PDA

Zobacz pełną wersję : czy moge odgrodzic podjazd?



pokerzysta
20-01-2007, 17:17
mieszkam w bliźniaku na dość ruchliwej ulicy i mam problem z sąsiadem
od ulicy do mojego domu jest pas ok.6m ziemi gminnej gdzie kiedyś ma być chodni dalej jest już mój podjazd do garażu,a problem polega na tym iż podjazd ten (na pasie neleżacym do gminy) na okrągło blokowany jest przez gości mojego sąsiada.
nie mopgą zatrzymać sie przed jego domem bo ma dziure to zatrzymują sie przed moim (połowia biedy kiedy nie chce wyjechać z garazu - a i to jest także wkurzające, ale bieda kiedy chce wyjechać)
w jaki sposób w miare kulturalny (niestety rozmowa nie wchodzi w rachubę) mogę pozbyć sie samoichodów z tego pasa blokujące dojazd do mojej posesji

bigmario4
20-01-2007, 17:48
Ty wykop dziurę. :evil:

GACUŚ
20-01-2007, 17:59
Witam , podjazdu to raczej nie możesz ogrodzić . Moi rodzice też mieszkają w bliźniaku a raczej w szeregówce . Tam także nie ma jeszcze chodnika ale większość mieszkańców zagospodarowała sobie te tereny przed swoimi posesjami , wylali chodniki lub wyłożyli z kostki , położyli krawężniki , porobili ładne trawniki itp
Tym którym przeszkadzały jeżdżące blisko ogrodzenia auta powbijali paliki które pomalowali na kolor biało czerwony , inni pokładli duże kamienie i też je pomalowali na kolor biały. W Twom przypadku to będziesz chyba musiał stawiać jakieś słupki albo paliki , albo zamontować taki otwierany słupek jak na parkingach i wstawić tablicę w stylu nie zastawiać wjazdu .
Pozdrawiam i życzę powodzenia

ESKIMOS
20-01-2007, 18:04
w jaki sposób w miare kulturalny (niestety rozmowa nie wchodzi w rachubę) mogę pozbyć sie samoichodów z tego pasa blokujące dojazd do mojej posesji
Najbardziej "kulturalnym", jesli rozmowa nie wchodzi w rachubę, będzie zaprosić do parkującego tak samochodu panów w białych czapkach, którzy zapoznaja kierującego tym pojazdem z Art. 49, pkt.2 , ust. 2 Prawa o ruchu drogowym i wypiszą stosowny mandat karny.
Zaletą jest jednorazowość środka, który potem powinien działać automatycznie - sasiad przecież uprzedzi swojego goscia o zagrożeniu.:lol:

Art 49:
pkt.2. Zabrania się postoju:
ust. 1. w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;