PDA

Zobacz pełną wersję : Pokój 9 m kw. dla 2 chłopców - czy to możliwe? ;-)



erwu76
18-01-2007, 10:09
Witam serdecznie!

Jestem mamą dwóch chłopców (5 lat i 2 lata).
Pokój chłopców ma 9 m kw. powierzchni, poniżej link do planu pokoju:

http://img204.imageshack.us/img204/6299/poka3j3gt0.jpg

Pewnie nie byłoby większych problemów z jego urządzeniem, gdyby nie fakt, że okna są "od ściany do ściany".

Po prawej stronie od drzwi wstawiliśmy chłopcom metalowe łóżko piętrowe, takie jak na zdjęciu poniżej.


http://img206.imageshack.us/img206/3042/kopitroweux9.jpg

Wbrew temu, co przeczytałam na forum, chwalimy sobie takie rozwiązanie, w naszym przypadku i tak jedyne... :lol:

Pod oknem chcielibyśmy umiejscowić małe biurko. Potrzebne jest miejsce na książki, zabawki. Jakaś komoda na podstawowe ubranka...

Czy ktoś z Państwa ma może pomysł na takie urządzenie tego pokoju, aby nie sprawiał wrażenia zagraconego?

Może poprowadzić rząd zamykanych wiszących szafek vis a vis łóżka?


To jest dopiero wyzwanie dla Architekta "M jak mieszkanie" :D .

Bardzo proszę o radę.

Ps.
Czy wymieniając okna (okno, które jest obecnie składa się z 3 "części" - skrzydeł - dwa wąskie jedno większe, stanowiące 50 % całości) można wstawić w niejsce mniejszego skrzydła ekran a "nowe okno" zamówić mniejsze?

Zyskalibyśmy w ten sposób miejsce przy oknie na wstawienie regału.

statysta
18-01-2007, 21:28
Taki pokoik :o to, żadna nowość. Już to przerabiałem (przełom lat 70/80).Wrzucam do przemyślenia: 1/ pod oknem blat (od ściany do ściany) z szfeczkami, półkami lub szufladami (pięciolatek musi już mieć miejsce na rysowanie, pisanie) + krzesło (wsuwa się pod blat), 2/ tapczan-półka (składa się)- może nawet 2 szt?, leżanka (z pojemnikiem na pościel) lub amerykanka (ew. coś innego rozkladanego) 3/ z pewnością zmieści się też mała szafa a może nawet jeszcze wąski regalik. Fakt, jak się wszystko rozłoży to prawie trzeba będzie skakać, ale w dzień będzie nawet trochę miejsca (jak chłopaki podrosną to bedą nawet mieli miejsce żeby się tłuc :lol: ). 4/ na ścianach - półki. 5/ nie przerabiać okna !! 6/ patrząc z pkt. widzenia kosztów -łózko piętrowe za 3-4 lata trzeba będzie chyba wymienić, bo nie będzie praktyczne. Życzę funkcjonalnego umeblowania pokoiku i zdrowego chowania chłopaków. :wink: Powodzenia.

asiaasia
19-01-2007, 18:40
Też jestem mamą dwóch synków i też są między nimi trzy lata różnicy. Na razie młodszy mieszka w naszej sypialni (ma dopiero 2,5miesiąca) ale za 1-1,5roku zamieszkają razem w pokoiku, który ma właśnie koło 9m2 :D

Też uważam, że łóżko piętrowe w tak małym pokoju to najlepszy pomysł i nie rozumiem dlaczego jest to rozwiązanie na 3-4lata :-?

Anoleiz
23-01-2007, 20:21
Mam pokój trochę większy niż 9 m, ale też wąski i mieszka w nim dwójka dzieci chłopak i dziewczynka odpowiednio 7 lat i 2,5 roku
My kupiliśmy dzieciom antresole w sensie piętrowe łóżko dla starszego, pod spodem na razie łóżeczko jeszcze szczebelkowe dla małej i regalik z pudłami na zabawki.

U nas odpowiednio stoją patrząc od wejścia szafa do samego sufitu, wąska, dalej łóżko piętrowe, komoda też dość wysoka (w niej i szafie mieszczą się wszystkie rzeczy z zabawkami rzadziej używanymi włącznie i jeszcze zostało trochę miejsca na przyszłe rzeczy rosnących dzieci) dalej biurko pod oknem od ściany do ściany z półkami pod biurkiem i półkami po bokach (okno nie jest na całą ścianę), na przeciwległej ścianie do łóżka jest mały regalik na książki i podręczne, że tak powiem zabawki, dużo miejsca na podłodze do zabawy jeszcze zostało w sumie przez to, że meble są na jednej ścianie plus okno...
praktyczniej się nie da chyba tego zrobić :)

W Twoim przypadku na pewno radziłabym zmienić drzwi na przesuwane, otwierane zajmują dużo więcej miejsca.

pozdrawiam życząc trafnych wyborów w urządzaniu pokoju dla dzieci :)))