PDA

Zobacz pełną wersję : dotacja z UE dla ogrzewających prądem



robert-aw
19-01-2007, 07:39
witam
dowiedziałem się wczoraj że ponoć istnieje dotacja z UE dla ogrzewających prądem
czy ktoś o czymś takim słyszał ??
czy ktoś z tego korzysta???

Aga - Żona Facia
19-01-2007, 08:18
Nic o tym nie wiedziałam, ale warto by było się dowiedzieć tylko gdzie?
ENEA?
Urząd Gminy?

Pavel&
19-01-2007, 09:49
To bardzo ciekawy temat, obecnie także posiadam kociołek elektryczny - c.o. i c.w.u. przepływowo.
Czy faktycznie można liczyć na dofinansowanie?

Darek Rz
19-01-2007, 10:21
Witam

Ooooooooo to by mi pasowało 8) . Tak żeby dali ze 30-40% kosztów :lol: .
Robert ,czekam na kolejne relacje jak sprawuje się piec i jakie są kolejne rachunki .

pozdro

Mice
19-01-2007, 10:52
i niech ktoś napisze, gdzie podać numer konta, żeby mi dotację przelali :lol:

jabko
19-01-2007, 10:54
Czy ogrzewać trzeba prądem czy zapis brzmi "ogrzewanie ekologiczne" ??
Bo na ekologiczne łapie się kocioł na ekogroch, kocioł na drzewo i wszystko poza wunglem i koksem :lol:

robert-aw
19-01-2007, 14:23
może warto popytac o dopłatę w urzędzie miejskim lub coś takiego???

jeśli chodzi o piec to mam zero problemów ! ! ! :D od początku sezonu uzupełniałem tylko ciśnienie wody 2x :D
a w "komin" poszło około 2000kWh/miesiąc wynik do przyjęcia :)

tadzel
19-01-2007, 15:43
Rekompensata dla ogrzewających prądem dotyczy tylko tych co mieszkaja w promieniu 150 km od elektrowni atomowych. Ponieważ takowych w polsce niema, z dopłat nici. A można powiedzieć,że będzie wrecz odwrotnie . Ponieważ elektownie polskie używają jako opał więgiel , a to poważnie zwieksza zanieczyszczenie środowiska, ma byc podjęta decyzja o zwiększeniu ceny o 20 gr na kwh. Myślą również o wprowadzeniu ulgi czyli na wełniane kamizeleczki nie będzie watu.

robert-aw
21-01-2007, 12:05
ja myśle o dopłacie z jakiegoś funduszu ekologicznego lub coś podobnego :D a nie o zniżki z elektrowni dla osób które mieszkają blisko lub tam pracują

z tego co mi wiadomo to prąd nie podrożeje o kwotę jaką podajesz bo to wzrost o 50% jest nierealny gdyż energia elektryczna jest najbardziej stałym "towarem" nie musimy go eksportować tak jak np ropy a do tego cena wyprodukowania 1kWh stale maleje oczywiście poprzez nowe elektrownie atomowe np na Litwie

niektóre państwa inwestują w elektrownie aby eksportować prąd
np francja ma nadwyżki

1kWh ma kosztowac do 15% wiecej w tym roku jednak eksperci twierdzą że nie podrożeje wiecej niż 5%