PDA

Zobacz pełną wersję : Planuję adaptację strychu - jak się do tego zabrać ???



GAKKM
19-01-2007, 17:01
Mam mieszkanie w dwupiętrowym budynku na trzecim piętrze (adaptacja 1/2 strychu). Niedawno wpadłam na pomysł kupna połowy z pozostałej części strychu (-+ 36m kw.) i zrobienie tam dwóch pokoi dla dzieci. Wspólnota mieszkaniowa ma 50,02 % udziału. Dach jest skośny. Ściany frontowe chciałabym zrobić proste (czy muszę mieć pozwolenie na rozbudowę?). Wysokość strychu na środku wynosi niecałe 5 m. Jak się za to zabrać ? Czy wystarczy mi zgoda właścicieli mieszkań własnościowych, czy muszę mieć zgodę najemców z gminy i czy gmina (mając 49,98% udziału) musi się zgodzić na sprzedanie mi części strychu ?
Jeśli ktoś może mi podać ile w przybliżeniu może kosztować 1 m.kw. strychu - będę wdzięczna (Wrocław - Krzyki - okolice ul. Nyskiej - budynek z około 1937r.) !!!

pitbull
23-01-2007, 08:26
Musisz zrobic projekt adaptacji strychu, inwentaryzacje, ocene stanu technicznego i uzyskac pozwolenie na budowe.

GAKKM
25-01-2007, 13:29
Ale czy mam najpierw kupić a potem starać się o te pozwolenie i czy ktoś może napisać ile może może kosztować (w przybliżeniu) wykupienie takiego strychu ?

pitbull
29-01-2007, 09:31
Zeby uzyskac pozwolenie na budowe musisz posiadac prawo do dysponowania nieruchomoscia na cele budowlane i nie koniecznie to musi byc akt wlasnosci. Ceny poddaszy zaleza od miasta, lokalizacji kamienicy i kto to sprzedaje. Trudno okreslic