktoś w okolicy woj. podlaskiego lub warm.-mazurskiego kto już buduje taki dom. z chęcią byśmy obejrzeli jak to wygląda w rzeczywistości.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Darek

sprejs
19-06-2007, 13:54
Witam. Jestem zainteresowany opiniami na temat tego projektu. Moze jest ktoś z okolic kto już podjął się realizacji projektu. Z chęcią byśmy obejrzeli jak to wygląda w naturze. Pozdrawiam i czekam n aodpowiedzi.

Aha.
ja jeśli się zdecyduję to rozpocznę budowę na wiosnę 2008. Pozdrawiam OPAŁKOWICZÓW i nie tylko :)

fiacior
19-06-2007, 21:40
Bardzo fajny projekt. Tu coś jest na jego temat:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90916&highlight=opa%A3ek

w.m.
22-06-2007, 09:12
Też interesuje mnie ten projekt( z 2 garażami) czy myślał ktoś, jak można zminieć poddasze. Chciałbym docelowo mieć 3 pokoje i dużą łazienkę.
Na parterze planuję powiększyć kuchnię i poszerzyć garaż, gdyż aktualnie 525 cm szerokości to trochę mało
Poniżej link do projektu.


http://www.dominanta.pl/projektowanie_domow_projekt_domu_opalek2g.html

radkoz
22-06-2007, 10:55
Też interesuje mnie ...

Witam,
Wątek już na forum jest, więc po co tworzyć nowe???????
zapraszam na: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90916&highlight=opa%B3ek

A z poddaszem wymyśliłem coś takiego (poniżej; obok komina w sypialni powinien jeszcze chyba stać słup) ale pomysł upadł, wybraliśmy wersję pierwotną, z tym że obie łazienki są ogólnodostępne, (jedna będzie pełnić rolę pralni).
Garaż my poszerzyliśmy o 40 cm, Zwróć uwagę na długość i spróbuj wcisnąć tam np Avensisa combi.... . Ale temu tez da sie zaradzić.

Do sprejsa: Żeby zobaczyć Opałka w naturze musisz poczekać jeszcze chwile, ale do zimy juz kilka będzie ich stało, mój też :D

http://images30.fotosik.pl/4/2df80976684762ad.jpg (www.fotosik.pl)

w.m.
22-06-2007, 20:19
Do radkoz

Dziękuję za odpowiedź w sprawie projektu, ciekawe zmiany ja myślem nie tylko o poszeżeniu garażu ale i o wydłużeniu ( na zawnątrz ).
Rozumiem, że na poddaszu będą dwie sypalnie zamiast trzech.
Czy wiesz jaką wysokość ma ścianka kolankowa ?
Czy dysponujesz już jakimś kosztorysem ( ile pustaków na ściany zew, ile na działow itd ) jeśli tak to prześlij ( jeśli możesz).
Ja już kupiłem trochę materiałów( na zapas ).

Z tym nowym wątkiem to oczywiście masz rację.

Pozdrawiam

radkoz
22-06-2007, 23:05
do w.m.
Z ta dlugoscia garazu to ne wiem czy jest to tak bardzo wykonalne, musiałbyś chyba wtedy dość poważnie zmieniać konstrukcję dachu nad garażem. Ja mam inny patent. Można jedno stanowisko w garażu ("zewnętrzne") wydłużyć np. robiąc podciąg ok. 3 m. zmiast murować ścianę. Jest to coprawda ściana nośna ale da sie zrobic, ja tak mam.
Wariacja poddasza jaka umieściłem na poprzednim watku http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=104986&highlight=opa%B3ek ma oczywiście 3 pokoje plus 1 lazienke, tak jak chciałes....
Sciana kolankowa ma w projekcie 114 cm, ale ja zastanawiam sie nad minimalnym podniesieniem z uwagi na to ze autor przewidzial 15+5 cm wełny na ocieplenie a ja chce dac troche wiecej.

Kosztorys... hm, żyj chwilą... kto to teraz wie ile może kosztować wybudowanie takiego domu... Jak zaczniesz liczyć to minie ci chęć budowy.

W Dominancie podano mi kiedyś tak:
Sciany zewn elewac 162 m2
Sciany wewn nosne 50 m2
Sciany wew dzialowe 86 m2
Moze to ci cos pomoże...

wojtek l
23-06-2007, 05:43
:P Widze ze temat się ruszył,coraz więcej zainteresowanych .co do nas to bez zmian :warunki zabudowy sa z pan od pozwolenia jakos stał sie nie uchwytny :o Już 3 razy zmienił date naszego spotkania i wczoraj dalej nie doszło ono do skutku .czas chyba zacząć szukać nowego....


myslicie ze jest sens zaczynać budowe we wrześniu ,późno troche no nie?

w.m.
23-06-2007, 08:54
Co do kosztorysu to źle się wyraziłem bardziej chodzi mi o zestawienie materiałów ( takie jak w innych pracowniach ), po to, aby ogólnie skalkulować na podstawie bieżących cen jaki będzie mniej więcej oczywiście koszt.
Co do układu poddasza to zasugerowałem się stwierdzeniem
"z tym że obie łazienki są ogólnodostępne, (jedna będzie pełnić rolę pralni).
a z twojego rzutu nie zauważyłem po prostu drugiej łazienki :wink:
Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

radkoz
25-06-2007, 11:51
Ja zaczynam ok. 1 września, (no może jak się wszystko dobrze ułoży to ze dwa tyg wcześniej). Za późno raczej nie, chociaż to już ostatni gwizdek. Trzeba brać pod uwagę że dzień coraz krótszy (plus zmiana czasu) i pod koniec to murarze będą chyba murować w górniczych kaskach, takimi ze światełkiem na czole... :D. Oby nie lało co drugi dzień jak to jesienią bywa.
Ponoć są tacy co i w październiku zaczynali, ale ja bym się już nie odważył.

Na razie czekam na PnB, muszę jeszcze podpiąć się do prądu tzw prowizorka i z różdżką poszukać wody na działce, aby wykopać studnię. :wink:

lukaszs
28-06-2007, 12:26
Witam szystkich którzy już wybrali projekt i tych którzy (tak jak ja) sie jeszcze się wahają.

Po przeglądnieciu tysiecy projektów w internecie mamy z żoną niezły męlik w głowie. Jednakże Opałek 2G jest najbliżej naszych oczekiwań.

Generalnie dom nam sie podoba, jeknak mamy pare wątpliwości i jednoczesnie pytań:

1. Salon wydaje mi sie troche nieustawny. Czy macie takie same uczucie?
Zastanawiam sie jakby zmodyfikowac wyjscie na taras tak żeby nie stracilo swojego uroku a jednoczesnie wygospodarować wiecej miejsca na np telewizor.
Bylbym wam wdzieczny za podesłanie swoich aranżacji parteru..

2 Na poddaszu na pewno zrobilibysmy pomieszczenie obok schodów ogulnodostepnym (Pralnia).
Czy macie jakies ciekawe aranżacje poddasza. Bylbym wdzieczny za podesłanie takowych.
Nie majac projektu cieżko zaaranżować poddasze tak zeby nie mieć np słupa podporowego na środu pokoju.

3. Garaż wydaje mi się zbyt wąski. Czytałem że niektórzy z was poszerzyli garaż.
Czy nie ma problemu (prawnego lub innego) z przesunieciem sciany nośniej? Co w takiej sytuacji z dachem nad garażem? O ile poszerzyliscie swój garaż.

Pozdrawiam
Lukasz


[/img]

radkoz
28-06-2007, 21:36
witam lukaszs

Skoro masz już mętlik w głowie to oznacza ze koniec poszukiwan bliski...

Co do twoich wętpliwości to służę pomocą:

Ad. 1. Też tak nam się wydawało, ba! nawet chcieliśmy zamurować jedno okno, ale ostatecznie przesunelismy troche sciane pomiedzy salonem i tarasem i problem sie nam rozwiązał i zyskaliśmy extra 2 m2 w salonie. Dodaliśmy więcej jedno skrzydlo do wyjscia na taras, co chyba dodalo trochę tzw uroku.

Ad. 2. My tak własnie zrobiliśmy, będzie tam pralnio-prasowalnia, a gdyby Bozia kiedys nas nadmiernie obdarzyla potomstwem bedzie łatwo zrobić w tym miejscu extra pokój.

Ad. 3. Garaz moim zdaniem zdecydowanie za wąski, my dodaliśmy 40 cm technicznie nie ma żadnego problemu aby teg dokonać

PS Szczegoły podeślę na maila jak mi go podasz.

januszpiep72
22-07-2007, 13:06
Od 08.07 zaczynamy fundamenty pod OPAŁEK 2G - 25 km od Rzeszowa. Nam również bardzo spodobał się ten projekt. Zastosowaliśmy kilka przeróbek - poszerzenie kuchni i salonu i kilka drobjazgów związanych z łazienką. mamy nadzieję, że wszystko będzie OK. [email protected]

radkoz
29-07-2007, 22:37
witojcie!!!
Widzę że ja muszę ciągle podtrzymywać wątek .......
.. piszcie jak idą prace, zdjęcia też będą mile widziane..

Ja od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem PnB. Trochę się zeszło, ale jak ktoś w trakcie adaptacji zmienia architekta to tak potem ma ...... :). Zostaje jeszcze bank.

Czy robiliście już wycenę swoich opałków (2G)?? Ja aktualnie robię sobie taki harmonogram i wycenę do banku i tak myślę i liczę ile trzeba tych PLN-ów by go wybudować na gotowo nie wliczając tylko mebli.

Celuję w okolicach 480 tys PLN, trochę na wyrost, ale wszyscy mówią że zawsze brakuje pod koniec. Wykończenie dość standardowe, czyli np. nie zamierzam sprowadzać drewna na parkiet np z Afryki, czy mebli do kuchni z Włoch (ale BRW tez odpada). Na dach ceramika, ocieplenie nieco solidniejsze od tego w projekcie. Z rzeczy ponadstandardowych dokładam jeszcze wentylacje mechaniczną z GWC.

Co o tym sądzicie?

wojtek l
30-07-2007, 07:29
:P no to gratuluje pozwolenia. mozecie przystapic do pracy.my chyba sie nie doczekamy.nic pozostaje nam ogladać wasze rosnace domki.


czekamy wiec na pierwszy dziennik budowy....



pozdrowienia dla wszystkich

lukaszs
02-08-2007, 07:24
Witam.

A ja wciąż sie motam czy kupic ten projekt.
W tej chwili mam watpliwosci co do salonu.
Czesc wypoczynkowa jest ograniczona scianami o wymiarach 350 na okolo 370. Odbawiam sie ze moze to byc troche za mało zeby zmiescic sie z kompletem wypoczynkowym, no i ten telewizor.
Nie wieze, ze sie zmiesci tam gdzie jest zaproponowany w projekcie, a jesli nawet, to bedzie za blisko siedzocych na kanapie umieszconej na przeciwnej scianie.
Pomóżcie w podjeciu decyzji. Podzielcie sie waszymi pomyslami na urzadzenie salonu i rozwiejcie nasze watpliwosci.
Dzieki za wsparcie.
Pozdrawiam

januszpiep72
04-08-2007, 13:21
Własnie realizujemy budowe tego projektu. Przesunęliśmy ściany zew. o 50 cm na zewnatrz (kuchnia -salon-sciana południowa" no i juz jest zdecydowanie lepiej.
janusz

lukaszs
20-08-2007, 11:39
Co powiecie na nastepujaca aranzacje salonu.:

Rozwazam przebudowanie komina w salonie aby wszystkie kanaly byly w jednym rzedzie. Dzieki temu wiekszosc komina bedzie w scianie.
Kominek mozna zbudawac z prawej strony sciany a po lewejstrone tuz przy kominku postawic telewizor.
Jak sadzicie, czy na scianie o dlugosci 218cm mozliwe jest postawienie kominka i TV?

W najgoszym wypadku usune calkowicie kominek zeby miec miejsce telewizor.
To jest moim zdaniem jedyne rozsadne miejsce na telewizor, chyba ze ktos lubi ogladac telewizje z odleglosci nie wiekszej niz 3 metry.

Komentarz mile widziany

newjard
05-09-2007, 05:59
Witam
Jestem nowy na tym forum i mam problem jak większość OPAŁEK 2G czy nie?!?!?

Napiszcie (Ci co już mają mury) jak wygląda ten salon jest spoko czy nie i jak wygląda z powiększonym garażem i i przestawioną ścianką salon - taras. Może ktoś przesłąć jakieś zdjęcia na priv.

Z góry wielkie dzięki
newjard

aha26
05-09-2007, 12:18
mnie się ten projekt wizualnie bardzo podoba. Jeżeli chodzi o wnętrza to minusem jest brak prysznica na dole, do reszty zastrzeżeń nie mam.

w.m.
05-09-2007, 17:45
Ja prawie jestem zdecydowany na ten projekt, ale z podwójnym garażem - OPAŁEK - 2 G

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=359

Myslę, że w ciągu 1-2 miesięcy zakupię projekt i dokonam pewnych zmian, które opisywane były wcześniej w tym wątku
Czy ktoś z Forumowczów może zamiescić zdjęcia z budowy.

pozdrawiam

w.m.

niezapominajka567
05-09-2007, 20:00
Witam!!!Ja tez sie zastanawiam nad Opalkiem z podwojnym garazem,tylko chcialabym zobaczyc go "na zywo".Macie jakies zdjecia z realizacji lub moze ktos wie gdzie go mozna obejrzec???Biore tez pod uwage projekt Libra II bo jest podobny,ale niestety nie widzialm go rowniez na zywo :( http://www.dobredomy.pl/?id_project=110&infopage=1

lukaszs
10-09-2007, 21:01
Witajcie,
coś opornie nasz temat się rozkręca, dlatego chciałem poinformować, że właśnie zdecydowałem się na zakup - było ciężko ale już postanowione :D Myślę, że tak naprawdę na wiosnę się ruszy i zaczniemy wymieniać się zdjęciami z nowymi zainteresowanymi osobami. Bo przecież ten domek jest śliczny z zewnątrz, ma parę drobnych mankamentów wewnątrz, ale z tym można sobie poradzić. Ostatecznie zdecydowałem się powiększyć garaż (bo jeśli jest już na dwa samochody to niech one się tam zmieszczą) i zmienię komin na jednorzędowy. Do tego zmiany na górze- z łazienki zrobię garderobę, i rozdzielę drugą łazienkę z sypialni dzięki czemu uzyskam w miejscu garderoby pralnię. Ale to oczywiście kwestia gustu. Myślałem również o zwężeniu wejścia do salonu ale to nie będzie dobry pomysł, więc pozostaje bez zmian. Ostatecznie dla powiększenia kuchni zrezygnuję z garderoby. A dalsze pomysły przyjdą podczas budowy. Załatwiłem część dokumentacji i myślę że do rozpoczęcia to już pójdzie z górki (bo przecież najgorsze to się zdecydować, ja już to zrobiłem kolej na Was :D ) pozdrawiam

enigmatica
11-09-2007, 09:10
Witam, właśnie zakupiliśmy projekt Opałek. Czekamy na pozwolenia na budowę. Chcemy zacząć na początku października, nie wiemy czy to nie będzie już za późno.. Czy ktoś ma już postawiony taki dom?? Z tego co widzę to każdy zaczyna sie zabierać za Opałka bo to w miarę nowy projekt. Za wszystkie informacje bardzo dziękuje i chętnie sie podzielę swoimi spostrzeżeniami. A&Ł

w.m.
12-09-2007, 20:43
Cieszę się, że kolejna osoba zdecydowała się na projekt Opałek 2 G. Ja też prawie na 99 % będę budował wg tego projektu. Poniżej linki do osób ,które tez go budują lub zamierzają.

http://www.szyszkowo.mojabudowa.pl/
http://pprojekt.pl/projekt278-opalek_2g,opinie.html?t=137
http://pprojekt.pl/projekt278-opalek_2g,opinie.html?t=133

pozdrawiam

w.m.

renii
14-09-2007, 16:04
Witam!!!


My rówież zakochaliśmy się w tym projekcie, bo z zewnątrz jest wprost idealny, jednak wnętrze troszkę trzeba by dostosować...
i tak myśleliśmy o powiększeniu łazienki na dole, zlikwidowaniu garderoby na rzecz szafy zabudowanej czy coś w tym stylu no i oczywiście zrobieniu coś z tym tarasem, bo na duży telewizor chyba faktycznie nie ma miejsca, a marzyło mi się miec go gdzieś w takim miejscu obok kominka...
na górze chciałabym dodatkowo jeden pokój, pewnie kosztem łazienek ciut mniejszych, ale to zobaczymy jak już bedziemy mieli projekt i co nam architekt podpowie (może).
garaż oczywiście też wydaje mi się, że powinien być większy, żeby 2 auta weszły spokojnie plus miejsce an rowery itp...


jeśli ktoś z Was ma ciekawą aranżację poddasza i parteru (zwłaszcza chodzi mi o ten taras) i zechciałby się ze mną nim podzielić to czekam :) proszę o priv

a może ktoś zamierza też zrobić podpiwniczenie domu?


pozdrawiam

MartinoR
14-09-2007, 22:56
Witam po przerwie... :)

Troszke zabiegany człowiek..
Ja juz po wylanym stropie. Teraz troche wolnego czasu nadejdzie to moze łatiwiej bedzie mi cos wiecej napisac.. Domek rosnie ze az milutko.. Postaram sie dla zainteresowanych jakies fotki podeslac..

Pozdrawiam serdecznie..

MartinoR
14-09-2007, 22:57
Witam po przerwie...

Troszke zabiegany człowiek..
Ja juz po wylanym stropie. Teraz troche wolnego czasu nadejdzie to moze łatiwiej bedzie mi cos wiecej napisac.. Domek rosnie ze az milutko.. Postaram sie dla zainteresowanych jakies fotki podeslac..

Pozdrawiam serdecznie..

w.m.
15-09-2007, 06:41
MartinoR, gratuluję kolejnych postępów.
Jutro jestem umówiony na wstępną rozmowę z projektantem w sprawie Opałka 2.
Jeśli to nie tajemnica to proszę o info jak kształtuje się cena stanu surowego zamkniętego i ile z tego to robocicna. Ja liczę, że ( na moim terenie ) w granicach 35 tys zmieszczę się( za robociznę ) do etapu więźby dachowej.
Napisz krótko jakie zmiany poczyniłeś w projekcie.
Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Byłbym wdzięczny za fotki z budowy Opałka.


[email protected]






http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=359

MartinoR
15-09-2007, 14:20
Witam

Co do kosztow stanu zamknietego to jeszcze nie dotarlem, bo rozumiem ze uwzglednia sie tam dach z pokryciem i okna? Wiec to jeszcze przede mną.. Wiem ze w porownaniu z tymi szacowanymi przez pracownie projektujacą 170 netto ) wychodzi to znacznie taniej :) Robocizna to koszt jak u mnie 30 tysiakow wraz z więżbą dachowa obdeskowaniem i pokryciem papą. Mysle to naprawde dobra cena w tych czasach.. :roll:

Moje zmiany to podobnie do Radkoza przedluzenie łazienki na parterze do koumny tak aby prysznic sie zmiescił, powiekszenie kuchni kosztem likwidacji garderoby ( bedzie tam szafa zabudowana w wiatrołapie), powiekszenie salonu poprzez inny układ scian nosnych, no i kuchnie bardziej otwarta na salon zrobilismy. Jesli chodzi o gore to bez zmian bo akurat tak na pasuje (parka maluchow bedzie miala swoją łazieneczke :wink: ) Kombinuje jak tu zmiescic prysznic w tej wnęce w łazience polączonej z sypialnią.
hmm..




POzdr

renii
15-09-2007, 15:04
MartinoR czy mógłbyś mi podesłać swoją koncepcję na ten większy salon?

z góry wielkie dzięki :)


a czy ktoś z Was nie myślał o powiększeniu trochę gabinetu? bo on taki malutki wychodzi jak na mój gust... i jestem ciekawa czy w miejscu gdzie są schody na górę dało by radę wstawić jeszcze zejście na dół...tak może przy ścianie...


a co do pralni i suszarni na górze to ja wolałabym zrobić na dole w pom. gosp. jak po powiększeniu garażu dość duże wychodzi i z góry z łazienki zsyp na dół
na górze myślę, że 2 łazienki powinny być



no i jeszcze dziewczyna mi przesłała swoje wyliczenia kosztów i oni stan surowy zamknięty powinni zmieścić w 130 tys, a myślę, że u nas nawet taniej by wyszło... nie licząc kupna działki


Pozdrawiam

w.m.
15-09-2007, 20:43
MartinoR
czy stwierdzenie, iż "powiekszenie salonu poprzez inny układ scian nosnych" wpłynęło na zmniejszenie powierzchni zadaszonej tarasu czy jakoś inaczej to wyszło a pytanie 2 to czy otwarcie kuchni na salon zostało dokonane poprzez skrócenie ścianki wzdłuż komina ?

Renii
Czy niebyłoby kłopotem przesłanie na maila [email protected] informacji co składa się orientacyjnie na tą kwotę 130 tys. Jestem w trakcie robienia kalkulacji i chętnie bym porównał te wartości.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
w.m.

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=359

wojtek l
16-09-2007, 09:23
Witam wszystkich opałkowcow ,fajnie ze jest nas coraz wiecej bedzie z kim wymieniac doswiadczenia


puki

j jesli ktos posiada jakies zdjecia zbudowy to również poprosze

renii
16-09-2007, 13:43
Witam!

w.m. z tego co widziałam, to salon powiększony został w taki sposób, iż została zlikwidowana wnęka, w której znajduje się wyjście na taras i ściana jest przez to dłuższa (np. można wstawić jeszcze okno) i przesunęła się na zewnątrz tarasu. widziałam tez, że taras został chyba nieco powiększony

MartinoR mam nadzieję, że nie masz za złe, że wklejam Twój pomysła na forum
ciekawym pomysłem jest ten stój w kuchni, tylko nie wiem czy nie za mało tam miejsca bedzie, no i czy nie za krótka zabudowa przez to w kuchni i zbyt mały wiatrołap...
tv też planuję w tym miejscu umieścić :)

http://img185.imageshack.us/img185/2720/parterverostatecznaue0.jpg (http://imageshack.us)

osobiście to chyba zdecyduję się na blat w kuchni bez szafek pod spodem, który mógłby posłużyć jako stolik (zamiast wstawiać osobny w kuchni), łazienka bardzo podobnie, za to salon powiększony trochę inaczej (dłuższe ściany z oknami) - ładny efekt drzwi tarasowych zostanie :)
jutro wkleję swój pomysł

pozdr

MartinoR
16-09-2007, 17:31
Witam

Ta wersja pomyslu na parter jest Radkoza takze jemu dziekowac jak sie komu to przyda :) Ja troszke inaczej pewne kwestie rozwiazalem. ( Kuchni, wiatrołapu i lazienki)

POwiekszenie wejscia do kuchni uzyskałem poprzez likwidacje obu tych wysunietych scianek. Tej od strony komina i tej drugiej. Komin Schiedla 20+W i rezygnacja z 2 kanałow wentylacyjnych dała mi tą przestrzen.

Co do tarasu to faktycznie powierzchnia sie zmniejszyla ale akurat w moim przypadku malo mnie to interesuje gdyz taras bedzie calkiem inaczej przebiegal i zaczyna sie od polowy domu wiec tylko czesc podcieni ulegnie zmniejszeniu.
Dla informacji odleglosc do kolumny w tym przypadku wyniesie 140 cm.

Pozdr

mlodysd
16-09-2007, 18:46
Mam na oku ten projekt, prosiłbym o przesłanie zdjęć z budowy, i opisu zmian jakie państwo wprowadzają do tego projektu mail>> [email protected] ,
Czy ktos z budujacych zmieniał może kąt nachylenia dachu, dla powiekszenia powierzchni poddasza ??

prosil bym Tych co juz posiadaja ten projekt o przeslanie projektu na którym zaznaczone są wysokości poddasza (przekroje)

dziękuje

renii
18-09-2007, 09:10
Witam!


u mnie niestety ciągle nowe pomysły...
tym razem chyba łazienka na parterze zostanie przeniesiona w miejsce garderoby, podpiwniczenie częściowe, likwidacja pom. gosp. i powiększenie tym samym garażu, kotłownia, pomieszczenie na opał, pralnia i suszarnia w piwnicy + dodatkowy pokój "rozrywkowy" i sauna

no i jeszcze kombinuję jak by tu przestawić te schody, żeby uroku nie straciły i można było schody na dół obok zrobić...


pozdr

MartinoR
18-09-2007, 17:04
No to Renii teraz to juz pojechalas ostro :lol:
Konkretnie pomieszalas :) ale moze wyjdzie cos calkiem fajnego z tego.
Dzwi na dol beda ciezkie do wykonania ale mozliwe.
Ja chcialem zrobic wejscie pod schodami do pom gosp ale zrezygnowalem. Trzeba by bylo wydluzyc o ok 3 stopnie schody zeby uzyskac odpowiednią wysokosc.

Pozdr

radkoz
18-09-2007, 20:38
renii ty odstaw te biopaliwa, dobra!!!!! :D

Szczerze, to o saunie też myslałem i na myślach się skończyło.
Czy na pewno chcesz mieć toaletę tuż przy kuchni???

A ja od poniedziałku zacząłem, ale trudno powiedzieć że "z kopyta". W poniedziałek podłączyłem prąd, dzisiaj ekipa zaznaczyła obrys domu gdzie ma być zdjęty humus i .... tylko tyle, na jutro plany ambitne: humus, goedeta, ławy i może studnia, ale prognoza pogody nieciekawa, ech życie Inwestora...

Chyba czas założyć dziennik budowy, co???

Pozdrawiam,
RK

wojtek l
19-09-2007, 06:21
witam

Radek z tym dziennikiem budowy to super pomysl czekamy na pierwsze wpisy ,pomyslnego i szybkiego murowania zycze :wink:

mlodysd
19-09-2007, 09:55
Dziękuje wszystkim za dostarczone materiały !!!

Mam do Was pytanko: co powiecie na taki projekt ?

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=254

podaje taką propozycje ze wzgledu iż oapłek jest za wysoki i ma troszke małą kuchnie
I jeszcze jedno, czy ktoś z Państwa podnosił ściany poddasza dla zwiekszenia powierzchni pomieszczen?? chodzi mi o to czy takii zabieg jest dopuszczalny i jakie się wiążą z tym koszty??

enigmatica
20-09-2007, 11:11
Witam Wszystkich Serdecznie, śledzimy codziennie Wasze wypowiedzi.... może uda mi się podsunąć na forum kilka pomysłów. jednocześnie proszę o przesłanie na maila kalkulacji kosztów stanu surowego otwartego jak i zamkniętego jeśli ktoś posiada. [email protected]
1. Salon - widzę, że wszyscy mamy podobny pomysł. :-)\
2. Pokój na dole powiększyłem o powierzchnie do wyprostowania ściany, która nieco jest schowana, i uważam, że nie psuje to wizualnie budynku.
3. Kolejna zmiana to wyciągnięcia w każdą ze stron budynku o 15cm... wymiar belki według projektu to 3,45 natomiast dostępne to 3,60. Po co ciąć jak można powiększyć, dzięki temu znajdzie się więcej miejsca dolną łazienkę ( prysznic) no i filar, który znajduje się niedaleko nie będzie bezpośrednio przyklejony do łazienki.
4. jeśli chodzi o górę to chyba raczej standardowo, rezygnacja z jednej łazienki na rzecz dużej garderoby. No i ostatnia zmiana , na którą się odważyliśmy to przeniesienie balkonu z prawej strony na tył ( widok na ogród )

Ruszamy za około 2 tyg. Zastanawiam się jakie ogrzewanie zastosować???

Prosimy o kilka porad, opinii oraz kosztorys

Pozdrawiamy

A&Ł

lukaszs
20-09-2007, 11:54
Enigmatica,
opowiedz trochę więcej na tema tego powiększenia domu o 15 cm. Nie wiem za bardzo o o chodzi. Czy to powiększenie domu powoduje konieczność przekonstruowania dachu?

pozdrawiam

enigmatica
20-09-2007, 12:41
witam w poniedziałek zrobię scan z projektu i wszystko dokładnie wytłumaczę obrazowo tak będzie przejrzyściej.

Pozdr

Tomek_Police
21-09-2007, 08:31
Witam, równiez zdecydowaliśmy się na Opałka 2G i zastanawiamy się czy dałoby radę wurzucić całkowicie gabinet.... tzn usunąć ścianę od gabinetu i połaczyć to z salonem. Czy ktokolwiek o tym już myślał?

Czy również mógłbym prosic o przesłanie do nas wyceny/kosztorysu domu na adres [email protected] ?? Dzięki z góry.

enigmatica
21-09-2007, 11:15
[email protected]

Z góry dzięki

renii
21-09-2007, 14:09
Witam!

MartinoR no ja wierzę, że jakoś się uda, a zmiany być muszą, bo przecież w domku ma się super mieszkać, no nie? :) oboje z mężem nie wyobrażamy sobie domu bez piwnicy... no więc zrobić trzeba, a schody gdzieś się upchnie :)

Radkoz hehe jakie biopaliwa?? :wink:
sauna fajna sprawa, a skoro mam mieć dom i miejsce do tego, to czemu nie... znajomej rodzice mają taki pokój na dole i saunę i super sprawa to jest, bo jak chcą małą imprezkę ze znajomymi urządzić, to sąsiedzi nie słyszą i cały dom też... zwłaszcza dzieci...
a ta łazienka obok kuchni... hmmm... chyba to w niczym nie przeszkadza, bo przecież wejście nie będzie wprost z kuchni, tylko z korytarza... no i drzwi raczej też będą :wink:
ale to jeszcze nie są ostateczne zmiany... może mąż mnie trochę przystopuje, bo z moją inwencją to nie zaczniemy budować za 5 lat :roll:
a jak twoja wycena? nie wiem czy coś przegapiłam?

Tomku, a czy gabinet nie jest ci potrzebny? nie wiem czy taka duża wnęka w salonie to coś o co ci chodzi...

Enigmatica czekam na twój scan, bom bardzo ciekawa tego rozwiązania... trochę powierzchni przybędzie
u nas z całą pewnością będzie dodatkowo ogrzewanie podłogowe, do tego pewnie jakieś grzejniczki standardowo i raczej nie gazowe, a na węgiel, bo taniej wychodzi... mój żon źle do gazu nastawiony...

jeszcze pytanko do was: z czego budujecie swoje opałki? nie wiem co jest w projekcie, ale myśleliśmy o BK, ściana 1W... jakoś szybciej mi się wydaje i bardziej jestem przekonana niż do zwykłego pustaka...

Wojtku, W.M., jak ma się to co przesłałam do waszych obliczeń? niestety chwilowo nikomu innemu nie mogę wysłać, bo nie jestem w domku :(



Pozdr

w.m.
21-09-2007, 16:58
renii
Ja będę budował z pustaka ceramicznego Max, grubość ściany to 29 cm + styropian 12 cm

http://www.kozlowice.pl/modul-220-mm.php

pytanie moje w którym z pomieszczeń planujesz postawić saunę ( ja też marzyłem aby ją gdzieś zmieścić ( taką 3-4 osobową ), tylko gdzie ??


czekam też na rzuty po zmianach enigmatica

pozdrawiam budujących Opałka

renii
22-09-2007, 11:32
w.m. otóż saunę planuję zrobić w piwnicy :) tam też będzie się znajdował pokój "rozrywkowy" jak to nazwałam, w którym planujemy wstawić bilard, jakiś barek, sofy, może kino domowe albo coś w tym stylu... może mała siłownia z czasem powstanie obok...
dlatego potrzebne mi wejście z domu, najlepiej, żeby jedne schody były obok drugich

jestem zdania, że salon, sypialnie, łazienkę i kuchnię to można normalnie mieć w mieszkaniu w bloku, a mając do dyspozycji większa przestrzeń w przypadku domu grzechem byłoby zapomnieć o takim kąciku, gdzie można by było posłuchać głośniej muzyki, wieczorkiem odprężyć się grając np w bilard lub kto co woli... uważam, że salon nie powinien być zagracony i służyć jako pokój dzienny

sauna moim zdaniem super sprawa :) myślałam jeszcze o jakimś małym baseniku, ale chyba narazie finanse nie pozwolą...


pozdr

w.m.
22-09-2007, 16:43
Na poddaszu planuję zrobić dużą łązienkę ( z łazienki przy sypialni oraz garderoby ) tak, aby miała osobne wejście i wtedy mogę myśleć o zostawieniu miejsca na saunę, ponieważ w tej chwili są inne ważne potrzeby finansowe. Zobaczymy czy się uda.
Planuję również zrobić wykusz w jadalni coś na bazie tego rzutu poniżej, który będzie jednocześnie balkonem na poddaszu. Od strony tarasu zostawiam wszystko bez zmian ( aczkolwiek nie robię tego uskoku między salonem a gabinetem ), tylko prostą scianę.

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/rzuty.php

pozdrawiam
w.m.

radkoz
22-09-2007, 22:43
No, no, no
Dobiliśmy do drugiej strony naszego wątku.

Ja tymczasem czekam na chudziak pod ławy i przeglądam długoterminowe prognozy pogody.

Nasz Opałek na razie wygląda tak:

http://images12.fotosik.pl/105/a085d97560553f8cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a085d97560553f8c)

wojtek l
23-09-2007, 06:14
RADEK gratulacje tez chciałbym juz zacząc.miejmy nadzieje ze pogoda bedzie Wam sprzyjac (bo chyba myslisz budowe ciagnac do zadaszenia przed zima)

pozdrawiam wojtek

MACIEJ72
23-09-2007, 13:41
Witam wszystkich serdecznie .
Jak wiecie wybór tego jednego jedynego projektu jest bardzo trudny. Wiele czasu poświęciliśmy na szukanie odpowiedniego projektu, który przypadłby nam do gustu i spełniał nasze oczekiwania. Opałek 2g ma to coś w sobie. Niestety działka, na której ma stanąć Opałek jest szerokości 20m co nas zmusza do zwężenia garażu o 70 cm. Nie chce rezygnowac z garażu na dwa auta więc przymieżam się do następujących zmian .
Napiszcie co o tym sądzicie . :D :D :D
1) Powiększenie kuchni kosztem garderowy na parterze .
2) Powiększenie WC tak aby można byłoby wstawić kabinę .
3) Podpiwniczenie pod częścią garażową.
4) Przedłużenie ściany budynku od strony garażu do ogrodu ( powiększając część gospodarczą i przedłużając garaż)
5) Zwężenie garażu o 70 cm ( chyba że jest możliwość obejścia przepisów tak abym tego nie musiał robić )
6) Poddasze narazie bez większych zmian poza zamianą łazienki na pokój .
Jeśli ktoś z państwa buduje Opałka w Wielkopolsce- okolice Poznania chętnie bym go obejrzał w realu. Proszę o przesłanie zdjęć i kosztorysów jeśli to możliwe na adres [email protected] z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam Maciej i Ania . :D

Tomek_Police
24-09-2007, 07:27
Tomku, a czy gabinet nie jest ci potrzebny? nie wiem czy taka duża wnęka w salonie to coś o co ci chodzi...

Właśnie w gabinecie myślałem nad zrobieniem pokoju "rozrywkowego" jak go sama okresliłaś, choć stół 6ft wejdzie, nie bedzie miejsca na grę i dlatego rozważałem wywalenie tej sciany. A gabinet raczej mi niepotrzebny, bo i po co?? Pracować w domu nie zamierzam :wink:


niestety chwilowo nikomu innemu nie mogę wysłać, bo nie jestem w domku
Niemniej czekam, na jakiegoś maila w terminie późniejszym :D

lukaszs
24-09-2007, 21:34
Witajcie,
mam pytanie, a w zasadzie to nawet dwa:
czy ktoś z Was bierze pod uwagę zwiększenie okien w garażu, bo po przeliczeniu (40/90) tzn po odliczeniu ram samej szyby pozostaje ok 15cm a to jest niewiele biorąc pod uwagę ze w garażu jest tylko jedno okno, bo drugie jest w pom. gosp. Osobiście uważam że to zbyt mało i zamierzam powiększyć wnękę okienną do 55/90 i ponadto chcę wstawić pomiędzy jeszcze jedno okno ( uzyskam 2 w garażu i 1 w pom. gosp)
a kolejne pytanie to z innej beczki: interesuje mnie ogrzewanie, jakie zamierzacie zastosować i jak to się przełoży na rozmieszczenie go np na parterze. Jestem zwolennikiem parkietu w salonie choć by z tego względu, że wygląda bardziej okazale, więc ogrzewanie podłogowe (w salonie) odpada, a jak pewnie niektórzy zdązyli już zauważyć to nie bardzo są w nim takie okna, pod które można zamontować grzejniki.
Jak możecie to napiszcie co o tym sądzicie.
pozdr...

enigmatica
25-09-2007, 07:25
Witam, wszystkich!

Niestety scsn wrzucę dopiero pod koniec tygodnia, nieco przesunęło się to w czasie, doszło jeszcze kilka zmian...... min.... tak jak wspominałem wcześniej 345 są to bloki w projekcie, postanowiliśmy jednak przedłużyć do 390 a nie jak wstępnie do 360... ( będzie widoczne na scanie ), wynikiem tego jest powiększona łazienka na dole , salon do ponad 40m2 i kuchnia do prawie 12m2, niestety musiałem wyciągnąć dach o kolejne 2 stopnie, aby zachować równowagę, zrezygnowaliśmy również z półkolistej ściany przy ubikacji. Ściana z drzwiami na taras została przesunięta nieznacznie....tzn.. wyprostowana, ale zachowana odległość od drzwi do słupa to 2m, uważam, że to idealny kompromis.

Proszę wszystkich o przesłanie kosztorysu, odbieramy go w czawrtek i jestem sam ciekaw, czy chcą nas oszukać czy też nie ;-)

Pozdrawiam
[email protected]

MartinoR
25-09-2007, 20:15
Heyka

Do lukaszs:
Co do okien w garazu i pom gosp to smialo mozna powiekszyc. Naprawde małe sa w projekcie. Ja u siebie zrobiłem 60/90 Tylko ze nie dodawalem trzeciego, pozostawilem dwa tak jak w projekcie.
Jeslli chodzi o ogrzewanie to u nas akurat bedzie gazowe i podlogowke robie w salonie bo mam zamiar granit polozyc a temu nie przeszkadza akurat. Z tego co sie orientuje to jest masa roznorodnych grzejnikow np takie fajne scienne gdzie nawet ciezko poznac ze to grzejnik..:) Mozesz umiescic na ktorejs ze scianek przy wyjsciu na taras albo na tej scianie od gabinety.. Cos wymyslisz :)

Pozdr

Marcin

gmisiak4
25-09-2007, 23:01
czesc

gmisiak4
25-09-2007, 23:05
cześć, śledzę to forum od dłuższego czasu, chciałbym się dowiedzieć ile Wam wyszło w surowym zamkniętym , czy prawdą jest , iż będzie w granicach 130 000zł ? no i najważniejsze :D , czy ktoś go buduje w okolicy Przemyśla ? to jest około 80 km od Rzeszowa ....., rozwiązał może ktoś problem pralni nie konicznie kosztem łazienki ?

wojtek l
26-09-2007, 08:22
gmisiak witaj odpowiadajac co twoje pytanie donosze ze opałek buduje sie juz chyba idzie juz strop u GOSI w Sanoku , oraz u Janusza w Ropczycach tez juz ma strop .wiec mozna cos po ogladac .jak checsz to podesle na prv linki do zdjec albo munery telefonu .my bedziemy budowac w Rzeszowie ale juz chyba trego roku nic nie zrobimy .pozdrawiam

renii
26-09-2007, 14:26
witam!!

Tomku u mnie gabinet to będzie raczej taka domową biblioteczką i składnica wszelkich domukentów itp., może z czasem posłuży też do pracy, więc zastanawiamy się nad oddzielnym wejściem

Lukaszu no właśnie mi też marzy się parkiet i podłogówka... a to nie można tak razem? a czy w projekcie nie ma przewidzianego ogrzewania? te grzejniki to mi też sen z powiek spedzają, choć wolałabym ich nie mieć...

Gmisiak pralnię mozesz zrobić w pomieszczeniu gospodarczym albo w piwnicy jeśli takową przewidujesz. u nas tak będzie :)

gmisiak4
26-09-2007, 14:54
wojtek
jeśli możesz to podeślij mi na pocztę [email protected] te linki , namiary i co tylko znajdziesz :D .... numery tel. też się przydadzą. przeglądnołem masę projeków i ten od razu mi się spodobał. Budowę chcę zacząć na wiosnę, więc jak najbardziej zależy mi na zobaczeniu w realu ....
z relacji budujących dowiedziałem się iż każdy podczas budowy coś by zmienił a po jej zakończeniu to już szczególnie.... chciałem Was zapytać czy macie takie pomysły z opałkiem , tzn, po wybudowaniu coś się nie sprawdza i to byście zminili, zależy mi na takich opiniach.
i jeszcze słówko na temat pralni.. .. co sądzicie o pomyśle by w opałek 2g za schodami obok WC zrobić drzwi do garażu. a na tej ścianie zrobić dodatkowe pomieszczenie na pralnię ? stykała by się plecami z WC , kosztem mniejszego garażu. w pomieszczeniu gospodar. pralnia odpada, gdyż muszę tam zburzyć połowę ściany by się spokojnie zmieścić z kombi laguną, obecnie w projekcie wchodzi na styk a to problem
pozdrawiam

enigmatica
26-09-2007, 15:14
Witam ponownie wszystkich.

Ponownie prosze jesli ktoś posiada o przesłanie kosztorysu stanu surowego otwartegi i zamknietego. [email protected]

Mam równiez pytanie, czy ktoś buduje opałka w okolicach Poznania?

Pozdrawiam

renii
26-09-2007, 21:26
wysłane


ponawiam pytanie do tych, którzy maja już projekt: czy jest tam jakiś wariant ogrzewania domu? jeśli tak to jaki?


gmisiak osobiście uważam, że to chyba kiepski pomysł, bo wejście z garażu byłoby praktycznie wprost do salonu... chyba że jakoś przedłuzysz hall
wchodzenie w butach, czasem też nienajczystszym ubraniu wprost do salonu i cofanie się do garderoby czy szafy w wiatrołapie to raczej utrudnienie...

jeśli chodzi ci wyłacznie o miejsce na wstawienie pralki to może kuchnia, jeśli w łazience nie chcesz, choć wątpię żeby tam się dużo sprzętów zmieściło
najlepszym wyjściem chyba jednak bedzie powiększenie garażu tak, żeby i samochód się zmieścił i pralnia

MartinoR
26-09-2007, 22:03
Do renii

W projekcie z tego co pamietam to jest opcja ogrzewania olejowego ewentualnie gazowego. Ale jak zrobisz na eko groszek czy cos innego to nie bedzie to utrudnieniem.. :)

Pozdr

renii
26-09-2007, 22:21
MartinoR ale jakieś grzejniczki, podłogówka czy co tam jeszcze... jak jest załatwiona sprawa ogrzewania salonu? chyba nie przewidzieli ogrzewania jedynie promieniami słonecznymi :)

wojtek l
27-09-2007, 08:20
salon kotryarz wiatrołap+ kuchnia i 2 górne łazienki to podłogówka :)

radkoz
27-09-2007, 10:04
...... a kolejne pytanie to z innej beczki: interesuje mnie ogrzewanie, jakie zamierzacie zastosować i jak to się przełoży na rozmieszczenie go np na parterze. Jestem zwolennikiem parkietu w salonie choć by z tego względu, że wygląda bardziej okazale, więc ogrzewanie podłogowe (w salonie) odpada, a jak pewnie niektórzy zdązyli już zauważyć to nie bardzo są w nim takie okna, pod które można zamontować grzejniki.
Jak możecie to napiszcie co o tym sądzicie.
pozdr...

Ja także preferuje parkiet w salonie. Problem ogrzewania rozwiążemy najprawdopodobniej w ten sposób, że okna przy gabinecie i przy kuchni nie bedą do samej podłogi. Bedą się zaczynały tak ok 50 cm nad podłogą i pod nimi wrzucimy sobie po kaloryferku.
Inne rozwiazanie jakie przychodzi mi do głowy to wpuszczenie kaloryferów w posadzkę (tzn. przygotowujesz pod oknem odpowiednią "wnękę", tam wrzucasz kaloryferek i przykrywasz to kratką. Ale takie rozwiązanie mi się nie podoba i wydaje się być bardziej skomplikowane i pewnie droższe i problem ze sprzątaniem i wogóle....

wojtek l
27-09-2007, 10:54
Radek masz juz jakies upatrzone kaloryferki pod okna na te 50 cm.rozumien ze okna beda miały 1500 długosci czy jakos inaczej.sami myslimu jakie duze zrobic te okna? :-?

radkoz
27-09-2007, 13:42
Wojtek I,
Do kaloryferków z planami jeszcze nie dotarłem, ale np purmo zaczynają się od wysokosci H30, oczywiście trzeba bedzie pewnie dac takiego długiego jamnika. (jak np tu: http://www.purmo.com/pl/products/208.htm)
Co do wymiarów to nasza p. achitekt zrobiła nam zmiane okna z 180/235 na 180/180. Czyli mamy 55cm.

gmisiak4
27-09-2007, 19:38
czy jest choć jedna osoba , która wybudowała już opałka ??????? czy ktoś posiada takie bezcenne zdjęcia ???? wszyscy podają strony z budowy w trakcie , a czy jest już jekiś w stanie surowym zamkniętym ...???? choć jeden ????

Reni

miałem na myśli wejście od salonu,bardziej holu- za schodami do zbudowanego tam pomieszczenia kosztem kawałka garażu jako pralni. Nie ma tam przejścia do garażu.

wojtek l
28-09-2007, 12:46
Podaje lInk do blogu MOJA BUDOWA

http://www.karolinaslawek.mojabudowa.pl/
SA TU FAJNE ZDJECIA Z BUDOWY OPAłKA1

monikaa13
28-09-2007, 13:23
ja mam na koncie juz tysiace przejrzanych projektow, pomijajac fakt, ze domek na pewno bedzie drogi w budowie, to nie podoba mi sie"
1.schody otwarte na salon, wyobrazam sobie od razu siebie na kanapie a pizamce popijajaca goraca herbate, a na schodach biegajace dzieciaki, czy pozniej nastolatkowie, ze schodow widac caly salon, dla mnie odpada od razu no chyba, ze da sie jakos oddzielic to
2. sciecie w salonie moze i jest efektowne, ale jak widac na rysunku miejsca na tv brak
3. kominek zamiast byc w pokoju jest na korytarzu, to po co on w ogole
4. mala kuchnia do tego brak spizarki
u gory moze byc

ogolnie z zewnatrz ladny, ale pewnie drogi i jak dla mnie ma za duzo wad

pozdrawiam

radkoz
28-09-2007, 17:40
Ja też jestem ogólnie z zewnątrz ładny, drogi w utrzymaniu i mam w środku parę wad, a mimo to moja żona mnie kocha :D

Tak jakoś jest że to co dla jednego jest wadą dla drugiego jest zaletą, ja akurat wolę mieć schody w salonie niż 5 km korytarzy w domu.

Pozdr

lukaszs
28-09-2007, 18:10
Witam.

A ja ciągle adoptuje projekt. Zastanawiam sie nad podniesieniem poziomu posadzki garażu do poziomu domu.
Chciałbym się pozbyć stopnia pomiędzy częścią mieszkalną, a garażem. Z drugiej strony obawiam sie, że podjazd do garażu byłby zbyt stromy i może wyglądać trochę dziwnie.
Napiszcie jak to wygląda u was.
Jakie są waszym zdaniem za i przeciw.

Pozdrawiam

w.m.
28-09-2007, 21:27
lukaszs

Ja planuje z - 45 cm różnicy, zostawić - 30. Z minusów to tak jak piszesz podjazd do garażu byłby zbyt stromy a drugi to ,że samochód się stoczy i .... :lol:
Różnica moim zdaniem i naszego projektanta musi być, kwestia tylko ile cm. A poza tym moim zdaniem z różnicą poziomów ładnej się prezentuje
pozdrawiam i czekam na zmiany enigmatica

w.m.

lukaszs
30-09-2007, 18:49
Witam,
z poziomem w garażu jeszcze się zastanowię ale dla zainteresowanych mam pierwszą wycenę okien dla porównania. Jutro otrzymam drugą więc okaże się jakie są różnice. Podam ceny do wymiarów a jeśli ktoś będzie chciał bardziej szczegółowo to prześlę na maila.
50/90= 439 (garażowe) x 3szt
150/120= 1371 (kuchenne) x 2 szt
150/150= 1538 (gabinet) x 1 szt
180/235= 2358 (drzwi balkonowe ze słupkiem ruchomym) x1 szt
180/235= 1702 (okna w salonie lecz nieotwierane) x 2szt
180/220= 2254 (balkonowe) x 2szt
Za wszystkie okna 15 867,00 x 7%= 16 977,69 - 23% (rabat)=13 072,82 brutto
montaż brutto= 1414,54
To jest wycena na okna białe, wersja w kolorze jednostronnym złoty dąb z montażem =18 080,00, dwustronnym= 20 080,00
Do tego cena rolet:
białe 4380,00
złoty dąb jednostronnie 4730,00
obustronnie 5030,00 ceny brutto

Oczywiście sprawdzę jeszcze inne firmy zanim się zdecyduję ale jak pisałem wcześniej to dla porównania być może w innych regionach będzie spora różnica.
To co mnie zastanawia to to, czy drzwi balkonowe powinny posiadać ten środkowy wspornik czy nie koniecznie. Słyszałem, że przy takich wymiarach powinen być, ta firma proponuje słupek ruchomy. Jak macie zdanie w tej sprawie to napiszcie.
pozdr..

lukaszs
30-09-2007, 18:59
a mam jeszcze wycenę bramy garażowej. Postanowiliśmy poszeżyć garaż do 6m wewnątrz i nasza brama będzie miała wymiary 5000x2150
brama automatyczna + montaż = 7360 brutto
brama ręczna + montaż = 6100 brutto
Brama w kolorze okien.

Jeżeli ktoś wie jakie są standardowe wymiary bramy garażowej w przypadku 2g to napiszcie. Bo tam gdzie robiłem wycenę powiedzieli, że 5m to jest max jakie wykonują, żeby zachować właściwe normy. Być może powinna być troszkę mniejsza, grunt żeby wygodnie się wjeżdżało.
pozdr..

gmisiak4
30-09-2007, 21:08
jaki to typ bramy ? roleta ?

gmisiak4
30-09-2007, 21:14
mam pytamko do Was w spraie ogrzewania. Czy ktoś będzie zakładał zamiast CO pompę ciepła ? ponoć w ołączeniu z rekuperatorem daje całkiem niezły efekt i nie trzeba się martwić z opałem.

renii
02-10-2007, 15:15
Lukasz a co to za firma co te okna podałeś?

lukaszs
02-10-2007, 19:25
Jeżeli chodzi o bramę to jest to brama segmentowa firmy KRISPOL, a co do okien to produkuje je AVANTE. Na ich stronkach można dowiedzieć się więcej.
pozdr...

krzysiuu
02-10-2007, 21:22
Witam
Jestem bardzo zainteresowany budową tego domu tylko mam jedno "ale". Obawiam się że ten dach kopertowy może przerosnąć mój budżet. Chciał bym prosić Was o opinie i najlepiej kosztorys, i czy duża różnica wyjdzie między dachem "zwykłym" dwuspadowym. Z góry dziękuje za odpowiedz
pozdrawiam Krzysiuu

renii
06-10-2007, 19:09
Krzysiu z pewnością dach dwuspadowy wyjdzie taniej, ale pewnie to wiesz :) skoro cię nie interesuje dach kopertowy, to zastanawia mnie dlaczego ten projekt wybrałeś? dla mnie dziwnie by wyglądał z innym rodzajem dachu o ile w ogóle to możliwe...

chyba lepiej poszukać tańszego, prostszego domku o podobnym rozkładzie pomieszczeń... :roll:

renii
07-10-2007, 14:50
wreszcie mój parter zaczyna coś przypominać i to już chyba będzie koniec moich zmian :)

http://img210.imageshack.us/img210/7323/parterft9.gif (http://imageshack.us)

coś takiego będzie:
ściany przesunięte o 50cm, ale chyba damy jeszcze 50 -ściana wschodnia i południowa
garaż poszerzony do 6m wewnątrz
trochę inne schody i ich układ
powiększony gabinet
ściany salonu i jadalni (te z oknami) przedłużone o 25cm
no i komin będzie za schodami, ale kotłownia w piwnicy
pod schodami będą drugie na dół
nie będzie tej ścianki w garażu (zapomniałam zlikwidować)

teraz poddasze i piwnica i wsio :)

MartinoR
28-10-2007, 12:05
WItam

Coz to za cisza ? :roll: Czyzby wszyscy analizowali rzut parteru renii :D ??
U nas wlasnie koncowka papowania...
Dachówka zamowiona, praktycznie juz do odbioru. Czekamy na ekipe do pokrycia. PIerwsza nie ucieszyla mnie zbytnio gdyz termin realizacji ok stycznia a ja chcilbym wczesniej.. co by domek przez zime z pelnym ciezarem juz sobie postal..


POzdr

Marcin

radkoz
28-10-2007, 15:09
No właśnie, wszyscy sie pospali, albo w depresji zimowej. A my tymczasem dodaliśmy sobie jedno okno w garażu i wyglada to tak:
http://images33.fotosik.pl/24/b52d1dc8991dbb10m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=b52d1dc8991dbb10)
póki co pogoda sprzyja....
RK

renii
05-11-2007, 09:52
no no wreszcie cos sie ruszyło :)


panowie z chęcia obejrzę postępy budowy :) MartinoR masz założony dziennik? ostatnio jakoś mało czasu na muratora... :(

MartinoR
05-11-2007, 20:05
Witam

WIesz co Renii..

Dziennik Budowy to mam ale z tego co pamietam to chyba pierwsza strone tylko uzupełniłem... Zabiegany mocno.. :) Chyba zostawie to wiosny i pozniej wszystko naniose..
Walcze teraz z tarasami.. Zrobilem takie jak w Librze z domusa i jeszcze powiekszylem wiec roboty sporo ... :roll:

POzdr

Marcin

martajochna
08-11-2007, 12:30
Witam wszystkich serdecznie ;)
Na 90 procent dolacze do fanow opalka 2g gdyz zdecydowalismy sie z mezem na budowe tego domu.Strasznie przypadl mi do gustu, poza tym jego wyglad...po prostu dla mnie bajka.
Choc jeszcze nie zakupilismy projektu, caly czas wertujemy inne... Budowe pdb zaczniemy w przyszlym roku na jesien.
Jestesmy z wojewodztwa dolnoslaskiego, mianowicie z Boleslawca i mam pytanie czy ktos zmaga sie w okolicy z budowa tego domu?
Znalazlam dziewczyne na forum pprojekty, ktora buduje dom blisko Zielonej Gory i pisala ze to jest blisko i jesli chcemy to dla niej nie ma problemu aby przyjechac i zobaczyc jak opalek 2g wyglada.Jest tylko maly problem, administrator przechwyca wszystkie teksty na forum pprojekty i nie wchodzi w gre zamieszczanie maili, nr gg, nr tel, skype, nawet moich danych gdyz to ja wyrazam zgode na zamieszczenie moich danych.Rozmawialam z panem administratorem, niestety jest on nieublagalny...
Jesli ktos buduje opalka w okolicach Boleslawca to prosilabym o kontakt...a moze znajdzie sie ta dziewczyna z forum pprojekty?jej nick to madziagrunia
Postaram sie wkleic szkic z moimi zmianami, czy ktos moglby mi powiedziec ile metrow kwadr. wynosi kuchnia po zlikwidowaniu spizarni/garderoby na parterze?Czy juz przy wiekszym metrazu mozliwe byloby zamontowanie wyspy na srodku kuchni?czy miejsca jest wystarczajaco duzo?
Z gory dziekuje za informacje i pozdrawiam posiadaczy opalkow ;)
[/list]

renii
09-11-2007, 13:50
wydaje mi się, że 3,3mx3,2m to za mało, żeby wstawić wysepke...ale to tylko moje zdanie... ja osobiście nielubię ścisu w kuchni i jak ktoś mi się pod nogami pałeta...

martajochna
09-11-2007, 14:27
Renii,
3.3m x 3.2m to metraz powiekszonej kuchni o garderobe?
jesli tak to rzeczywiscie malo ;(

renii
10-11-2007, 13:08
Marta no coś takiego wychodzi jak przesuniesz tą ściankę do tej wnęki... zawsze można przesunąć ściany domu na zewnątrz i wtedy kuchnia będzie wieksza :) ale inne pomieszczenia też :)

u nas będzie gdzieś 3,5x4,3 i wysepki tam nie przewiduję... lubie przestrzeń :)

enigmatica
13-11-2007, 15:15
Witam wszystkich po dłuzszej przerwie.....nareszcie odebralismy pozwolenie na budowę :D jesli jest ktoś zainteresowany rzutami po zmianach proszę o maila, byc może scany nie są zbyt doskonałe, ale daja obraz zmian...zaczynamy mam nadzieję jeszcze w tym roku.

Poniżej mail.

Pozdrawiam

A&L
[email protected]

Olo156
23-11-2007, 17:13
Witam

O ile to możliwe chciałbym podjechać i zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości.

Jestem już w zasadzie zdecydowany na ten projekt, ale obejrzenie budowy postawiło by przysłowiową kropkę nad i.

krzysiuu
02-12-2007, 13:32
mam prośbę, piszcie z czego budujecie (jaki pustak) i ile szt Wam wyszło? Mam okazję kupić ytonga ( 240mmx240x590), obliczyłem że będzie potrzebne około 1000 szt. z góry dzięki

martajochna
11-01-2008, 16:02
Witam Opalkowiczow :)

Mam pytanie zwiazane z kosztami przerobienia projektu.Powyzsze zmiany dotyczylyby:

1.poszerzenie garazu do 6metrow-czy nie bedzie problemow aby go poszerzyc?autor projektu napisal mi ze moze byc to dosyc droga inwestycja
2.dodanie jednego okna w garazu
3.likwidacja garderoby i powiekszenie kuchni
3.zamurowanie okna w kuchni
4.wyprostowanie naroznika w salonie

Czy orientujecie sie ile wynosza mniej wiecej takie zmiany?Architekt z woj.dolnoslaskiego oznajmil ze koszt zmian bedzie wynosil kilkakrotna cene projektu gotowego :( No i wlasnie ten ,,kilkakrotny'' koszt mnie przerazil...jak to u was wyglada?Moze macie jakiegos sprawdzonego architekta z dolnego slaska?
Pozdrawiam

Olo156
11-01-2008, 16:28
Witam Opalkowiczow :)

Mam pytanie zwiazane z kosztami przerobienia projektu.Powyzsze zmiany dotyczylyby:

1.poszerzenie garazu do 6metrow-czy nie bedzie problemow aby go poszerzyc?autor projektu napisal mi ze moze byc to dosyc droga inwestycja
2.dodanie jednego okna w garazu
3.likwidacja garderoby i powiekszenie kuchni
3.zamurowanie okna w kuchni
4.wyprostowanie naroznika w salonie

Czy orientujecie sie ile wynosza mniej wiecej takie zmiany?Architekt z woj.dolnoslaskiego oznajmil ze koszt zmian bedzie wynosil kilkakrotna cene projektu gotowego :( No i wlasnie ten ,,kilkakrotny'' koszt mnie przerazil...jak to u was wyglada?Moze macie jakiegos sprawdzonego architekta z dolnego slaska?
Pozdrawiam

Ja za całą adaptację projektu + załatwienie wszystkich uzgodnień i pozwolenie na budowę płacę 1500 zł netto

wojtek l
11-01-2008, 16:48
martajochnawydaje mi sie ze ten architekt to chce kase z ciebie zedrżeć .my juz jestesmy po adaptacji projektu i wraz z załatwieniem WZi PnB
ORAZ KILKA ZMIAN W PPROJEKCIE WYNIOSłO NAS TO 3tyś. Co prawda nasze zmiany nie są jakies duże ale z wymienionych przez Ciebie powazna zmiana jest tylko poszerzenie garażu i wyprostowanie tego narożnika w salonie.kwestie okien to żadne zmiany jaki również likwidacja garderoby i poszeżenie o nią kuchni(usuniecie sciany działowej czy też jej przesuniecie)polecam strone moja budowa tam jest juz kilka dzienników z budowy opałka i widziałem tam również zmianyo które pytasz miedzy innymi wyptostowanie rogu salonu www.szyszkowo.mojabudowa.pl

pozdrawiam wojtek

martajochna
11-01-2008, 17:30
Dzieki Wojtek za szybko odp na moje pytania :)
Na strone blogu budowlanego szyszkowo juz zajrzalam i zapytalam wiec czekam na odpowiedz :)
Widzisz, tak jest czasem z architektami - nadazyla sie okazja i chca zedrzec z ludzi :(

Pozdrawiam

martajochna
11-01-2008, 17:33
Olo,
z jakich okolic jestes?Jesli jest to dolnoslaskie to prosilabym o namiary do architekta, sprawdzonego oczywiscie :)

wojtek l
11-01-2008, 17:37
my z Rzeszowa wiec chyba troche zadaleko.napisz do szyszki link Ci wkleiłem ona predzej ci powie jakiego rZedu kosztami beda te zmiany o które CI chodzi

w.m.
12-01-2008, 08:19
Witam wszystkich i mam nadzieję , że wątek o Opałku w końcu mocnjej ruszy.i

Moje zmiany w Opałku 2
- zwiększenie szerokości garażu do 5,9 m wewnątrz
- poszerzenie kuchni kosztem garderoby
- wydłużenie ściany od ogrodu o 0,5 m

Ma już umówionych murarzy na maj-czerwiec (moim zdaniem solidnych i stosunkowo niedrogich). Wykonują stan surowy otwarty do więźby

lukaszs
15-01-2008, 11:36
Witam wszystkich.

1 kwietnia zamierzamy ruszyć z budową.
Zrobiłem wstępną kalkulacje zapotrzebowania materiału.
Obliczyłem, że na OPAŁKA 2G (garaż poszerzony do 6m) będę potrzebował materiału na 170m2 ścian nośnych (łącznie z wewnętrznymi)

Mam pytanie do tych którzy już postawili ściany.
Ile materiału potrzeba na ściany nośne. Proszę o podanie ilości metrów kwadratowych lub ilości i wymiarów pustaków.

Mile widzie będą również informacje na temat ilości innych materiałów

Pozdrawiam

Elfir
15-01-2008, 13:03
Dla mnie ten projekt wykluczają:
1. WC widoczne z salonu - ogromnie krępujace.
2. Duza ilośc instalacji - porozrzucane po całym domu kuchnie, łazienki, toalety, kotłownie. Gdzie jest wywiewka kanalizacji z WC na parterze?
3. W kuchni moze stać tylko kuchnia elektryczna, bo inaczej trzeba prowadzić rurę wyciągu znad kuchenki nad drzwiami do kuchni do przewodów kominowych.
4. Kominek w przejściu - nie mozna przy nim ustawić wypoczynku.
5. Ogromny hol z wielką klatka schodową - trzeba ogrzewać a walorow użytkowych żadnych. Przy tak wielkim holu WC jest wręcz klaustrofobicznie małe i niewygodne.
6. Daleko z kuchni na taras
7. W pokojach mało miejsca na szafy, garderoba pod skosem.

Gosia Maczuga
10-02-2008, 19:26
Witam!Ponieważ sama buduję dom opałek a ostatni komentarz jest bardzo krytyczny czuję się w obowiązku stanąć w obronie tego domu. Wiele słów krytyki, ktore padlo jest mocno przesadzone- hol w cale nie jest duży, lazienke na dole mozna swobodnie powiekszyć co też uczyniliśmy i nie uważam, żeby wejscie do niej było tak bardzo widoczne z salonu. Pokoje na górze sa dość przestronne, a że są skosy to już urok tych domów. Z wyciagiem nie ma problemu pzreciez są pochłaniacze pary nie potrzebujące wyciągu. wywiewka z wc na dole idzie w ściane razem z pionem kanalizacyjnym do łazienki na gorze a ptem na dach. Kominek nie jest w przejściu tylko rozłożony po środku sciany łączacej kuchnię z salonem. Poza tym nie każdy buduje ten dom tylko z myślą o wypoczynku przed kominkiem. Kuchnia nie jest blisko tarasu ale za to blisko części jadalnej-dla wielu jest to ok. Pozdrawiam i zachęcam do budowy domu a przynajmniej zobaczenia go zanim padnie tyle słów krytyki :)

Maczus
13-02-2008, 09:59
Witam,

Właśnie znalazłem to forum. Podoba mi się projekt Opałek 2G. Zasatanawiamy się nad budową tego domu u siebie na działce, ale niestety mamy bardzo nieustawna działkę w kształcie trapezu z wąskim wjazdem bo tylko 15 metrów. Wiem, że dużo jest chętnych aby pooglądać wasze domy w rzeczywistości, ale może znadzie się jakaś dobra dusza i pozwoli na wizję lokalną. Bardzo by nam na tym zależało. Jesteśmy wstanie pojechać nawet 300 km od Katowic aby go zobaczyć. Liczę na waszą pomoc.
Podaję meila do kontaktu [email protected]


Pozdrawiam

martajochna
13-02-2008, 16:18
Witajcie,
Chcialabym sie dowiedziec troche nt kosztow budowy opalka.Czy ktos zrobil wycene dachu lacznie z materialem i robocizna?Bardzo duzo ludzi twierdzi ze ten dach to ogromna inwestycja w tym projekcie :( jednak nie zmienie zdania, to wlasnie urok tego domku. Jaka dachowke polecacie?Jaki material polecacie na sciany??
W sumie jeszcze nie zakupilismy projektu poniewaz ciagle mam nadzieje ze autorzy wypuszcza ulepszona wersje brata blizniaka Oplaka 2g, niedawno pojawil sie podobny domek Zwirek D....no ale duzo mu brakuje do Opalka 2G :) a zaczynamy na wiosne 2009.
Powazniejsze zmiany jakie wprowadzamy to wyprostowanie naroznika w salonie oraz ostatnio modny wykusz w jadalni, pod koniec roku chcemy zakupic projekt wiec kto wie, moze jeszcze cos sie zmieni :) Przegladalismy juz setki projektow bardzo podobnych do Oplaka (Libra, Prometeusz, Manuela itp ) ale zawsze cos dyskwalifikuje dany projekt i wracamy do Opalka 2G :)

Pozdrawiam fanow projektu :)
3mam kciuki za opalkowe budowy

Gosia Maczuga
15-02-2008, 15:17
Witam!Co do kosztów dachu to mogę podać kwotę, którą my wydaliśmy, jest to w przybliżeniu ok 28 tys. Mamy dachówke braasa, ktora wyniosła nas 15 tys. No ale ceny drewna poszły w górę i robocizny też (przynjamniej u nas na Podkarpaciu) więc dziś może to być już wiecej. Polecam wszystkim stronę www.mojabudowa.pl gdzie jest bardzo dużo na temat budowy domku opałek. pozdrawiam serdecznie

martajochna
18-02-2008, 16:19
Gosiu,
blogi Szyszki i innych Opalkowiczow odwiedzam z mezem prawie co dzien i tylko czekamy na nowe zdjecia z realizacji :)
Prawie co dzien pojawiaja sie nowi budujacy Opalka co nas niezmiernie cieszy.

Pewna jestes ze koszt dachu was wyniosl ok 28 tys z dachowka, robocizna i wiezba?My jestesmy z dolnoslaskiego, maz ostatnio rozmawial z dekarzem z podkarpackiego i on stwierdzil zeby liczyc sie z kosztami dachu rzedu ok 50 tys zl i wlasnie polecal na dachowke braasa....

w.m.
18-02-2008, 17:40
Witam

Ja też zamówiłem Brass-a Cissar podwójne S ( dachówka + cały osprzęt dachu + folia dachowa + rynny metalowe Ruuki ) = 22 000 zł ( z 7 % VAT )
Więżba + łaty+ kontrłaty ( wszystko z impregnacją ) + 2,5 m sześć desek = 10 000 netto

Pozdrawiam

w.m.

Gosia Maczuga
18-02-2008, 19:58
Witam!Dachówka braas cisar (romańska) 15 tys, drzewo ok 8 tys, okna dachowe ok 5 tys (ale inne rozmiary niż w projekcie 5 szt.) robocizna za cały stan surowy 20 tys ( nie wiem dokladnie ile z tej sumy stanowi dach pewnie ok 4 tys), rynny siba stalowe prawie 3 tys. , blacha na wykończenia do dachówki ok 1 tys. Jesli dach zliczymy tak jak wyżej tj z oknami, rynnami itp to rzeczywiscie wychodzi więcej ok 36 tys. Ja we wczesniejszym wpiście na tym forum liczyłam tylko drewno dachówke i robociznę. pozdrawiam

martajochna
03-03-2008, 12:20
Juz dawno nikt nie zagladal na strone Opalkowiczow :(

Mam prosbe, czy moglibyscie napisac ile ekipy budowlane zycza sobie za wybudowanie stanu surowego Opalka 2g wraz z dachem, region tez mile widziany.

Czy uwazacie ze szukanie ekipy do budowy domu, ktora rozpocznie sie w 2009r na wiosne jest rozsadne teraz???


Pozdrawiam

wojtek l
14-03-2008, 12:12
RADEK
odezwij się czekamy na nowe zdjęcia

martajochna
19-03-2008, 09:23
No i mamy pierwsza wycene Opalka 2G w Boleslawcu, dolnoslaskie, cena to 55 tys za robocizne stanu surowego z dachem.

W sumie nie wiem dokladnie czy to cena na ten rok czy przyszly, hmm.....dodam ze budujemy na wiosne 2009; rodzice poinformowali mnie smsem i wieczorem dowiem sie dokladnie co i jak.

Jak u was to wyglada?Czy to sporo?

Czekam na komentarze
Pozdrawiam

Gosia Maczuga
25-03-2008, 17:16
No to my mamy szczęście, ze za stan surowy zapłacilismy 20 tys. ale na podkarpaciu jest taniej a poza tym to taka mała firma budowlana i nie szło im tak szybko jak chcieliśmy...pozdrawiam i życzę powodzenia

radkoz
06-04-2008, 00:07
RADEK
odezwij się czekamy na nowe zdjęcia

Witam wszystkich po śnie zimowym...
Fakt, dawno nie dodawałem nowych zdjęć, bo i niewiele się działo... Generalnie brak czasu, ale powoli sie zbieramy i bedzie niebawem coś widać.
Aktualnie przymierzamy sie do dachu (Rupp Ceramika, Sirius, antracyt) i zbieramy wycenki na okna (tu jeszcz nie wiemy co dokladnie) i bramę (Normstahl). Prace rusza za jakies 3 tyg. pewnie...

Jak kto ma pytania, niech pyta...
Jak kto chce zobaczyć na żywca, niech przyjdzie i zobaczy - w końcu to stan surowy otwarty .... i "dom mój otworem stoi dla takich jak wy" (jak mawiał poeta)
Pozdrawiam,
PS
Wojtek I - jak u ciebie???

wojtek l
06-04-2008, 15:49
RADKOZ
No tak się poskładało, że 9 kwietnia już możemy końcu zacząć.Patrząc na Twój rosnący domek oj zazdroszczę zazdroszczę.

Pozdrawiam

martajochna
07-04-2008, 13:58
Jak kto ma pytania, niech pyta...

Mam nadzieje ze wiesz co napisales, lawina pytan w krotce poleci :)

Prosimy o zdjecia!

Pozdrawiam

sylwia-artur
17-04-2008, 13:23
Pytałeś co sądzimy o projekcie opałka?Ja miałam już nawet zamówionego opałka 2g lecz w ostatniej chwlili wymieniłam go na Librę 2g.W opałku nie ma gdzie powiescić plazmy,kuchnia jest trochę mała (nie ma możliwości zrobienia wyspy o której marzę) i brak mi 3 balkonu na poddaszu.Nie lubię gdy w pomieszczeniu są tylko okna dachowe....Wybrałam Librę i (mam nadzieję) nie długo startujemy :)
Pozdrawiam!

martajochna
17-04-2008, 17:14
W opałku nie ma gdzie powiescić plazmy,kuchnia jest trochę mała (nie ma możliwości zrobienia wyspy o której marzę) i brak mi 3 balkonu na poddaszu.Nie lubię gdy w pomieszczeniu są tylko okna dachowe....Wybrałam Librę i (mam nadzieję) nie długo startujemy :)
Pozdrawiam!

Kazdy ma prawo wyboru :D

My tez bralismy Libre pod uwage ale przekonalo nas:
-lazienka wcisnieta obok kuchni-jakos niemilo mi sie to kojarzy z zapachami lazienkowymi przechodzacymi do kuchni, poza tym kuchnia mala tylko 10m2 w Opalku po likwidacji garderoby ok 12m2 :)
-male pomieszczenie gospodarcze 4m2, w Opalku wieksze 9 m2
-filar w kuchni przy polwyspie
-mala lazienka en-suite ( w sypialni rodzicow),

A propo plazmy - jak wyprostujesz naroznik to full miejsca na plazme bedzie :)

Pozdrawiam

sylwia-artur
18-04-2008, 10:33
W Librze można wygospodarować większe pomieszczenie gospodarcze zczęśći garażu-W Librze podwójny garaż ma prawie 33m2-można tylką część przeznaczyć na takie pomieszczenie i zrobić wejśći z ogrodu.
W Librze kuchnia jest szerszą częśćią otwarta na salon-więc pomimo ,że ma 10 m2-wydaje się być większa,bo nie jest zamknięta ściankami....
A łazienka?My zrezygnowaliśmy z tej małej spiżarki przy kuchni i powiększamy łazienkę o tę cześc-więc bez problemu zmieści się kabina prysznicowa.... :D
Zresztą każde rodzina ma inne potrzeby i czego innego oczekuje od domu :)

Pozdrawiam sedrecznie
Sylwia

wojtek l
19-04-2008, 16:36
W końcu udało się rozpocząć .Budowa Rzeszów, projekt opałek 2G poczatek14 kwietnia :P

Zapraszam do komentowania naszych poczynań :wink:

http://forum.muratordom.pl/niby-opalek,t129090.htm

ALEKUL
02-05-2008, 16:42
WITAJCIE!
Właśnie trafiłem na właściwe forum. Jesteśmy również zainteresowani budową domu i na 99% Opałek 2G. Jak na razie załatwiamy papierologie tj. WZ elektrykę. Przeczytałem wszystkie posty i dawka informacji mnie przybiła. Mam zatem prośbę do wszystkich WAS Jeżeli możecie to na początek podeślijcie mi swoje zmiany w projekcie ([email protected]) . Pozdrawiam Wszystkich :D

smska
02-06-2008, 10:28
Witam wszystkich, wlasnie zamowilismy projekt Opałek. Bardzo dlugo myslelismy i zmienialismy wersje projektow, az w koncu trafilismy na OPALKA :) Uwazamy,ze jest to dobry projek wprowadzimy jednak kilka malych zmian, ale o tym pozniej poniewaz dopiero jutro widzimy sie z architektem :)
Pozdrawiam wszystich i czekam z niecierpliwoscia na nowe pomysly na adaptacje tego projektu.
Kasia i Mariusz z Poznania

KRYSIAX
15-06-2008, 13:17
Witam!
W tym roku dołączamy do zwolenników Opałka 2G i zaczynamy budowę. Dokonaliśmy kilku przeróbek i teraz spełnia nasze oczekiwania. Czekamy obecnie na pozwolenie i na jesień starujemy z fundamentami. Jak ktoś ma kosztorys na jakikolwiek etap budowy to bardzo proszę o przesłanie. Jesteśmy z Białegostoku. Być może ktoś wybudował Opałka w naszych okolicach to proszę o odzew. Chętnie zobaczylibyśmy go na żywo.
Pozdrawiam i czekam na kosztorysy od was. Ułatwi nam to rozeznanie w kosztach.

śnieżynka
13-07-2008, 11:03
Witam opałkowców cisza tu straszna nastała wszyscy się już wprowadzili do swoich domków czy co?
Pozdrawiam,czy zmieniał ktoś schody wejściowe jakieś takie brzydkie są dla mnie?

mdaroch
20-08-2008, 16:58
...Radkoz... mam prośbę czy będę mogła zobaczyć Twojego Opałka na żywo? My zaczynamy budowę w Nadarzynie :P
mój email:[email protected]

radom19
12-10-2008, 16:42
witam jestesmy nowi na tym forum czy moglby mi ktos przeslac kosztorys oraz plansze z wymiarami pomieszcze oraz przerubkami jakich dokonaliscie z gory wielkie dzieki [email protected]

lusilla
28-10-2008, 13:17
witam serdecznie Wszystkich opałkowiczów.
Gratuluję efektów budowy tego pięknego domku.
Opałek robi piorunujące wrażenie przy najmniej na mnie.
Równiez mam zamiar zakupić ten projekt gdyż super wkomponował się w moje potrzeby i gusta :)

RADKOZ - obejrzałam Twój album - zmiany które wprowadziłeś pasują mi w 100%. Pięknie to wygląda.

Z przyjemnością dopisuję się do tego wątku. Mam nadzieję, że rozrośnie się w mega rozmiary :) Pomożecie? ... hmmm... słyszę ...Pomożemy :) :) ;)

Serdecznie Was pozdrawiam.

lusilla
29-10-2008, 08:31
Witam,
czy Ktoś z Was myślał bądz przymierzał sie do podpiwniczenia części opałka?
Jeśli posiadacie jakieś info bądz rzuty to poproszę na maila:
[email protected]

Pozdrawiam :)

Julies
04-11-2008, 14:33
Witam :)

przejrzeliśmy z mężem setki projektów i dziś wpadł nam w oko Opałek. Czy mogłabym Was prosić o przesłanie zmian w projektach, kosztorysów,wszystko co macie bo sprawi ze trochę mi to wszystko rozjaśni sytuacje. A może jest ktoś z okolic Kielc, kto buduje ten domek?

Zastanawiamy się nad wyprostowaniem salonu, ale zobaczymy co powie na to nasz architekt.

aha, e-mail : [email protected]

Z góry wielkie dzięki!

martajochna
07-11-2008, 14:23
Opalek 2g nadal jest naszym rywalem pomimo uplywu 11 miesiecy...Nie stworzono nawet w 50% podobnego projektu...

Prosty naroznik i wykusz w jadalni to to czego mi najbardziej brakuje w projekcie :(

aniaslawek
13-11-2008, 20:01
Witam. Jestem nowa jak widac. Chcielibysmy sie dowiedziec czy mozna zobaczyc Wasz domek na zywo. Jestesmy ze swietokrzyskiego-daleko bedzie do Was?. Piszcie jesli macie czas na [email protected]

rafciu81
28-11-2008, 19:10
witam wszystkich jestem w tej chwili na etapie kupna projektu domu, najprawdopodobniej zdecyduje się na Opałka 2g. Jednak przed zakupem chcialbym zobaczyc juz wybudowany taki domu, bardzo i nteresują mnie wszelki zmiany jakie wprowadziliscie do projektu.

ajlana
29-11-2008, 23:28
Witam serdecznie,

Jestem nowa na tym forum. Od kilku dni podczytuje wszystkie wątki i bardzo się cieszę, że na "Was" trafilam. Duzo konkretnych, fajnych i co wazniejsze juz sprawdzonych rad;) Obecnie jestem na etapie zakupu projektu. Opalek jest faworytem. Jeszcze kilka dni temu zastanawialismy sie nad Libra, jednak ostatecznie stanelo na Opalku;)
Mam wielka prosbe do osob budujacych w okolicach Wroclawia. Czy moglibysmy zobaczyc jak wyglada Opalek w realu? To by nam bardzo pomoglo w ostatecznej decyzji wyboru domku.
Co do zmian, to planujemy powiekszenie lazienki na dole (aby wstawic kabine), likwidacje gardoroby celem powiekszenia kuchni i wstawienia szafy w wiatrolapie oraz zwiekszenie garazu.

Pozdrawiam;)
W.

ajlana
29-11-2008, 23:30
Gapa ze mnie - nie podalam maila: [email protected]

najlawok
05-12-2008, 18:16
Witam. Jestem wraz z żoną zauroczony tym projektem. Przymierzamy się do budowy OPAŁKA w przyszłym roku. Czy może mi ktoś przesłać z wymiarowane rzuty tego domku? Jeśli posiadacie zestawienie materiałów potrzebnych na wzniesienie opałka to poproszę. Czy ktoś buduje na śląsku- np. niedaleko Zawiercia? [email protected]

tmx
08-12-2008, 17:01
A czy ktos rozpatrywał zamianę kuchni na gabinet i odwrotnie oraz wyprostowanie ściany za garazem zeby powiekszyć pomieszczenie??

Na wzorcu z wymiarami Opałka zrobiłam cos takiego

Aaaaa jeszce powiekszyłam trochę salon zmniejszając wnękę drzwi tarasowych
Co wy na to??
http://img513.imageshack.us/img513/4706/opalekparterjpg1yd8.jpg (http://imageshack.us)

najlawok
08-12-2008, 18:16
A czy ktos rozpatrywał zamianę kuchni na gabinet i odwrotnie oraz wyprostowanie ściany za garazem zeby powiekszyć pomieszczenie??

Na wzorcu z wymiarami Opałka zrobiłam cos takiego

Aaaaa jeszce powiekszyłam trochę salon zmniejszając wnękę drzwi tarasowych
Co wy na to??
http://img513.imageshack.us/img513/4706/opalekparterjpg1yd8.jpg (http://imageshack.us)

Witam. Podobne zmiany zamierzam wprowadzić w Opałku. Koniecznie zamieniam gabinet z kuchnią - co ma duży sens:
1) z gabinetu u mnie korzystać będzie wiele obcych osób, nie muszą wtedy przechodzić przez cały dom,
2) łatwiej będzie też rozprowadzić kanalizację.
Powiększę też salon rezygnując z wcięć przy tarasie jak na rysunku powyżej. Gabinet powiększę o część garderoby.
Natomiast na górze pozostanie tylko jedna łazienka i powstanie ciekawa garderoba. To na razie tyle. :D

ajlana
08-12-2008, 19:13
Pomysł super. Konsultowaliście go z projektantem? Nie wiem czy można tak łatwo zrezygnować ze ściany nośnej pomiędzy salonem a pokojem. Ścianki działowe nie są problemem, ale nośnych ponoć nie powinno się ruszać. Daj proszę znać, czy ktoś to zaakceptował ;).
Góry nie zmieniam - od razu szukaliśmy z mężem projektu, w którym będzie osobna łazienka w sypialni rodziców.
Na dole rezygnuję z garderoby na rzecz powiększonej kuchni (tudzież przy takiej możliwości pokoju biurowego)
Pozdrawiam ;)

tmx
08-12-2008, 21:20
O widzicie, wiec nie tylko mi ta kuchnia przy wejsciu nie pasuje :)
My tez zminilibysmy łazienkę na dole - dodajac prysznic i prstując schody , a na górze z 1 łazienki zrobilibsmy garderobe no i do łazienki na górze byłoby wejscie z korytarza
jak pisano wczesniej - chyba zrobiłabym trochę krótsze okna boczne w salonie zeby dac tam kaloryfery o wysokości 50cm

Powinni jutro lub za 2 dni odpowiedzieć - napisałam do architekta domu - K. T. Markiewicza ( to nazwisko podali pod projektem) i innych ze stron sprzedajacych ten projekt
mam nadzieję ze wszytko można, tylko trzeba dokładnie obliczenia zrobić i pomyslec no a aklient musi zapłacić odpowiednio :)

najlawok
08-12-2008, 22:00
Pomysł super. Konsultowaliście go z projektantem? Nie wiem czy można tak łatwo zrezygnować ze ściany nośnej pomiędzy salonem a pokojem. Ścianki działowe nie są problemem, ale nośnych ponoć nie powinno się ruszać. Daj proszę znać, czy ktoś to zaakceptował ;).
Góry nie zmieniam - od razu szukaliśmy z mężem projektu, w którym będzie osobna łazienka w sypialni rodziców.
Na dole rezygnuję z garderoby na rzecz powiększonej kuchni (tudzież przy takiej możliwości pokoju biurowego)
Pozdrawiam ;)

Tej spornej ściany wcale nie trzeba całej likwidować. Wystarczy przejście na 1,5m a nad nim wylać belkę. Ściana spełnia swoje zadanie a zarazem jest kuchnia otwarta częściowo na salon. Co wy na to?

ajlana
09-12-2008, 08:01
W sumie masz rację z tą ścianą ;) Jeśli będziecie wiedzieli na 100% czy taka zmiana jest możliwa, to dajcie proszę znać. Takie rozwiązanie połączone z przestawieniem stołu obok kuchni spowoduje rozwiązanie problemu "oddalonego kominka". Wypoczynek z TV będzie można lepiej ustawić w jego pobliżu.
Pozdrawiam W.

tmx
09-12-2008, 10:19
Odpowiedzi doszły mi takie z dwóch stron z tym projektem:
PYTANIE:
Witam Czy w Opałku z 1 garazem jest mozliwośc "zamiany" kuchni na gabinet i odwrotnie?? Czy po tej zamianie jest mozliwośc zeby sciana kuchni (na projekcie gabinetu) była zlikwidowana w całości lub chociaz w czesci?? Chciałabym kuchnie otwartą na salon a gabinet przy wejsciu :)

Odpowiedź1: 2008-12-09 08:48:05

Wprowadzenie opisanych zmian jest możliwe podczas adaptacji projektu do warunków lokalnych, na podstawie bezpłatnej zgody autora projektu, bezpłatnie może tego dokonać osoba z odpowiednimi uprawnieniami.

Odpowiedź 2:
Uprzejmie informuje iż projekt jest dostępny w takiej formie jakąprezentujemy na naszej stronie internetowej.Zaproponowane zmiany są możliwe o realizacji.Na wszelkie modyfikacje do kompletnej dokumentacji dołączymy bezpłatnąautorską zgodę. Na mocy takiego pozwolenia zmian w projekcie będzie mógłdokonać architekt adaptujący lub projektant z odpowiednimi uprawnieniamibudowlanymi lokalny dla danej inwestycji/budowy.Wszelkiego rodzaju zmiany należy wprowadzić do dokumentacji we własnymzakresie na etapie adaptacji przed rozpoczęciem budowy.


No więc pomysł jest do zrealizowania !!!!! :D
Z tym 1,5 metrowym przejsciem tez fajna sprawa - warto się nad tym zastanowić, ja natomiast chiałabym barek z krzesłami z lewej strony kuchni - patrzac od salonu (tak jak zrobiłam na projekcie wyzej) , ewentualnie stół przy oknie kuchennym...
Po tej zmianie wydaje mi się przestronniejszy salon i nie ma problemu z ustawieniem np. TV ( ja widze go obok kominka), choinki naświeta czy wiekszego stołu w razie przybycia wiekszej liczby gości :); idąc do komputera dzieciaki nie beda przechodzc przez salon :); nie trzeba likwidowac drugiego okna w gabinecie.
chyba tylko obok komina dodatkowo trzeba by zainstlować kanały wywietrznikowe - chyba tak to sie nazywa - od okapu kuchenki

Teraz tylko kwestia ile za takie przeprojektowanie wziołby architekt??

A jak wy w tym wypadku zamiany pomieszczeń - bez tej sciany ustawilibyscie meble??

ajlana
09-12-2008, 11:16
Rewelacja;) Osobiscie bardziej podoba mi sie pomysl z barkiem i mysle ze na niego sie zdecydujemy.
Co do ustawienia mebli - to kolo kominka dalabym niska szafke na TV, pod sciana i na przeciwko wypoczynek i moze jeden fotel po lewej stronie - chociaz wszystko i tak wyjdzie "w praniu". Co do stolu to zdecydowanie pod oknem - ma byc duzy i wygodny ;)

tmx
09-12-2008, 13:12
Rewelacja;) Osobiscie bardziej podoba mi sie pomysl z barkiem i mysle ze na niego sie zdecydujemy.
Co do ustawienia mebli - to kolo kominka dalabym niska szafke na TV, pod sciana i na przeciwko wypoczynek i moze jeden fotel po lewej stronie - chociaz wszystko i tak wyjdzie "w praniu". Co do stolu to zdecydowanie pod oknem - ma byc duzy i wygodny ;)
stół pod oknem kuchennym czy tym duzym oknem salonowym przy kuchni - sciana od podwórka??

ajlana
09-12-2008, 13:48
Tym dużym w salonie ;) Tam, gdzie na Twoim rysunku jest umieszczona sofa. Koło kuchni nie ma spiżarki, także przyda się wiecej szafek, zwłaszcza dla zwolenników domowego jedzonka ;)

najlawok
09-12-2008, 21:08
Z jakiego materiału budujecie lub macie zamiar budować ściany Opałka.

tmx
10-12-2008, 12:32
my planujemy zewnętrzne ściany z Ytonga a wewnętrzne z silki + blachodachówka
ocieplenie dachu wełną + deskowane + chyba jakieś maty głuszące ( ze względu na rodzaj dachu),
ocieplenie ścian zewnętrznych z wełny
Ale wszytko wyjdzie w praniu :)

A tu tak na szybko zrobiłam pierwsze zmiany na poddaszu...
1 łazienka dla wszytkich ( zmiana miejsca wanny, bo chcemy z obudową prysznicową ją zrobić), zmiana miejca zlewu, drzwi otwierane na zewnatrz
garderoba zamiast 2 łazienki
wyprostowanie schodów
http://img301.imageshack.us/img301/6361/opalekpoddaszejpg1uk4.jpg (http://imageshack.us)

najlawok
10-12-2008, 18:21
Czy ktoś z budujących Opałka planuje zastosować rekuperator?

aagaab
12-12-2008, 10:05
Z jakiego materiału budujecie lub macie zamiar budować ściany Opałka.

Witam,
Planujemy budowę z suporeksu.

najlawok
17-12-2008, 18:57
Czy ktoś z budujących Opałka planuje zastosować rekuperator?

tmx
18-12-2008, 10:49
chyba nikt :(

najlawok
18-12-2008, 21:33
Szkoda. Bo zastosowanie rekuperatora pozwala na zmniejszenie ilości kominów wentylacyjnych oraz zastosowanie okien bez mikro wentylacji co daje spore oszczędności.

tmx
19-12-2008, 17:59
ooo ja z okanmi bez mikrowentylacji mam przykre doświadczenia, ( musieliśmy wywietrzniki zainstalowac w ramach okien) więc teraz tylko z mikro :)

lusilla
22-12-2008, 12:11
Gdy nadejdą te piękne święta,
każdy o bliskich swoich pamięta.
Przesyłam gorące życzenia.
Niech gwiazdka pomyślności
co zabłyśnie znów o zmroku,
zaprowadzi Was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku.

Wesołych Rodzinnych Świąt.
Pomyślności, Szczęścia i spełnienia marzeń w Nowym Roku.

tmx
21-01-2009, 13:30
zobaczcie ile ludzi buduje opałka na tej stronce ( blogi) :) ja znalazłam 79 osób :)
http://www.mojabudowa.pl/

koran_a
01-02-2009, 10:19
Witam Serdecznie

Zdecydowaliśmy kupujemy projekt OPAŁKA 2G, nasz wymarzony.
Jeżeli ktoś buduje na terenie śląska chętnie obejrzymy.
Startujemy we wrześniu, do tego momentu prąd i woda, ogrodzenie. Macie jakieś wskazówki ? czekamy na podpowiedzi

Pozdrawiam
Ania

angela1307
13-03-2009, 23:58
Witam, własnie dołaczylam do grona Opałkowiczów :)
Jestesmy wlasnie po zakupie dzialki, przeksztalcilismy ja juz na budowlana mamy rowniez juz warunki zabudowy. Projekty przegladamy od prawie pol roku. Szczerze przyznam ze opałek byl pierwszym projektem, ktory spodobal sie nam od razu, ale oczywiscie i tak przewerbowalismy chyba wszystkie mozliwe projekty w poszukiwaniu tego jedynego idealnego... i oczywiscie wrocilismy na koniec do pierwszego :) czyli do opałka. Na poczatku myslelismy o wersji z jednym garazem, poniewaz nie bylismy pewni co do szerokosci dzialki, jednak milo sie zaskoczylismy gdy okazalo sie ze nie ma zadnych problemow jezeli wybierzemy opalek 2g. Tak wiec dołaczylismy do Was :)
I oczywiscie tak jak kazdy zaczynajacy budowe mam wiele pytan zwiazanych z tym domem. Mianowicie, pierwsze i najwazniejsze czy posiada ktos zdjecia wykonczonych wnetrz, bardzo ciekawi mnie jak wyglada przestrzen w domu bo zagospodarowaniu wnetrza. Prosze wiec bardzo o przeslanie jakichkolwiek zdjec ([email protected]), bede bardzo bardzo wdzieczna.

Skontaktowalismy sie juz z geodeta i architektem, ten ostatni zaproponowal nam pare zmian.
- dobudowanie za domem dodatkowego pomieszczenia gospodarczego na opał,
-oczywiscie powiekszenie lazienki na dole kosztem przejscie do garazu z wiatrolapu,
- wejscie do garazu przez kotłownie a nastepnie do holu pod schodami na pietro
- wejscie do garderoby przez wiatrolap
- wysuniecie scianek kuchni (na projekcie glownym jest ona delikatnie wsunieta do wewnatrz domu)z przodu i z boku,
- likwidacja jednego okna(bocznego) w kuchni
- zamiana jednego z duzych okien z tylu domu, na mniejsze- wydaje mi sie ze przez to pomieszczenie bedzie bardziej ustawne
- zastanawiamy sie nad zrobieniem rozsuwanego wejscia do garderoby przez lazienke w duzej sypialni na poddaszu(moze ktos juz to zrobil i moze cos o tym powiedziec?)
- likwidacja kna w garderobie, badz zmniejszenie go
- w lazience glownej na poddaszu postanowilismy zrobic przejscie do pralni, ktora powstanie z podciagniecia w gore scianek, z dobudowanego za garazem pomieszczenia gospodarczego)
- zastanawiam sie czy jest mozliwosc zrobienia tzw odkrytych schodow?
-jeszcze jedna zmiana to przesuniecie o ok 1 m scianki na przeciw schodow na poddaszu- kosztem czego delikatnie zwiekszy sie powierzchnia holu( nie jest ona za duzy na poddaszu)

MAm pytanie rowniez co do garazu- czy ktos mysla moze o zrobieniu dwoch bram wjazdowych w garazu( bez dzielenia go scianka wewnatrz)?- to rownieaz zaproponowal nam architekt.

Prosze jeszcze raz o jakiekolwiek zdjecia i opinie co do zmian

donstef
18-03-2009, 09:55
W opałku 2G nie da się zrobić 2 baram. Chyba,że poszerzysz garaż :D
Ciasny jest garaż jeśli chodzui o zaparkowanie 2-óch aut kombi.

angela1307
18-03-2009, 17:22
Dzieki za podpowiedz, a co uwarzasz o pozostalych zmianach?
I ciagle mam prosbe, jesli ktos ma mozliwosc, o przeslania na prv. jakichkolwiek zdjec z zagospodarowanym wnetrzem:) lub chociaz link do strony, gdzie mozna znalezc komputerowa wizualizacje wnetrza opalka- ja szukalam i nie moglam nic znalezc:(

najlawok
18-03-2009, 19:10
http://www.mojabudowa.pl/index.php. Wpisz do wyszukiwarki na tej stronie OPAŁEK i znajdziesz nie jedno zdjęcie z opałkiem w środku.

BArog
20-03-2009, 19:49
Witaj, My swojego Opałka mamy już pod dachem, właśnie działają elektrycy.
Odnośnie wejścia do domu z garażu przy schodach. Też rozważaliśmy takie rozwiązanie-wówczas łazienka na dole może mieć okno, ale po wielu konsultacjach zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Nie unikniesz zapachu spalin w salonie, to po pierwsze, po drugie w zewnętrznej odzieży wchodzisz do czystego salonu i musisz dojść do wiatrołapu, żeby się przebrać. Musisz to przemyśleć.
Wstawiliśmy też dwie bramy garażowe, bo wydawało nam się, że tak będzie poręczniej, można wjechać jednym samochodem nie otwierając całego garażu, co jest istotne szczególnie w zimie. Nie poszerzaliśmy garażu tylko po poszerzyliśmy światło wjazdu po 25 cm z każdej strony. Mamy już zamontowane drzwi i jeśli jesteś zainteresowany to możemy dołączyć zdjęcie. :wink:

najlawok
20-03-2009, 21:45
proszę o zdjęcia. Przyszły budowniczy - :o

BArog
21-03-2009, 15:55
Tutaj są zdjęcia naszego podwójnego garażu:

http://img10.imageshack.us/img10/91/dscn2853.th.jpg (http://img10.imageshack.us/my.php?image=dscn2853.jpg)

http://img10.imageshack.us/img10/602/dscn2855x.th.jpg (http://img10.imageshack.us/my.php?image=dscn2855x.jpg)

angela1307
22-03-2009, 01:32
Calkiem przypadkiem , znalazlam dzisiaj cos, co moze niektorych z Was zainteresowac, a mianowiscie wizulizacja parteru opałka :D Nizej podaje link do stronki:

http://www.youtube.com/watch?v=ZWRC4aM95yM&feature=channel_page

łączki
15-06-2009, 11:38
A czy ktos rozpatrywał zamianę kuchni na gabinet i odwrotnie oraz wyprostowanie ściany za garazem zeby powiekszyć pomieszczenie??

Na wzorcu z wymiarami Opałka zrobiłam cos takiego

Aaaaa jeszce powiekszyłam trochę salon zmniejszając wnękę drzwi tarasowych
Co wy na to??
http://img513.imageshack.us/img513/4706/opalekparterjpg1yd8.jpg (http://imageshack.us)

Super. Też miałam zamiar powiększyć salon.
Mamy zamiar z mężem zacząć budowę na wiosnę, obecnie szukamy projektu i cały czas wracamy do opałka. Ostatnio znalazłam minus w projekcie ponieważ chciałam bardziej otwartą kuchnię i uważam że pomysł z zamianą pomieszczeń jest bardzo dobry - rozwiązał się mój problem :)

BArog
17-06-2009, 19:35
Mamy mały problem z elewacją. Ekipa ocieplająca położyła styropian równiuuutko do samego gruntu. Chcielibyśmy, ze względów praktycznych zrobić delikatny cokół. zupełnie nie wiemy jak ugryźć temat. Czy ktoś nam może coś rozsądnego podpowiedzieć? Może jest jakiś program do wizualizacji elewacji?

team leader
20-08-2009, 12:49
Dzien Dobry,

Jestem gosciem Waszego watku na muratorze. Buduje zupelnie inny dom ale bardzo odpowiada mi kolorystyka elewacji waszego projektu.

Czy ktos z Was moglby mi podac oryginalna kolorystyke wg. projektu.

Z gory dziekuje.

PS. Ladny ten Wasz opalek :)

BArog
20-08-2009, 20:50
Orginalnej kolorystyki nie potrafię zdefiniować, wiem tylko, że wizualizacja pokazuje białe ( czytaj prawie nieosiągalne) białe rynny. My skorzystaliśmy ze Śnieżki,wychodząc z miodu wersja b lub c, czyli jaśniusieńki. Rynny mamy w kolorze dachówki. Jest pięknie..... :wink:

team leader
20-08-2009, 22:17
Orginalnej kolorystyki nie potrafię zdefiniować, wiem tylko, że wizualizacja pokazuje białe ( czytaj prawie nieosiągalne) białe rynny. My skorzystaliśmy ze Śnieżki,wychodząc z miodu wersja b lub c, czyli jaśniusieńki. Rynny mamy w kolorze dachówki. Jest pięknie..... :wink:

Dziekuje bardzo :)

neolka
24-09-2010, 19:54
Witam wszystkich po śnie zimowym...
Fakt, dawno nie dodawałem nowych zdjęć, bo i niewiele się działo... Generalnie brak czasu, ale powoli sie zbieramy i bedzie niebawem coś widać.
Aktualnie przymierzamy sie do dachu (Rupp Ceramika, Sirius, antracyt) i zbieramy wycenki na okna (tu jeszcz nie wiemy co dokladnie) i bramę (Normstahl). Prace rusza za jakies 3 tyg. pewnie...

Jak kto ma pytania, niech pyta...
Jak kto chce zobaczyć na żywca, niech przyjdzie i zobaczy - w końcu to stan surowy otwarty .... i "dom mój otworem stoi dla takich jak wy" (jak mawiał poeta)
Pozdrawiam,
PS
Wojtek I - jak u ciebie???

CHCIAŁAM SIE ZAPYATAC ... czy jest ktoś z podkarpaciu kto ma juz postawionego opałka 2g i można by zobaczyc domek na żywo?

tombzd74
26-09-2010, 19:37
Witam

My jestesmy w trakcie budowy opałka w okolicach bydgoszczy a właściwie Nakła nad Notecią. Wszystkich zainteresowanych zapraszam. :)

fanta001
11-10-2010, 11:38
Witam
Mam pytanie dotyczące tego projektu. Otóż z żoną zamierzamy (zamierzaliśmy) budować Opałka 2G ale okazało się że planie zagospodarowania przestrzennego jest punkt
w którym mowa jest iż kalenica ma być równoległa do drogi. Opałek jako takiej kalenicy nie posiada z tego co ja widzę. Czy ten kawałek kalenicy od garażu może zostać uznany za wystarczający lub też jakie zmiany można zrobić aby ta kalenica była? Jakieś pomysły? Może ktoś miał podobny problem?
W starostwie powiedzieli mi: niech pan sobie szuka projektu z kalenicą (rozmowa telefoniczna)

ravo77
02-11-2010, 15:56
Witam budujących!

Muszę przyznać, że Opałek to bardzo dobry projekt, zwarta konstrukcja i brak udziwnień na pewno pozytywnie wpływa koszt budowy tego domu.
A na dowód, że Opałek jest domem oszczędnym w budowie wklejam poniżej linka, w którym możecie sprawdzić koszt kompletnego pokrycia dachowego Opałka w zależności od rodzaju i modelu dachówek :)

http://wycenadachu.pl/wycena/opalek

Jak na 220 metrów kwadratowych dachu, dwie lukarny i 6 okien dachowych nieźle to wygląda cenowo. Z zestawienia wynika, że za niecałe 29.000 można już wyrwać dachówkę ceramiczną Tondacha.

Kasia Garbicz
25-03-2011, 16:03
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
25-03-2011, 16:14
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
25-03-2011, 16:16
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
25-03-2011, 16:16
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
25-03-2011, 16:17
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Kasia Garbicz
25-03-2011, 16:17
Witam serdecznie!

Zapraszam na stronę fanklubu domu Opałek: domopalek.pl

Na stronie można umieszczać własne domy na mapie Polski i komunikować się z innymi właścicielami domów Opałek. Dodatkowo można stworzyć własny kosztorys oraz przeglądać aktualne kosztorysy i galerie innych użytkowników.

Pozdrawiam i do zobaczenia w naszym fanklubie.

Mareks77
09-07-2012, 08:30
Jeśli kalenica ma być równoległa to Opałek 2G ma kalenicę nad garażem równoległą do drogi.
Jakie starostwo wymyśla takie udziwnienia.
Proszę załatwiać sprawy osobiście nie za pomocą telefonu a po drugie to jest droga w której inwestor wnosi o zmianę punktu zagospodarowania terenu.
Ja budyuąc miałem zapis wysokości kalenicy 9m natomiast Opałek w projekcie widnieje 9,07m.
Proszę sobie wyobrazić że o te 7cm musiałem składać wniosek o zmianę punktu zagospodarowania.
Wniosek złożony na 9,5mb gdyż zamierzałem podwyższyć ściankę kolankową i wyrażono zgodę.
Co do Tondacha to odradzam............... sam za 28tyś zdobyłem po długich negocjacjach Neskalmpa.

wojkap
20-12-2012, 20:13
zapraszam na nowe forum dotyczące wszystkiego co związane z tym projektem.
Zbudujmy razem bazę wiedzy dedykowane opałkowi!

www.projekt-opalek.pl

marekan1702
12-02-2013, 17:59
bardzo fajny