PDA

Zobacz pełną wersję : zamożność województw



piechocinski
18-01-2007, 10:29
Zamożność województw

Wskaźnik W
(dochody podstawowe podatkowe w zł na 1 mieszkańca przy obliczaniu subwencji wyrównawczej na 2007 rok )

Dolnośląskie 108
Kujawsko-pomorskie 68
Lubelskie 50
Lubuskie 71
Łódzkie 70
Małopolskie 65
Mazowieckie 254
Opolskie 111
Podkarpackie 55
Podlaskie 52
Pomorskie 85
Śląskie 106
Świętokrzyskie 51
Warmińsko-mazurskie 56
Wielkopolskie 106
Zachodniopomorskie 61

[email protected]

Majka
18-01-2007, 11:12
czyli moje /malopolskie/ do jednych z najbiedniejszych należy.
Ale kasę najlepiej centralizować. Niech mazowieckie ma, co sie rozdrabniać na inne. :roll:

Goni_Mnie_Peleton
18-01-2007, 19:20
Sadzac po tym co dostajemy z centrali to myslalem ze nasze malopolskie w jest bardzo duze. A tu prosze , taka niesprawiedliwosc :-?

boorg
18-01-2007, 21:23
Piechociński myśli jak rocznik statystyczny :lol: , ale to jego problem. Niech se powyrywa te kartki będzie miał więcej miejsca pod czaszką. :evil:

A tak poważnie: co mi z tych przeliczników jak bogactwo Mazowsza jest przejadane przez bandy darmozjadów (Sejm, Senat, Ministerstwa, Urzędy). Bo dla boorga to może będzie 70 a może 90 ale Pan prezydent bez 30 dużych baniek to palcem nie kiwnie... . :evil:

Goni_Mnie_Peleton
19-01-2007, 19:03
A tak poważnie: co mi z tych przeliczników jak bogactwo Mazowsza jest przejadane przez bandy darmozjadów (Sejm, Senat, Ministerstwa, Urzędy). Bo dla boorga to może będzie 70 a może 90 ale Pan prezydent bez 30 dużych baniek to palcem nie kiwnie... . :evil:

30 mln to prezydent dostal tylko podwyzki , caly jego budzet jest juz bliski 200mln. Z tego np 3,5mln przeznaczone jest na remont palacowej fontanny. :evil: I nie pisz mi , ze tylko Mazowsze utrzymuje tego darmozjada.

boorg
20-01-2007, 07:28
...I nie pisz mi , ze tylko Mazowsze utrzymuje tego darmozjada...
Nie napisałem, że tylko Mazowsze go utrzymuje. Raczej miałem na myśli fakt, że stopa przeliczeniowa u nas jest tak wysoka, ze względu na ilość darmozjadów a nie ze względu na zarobki przeciętnego Kowalskiego (czyli np. mnie - boorga). :(

P.S.
A o 30 dużych bańkach w kontekście kiwnięcia palcem pisałem celowo. :D Nie wyobrażam sobie, :o ile trzeba dorzucić aby ruszył nogą (o używaniu mózgu nawet nie marzę: nie stać nas na to). :wink:

piechocinski
21-01-2007, 10:18
kiepsko z analizą niestety wskazniki tego typu oddaja obraz dochodow wlasnych wojewodztw i ich mozliwosci inwestycyjnych na przyklad pociągnięcia środkow unijnych czy tez możliwości przejecia niektorych zadan na przyklad z komunikacji publicznej.Gdzie Prezydent odprowadza swoj PIT to akurat najmniejszy w tym przypadku problem.

Goni_Mnie_Peleton
22-01-2007, 23:49
Malopolske traktuje sie po macoszemu :evil:


- Rząd przyjął listę, według której do naszego województwa trafić ma niespełna 5 proc. z puli unijnych pieniędzy na infrastrukturę w latach 2007-2013. To w dużej mierze polityczna decyzja .....

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,3868598.html

Prawie200 mln/rok prezydenta , chetnie widzialbym zainwestowane np w malopolska infrastrukture.
3.5 mln PLN przeznaczone na remont fontanny tego darmozjada wystarczyloby np aby skonczyc siec kanalizacji w mojej gminie.

mojave
23-01-2007, 06:54
a śląskie? jedno z bogatszych województw, dostaje mało i jeszcze musi lozyc na inne :( :evil: