PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokość posadowienia budynku



SX_
20-01-2007, 11:10
Mam projekt. Chciałbym wynieść dom jakieś 1 - 1.5m do góry (ze względu na poziom wó gruntowych) w porównaniu do projektu. Czy wymaga to zmian w projekcie, jeżeli wysokość budynku nie przekroczy dopuszczalnej wysokości zawartej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego?

Flanker
20-01-2007, 13:22
Wymaga zmany pozwolenia na budowę , może być również potrzebne pozwolenie wodno-prawne jeśli zmieni to watunki geologiczne.
Pozdrawiam

DJ Rydzyk
21-01-2007, 00:31
Chyba że uwzględnisz to już na etapie adaptacji. Wtedy nic nie trzeba. Zależy na jakim etapie jesteś.

SX_
21-01-2007, 07:17
Na etapie takim, że tydzień temu dostałem projekt od architekta i jestem przed złożeniem wniosku o pozwolenie. Projekt rysowany indywidualnie. Czyli, dla świętego spokoju wprowadzić zmiany w projekcie tj. przerysować dwie, trzy kartki?

DJ Rydzyk
21-01-2007, 12:52
Tak będzie najprościej. Wynieś budynek nad ziemię już na etapie projektu - jeśli będzie zgodny z np. dopuszczalną wysokością - to wszystko powinno być ok.
Ja musiałem całkowicie wydobyć piwnicę z ziemi :roll: - ale to projekt uwzględnił, i takie dokumenty złożyłem do urzędu.

Marcin Grabiec
21-01-2007, 14:29
Wymaga zmany pozwolenia na budowę , może być również potrzebne pozwolenie wodno-prawne jeśli zmieni to watunki geologiczne.
Pozdrawiam

Co do zmiany pozwoleniana budowe to sie nie wypowiadam, NA PEWNO natomiast nie ma to nic wspólnego z pozwoleniem wodnoprawnym (uzyskaniem, zmianą itp.)

Flanker
21-01-2007, 15:18
Witam !
Marcin , masz rację , wyraziłem się bardzo niejasno, chodziło mi o zmianę ukształtowania terenu na gruntach przylegających do wód, mającą wpływ na warunki przepływu wody ale są to przypadki dotyczące innych inwestycji, niepotrzebnie namieszałem.
Pozdrawiam