PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM POD PLATANEM pracownia ARCHON



Strony : [1] 2

gg
19-05-2003, 15:11
Czy ktoś buduje albo ma zamiar w najbliższym czasie budować dom wg projektu Archonu `Dom pod platanem`? Ja przymierzam się w przyszłym roku i chętnie porozmawiam z kimś kto ma podobne problemy. A tak nawiasem, co o nim sądzicie? http://www.archon.com.pl

aishan
08-01-2004, 11:00
Witaj!
Nareszcie bratnia dusza :D Czekam już na pozwolenie na budowę. Ruszam jak wszystko dobrze pójdzie na wiosnę. A ty kiedy?

groszek 3
08-01-2004, 11:12
Ładny domek, ale .... bardzo DUŻY.
Szczególnie ładny w środku, przy dużych powierzchniach wszystko można ładnie rozplanować. :lol:

Ewunia
08-01-2004, 20:15
http://www.archon.com.pl/bin_/projekty/m3f019cb967e4c_widok1 http://www.archon.com.pl/bin_/projekty/m3f019cb967e4c_widok2
http://www.archon.com.pl/bin_/projekty/m3f019cb967e4c_rzuty

Piękny dom dla posiadaczy dużej działki i bardzo dużej rodziny :wink: Piękna klatka schodowa, dobry metraż pokojów. Bardzo mi sie podoba, chociaż jest powyżej moich planów i możliwości :D

jolana
08-01-2004, 20:23
Wielki! I bardzo ciekawy projekt. Życzę powodzenia :)

ara
09-01-2004, 07:51
Owszem, przestronny , wygodny dom, interesujące wnętrze.
Tylko dlaczego jedna, jedyna łazienka?? :o Przy takiej powierzchni i spodziewanej większej ilości domowników może się to okazać dużym mankamentem. : :cry:

pozdr.

gg
09-01-2004, 08:25
Witaj!
Nareszcie bratnia dusza :D Czekam już na pozwolenie na budowę. Ruszam jak wszystko dobrze pójdzie na wiosnę. A ty kiedy?
Witaj Aishan!
Już straciłam nadzieję, że ktoś też będzie budował "platana".
Cieszę się bardzo, razem będzie łatwiej.
Ja pozwolenie na budowę już mam, teraz czekam na pieniążki (aż się uzbierają). Chcę zacząć w tym roku.
Jestem na etapie szukania ekipy.
A ty gdzie się budujesz?
Pozdrawiam.

Ewunia
09-01-2004, 15:01
Tylko dlaczego jedna, jedyna łazienka?? Przecież są 2 :o Na parterze z prysznicem (3m2) i na górze ze wszystkim, co trzeba :D

ara
09-01-2004, 18:20
Tylko dlaczego jedna, jedyna łazienka?? Przecież są 2 :o Na parterze z prysznicem (3m2) i na górze ze wszystkim, co trzeba :D

Noo, owszem... gwoli ścisłości .....półtorej :roll:

pozdr.

aishan
10-01-2004, 07:47
GG napisała : Witaj Aishan!
Już straciłam nadzieję, że ktoś też będzie budował "platana".
Cieszę się bardzo, razem będzie łatwiej.
Ja pozwolenie na budowę już mam, teraz czekam na pieniążki (aż się uzbierają). Chcę zacząć w tym roku.
Jestem na etapie szukania ekipy.
A ty gdzie się budujesz?
Pozdrawiam.[/quote]
Cześć!
Ja w Krakowie, a Ty?. Z ekipą jestem "po słowie" - budowali u sąsiada i wyglądają na solidnych, za stan surowy, bez okien 42tys.zł za robociznę. Robiłaś jakieś poprawki w projekcie? Ja niewiele, ale parę się uzbierało. Napisz więcej na priva.
P.S. Do Ewuni! Tylko 3 sypialnie więc nie tak liczna ta rodzina!:lol:

Ewunia
10-01-2004, 16:05
Do Ewuni! Tylko 3 sypialnie więc nie tak liczna ta rodzina!:lol:Ale jaki metraż :o :D I jeszcze pokój na parterze obok gabinetu 8)

aishan
11-01-2004, 07:28
Ale jaki metraż :o :D I jeszcze pokój na parterze obok gabinetu 8)
No kurcze jest bom gościnny! :D

antek5
28-10-2004, 09:19
Serdecznie pozdrawiam"Platanowców''.
Bardzo nam się podoba ten projekt.Prosimy o radę,wiemy,że sporo osób go buduje(gg,aishan,jaro,gośka-odezwijcie się).Mamy wątpliwości dotyczące wielkości jadalni-ile osób siedzących przy stole ona pomieści,czy te schody wachlarzowe nie zajmują zbyt dużej powierzchni?
Drugie pytanie dotyczy poddasza użytkowego-czy słupy wypadające w 2 pokojach nie psują ich wyglądu i czy nie będą przeszkadzały(- w jednej sypialni wypada prawie na środku- może da się coś ztym zrobić?).
Jeszcze zastanawiam się nad funkcjonalnością dolnej łazienki-dla mnie jest ona trochę za mała.
Mamy zamiar budować "Dom pod platanem-2"
antek5


www.archon.pl"Dom pod platanem-2"

gg
28-10-2004, 12:51
Zgłasza się "platanowiec".Niestety jestem tu jedyna.
Jestem na etapie dachu.
Łazienkę na parterze powiększyłam, słupki mi nie przeszkadzają.

antek5
28-10-2004, 13:01
Jak się cieszę gg ,że się znalazłaś.Pwiedz coś bliższego o tych słupach na poddaszu.Napisz na jakim etapie budowy jesteś.Pozdrawiam . :lol: :lol:

antek5
28-10-2004, 13:09
To jeszcze raz ja-żona antka.Powiedz czy piszesz dziennik budowy?Może tam znajdę jakieś porady.Moja radość sięga zenitu,mam ochotę pokrzyczeć.A tak na marginesie to prywatnie ja też jestem gg.
:D :D :D Pozdrowionka.

gg
28-10-2004, 14:54
Niestety nie prowadzę dziennika, po prostu nie mam na to czasu.
Właśnie stawiają nam więźbę.
Miło spotkać kogoś komu podoba się ten sam domek. Ja sama widziałam już dwa Platany, wyglądają super.

A wy gdzie będziecie budować?

antek5
28-10-2004, 15:35
My zamierzamy zacząć dopiero w przyszłym roku.Trzyma nas papierologia
i zima za pasem.Chętnie zobaczylibyśmy Waszego PLATANA -nie umiem sobie wyobrazić wnętrza.Gdyby to było możliwe świętokrzyskie nie jest wcale tak daleko od Warszawy.Budować będziemy pod Kielcami.
Proszę o kontakt na priva- moj adres:[email protected]
Pozdrowionka. :D :lol: :D

antek5
31-10-2004, 20:04
Czy nikt już nie będzie budował Platana? A taki ładny.Słuchajcie-piszcie. :wink:

gg
02-11-2004, 07:24
A ja wam już nie wystarczę? :wink:

antek5
02-11-2004, 11:02
Kochana GG jesteś nieoceniona.Bardzo dziękuję za majla i zaproszenie,oczywiście z przyjemnością skorzystamy.Już się nie mogę doczekać.(piszę,żeby wątek nie podupadł).
GG czy podpiwniczałaś swojego platana? W jaki sposób powiększyłaś łazienkę?Czy kosztem holu,czy kuchni ze spiżarką.W jakiej kwocie zamyka się stan surowy i z czego budujecie?(Ciśnie mi się masę pytań,ale nie chcę cię zrazić. 8) )Czy w planach macie pokrycie dachu dachówką cementową,czy zwykła?I najważniwjsza sprawa co zrobiliście z tym nieszczęsnym słupem w pokoju na poddaszu-tym co ma 21,3m2,obok łazienki.U mnie w planach wychodzi on na środku pokoju.To mnie przeraża.
Pozdrawiam gg. :) :) :)

gg
02-11-2004, 14:37
Już odpowiadam:
1. nie nie podpiwniczałam,
2. łazienkę powiększyłam kosztem spiżarki; wyszła wcale nie taka mała, a koło komina wstawiłam prysznic;
3. za 3tyg. podam ci ile wyszło mi za stan surowy-będę już po i podliczę;
4. chcemy pokryć dachówką cementową, mamy już nawet wybraną-creaton kera pfane ( czy jak się to tam pisze) brązową, kolor idealnie pasuje nam do cegły klinkierowej;
5. słup wychodzi w pokoju ale nie na środku; nam to nie przeszadza, chcemy żeby był widoczny-ładnie go obrobimy i będzie ozdobą. Podobno można go usunąć, porozmawiajcie z konstruktorem.
A wy już kupiliście projekt czy się dopiero zastanawiacie?
Pozdrawiam

antek5
03-11-2004, 16:06
Cześć!!!
Co do projektu - przerzuciliśmy dobre kilka tysięcy p. gotowych.Platana wybraliśmy ze względu na jego urodę i za:
1.usytuowanie tarasu,który u nas wychodzi na południe i zarazem na niezły widok z okien,
2.za nie banalny projekt,
3.sytuację pomieszczeń-ich rozkład:na dole my,u góry dzieci,
4.odpowiednie doświetlenie pomieszczeń na poddaszu,bo posiadając wyłącznie okna połaciowe -zimą gdy zasypie je śnieg jest ciemno.A w platanie są jeszcze balkony.
5.ciekawe schody-tak myślę,ale najpierw muszę je zobaczyć.Chcemy drewniane o lekkiej konstrukcji.
To tyle co wpłynęło na naszą decyzję.Projektu jeszcze nie kupiliśmy,ale jesteśmy zdecydowani.
Pozdrowionka gg.

antek5
15-11-2004, 11:37
Witam wszystkich sympatyków,cześć gg!!!
Z ogromną niecierpliwością oczekuję Twoich kalkulacji wyliczeniowych gg.
Proszę gdy znajdziesz chwilę i oderwiesz się od budowy odpisz.
Pozdrawiam.

gg
19-11-2004, 14:02
Witam!!!
Nareszcie mam wolną chwilkę. Wczoraj skaończyli mi dach, zabili okna i drzwi deskami, nawet zrobili drzwi na zawiasach.
Niestety wczoraj strasznie wiało i nie mogłam obejrzeć domku z zewnątrz, ale za to w środku owszem.
Antek5, nie zastanawiajcie się nawet chwili nad tym projektem, jest super. Dom jest duży, sama nie wiem czy nie za duży, ale wnętrze wygląda wspaniale-o ile może w stanie surowym. Tak jak mówiłam zostawiliśmy słupki i miecze nad jadalnią-wyglądają całkiem nieźle i nie zabierają dużo miejsca. W zależności od tego jaką kto ma wizję, można je zostawić albo i nie(ale uwaga wtedy trzeba dać grubsze krokwie!).
Jadalnia robi ogromne wrażenie, głownie dzięki pustce u góry, salon wygląda większy niż na papierze. Ogólnie mówiąc jesteśmy zaskoczeni na plus. :wink:
Jeśli chodzi o kalkulacje to podam wam na priv.

antek5
20-11-2004, 16:34
No witam serdecznie!!!
Jak to miło,ze jesteś gg.Zauważyłam, że w tym samym czasie byłyśmy na forum w sobotę.Dziękuję za odpowiedz.Przyznam,że kalkulowałam koszt stanu surowego znacznie wyżej.Ale to miłe zaskoczenie.
Cieszę się razem z tobą , że zamknęłaś stan surowy na zimę i ważny etap masz za sobą.
W naszym platanie inaczej wygląda góra nad jadalnią.W 2-ce zamiast okien połaciowych jest wyjście na balkon.
To fakt projekt jest piękny.Patrzymy puki co na niego z rozmarzeniem.
Pozdrawiam i czekam na nowe wiadomości. :lol: :lol: :lol:

gg
21-11-2004, 18:31
Ta cena co wam podałam, to tylko materiały bez robocizny.
Jeśłi można spytać to gdzie dokładnie będziecie budować?
Pozdrawiam

antek5
24-11-2004, 14:16
Będziemy budować w Miedzianej Górze.
Pozdrowionka.

gg
25-11-2004, 10:45
Życzę powodzenia. :wink:

antek5
28-12-2004, 15:26
witam!
odnalazłem ten wątek przypadkowo,bo również zamierzam budować z tego projektu.W tym momencie pozdrawiam gg i proszę o kontakt aishan.Wiem,że budujesz w Krakowie,jeśli możesz to się odezwij!!!
ANTEK

aishan
28-12-2004, 17:42
Na forum to dość trudne, ale wytężam zzmysły :D :D :D Knock, knock, knock! To ja ruszam tym krzesłem u Ciebie w pokoju!
:D

aishan
30-12-2004, 10:03
Antek!
No co z tobą? Nie pyta, nie pisze, ech.

antek5
03-01-2005, 14:07
Witaj Aishan!!!
Cieszę się że się odnalazłeś.Założyłem podobny wątek w tym roku,ale przypadkowo odnalazłem ten założony przez gg.Z nią trochę już pogadaliśmy,ale chciałbym dowiedzieć się o twoich zmaganiach z budową platana.
Zamierzam zbudować platana2 ,z garażem z boku ,a zamiast pustki nad jadalnią jest lukarna z balkonem (okno z łukiem).
Widziałem już fotki twojego domu,wygląda imponująco,(do wytrwałych świat należy-zajęło mi to trochę czasu i wreszcie ujrzałem twoje dzieło!Oczywiście tylko wirtualnie.)
Czy mógłbyś napisać z jakich materiałów budujesz i ile szacunkowo wyniósł cię stan surowy.Czy napotkałeś na jakieś problemy w trakcie,czy projekt jest dobrze zrobiony?Za wszelkie informacje będę wdzięczny.
Pozdrawiam. :lol: :lol: :lol:

antek5
03-01-2005, 14:08
:lol: :lol: :lol:

aishan
03-01-2005, 15:15
Antek!
No witaj, witaj. No czuję się szpiegowany :D. Napisz gdzie budujesz, możemy pogadać na forum, albo bezpośrednio.
Pozdrawiam Aishan

gg
03-01-2005, 17:38
Cześć Aishan!

Czytałam o Twoich problemach z przyklejaniem płytek. Jak je rozwiązałeś? Ja planuję ocieplenie ze styropianu i myślę, że nie będę miała takich kłopotów jak Ty.
A na jakim już etapie jesteś-przodowniku w Platanie :wink: ?

antek5
04-01-2005, 13:44
No to rodzinka pod platanem w komplecie.Witam was serdecznie!!!
Aishan nie czuj się doprawdy szpiegowany,gdybyś był zainteresowany tak mocno tematem jak ja,na pewno byś nie robił nic innego tylko przeszukiwał szanowne forum w temacie ,który jest ci bliski sercu.A tak zupełnie poważnie to wkurza mnie, że nie będę mógł budować platana z początkiem wiosny-wiadomo WZ,które trzymają większość początkujących.I tak przygotowywuję się w temacie budowy na razie teoretycznie,bo cóz pozostało.Ale są momenty,że krew mnie zalewa i tylko doznaję ukojenia na tym forum.Choroba czy co z tą budową?
Będę budował w świętokrzyskiem,tak że po sąsiedzku,jakby na to nie patrzeć.
Jeżeli masz ochotę,możemy pogadać prywatnie.Podaję majla:[email protected].
gg odzywaj się.Myślę,że pociągniemy w tym miejscu ten wątek.
Bardzo chętnie cię odwiedzę,ale bliżej wiosny,bo teraz z pewnością nie bywasz na budowie.Jak rozpoczniesz prace daj znać.
Pozdrawiam Antek.

gg
04-01-2005, 17:50
Antek,

oj bywam, bywam :roll: cały czas. A to trzeba sprawdzić jak schnie więźba, a to rozmieścić podejścia w kuchni albo łazience.
Jak zaczniesz budowę sam się o tym przekonasz, to niekończące się prace, a jeśli ktoś lubi to bardzo miłe.
Poza tym ciągnie mnie tam, już chciałabym się wprowadzić. :D

aishan
05-01-2005, 16:21
Witaj GG!
Ale dawno nie gadaliśmy. A przodownika platana znalazłem w Warszawie - już kończy. A u mnie do zrobienia skończenie 2 warstwą ocieplenia na poddaszu, cokół, cała wykończeniówka z wylewką tarasu włącznie, a jeszcze otoczenie, podjazdy i takie tam. Mnóstwo roboty. Płytki będę miał tylko na cokole, a we wnęce przy wejściu dałem wełnę 12cm i do tego cegłę połówkową na profilach HABE. Parapety też w płytek klinkierowych. Z perspektywy myślę, że mogłem po prostu wybrać inne, cieńsze płytki i nie byłoby problemu. Ja wybrałem Robena - są grube [chyba to lico cegły] i ciężkie. A ty na jakim jesteś etapie, kiedy koniec :) ?
Antek!
Zaraz piszę. Jak w świętokrzyskiem to w sam raz na grzyby będę do Cię przyjeżdżał :D . Z urzędami to tak jest, trzeba swoje odczekać, tym się nie przejmuj, za to przygotujesz się porządnie do budowy.
Pozdrawiam platanowców Aishan

gg
05-01-2005, 17:30
Cześć aishan!


Byłam u tego przodownika pod W-wą. W samej W-wie jest też jedna osoba, ale "mniejszy "przodownik. Ten pierwszy ma już wszystko wykończone, brakuje mu tylko schodów wewnętrznych, ten drugi, gdy ostatnio widziałam, stan surowy zamknięty.
A ja jestem na etapie stanu surowego otwartego. Właśnie szukam ekip do tynków i wylewek.
Jeśli chodzi o płytki to będę chciała CRH-jeśli wreszcie zaczną produkcję, jeśli nie pewnie będę cięła z cegieł-też nie będą lekkie, ale myślę że przy ociepleniu styropianem nie będzie kłopotu.

antek5
07-01-2005, 13:07
CZEŚĆ.
No jak tam Aishan??? Miałeś pisać,a ja nie mam żadnych wiadomości.
Pozdrawiam i czekam.Antek.

antek5
07-01-2005, 13:08
CZEŚĆ.
wykasowuję moje podwójne posty.

aha26
10-01-2005, 12:54
Witam serdecznie! ja nie buduje platana , ale szykuje sie do "domu w orchideach 2 "i mam pytanie:czy projekty z Archonu nie nastreczaja problemow w realizacji? :D

ara
10-01-2005, 17:47
Witam serdecznie! ja nie buduje platana , ale szykuje sie do "domu w orchideach 2 "i mam pytanie:czy projekty z Archonu nie nastreczaja problemow w realizacji? :D

A co Ci chodzi po głowie ?? :D

aha26
11-01-2005, 15:51
Witam ! o nic szczegolnego mi nie chodzi tylko kiedys znajomy budowal jeden z projektow i mowil, ze bylo tam kilka bledow! moze to tylko w tym projekcie { mam nadzieje}, bo ja tez zamierzam budowac wg projektu z archonu

aishan
11-01-2005, 16:24
Wg moich wykonawców projekt jest dość porządnie wykonany, bez większych wpadek, więźba dobrze rozrysowana, raczej chwalili w porównaniu z innymi.

gg
11-01-2005, 18:14
Tak to prawda, że projekt jest dobrze zrobiony, ale błędów też w nim nie brak, w większości niewielkie,ale...Np.oś słupa na parterz i na poddaszu przesunięta o 20-30 cm, wyłaz na dach-od wejścia na strych do wyjścia na dach trzeba się prawie czołgać kilka metrów..
Co wy na to?
A poza tym jest w miarę ok.

aha26
11-01-2005, 21:01
MAM jeszcze pytanko,czy kosztorys z Archonu sprawdzil sie?

gg
12-01-2005, 08:14
Nie kupowałam od nic kosztorysu.

antek5
18-01-2005, 14:23
PYTANKO DO GG:
Napisz mi jak wygląda u ciebie platan z garażem z boku.Obecnie mam mętlik w głowie-mój architekt twierdzi,że zepsuję projekt dając garaż z boku bo zrobię potworka.Albo nie chce mu się robić tej zmiany,bo to się wiąże ze zmianą dachu.Obecnie mam do wyboru zrobienie projektu z garażem dwustanowiskowym wolno stojącym,bo wersja podstawowa z garażem wysuniętym przed dom na moją działkę nie wchodzi( za wąska).
Gg może masz jakieś zdjęcia.Plisss prześlij i coś doradz.
Drugie pytanie-jakie robiłaś zmiany-adaptacje i ile to kosztowało,czy łącznie z planem zagospodarowania działki.
Pozdrawiam.

antek5
18-01-2005, 14:24
:wink:

gg
18-01-2005, 17:32
Witaj Antek5,

zacznę od końca. Adaptacja kosztowała nas 1100zł za wszystko.
Z tymi zdjęciami mam problem, bo nie mam gdzie ze skanować. Jeśli będę miała okazję to zrobię skany, ale nie wiem kiedy będzie to możliwe.
Wszystkie zmiany ci już opisałam.
Jeśli chodzi o garaż, to teraz mogę powiedzieć z czysym sumieniem, że zmiana wyszła na dobre. Uważam, że to właśnie garaż z przodu nie dodaje uroku.

antek5
19-01-2005, 16:26
Dzięki za odpowiedz.
Obecnie bardzo mocno zastanawiamy się jak poradziliście sobie w temacie zabezpieczenia przed złodziejami okna tarasowego na parterze.
Są to 4 okna po środku dwa otwierane. My planujemy automatyczne rolokasety antywłamaniowe,które będą chowane w stropie nad oknem.
Zastanawiam się czy technicznie jest to wykonalne.Co wy wymyśliliście w tej sprawie? Może jakieś szyby antywłamaniowe?

Gg , Aishan czekam na waszą odpowiedz.
Do Aishana czy moglibyśmy się spotkać w najbliższą sobotę-22 ?
Jeśli byłoby to możliwe czekam na kontakt mailowy.
POZDRAWIAM Antek.

aishan
20-01-2005, 16:13
Antek!
Co do spotkania to dam znać jutro, znaczy w piątek. Co do zabezpieczeń, to nie wydają mi się sensowne rolety. Nobo co zrobisz z niskim oknem od salonu [małym i dużym]? a co z oknem od pokoju?, a jak zabezpieczysz wejście? Myślę, że dobry alarm z monitoringiem rozwiąże sprawę.

Magda S.
20-01-2005, 21:34
Witajcie, Gosia, Aishan, tu "mniejszy przodownik" :D

Jak Wam idzie budowa? My mieszkamy w Platanie juz od listopada!

Antek, my tez myslelismy o roletach na okno/drzwi balkonowe... Jest tylko pewien drobny problem, z ktorego oczywiscie zdalismy sobie sprawe dopiero po wybudowaniu domu.

Otoz sciana, na ktorej jest okno, jest polokragla... Mamy zrobione nad oknami (i nad tym tez) wneki na skrzynki na rolety... No i wlasnie nad tym oknem wneka tez ma ksztalt PÓŁOKRĄGŁY :-? A jeszcze nie widzialam skrzynki na rolety w takim ksztalcie...

Moze raczej warto pomyslec (o ile jeszcze nie za pozno) nad szybami antywlamaniowymi?

Pozdrawiam, Magda

gg
21-01-2005, 06:59
Witaj Magda!

Cieszę się że już mieszkasz u siebie. :D
Zgadzam się z tobą co do rolet i my raczej zdecydujemy się na okna i szyby antywłamaniowe-zobaczymy jaka będzie ich cena.

Dzięki za wszystkie porady :wink: przydały się bardzo.

Pozdrawiam

gg

aishan
21-01-2005, 09:20
Magda!
Jakże mi miło Cię powitać na forum!
Jak tam Twoje schody od Domańskiego? Nieśmiało ponawiam prośbę o małe zdjęcia na priva.
Serdecznie pozdrawiam
Aishan

antek5
21-01-2005, 14:20
Cześć Madziu.
Jeszcze nie miałem okazji cię poznać.Fajnie że się odezwałaś. W kwestii tego okna tarasowego też nam się to wydawało technicznie niemożliwe,ale my jeszcze nie zaczęliśmy i myślę że musi być na to jakiś sposób.
Chociażby czytałem w którymś z ostatnich muratorów,że są nadproża łukowe gdzie można schować rolety.Lecz przy tym skomplikowanym oknie
nie wydaje mi się by to dało się zrobić.Pozostaje tak jak piszą gg i aishan system alarmowy i dobre szyby antywłamaniowe.
Madziu,jesli masz zdjęcia swojego Platana pokaż nam go. Schodami też jestem zainteresowany,może masz namiary.
Pozdrawiam.

Magda S.
22-01-2005, 20:07
Antek, tak to teraz u nas wyglada - ku przestrodze :cry:

A wiec na razie nie mamy rolet i strasza puste miejsca na skrzynki...

[/img]http://foto.onet.pl/upload/6/40/_409213_n.jpg

Magda S.
22-01-2005, 20:11
Miałam nadzieję, że wstawi sie obrazek... :roll: No trudno, muszę najwyraźniej potrenować... Jeśli ktoś z Was wie, jak wstawić zdjecia, i mógłby mnie poinstruować, będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam.

brzuzens
23-01-2005, 07:30
Miałam nadzieję, że wstawi sie obrazek... :roll: No trudno, muszę najwyraźniej potrenować... Jeśli ktoś z Was wie, jak wstawić zdjecia, i mógłby mnie poinstruować, będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam.

Magda, prawie Ci się udało.
Wpisałaś w wiadomości coś takiego:
[/img]http://foto.onet.pl/upload/6/40/_409213_n.jpg
a powinno być coś takiego:
http://foto.onet.pl/upload/6/40/_409213_n.jpg

A tu gotowy efekt: http://foto.onet.pl/upload/6/40/_409213_n.jpg

Pozdrawiam,
Brzuzens

gg
23-01-2005, 10:29
Magda twój domek jest śliczny, chyba podjadę go obejrzeć dokładnie. Jeśli zobaczysz ludzi kręcących się wokół twojego domu, to nie będą złodzieje, tylko my. :wink:
Kiedy nasz będzie tak wyglądał?! :(

Prosimy o więcej zdjęć.
A co ze schodami od Domańskiego? Na ile ci wycenili, bo Marchewka chyba oszalał-ponad 35tys.

gg

gabriela
23-01-2005, 10:45
Magda S, piekna macie dachowke, mozesz zdradzic jakiej firmy? No domek jest super, ale ja jestem na etapie wyboru dachowki, wiec wszedzie intersuja mnie tylko dachy. Bede Ci bardzo wdzieczna, jezeli sie odezwiesz.

ara
23-01-2005, 13:37
A tu gotowy efekt: http://foto.onet.pl/upload/6/40/_409213_n.jpg

Nic dodać, nic ująć (jeśli chodzi o dom).
Jedynie uśmiechem pochwalić :D :D

Magda S.
23-01-2005, 17:54
Brzuzens, bardzo dziekuje za pomoc! Mam nadzieje, ze tym razem uda mi sie zrobic to samej :lol:

Ciesze sie, ze zdjecie Wam sie podobalo! Platan to naprawde piekny dom i jak na razie mieszka sie nam swietnie.

Jesli chodzi o schody, mysmy zaplacili ok. 26 - 27 000 zł (dokładnej kwoty nie pamietam, bo zalezala ona od ilosci tralek). Dokladnie oferta Domanskiego byla nastepujaca: 21 000 zł netto za schody + 50 zł netto za każdą tralkę. Do tego trzeba dodać 7% VAT. A czy te schody byly tego warte - sami ocencie. Ja jestem w nich zakochana...

http://foto.onet.pl/upload/9/41/_409773_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/36/2/_409774_n.jpg

Magda S.
23-01-2005, 18:06
Na tym drugim zdjeciu (wszystkie sa z czasow budowy, teraz nie mamy juz kartonow na podlodze :wink: ) lepiej widac cala jadalnie i hall.

Gabriela, dach to Von Mueller, kasztan. Jest naprawde piekny, ten kolor roznie wyglada w zaleznosci od oswietlenia- najczesciej przypomina ciemne, dojrzale czeresnie. Dekarze chwalili, ze dachowka Von Muellera jest bardzo dobrej jakosci, wiec polecam!

A tak wyglada caly domek:

http://foto.onet.pl/upload/4/8/_409116_n.jpg

Gosia, zapraszam!

Pozdrawiam, Magda

gg
24-01-2005, 17:32
Magda,

domek wyszedł wam prześliczny!!!
Schody są piękne!!! - Nie mogę się oprzeć wykrzyknikom :wink:
Jaki to kolor? Bardzo mi się podoba.
Te schody są sto razy ładniejsze niż Marchewki, a przy tym cena rozsądniejsza.
Dziękujemy za zaproszenie, chętnie skorzystamy. Po takich zdjęciach nie oprzemy się pokusie, chociaż nie chcielibyśmy wam przeszkadzać.

Pozdrawiam
gg

jarogizycko
25-01-2005, 08:09
MAGDA.buduje tez platana, ale do konca jeszcze ocho!..dopiero strop na wiosne leje ,ale pieknie ci to wyszlo prosze o dalsze zdjecia,plissss

Magda S.
25-01-2005, 12:39
Nic milszego dla właściciela nowego domu niż to, że podoba się on (dom oczywiście :) ) innym... A więc dołączam porcję kolejnych, świeżutkich zdjęć:

http://foto.onet.pl/upload/19/1/_411127_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/3/83/_411133_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/6/89/_411132_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/46/61/_411135_n.jpg

Dobrze, że pogoda dziś dopisała, to i zdjęcia ładne wyszły :)

Magda S.
25-01-2005, 12:44
No i jeszcze jedno zdjęcie schodów, tym razem w komplecie z podłogą :)

http://foto.onet.pl/upload/25/25/_411138_n.jpg

Gosia, schody są obłogowane mahoniem sapelli, ale nie pamiętam odcienia. Wybieraliśmy na podstawie próbek.

Pozdrawiam wszystkich Platanowcow,
Magda

antek5
25-01-2005, 13:01
MADZIU jestem ci ogromnie wdzięczny za te zdjęcia.
Miałem ogromny problem,żeby wyobrazić sobie tą jadalnię,i jej wielkość.Teraz jestem zachwycony.Wlałaś mnóstwo optymizmu w moją duszę.Domek jest rewelacyjny.Myślę,że wiele osób zachęciłaś swoimi zdjęciami.My już nie mamy żadnych wątpliwości.Wielkie dzięki.
A może byłabyś uprzejma pokazać tak ważne miejse jak kuchnię i górę.Byłoby super.
Pozdrawiamy-Antek5.

Magda S.
25-01-2005, 17:29
Antek, oto zdjecia hallu na górze z obu stron

http://foto.onet.pl/upload/17/41/_411315_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/47/49/_411314_n.jpg

A oto jedna z sypialni na górze, jeszcze niewykończona (pokoje są naprawdę duże):

http://foto.onet.pl/upload/13/4/_411316_n.jpg

My mamy przeprojektowaną przez cieśli więźbę dachową, tak że na górze nie ma słupów na środku pokojów (!). Nie mamy też słupa na środku hallu na górze - jest przesunięty i schowany w ścianie.

Nasz dom był drugim Platanem wybudowanym przez tę samą ekipę (taki sam dom stoi już pod Warszawą) i na tamtej budowie "rozpracowali" wszystkie minusy projektu - sami nam podpowiadali, co warto zrobić.

Gorąco polecam taką modyfikację projektu, bo te słupy na górze są bardzo niefunkcjonalne - jeśli nie macie jeszcze więźby, zastanówcie się czy jej nie przeprojektować.

http://foto.onet.pl/upload/38/32/_411323_n.jpg

Nie wiem, czy dużo wyczytacie z tego zdjęcia, ale może się komuś przyda... Tak wyglądała nasza więźba - niestety nie mam zdjęć od wewnątrz...

Pozdrawiam, Magda

antek5
25-01-2005, 18:43
Magda.............
Ale mi dałaś czadu tymi zdjęciami!
Już bym zaczynał,gdyby nie ta zima.A u nas dzisiaj zdrowo popadało.Zrobiło się bialutko i przyjemnie,warto wybrać się na narty, co wkrótce uczynię.
Dziewczyno jak masz jeszcze jakieś fotki to my tu zgłodniali czekamy.
Gratuluję wybudowania wspaniałego domu,a jeszcze więcej gustu w urządzaniu.Schody są przepiękne.Prosimy o namiary.
Gorąco pozdrawiamy Antek5. :lol: :lol: :lol:

Magda S.
25-01-2005, 19:11
Antek, bardzo dziekuje za miłe słowa :lol: .

Zdjęć mam pewnie z 600, z każdego etapu budowy, choć najmniej z etapu wykończeń (sama byłam już tak wykończona, że nawet zdjęć nie chciało się robić). Jak na razie skutecznie opieram się pokusie zaprezentowania na forum wszystkich tych fotek, więc może lepiej nie kuś... :).

Schody zrobiła nam firma Domanski z Częstochowy: http://www.domanski.com.pl

Rozważałam wcześniej Marchewkę i Trąbczyńskiego - Domański był od nich odrobinę tańszy. I muszę przyznać, że jestem z niego i jego ekipy bardzo zadowolona. Jedyne, na co trzeba uważać, to terminy - spóźnił się ze 2 tygodnie z rozpoczęciem prac. Ale to i tak było niewiele w porównaniu z facetem od okien i drzwi, który przywiózł nam je - bagatela - 2 miesiące po terminie. No i uprzedzam, umawiać się trzeba na parę miesięcy naprzód...

jarogizycko
25-01-2005, 20:50
Magda jestes slodka ,bardzo ci dzekuje za fotki.bardzo mi przyblizylas wyglad .jestem ciekaw jak rozwiazaliscie rozwiazanie z ogrzewaniem,chodzi mi o piec.prosze powiedz ile wyniosl ciebie koszt materialu dachu,sAMO POKRYCIE,jeszcze raz dzieki,pieknie to wyglada i oczywiscie czekam na nastepne,pewnie nie tylko ja,chyle glowe,kawal dobrej roboty,pozdrawiam[/list]

Magda S.
25-01-2005, 21:41
Jarek, chodzi Ci o samą dachówkę? Czy masz też na myśli więźbę, folie itd.?
Pozdrawiam,
Magda

jarogizycko
25-01-2005, 21:56
Magda chodzi mi o dachowke,gasiory.itp,podaj cene tak okolo,sam material,dzieki

Magda S.
25-01-2005, 22:54
Jutro jeszcze sprawdzę dokładnie w fakturach, ale wydaje mi się, że było to ok. 18 - 19 000 zł (w tym 7% VAT).

jarogizycko
26-01-2005, 07:38
MAGDA,wieeelkie dzieki,juz mniej wiecej wiem na czym stoje,powiedz mi jeszcze czym opalacie w domku,ja sie przymierzam do olejowego,kliknij pare fotek kotlowni,garazu,czy zregzygnowalas z spizarni,jesze raz wielkie dzieki .jestes milutka,pozdrawiam[/url]

Magda S.
27-01-2005, 13:06
Jarek, dziekuje za kwiatek :wink: . Ogrzewamy gazem. Nawet się nad tym specjalnie nie zastanawialiśmy - tak było najprościej.

Garaż wydłużyliśmy o 1 m i wygospodarowaliśmy w nim miejsce na kotłownie (a w niej pralnie). W dawnej kotłowni zrobiliśmy łazienke (jest duża i z oknem!), tyle że przesunelismy odrobine wejscie do garazu. Z kolei w dawnej łazience jest mini-garderoba, z wejściem z wiatrołapu.

A spizarnia jest tak jak w projekcie.

Jestem bardzo zadowolona z przeniesienia lazienki - jest nieco na uboczu, a poza tym jest spora i co wiecej z oknem! A przy okazji mam garderobe (fakt ze malutka, ale zawsze - nie mam pojecia jak by sie tam miala zmiescic lazienka). Polecam taka zmiane wszystkim, ktorzy jeszcze moga to zrobic...

Magda S.
27-01-2005, 13:11
Moi Drodzy, podzielmy sie na tym forum swoimi pomyslami na temat modyfikacji projektu Platana... Gdy sie na niego decydowalismy, to bardzo dokladnie wypytywalismy architekta (ktory robil juz wczesniej dwie modyfikacje Platanow - pamietasz go Gosia :D ?) co inni zmieniali w projekcie... I pare wskazowek bylo rzeczywiscie cennych...

Mysle, ze to sie wszystkim przyda...

A wiec co zmieniliscie? Albo co chcecie zmienic?

Pozdrawiam,

Magda

gg
27-01-2005, 16:54
Wiesz co Magda, nie wspominam zbyt miło tego architekta. Zresztą on już tam nie pracuje. Tak na prawdę to od niego nic się nie dowiedzieliśmy, nic nam mądrego nie powiedział, nawet nie potrafił zrobić planu zagospodarowania i nanieść naszych zmian w projekcie, bo ciągle mu się jakieś wymiary nie zgadzały i ciągle o czymś zapominał, np. o wejściu na poddasze. :-?
Ale muszę powiedzieć, że twoje informacje były bardzo cenne,np. słupy mamy idealnie jeden nad drugim.

Mam do ciebie parę kolejnych pytań, np.
1.co zrobiliście z grzejnikami w jadalni
2.czy pod schodami macie ocieplenie podłogi styropianem-np. Marchewka mówił żeby nie dawać styropianu
3.jakie macie tynki gipsowe czy cem-wap.
4.czy zmieściliście się w kwocie 350tys.?

Twoje odpowiedzi bardzo by mi pomogły.

Pozdrawiam

Gosia

jarogizycko
27-01-2005, 18:07
dzieki serdeczne Magda,z ta pralnia to jest niezly pomysl,ciekawe czy mozna cos teraz zmienic ,bo juz mam fundamenty,ale pogadam,jezeli mozesz wrzuc pare fotek chociaz na foto onet,pomieszczenna dole,wciaz jeszcze sobie dokladnie niewyobrazam dolu,wieeelkie dzieki,papa

Magda S.
27-01-2005, 19:30
Jarek, postaram się w weekend zrobić jeszcze parę zdjęć, to je tu dołożę. Poszukam też wśród zdjęć z budowy, może coś fajnego się znajdzie...

Magda S.
27-01-2005, 19:57
A odpowiadając na Gosi pytania:

1) Nie mamy grzejników w jadalni - zamiast tego jeden zrobiliśmy pomiędzy jadalnią a dolnymi gabinetami (jest tam taki wąski kawałek ściany), a drugi (dekoracyjny) pomiędzy salonem a jadalnią. Do tego dwa grzejniki w salonie (zgodnie z projektem). Piec jest ustawiony na minimum, część grzejników wyłączona, a całą zimę (choć trzeba przyznać, że jest lekka) mamy bardzo ciepło. Radzę zrezygnować z tych grzejników, które są zaprojektowane w jadalni.

A oto nasz grzejnik dekoracyjny (ciemne rurki) koło kuchni - przy okazji widać spory kawałek parteru...

http://foto.onet.pl/upload/3/70/_412815_n.jpg

2) Mamy pod schodami normalne ocieplenie ze styropianu - Domańskiemu to nie przeszkadzało.

3) Mamy tynki gipsowe

4) No niestety nie udało nam się... Inna sprawa, że na materiałach ani na wykonawstwie stanu surowego jakos bardzo nie oszczędzaliśmy, zakładając że to inwestycja na lata... I w efekcie sam stan surowy zamkniety ze wszystkim (łącznie z pozwoleniami, kosztami projektu, siatką ogrodzeniową itd.) kosztował nas ok. 300 000. Być może mając inny materiał i tańszą ekipę możnaby było to zrobić o jakieś 40-50 tys. zł taniej...

Magda S.
27-01-2005, 20:10
Jeszcze dwie zmiany, z których jestem zadowolona, to zaadaptowanie strychu nad garazem i zrobienie drugiej (a właściwie trzeciej) łazienki w miejscu przeznaczonym w projekcie na garderobę (na górze).

Obniżyliśmy sufit w garażu, dzięki czemu powstało duże pomieszczenie nad garażem. Można się do niego dostać z piętra. W miejscu przeznaczonym na garderobę zrobiliśmy łazienkę, a w niej dodatkowe drzwi prowadzące na ów strych.

Bardzo to jest wygodne, bo strych daje sporo metrów dodatkowej przestrzeni. A dodatkowa łazienka przy jednej z sypialni też zawsze się przyda... Tu na zdjęciu widać, że ta łazienka jest całkiem spora, po lewej widać też wejście na stryszek.

http://foto.onet.pl/upload/24/67/_412852_n.jpg

jarogizycko
27-01-2005, 21:24
Magda wielkie dzieki z niecierpliwoscia czekam na zdjecia "platonka"i tak juz mam jakas orientacje bo tak z planow to inaczej wszystko wyglada,pozdro.

antek5
28-01-2005, 09:10
Pisz,pisz Madziu my tu wszyscy nie możemy doczekać się kolejnych zdjęć.
Pozdrawiamy. :lol: :wink: :wink:

aha26
28-01-2005, 13:45
Madziu masz przepiekny domek,ja wprawdzie nie buduje Platana{szykuje sie do domu w orchideach,tez z Archonu},ale z wielka przyjemnoscia ogladam twoj domek i wnetrza wiec rob jak najwiecej zdjec i pokazuj,pokazuj,pokazuj...

antek5
31-01-2005, 12:45
dlaczego moje posty czasem są podwójne tej samej treści????????

antek5
31-01-2005, 12:46
Cześć platanowcy!!!
Wreszcie udało mi się wejść na forum.Piątek,sob,niedz, nie miałem dostępu z powodu pojawiającego się komunikatu o jakimś błędzie na stronie.A ciekawość mnie mocno zżerała,bo nasza Madzia miała, jak obiecała zamiescić kolejne zdjątka Platana.
Wchodzę dziś wreszcie -pon.- udało sie,ale zdiątek nie ma.
MADZIA JESTEŚ TAM!!!!!!!!!!!
prosimy wrzuć coś.
Powiem ci ,że dzięki tobie udało się nam z żonką ostatecznie wyszlifować nasz projekt.Jesteśmy bardzo zadowoleni twoją inspiracją.
J tak :ze spiżarki i części kotłowni robimy zejście do podpiwniczenia,gdzie będzie kotłownia i piwniczka. Z wc na dole zrobimy łazienkę powiększoną o korytarz do kotłowni (pierwotnie).W tej łazience będzie też okno wypadające w elewacji frontowej-ponieważ my nie budujemy z garażem. A tym samym w elewacji frontowej będą dwa symetryczne okna względem drzwi wejściowych.
Tam,gdzie zrobiłaś trzecią łazienkę(z przejściem do poddasza nad garażem) my,dzięki tobie wymyśliliśmy suszarnię z wejściem z górnej łazienki,której nie mielismy pojęcia gdzie ją zaplanować.
Ufff! To na razie tyle.Nie wiem ,czy ktoś to zrozumiał.A mnie się wreszcie do końca podoba!
Pozdrawiam-Antek5. :lol:

Magda S.
31-01-2005, 14:10
No wiem, ze obiecalam... Ale podobnie jak Antek nie moglam w weekend dostac sie na strone :(

Oto dolna łazienka - która po zrobieniu jej w dawnej kotłowni - jest duża i wygodna:
http://foto.onet.pl/upload/8/48/_414860_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/31/64/_414862_n.jpg

Gdyby dla kogos ta lazienka wygladala znajomo :wink: , to od razu uczciwie dodam, ze jej wyglad był inspirowany zdjęciami zamieszczonymi na Forum przez Kasiorka. http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=22933&postdays=0&postorder=asc&start=0. Polecam ten watek jako zrodlo inspiracji... Ma Dziewczyna talent...

Pozdrawiam,

Magda

PS: Antek, fajne te Wasze modyfikacje! Rzeczywiscie, skoro nie macie garazu tak jak w projekcie, to pomysl z duza dolna lazienka z oknem jest doskonaly.

Magda S.
31-01-2005, 14:13
Jeszcze znalazlam zdjecie kominka...

Długo się nad nim zastanawialiśmy, bo skoro dom jest półokrągły, to chcieliśmy nawiązać do tego kształtu. I w efekcie wyszedł taki:

http://foto.onet.pl/upload/10/56/_412897_n.jpg

antek5
31-01-2005, 20:27
Madzia!!!
Wielkie dzięki za zdjęcia.Baaardzo ładnie wykończyliście,jeszcze raz słowa uznania.
Pozdrawiamy-Antek.

jarogizycko
02-02-2005, 06:52
Magda witaj ,pieknie sobie wykonalas chatke,bardzo mi sie podoba kominek,jezeli bedziesz miala czas i ochote to wrzuc pare fotek z etapu budowy .pozdrawiam

antek5
02-02-2005, 18:41
Madzia a ja proszę barrrdzo o zdjęcia kuchni. :wink:

antek5
03-02-2005, 20:45
Hej,hej....
Odzywajcie się bo nam wątek podupada.
Nie ma rady trzeba go podciągnąć do góry.
POZDRAWIAM Antek.

jarogizycko
04-02-2005, 15:28
tak Antek.masaz racje zima trzyma do wiosny daleko a tu Magda fotek niewrzuca,sam jestem bardzo ciekaw,kto jeszcze ma zaczety 'platonek',pozdrawiam wszystkich

Magda S.
04-02-2005, 16:16
Antek, specjalnie dla Ciebie zdjecia kuchni - wklejam je niezbyt chetnie :wink:, bo na razie jest urzadzona tylko tymczasowo - stoja tu stare meble i to na dodatek w dość przypadkowy sposob... Ale przynajmniej zdjecia pokazuja jej realna wielkosc...

Kuchnia jest dość duża, ale nie na tyle, żeby planować jakąkolwiek wyspę (wtedy zrobiłoby się ciasno). Długość blatów roboczych nie może być jakoś wyjątkowo duża. Chyba że ktoś wykorzysta lewą ścianę (tę, która sąsiaduje ze spiżarnią) jako miejsce na szafki kuchenne a nie na stół (ja wciąż się waham, czy tak zrobić).

http://foto.onet.pl/upload/40/50/_417213_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/25/79/_417214_n.jpg

Jarek, chetnie tu wrzuce zdjecia z budowy, nie wiem tylko ktorym konkretnie etapem jestes zainteresowany (bo zdjec mam kilkaset :wink: )

Pozdrawiam wszystkich i zycze udanego weekendu.

Magda

jarogizycko
04-02-2005, 20:10
Magda chodzi mi glownie o pietro ,bo juz dol troche sobie wyobrazam.zwlaszcza te slupy ktore musialasc przeniesc,jestem ciekaw czy bez tych zmian byloby tez ok.pozdrawiam i wielkie dzieki

Magda S.
06-02-2005, 23:38
Jarek, to są jedyne zdjęcia jakie znalazłam, na których były widoczne nasze słupy:

Oto sypialnia nad gabinetami (pokojami na dole):
http://foto.onet.pl/upload/24/80/_418487_n.jpg

To z kolei sypialnia nad salonem:
http://foto.onet.pl/upload/26/46/_418485_n.jpg

A to górna łazienka (ukośna ściana na lewo od wejścia):
http://foto.onet.pl/upload/49/2/_418486_n.jpg

W ten sposób wszystkie słupy zostały ukryte w ścianach.

Pozdrawiam,

Magda

jarogizycko
07-02-2005, 06:43
wielkie dzieki magda,myslalem ze z tymi slupami to tragedia ale widze,ze tak nie jest.ok ,jezeli mozesz wrzuc fotke dolu z glownego wejscia,pozdrawiam i jeszcze raz dzieki

Magda S.
07-02-2005, 16:36
A proszę uprzejmie :wink:

http://foto.onet.pl/upload/22/94/_418890_n.jpg

Pozdrawiam,

Magda

gg
07-02-2005, 17:44
Wnętrza masz bardzo ładne :wink:
Miło tak sobie pooglądać i pomarzyć jak to będzie u mnie :lol:

jarogizycko
07-02-2005, 19:34
a,dzieki bardzo Magda,jestes milutka,a moze jeszcze strop gorny po zalaniu,dzieki

Magda S.
07-02-2005, 20:34
Jarek, czy to o to Ci chodziło???

http://foto.onet.pl/upload/35/33/_419022_n.jpg

A tu ekipa w trakcie zalewania (stropu oczywiście :D ):

http://foto.onet.pl/upload/37/90/_419024_n.jpg

Pozdrawiam, Magda

jarogizycko
08-02-2005, 11:15
ok dzieki,powiedz Magda co to za slup na pierwszej fotce,i jeszcze wrzuc parter oraz kominy od parteru,wieeeelkie dzieki :

Magda S.
08-02-2005, 12:04
To są słupy montowane w wieńcu, które wzmacniają ściankę kolankową - na tym zdjęciu widać, że jest ich więcej:

http://foto.onet.pl/upload/28/28/_419346_n.jpg

Co do kominów... nie bardzo rozumiem, czy chodzi Ci o zdjęcie komina na parterze? Jeśli tak, to proszę uprzejmie... (obawiam się jednak, że nie ma w tym nic fascynującego) :wink:

http://foto.onet.pl/upload/2/6/_419347_n.jpg

Jeśli chodzi o zdjęcia parteru to mam problem z wyborem... Na którym etapie budowy Ci zależy?

Pozdrawiam, Magda

jarogizycko
08-02-2005, 12:28
dzieki za szybka odpowiedz,na wiosne ruszam z wylewka parteru i sciany,czy uciebie na tym etapie byly jakies problemy?czy wswzystko szlo "jak po masle",zgodnie zprojektem,jezeli masz fotki wrzuc parter,jeszcze raz wieeelkie dzieki.papa

Magda S.
08-02-2005, 13:19
Nasz stan surowy naprawdę szedl jak po masle. Z ta zmiana w stosunku do projektu, ze budowalismy z Ytonga. Material faktycznie doskonaly, a poza tym bardzo latwo ksztaltowac z niego wszelkie łuki i nie traci się właściwości termicznych.

A poza tym mieliśmy naprawdę fantastyczną ekipę - był to drugi Platan, który budowali i mieli to wszystko już przećwiczone. I to jest chyba klucz do sukcesu :D .

Wieczorem dodam tu parę zdjęć z etapu budowy ścian parteru... Poszukam tych trudniejszych miejsc (głównie chodzi mi o półokrągłe ściany).

Pozdrawiam,
Magda

Magda S.
08-02-2005, 17:39
Oto dokumentacja półokrągłego nadproża przy wyjściu na taras:

http://foto.onet.pl/upload/34/67/_419479_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/35/92/_419478_n.jpg

I to, z jakim poświęceniem :D szlifowano półokrągłą ściankę w jadalni (ale dzięki temu koło jest idealnie równe):

http://foto.onet.pl/upload/28/59/_419480_n.jpg

A oto jeszcze komin kominkowy:
http://foto.onet.pl/upload/30/36/_419481_n.jpg

Pozdrawiam, Magda

jarogizycko
08-02-2005, 20:38
Magda,dzieki tym fotkom juz bede mogl podyskutowac z majstrem,pokaze fotki,zawsze to lepiej planowac robote jak mozna chociaz zobaczyc czyjes dokonania w tym wypadku twoje za co ci bardzo wielkie dzieki,wrzuc jeszcze z parteru,dzieki

jarogizycko
08-02-2005, 20:44
mam pytanieMagda tam przy kominie od kominka co to za rura jest?jakis skraplacz?

Magda S.
08-02-2005, 21:53
mam pytanieMagda tam przy kominie od kominka co to za rura jest?jakis skraplacz?

Nie wiem, o którą rurę pytasz... Na dole pod kominkiem jest rura doprowadzająca powietrze z zewnątrz. A ta okrągła duża rura to wlot do komina.

Jarek, ciesze sie, ze zdjecia Ci sie przydadza. :D Będę tylko bardzo wdzięczna za informację, co z parteru chcesz jeszcze zobaczyc. Poszczególne ściany w trakcie budowy? Technologię budowy z Ytonga? Interesują Cię jakieś konkretne pomieszczenia? Wklejam je teraz tak "na czuja" i nie wiem, czy to jest to, o co Ci chodzi...

Pozdrawiam, Magda

jarogizycko
09-02-2005, 06:32
Magda chodzilo mi ta na dole,teraz wiem ze jest do napowietrzania,powiedz gdzie ona ma wyjscie?(czy do komina) a jesli chodzi o zdjecia to nic konkretnego niepotrzebuje,sama wiesz im wiecej tym lepiej,dzieki

Magda S.
09-02-2005, 06:53
Ta rura wychodzi z tyłu wkładu kominkowego - nasz wkład ma tam specjalne dziury, dzięki którym to powietrze dostaje się do środka.

Z tego co wiem są też wkłady, które mają osobne wejście na taką rurę.

Mozesz tez przeczytac o tym w serwisie Muratordom http://www.muratordom.pl/ekspert_instalacje.htm?advices=6492,801

Poszukam jakiś ciekawszych zdjęć...

Życzę wszystkim miłego dnia, Magda

jarogizycko
09-02-2005, 08:56
Magda,dzieki ,to napowietrzanie jest istotne ,bo wiem ze niektorzy nie majac"ciagu"w kominku uchylaja okna,ale dzieki tobie napewno dopilnuje zeby umnie bylo ok(taka rurka a jakie moga byc pozniej problemy)pozdro.

jarogizycko
14-02-2005, 08:36
Magda,jezeli masz fotki to prosze wrzuc ,tego okroglego nadproza,chodzi mi o szalowanie ,pozdrawiam

antek5
14-02-2005, 14:59
Witam wszystkich,a szczególnie pozdrawiam Magdę.
Dziękuję ci za zdjęcia kuchni,doceniam to,że je umieściłaś.Mogłem je tak jak pozostałe obejżeć po powrocie z wypoczynku zimowego.Nie było mnie cały tydzień przyjeżdzam a tu taka niespodzianka. :wink:

Szczególne wrażenie zrobił na mnie salon.Tz. jego widok od strony wejścia.Wyrażam szczególne uznanie pani domu co do smaku w jego urzadzaniu.

Magda! Czy mogłabyś podać mi namiary(na priwa)- na ekipę ,która budowała twój dom?Wnioskuję,z tego co piszesz,że nie miałaś z nimi problemów. Jestem na etapie poszukiwania wykonawcy,a dla nich budowa 3 platana to byłaby czysta zabawa!
Z góry dziękuję .
Anek.

Magda S.
14-02-2005, 15:21
Antek, trzy razy próbowałam wysłać Ci przed chwilą te namiary :evil:

Nie opanowałam chyba jeszcze korzystania z priva w wystarczającym stopniu - zapisało się to w "do wysłania", a nie w "wysłane", z czego wnioskuję, że nie doszło... A może doszło i zasypuję Cię ciągle tymi samymi wiadomościami :oops: ???

Czy ktoś wie, jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam, Magda :oops:

antek5
15-02-2005, 10:13
Cześć Magda!!!
Wszystko w porządku,umiesz wysyłać wiadomości ,wszysykie trzy doszły.
Dziękuję i pozdrawiam Ciebie i wszystkich ,,platanowców".
Antek.

antek5
15-02-2005, 10:50
Magda odbierz prywatną wiadomośc.
pozdrawiam.Antek

matyldaa
15-02-2005, 11:19
Witam wszystkich platanowców:)
Wprowadzamy się do naszego Platana jakoś tak pod koniec marca - strasznie opornie idzie nam wykańczanie - sami się chyba niedługo wykończymy:)
Teraz czekamy na schody - w konstrukcji stalowej z drewnianymi stopnicami. Potem jeszcze tylko drewniane podłogi, stolarka wewnętrzna i można mieszkać!

Magda, super, że wstawiłaś zdjęcia! Nasze wnętrze będzie wyglądało kompletnie inaczej, ale dobrze jest poznać także inny punkt widzenia!


pozdrawiam,
matyldaa

antek5
15-02-2005, 20:15
Witamy w naszym wątku Matyldę!
Miło nam będzie, jeżeli ukażesz nam wszystkim swój punkt widzenia w modernizacji " Platana" . :lol:
Zawsze to może kogoś zainspirować.A,że projekt jest ciekawy świadczy jego popularność.
Prosimy również o twoje zdjęcia.

jarogizycko
16-02-2005, 06:15
przylaczam sie ,do tej pory Magda nasze oczy raczyla fotkami,juz pewnie ma dosc,a wiec Matylda ,wklejaj ,wklejaj,czekamy ,pozdro.dla wszystkich "platanowcow"

matyldaa
16-02-2005, 07:12
Jak tylko wyjdą malarze i znikną wszechobecne folie i kartony obiecuję pstryknąć kilka aktualnych fotek i zaprezentować publicznie.

Projekt Platana jest rzeczywiście ciekawy i urzekła nas może nie tyle jego bryła zewnętrzna, choć ta zdecydowanie zła nie jest, a jego interesujące wnętrze.
Naszego Platana kupiliśmy w stanie surowym - o tyle łatwiej, że część rzeczy mielismy już podaną "na talerzu", ale gorzej, bo nigdy nie wiadomo co tam ktoś w te ściany wsadził - teraz ciągle wychodzą nam jakieś niedoróbki (np. straszliwie pękają nam posadzki), no i większość zmian była już niemożliwa do przeprowadzenia. Najbardziej dobijają nas wszechobecne na górze słupy i przesunięcie górnego słupa przy klatce schodowej względem dolnego.

Magdzie strasznie zazdroszczę doświadczonej w budowie Platanów ekipy budowlanej i tego, że mogła tych wszystkich ewidentnych błędów w projekcie uniknąć.

Pozdrawiam bardzo,
matyldaa

jarogizycko
16-02-2005, 07:27
matyldaa.wrzuc zdjecia tych slupow ,jestem ciekaw jak to wyglada,a posadzka pewnie byla niezazbrojona(dolna),wrzucaj fotki,bedziemy wdzieczni.pozdro.

matyldaa
16-02-2005, 12:48
Ok, biorę się za zdjęcia - najpierw próba generalna czy w ogóle potrafię to robić.

http://foto.onet.pl/upload/27/93/_424085_n.jpg

matyldaa

matyldaa
16-02-2005, 13:06
o, ku mojemu zdumieniu pierwsza próba okazała się pomyślna:)

Zdjęcie powyżej i zdjęcia poniżej zostały wykonane podczas mojej pierwszej wizyty z agentem nieruchomości. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale to pokażę później.

Jeszcze raz wejście z innej perspektywy:
http://foto.onet.pl/upload/30/86/_424087_n.jpg

Taras
http://foto.onet.pl/upload/36/70/_424086_n.jpg

Garaż + widok na okna od kuchni i salonu
http://foto.onet.pl/upload/36/83/_424081_n.jpg

A teraz zapraszam do środka:

Widok od strony jadalni
http://foto.onet.pl/upload/11/28/_424088_n.jpg

Tu doskonale widać nieszczęsne przesunięte względem siebie słupy
http://foto.onet.pl/upload/48/60/_424093_n.jpg

Widok z lotu ptaka na jadalnię i kawałek salonu
http://foto.onet.pl/upload/6/87/_424090_n.jpg

Słupy, które Magda ma szczęście mieć wciągnięte w ściany - tu akurat w górnej łazience, ale mamy je dokładnie w każdym pomieszczeniu na piętrze :cry:
http://foto.onet.pl/upload/39/96/_424091_n.jpg


matyldaa

matyldaa
16-02-2005, 14:30
mała poprawka - słup na ostatnim zdjęciu znajduje się oczywiście w jednej z sypialni, a nie w łazience.

matyldaa

Magda S.
16-02-2005, 14:38
Niby podobnie a jednak inaczej... :)

Matyldaa, masz lustrzane odbicie Platana! Bardzo podobny dom jest pod Warszawa, zwiedzalam budowe, jak zaczynalismy nasza... Ale nadal trudno mi sie przyzwyczaic, ze masz wszystko po odwrotnej stronie (chyba przystawie komputer do lustra :) ).

Patrzac na slupy na Twoich zdjeciach, blogoslawie swoich ciesli. Mam nadzieje tylko, ze po latach ten dach sie nie zawali :roll: .

Matyldaa, bylabym wdzieczna za informacje, jak rozwiazalas skrzynki na rolety na tarasie... Czy mozesz zrobic zdjecie z bliska? Chodzi mi o to jak wyglada prosta skrzynka na półokrągłym nadprożu... Widzialas moje zdjecia, temat jeszcze przede mna, a chcialabym, aby to jakos sensownie wygladalo...

Ale to frajda ogladac dom kogos innego :) Tu ciagle tylko widziałam swój :). Zaczynam rozumiec, czemu tak domagaliscie się zdjęć!

Pozdrawiam wszystkich, Magda

jarogizycko
16-02-2005, 15:02
dzieki Matylda,wogle inaczej jak u Magdy,rzeczywiscia jak w lustrze,a co do slupow na balustradzie .dzieki wam ja je napewno schowam w sciane dzieeeki wieelkie.pozdrawiam

antek5
16-02-2005, 21:16
Witam!
U mnie będzie podobnie jak u Matyldy-odbicie lustrzane.Choć zdjęcia Magdy bardzo dużo mi rozjaśniły sprawę,łatwo mogłem sobie to wszystko wyobrazić.
Prawda,że oglądanie zdjęć daje wiele emocji???
Antek.

gg
17-02-2005, 06:39
Antek5,
a co z twoim przesunięciem garażu na bok? Zrezygnowałeś z tego?

matyldaa
17-02-2005, 10:33
Zdecydowanie myślę, że jeśli macie jeszcze możliwość manewru to róbcie wszystko, żeby tych słupów uniknąć. Strasznie wszystko psują i ciężko je jakoś logicznie zamaskować.

Magda, oczywiście przy najlbliższej okazji pstryknę fotkę skrzynkom na rolety – szczerze mówiąc dotychczas nie przyglądałam im się zbyt uważnie, bo po prostu już tam BYŁY :wink:

Też mamy pewne odstępstwa od pierwotnego projektu – najczęściej drobne:
- po pierwsze ściana na piętrze w hallu nie biegnie łukiem, lecz normalnie schodzi się pod kątem prostym (to zrobił pierwszy właściciel i już nie zmienialiśmy) – można by dyskutować czy to dobre posunięcie, ale dzięki temu nie ma łuków w łazience i pokoju z oknem nad wejściem (w sumie i tak jest całkiem wystarczająca ilość łuków w tym domu :wink: ), a poza tym mamy przestronniejszy hall.
- ponieważ jak na razie jest nas tylko dwójka, pokój z oknem nad wejściem przeznaczyliśmy w całości na garderobę, a małą garderobę za nim – na pralnię. W pierwszym zamyśle bardzo chcieliśmy zrobić w tym pokoju wielki pokój kąpielowy z oknem, a w łazience garderobę, ale w naszym przypadku było już po prostu za późno – za dużo problemów byłoby z przełożeniem instalacji
- dwa dolne pokoje połączyliśmy i wyszedł nam jeden wielki gabinet – pokój klubowy, do którego z czasem zamierzamy wstawić bilard
- zamurowaliśmy wejście z garażu do domu – po pierwsze nie chcieliśmy dodatkowego wejścia do domu (okolica ze sporą ilością włamań), a po drugie nauczeni doświadczeniem innych nie chcieliśmy przedostawania się zapachów z garażu
- postawiliśmy półokrągłą ścianę z luksferów dokładnie naprzeciwko wejścia – pomiędzy ścianą (tą przy dwóch pokojach), a pierwszym ze słupów. Zostało więc nam przejście jedynie od strony kuchni – to pozwoliło odgrodzić nieco jadalnię od wejścia do łazienki (to mi bardzo przeszkadzało), oraz stworzyć pewną tajemnicę – po wejściu nie widać od razu wszystkiego:) Bałam się, że przejście z boku będzie nieco za wąskie, ale okazało się w zupełności wystarczające

Magda, Ty miałaś naprawdę kilka fajnych pomysłów – przeniesienie dolnej łazienki (nasza jest taka mała, że odpuściliśmy prysznic, ale za to zmieścił się nam bidet), obniżenie garażu i tym samym regularny strych. Dobrze mieć wpływ na wszystko od samego początku. My niestety mieliśmy już pewne ograniczenia :evil:

Pozdrawiam,
matyldaa

matyldaa
17-02-2005, 11:45
a, i jeszcze jedna drobna zmiana - nasze schody biegną dokładnie z drugiej strony klatki schodowej - woleliśmy jadalnię nieoddzieloną od salonu schodami. Z kolei od wejścia nie widać ich od razu jak na dłoni, bo biegną za wspomnianą wcześniej ścianą z luksferów.

hmm... nie wiem czy wystarczająco jasno to opisałam. Chyba wskazane byłyby jakieś fotki :wink:

matyldaa

antek5
17-02-2005, 14:17
Odpowiedz dla gg:
Nie przesuwamy garażu.Po dłuższym namyśle zamierzamy zrobić garaż wolno stojący.Będzie jeszcze inaczej.Ponieważ nasza działka jest dośc spora(ok,2000 m2),ale zarazem płytka,takie rozwiązanie wydaje się nam bardziej słuszne.

MATYLDA ciekawy jestem, jak wyszły u ciebie te schody,bo przyznam,że wolałbym,żeby schodzący goście np. od dzieci wychodzili wprost do przedpokoju,a nie do salonu,gdzie po ciężkim dniu ja odpoczywam.
Pokarz swoje zdjęcia schodów. A i koniecznie ten dolny gabinet.Wiecie co u nas tam będzie?-sypialnia rodziców z garderobą i łazienką.
Pozdrawiam Antek.

matyldaa
17-02-2005, 14:34
Antek, jak wyszły schody to sama nawet nie wiem, bo nie są jeszcze zamontowane. Ale mimo umieszczenia ich od drugiej strony raczej i tak nie rozwiąże się problemu schodzenia niemal do salonu. Owszem, zejście jest nieco bardziej oddalone, ale i tak „z widokiem” na salon. Taki już urok tej otwartej klatki schodowej :)

Z Twoim „królestwem” rodziców na dole – bardzo dobry pomysł:)

Ponownie obiecuję zdjęcia i schodów i gabinetu, jak tylko przetoczy się przez nasz dom pracująca tam aktualnie fala fachowców – malarzy, stolarzy i za moment jeszcze specjalistów od schodów.


Pozdrawiam,
matyldaa

Magda S.
17-02-2005, 17:54
Antek, Matyldaa ma racje... Przy takiej konstrukcji domu nie ma mozliwosci, zeby schody wachlarzowe rozpoczynaly swoj bieg od przedpokoju... Dlatego ze musza sie po tej stronie konczyc na gorze.

Mozesz jedynie wybrac, czy wchodzac do domu przez taras wejscie na schody bedziesz miec po lewej czy po prawej stronie.

Patrzac na zdjecie tarasu Matyldy przypomnialam sobie jeszcze jedna rzecz. Przesuniecie slupa u nas (tego w hallu gornym) i ukrycie go w scianie spowodowalo, ze u nas jest nieco wieksze nachylenie daszku nad jadalnia. Zobaczycie to, jesli porownacie zdjecia moje i Matyldy.

Matyldaa, z niecierpliwoscia czekam na zdjecia wnetrz.

Antek, fajny pomysl z tym dodatkowym "mieszkankiem" w gabinetach na dole. My akurat potrzebowalismy miejsca do pracy w domu (i szczerze mowiac,, to wlasnie dlatego zwrocilam uwage na Platana. Malo ktory dom mial dwa osobne gabinety na parterze).

Pozdrawiam wszystkich, Magda

antek5
17-02-2005, 18:08
Witam piękne panie!!!
Dzięki za uznanie moich pomysłów.
Ja tak kombinuję sobie z tymi schodami,bo w Platanie2 nie ma pustki nad jadalnią tylko jest strop i na razie tak sobie wykonceptowałem,że dziurę na poddasze mogę w fazie projektowania tak umieścić,żeby te schody własnie wychodziły właśnie na wprost wejścia.No chyba że mnie architekt zweryfikuje. ZOBACZYMY.
Niemniej jednak widząc wasze realzacje wydaje mi się to możliwe.
Dzięki stokrotne BARDZO MI POMOGŁYŚCIE.

jarogizycko
19-02-2005, 21:57
witam wszystkich,mam pytanie,powiedzciemi taka rzecz odnosnie tego slupa,ktory jest widoczny u matyldy,na pietrze,czy z jakis powodow nie mozna byloby schowac w scianie to ,powiedzmy przedluzyc go z dolnym i zrobic betonowy,powiedzcie jak by to wygladalo i czy by nie kolidowal ten slup z schodami.pozdrowienia

Magda S.
20-02-2005, 08:40
My go cofnelismy i schowalismy w polokraglej scianie korytarza na gorze. Dzieki temu zwiekszylo sie tez nieco nachylenie daszka nad jadalnia (moim zdaniem bryle domu wyszlo to na dobre). Dzieki temu slup nie koliduje z niczym - po prostu go nie widać. Zdjecie przedstawia slupy w gornej lazience - to pierwszy od lewej.

http://foto.onet.pl/upload/49/2/_418486_n.jpg

Pozdrawiam,

Magda

jarogizycko
20-02-2005, 08:53
witam,powiedz Magda czy to wymagalo,jakis zmian w projekcie,dzieki
chodzi mi oten slup na klatce schodowej

MARTA I SLAWEK
20-02-2005, 10:58
Witamy wszystkich bardzo serdecznie. Zakupiliśmy właśnie projeskt "dom pod platanem 2" chcemy na wiosnę zacząc budowę. Teraz załatwiamy resztę papierów i wprowadzamy małe zmiany m. in chcemy podpiwniczyć część budynku i w związku z tm dołożyc jeszcze klatkę schodową do piwnicy. Jesteśmy z pod Poznania i chętnie zobaczylibyśmy jakiegoś platana w tych okolicach, pozdrawiamy ;-)

aishan
21-02-2005, 18:05
Witajcie, witajcie!
Jesteście chyba pierwszymi "plaanowcami2" o jakich słyyszałem. Co do okol. Poznania to nie słyszałem o nikim w tych rejonach coby Platana budował, ale to niczego nie wyklucza oczywiście. Zresztą do Bydgoszczy, Warszawy czy Krakowa nie jest tak daleko.
Pozdrawiam Aishan

Magda S.
25-02-2005, 14:46
Aishan, przeciez Antek tez buduje Platana 2, o czym dopiero co nam przypomnial :wink:

Matyldaa, przypominam sie o zdjęcia rolet nad oknem tarasowym..

Pozdrawiam, Magda

aishan
25-02-2005, 15:26
Ale "wtopa" :oops: :oops: :oops:
Sorry Antek!

gg
01-03-2005, 13:46
Co się stało? Czyżby wszyscy zapadli w sen zimowy? :wink:

Magda S.
02-03-2005, 08:39
W weekend odwiedzili mnie mili Państwo, którzy też będą budować Platana i - co więcej - tez na Białołęce! To juz trzeci Platan w tej okolicy - gdzieś blisko Ciebie, Gosiu. Powoli mi to zaczyna pachnieć warszawskim osiedlem Platanów :D .

Okazuje się, że co Platan, to inny pomysł na jego wnętrze... Mam nadzieję, ze moi goście nie będą mieć mi za złe, ze napiszę o ich pomyśle, ale może kogoś z Was on zainspiruje... A taki w końcu jest cel tego forum...

Otoż najwazniejsza zmiana dotyczy dołu - dwa gabinety sa połączone (to jeszcze nic nowego) i zrobiona ma być w nich... kuchnia. Po usunięciu połokrągłej ściany łączacej jeden z gabinetów z jadalnią, powstanie jedna duża przestrzeń kuchenno-jadalna (trzeba dodać parę słupów zamiast półokrągłej ściany).

A w dawnej kuchni ma powstac pokoj.

Inna większa i ciekawa zmiana planowana jest też na górze - łazienka górna zmniejszona i połączona z sypialnią - tą nad salonem (wejście z sypialni), a także dodatkowa łazienka - glowna (zrobiona w miejscu garderoby oraz czesci lazienki) z wejsciem z hallu.

Pozdrawiam wszystkich, Magda

gg
02-03-2005, 15:05
Magda, nie wiem czy powinnyśmy się cieszyć czy nie. Zaraz się okaże, że gdzie się nie ruszymy tam będzie Platan :wink:
A teraz poważnie, czy z zewnątrz też planują jakieś duże zmiany, czy tylko w środku?

Magda S.
04-03-2005, 14:56
Szczerze mówiąc, nie wiem, czy ci Państwo planują jakieś zmiany wyglądu budynku. Ale dałam im namiary na nasze forum, mam nadzieję, że się odezwą...

Ale bryłę i tak poznasz... ;)

Magda S.
04-03-2005, 15:20
I jeszcze jedno... znalazlam to przypadkiem w Internecie.

http://inez.info/images/domy/strona_43_copy_b.jpg

Nie wiem wprawdzie, jak te wszystkie łuki będą wyglądać z płyty OSB. Ale za to wg moich doswiadczeń, kosztorys tu przedstawiony jest o wiele bardziej realny, niż to co podaje Archon.

Pozdrawiam, Magda

Magda S.
10-03-2005, 09:47
No i ladnie... Nasz watek wlasnie znika z pierwszej strony...

Co u Was slychac? Sroga zima wstrzymuje budowe...? Biegacie po hurtowniach?

U nas cale to zamieszanie rozpoczelo sie niemal rowno rok temu - ekipa weszla na plac budowy 15 marca. Jedynie fundamenty byly zrobione wczesniej - na jesieni... A w listopadzie juz mieszkalismy.

Pozdrawiam wszystkich Platanowcow!

Magda

PS: Matyldaa, a ja wciaz czekam na te zdjecia rolet nad tarasem... :)

aishan
10-03-2005, 13:14
A pewnie, że biegamy po hurtowniach, od przyszłego tygodnia zaczynam prace wewnątrz. A i z Domańskim jestem już po słowie.

Magda S.
10-03-2005, 13:38
Cieszę się, ja naprawdę jestem zadowolona z naszych schodów :)

Życzę udanych łowów...

Magda S.
14-03-2005, 15:54
Gosia, a jak tam Twoja budowa? Masz jakies zdjecia? Bardzo jestem ciekawa, jak wyglada Platan z garazem z boku i zmienionym wejsciem do domu...

Pozdrawiam wszystkich zabieganych platanowcow i mam nadzieje, ze ozywicie ten watek...

Magda

gg
15-03-2005, 10:04
Magda moja budowa śpi i jeszcze długo pośpi. W tym roku robimy tylko ogrodzenie, doprowadzamy prąd i nadsypujemy działkę, a o reszcie marzymy.
Spróbuję pokazać wam zdjęcia, ale nie obiecuję. Nie mam za bardzo dostępu do skanera.

Magda S.
15-03-2005, 10:59
Ale masz stan surowy juz zamkniety? W styczniu pisalas, ze otwarty. A potem przyszly sniegi... Nie bedziesz go zamykac w tym roku?

Ale dach pewnie masz?

Co do zdjec, moze jak bedziesz wywolywac zdjecia w fotolabie, to Ci je zgraja na CD? Ech, ciekawa jestem Twojego Platana, wiec sie o te fotki dopraszam...

gg
15-03-2005, 17:45
Wiesz co Magda, a może odwiedzisz nas i sama zobaczysz. Będzie szybciej. :D

Magda S.
17-03-2005, 17:49
A bardzo chetnie... :lol:

gg
18-03-2005, 07:58
Napisz kiedy możesz, przed świętami czy po i w tygodniu czy w weekend, bo my raczej w sobotę albo w niedzielę. Czekam na wiadomość :lol:

aishan
23-03-2005, 16:35
Witam Wszystkich!
U mnie powoli zaczynają łazienki, a kończą poddasze [suche tynki]. Mam pytanie jak rozwiązaliście, albo planujecie rozwiązać posadowienie futryny w drzwiach do jednego pokoju i łazienki na górze. Ściana tam biegnie nieznacznie po łuku i nie bardzo wiem czy standardowa futryna będzie pasować?

matyldaa
25-03-2005, 10:38
Wprowadzamy się w przyszłym tygodniu! W związku z tym na pewno pojawią się na forum obiecane zdjęcia.

Magda - pamiętam o fotkach żaluzji przy tarasie, ostatnie tygodnie były u nas bardzo gorące i jakoś sie z tymi zdjęciami nie składało, ale obiecuję - w najbliższym czasie je dostaniesz.

Pozdrawiam wszystkich,
matyldaa

Magda S.
31-03-2005, 08:38
Moi Mili, ja dziś w nietypowej sprawie, ale bardzo potrzebuję Waszej rady! W kominie od kominka od rana trzepocze się jakiś ptak. Pewnie wpadła tam kawka. I nie może ani zejść na dół - do komory kominka - ani podlecieć do góry, bo jest za wąsko. Co zrobić?!? Zadzwonić do kominiarza? Co się w takich przypadkach robi?

Prosze, pomóżcie!

Magda

Magda S.
31-03-2005, 09:12
Już po kłopocie... Kawka spadła aż do wyczystki i stamtąd ją wyjęłam... Trochę była pokrwawiona, ale odleciała bez kłopotu...

Najciekawsze, że żyłam dotąd w przekonaniu, że mam kominy zabezpieczone przed kawkami... Kratki na otworach wentylacyjnych są, czapa na kominie też - ale okazuje się, że ta czapa nie ma żadnej kratki zabezpieczającej...

To tak ku przestrodze...

Pozdrawiam,

Magda

gg
31-03-2005, 09:26
Hej Magda to kiedy nas odwiedzisz? :lol:

aishan
31-03-2005, 12:26
A ja ponawiam swoje pytanie o drzwi do pomieszczeń na górze [w projekcie - łazienka i pokój od wejścia] gdzie są łuki - jak to rozwiązaliście?

Magda S.
31-03-2005, 12:34
Aishan, odpowiem Ci dzis wieczorem. Obiecuje...

Magda S.
31-03-2005, 20:28
No więc tak...

Ja się uparłam przy opasce wokół wszystkich drzwi, więc to nieco utrudniło sprawę. Ale też dało się zrobić.

W sypialni promień łuku ściany nie jest zbyt duży, więc standardowa ościeżnica z opaską (wydaje mi się, że nazywa się "ruchoma") pasuje. Opaska jest więc zarówno od strony pokoju, jak i korytarza.

W łazience ta krzywizna jest większa i w ofercie Porty (mamy ich drzwi wewnętrzne) nie było wystarczająco szerokiej ościeżnicy ruchomej. W efekcie mamy tam wstawioną ościeżnicę stałą (taką bez opaski, montowaną wewnątrz otworu drzwiowego), natomiast od strony korytarza mamy dodatkowo zamontowaną część ościeżnicy ruchomej (która tworzy rodzaj opaski). Od strony łazienki natomiast nie ma opaski (może kiedyś ją zrobimy, bo na razie ta łazienka nie jest wykończona).

Górna, pozioma część obu opasek odstaje nieco od ściany, ale tego nie widać - my tam włożyliśmy styropian, żeby nie było pustego miejsca.

Aishan, nie wiem, czy ten opis jest wystarczająco czytelny... Mam nadzieję, że tak, ale daj znać, jeśli coś będzie niejasne.

Pozdrawiam, Magda

Jofia
04-05-2005, 19:35
Niedawno postanowiliśmy, że będziemy budować domek i spośród około 1000 projektów wybralismy właśnie platana. Jest rewelacyjny. Już wzięliśmy sobie do serca kilka waszych cennych rad a kilka nowych własnych zmian też chcemy wprowadzić. Przede wszystkim myślimy o zamianie salonu z jadalnią a co za tym idzie przeniesieniu komika na okrągłą scianę niedaleko schodów. Chcemy także usunąć ścianę dzielacą kuchnię (i tym samym ją powiekszyć) łaczącą ją z pierwotym salonem, co utworzy otwartą kuchnię połoczoną z naszego projektu jadalnią. Tu mogą być problemy bo zdaje się, ze jest to ściana nośna. Myślimy też by górną garderobę zamienić na pralnię z wyjściem na stryszek-suszarnię którą zrobi się nad garażem (świetny pomysł z obniżeniam stropu). Oczywiście przeście do pralni byłoby z łazienki. Natomianst garderobę zrobimy w którejś z dużych sypialni. Tam u góry jest dużo pola do popisu. Jestem ciekawa czy uda nam się skombinować ekipę, której uda się rozwiazać ten problem ze słupami. Wszystko przed nami. Jak tylko zaczniemy będę zdawać relacje i wkleje jakieś zdjecia. Na razie czekam na inne. Świetnie, że powstało takie forum. Pozdrawiam wszystkich

Jofia
04-05-2005, 19:55
Ehhh dodam jeszcze, że domek powstanie w pomorskim w okolicy Pucka a tam niegdzie nie widziałam takiego :) Może ktoś wie gdzie najbliżej mnie stoi Platan? Mam nadzieję, że nie będę samotna na tym forum. Jeżeli macie zdjęcia proszę przysyłajcie we wszelkich ilościach. Mój adres: [email protected]

Jolanka
07-05-2005, 11:53
witajcie forumowicze,
ależ się cieszę, że tutaj trafilam! po roku przeglądania projektów, dumania, wybierania, zmiany decyzji itd. :) zdecydowaliśmy się ostatecznie na projekt platana 2. mnie z zewnątrz bardziej podoba się platan 1, ale koniecznie chcę przeprojektować schody, tak aby zaczynaly sie bliżej wejścia i aby nie trzeba bylo wchodzić do salonu, żeby dostać się na piętro. no i w związku z tym decyzja, że będzie to platan 2.
bardzo fajne są zdjęcia domów dziewczyn, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że platan jest świetny. bardzo za te zdjęcia dziękujemy! i gratulujemy pięknych wnętrz!!!! pozazdrościć....
oczywiście apelujemy, aby ci, którzy zaczęli, także wklejali zdjęcia swoich platanów. świetny pomysl z różnymi aranżacjami wnętrz, daje to do myślenia (obniżenia sufitu w garażu i zrobienia strychu bysmy nie wymyślili, a brak strychu to byl jedyny mankament platana:).
w tym roku chyba niestety nie uda nam się zacząć budowy, choć takie byly plany:((, ale cóż, takie życie...
na pewno będziemy pilnie śledzić forum, mamy nadzieję, że "platanowcy" nadal będą tak fantastycznie slużyć pomocą:)
pozdrowienia dla wszystkich platanowców!!!!

gg
08-05-2005, 09:40
Witajcie dziewczyny,

cieszę się, że stale powiększa się grono wielbicieli Platana. Niestety u nas na forum na razie cisza, pewnie wszyscy są bardzo zajęci swoimi Platankami :lol:
Może wy je trochę ożywicie :wink:

Życzę powodzenia

Jofia
10-05-2005, 19:48
:D Witam, jak miło. My też chcemy zacząć w przyszłym roku i mam nadzieję, że się uda zgodnie z planem. Tobie Jolanka życzę powodzenia i mam nadzieję że będziemy mogły podzielić się w przyszłości doświadczeniami. Pozdrawiam

Magda S.
10-05-2005, 20:48
Witajcie dziewczyny!

Tak w ramach dodania Wam otuchy na progu budowy tego domu... Ja nadal jestem zachwycona Platanem. Mieszka sie w nim cudownie!!!

Jofia, obawiam sie, ze czarno widze usuniecie sciany nosnej (czyli tej na ktorej jest kominek) - moze od biedy mozna to zastapic jakimis slupami, ale wtedy dol bedzie raczej przypominal las :roll: .

I nie bardzo sobie wyobrazam, siedzac w swojej jadalni, ze takie malenstwo mogloby byc u Ciebie salonem... Ale moze po prostu nie starcza mi wyobrazni. Napisz prosze jakies szczegoly, bo jestem bardzo ciekawa, jak planujesz to zrobic...

A u nas przyszla pora zajac sie nieco zewnetrzem domu. Roslinki przed wejsciem juz posadzone, teraz trzeba oblozyc plytkami schody wejsciowe i taras oraz polozyc kostke brukowa w ogrodzie. I przy okazji dam Wam dobra rade... Zrobcie jak najwiecej prac ZANIM wprowadzicie sie do domu. Sama perspektywa wpuszczenia tu teraz robotnikow budzi moj gleboki opor...

Pozdrawiam wszystkich.
Magda

PS: Matyldaa, prosze tradycyjnie o fotke rolet.

Jofia
10-05-2005, 22:32
Cześć Magda :) Dałaś mi do myślenia.
Fajnie, że się odezwaliście.
No więc już tłumaczę. U mnie w domu centrum zawsze była kuchnia i jadalnia z anekesem, tam wszyscy zawsze zasiadali i rozmawiali, dlatego tak bardzo chcę połączyć jadalnię z kuchnią. W "salonie" nie wyobrażam sobie telewizora no i nie podobają mi się tradycyjne segmenty. Za to zdecydowanie wolę umeblowanie jadalni w postaci kredensu, komody i dużego stołu, które wymaga miejsca, dlatego może bardziej niż "salon" chcę stworzyć w tym okrąglaku miejsce z kominkiem i niewielkim wypoczynkiem. W końcu 17.5 metra to nie tak mało :). Prywatny pokój do leniuchowania z tv byłby obok. Nie powiem bardzo mi się podobają wasze rozwiązania i wszystko jest do przemyślenia. Mam jeszcze dwa miesiące na podjęcie decyzji. W każdym razie kombinuję póki mogę. Udało nam się wstępnie ustalić jak rozwiązać problem ze scianą w kuchni. Okazało się, że wystarczy zostawić część filaru (ile jeszcze nie wiem) i wszystko będzie ok. I tak zależy nam na przedłużeniu kuchni w stronę przyszłej jadalni.
A własnie apropo filarów w okraglaku, mój mąż ostatnio myśli o całkowitym usunięciu ich, co mi wydaje się planowo nie możliwe. Jak myślicie? Pożyjemy zobaczymy :) Na razie trzeba pozbierac informacje
Pozdrawiam wszystkich

Jofia
10-05-2005, 22:53
Może jeszcze załączę link dwóch pomysłów, które rówienież mi się podobaja w całości.
http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=39095&q=domek&k=11
To pomysł na kominek na holu, garaż i elewację. Głównie to podoba mi się ten łuk nad garażem i wykoczenie. Zastanawiam się czy takie zmiany trzeba nanościć na plany. Chyba nie???
Mam dużo tych inspiracji :) i na razie mało odwagi.

matyldaa
16-05-2005, 12:20
Magda, ja się normalnie ze wstydu spalę przez te zdjęcia rolet. Strasznie Cię przepraszam, że się tak potwornie z nimi grzebałam, ale wreszcie oto są:

http://foto.onet.pl/upload/11/39/_473773_n.jpg

http://foto.onet.pl/upload/20/19/_473774_n.jpg

Nie wiem jak Wy to planowaliście, ale u nas są to po prostu trzy osobne okna z trzema osobnymi roletami.

A na deser rzut ogólny na naszą jadalnię ze schodami:

http://foto.onet.pl/upload/14/63/_473770_n.jpg

W czwartek po miesiącu ciężkiego żywota bez ani jednej pary drzwi wewnętrznych, wreszcie nam je zamontują i futryny przestaną straszyć betonowymi obwódkami. To będzie piękny moment.

Generalnie to mieliśmy dość ciężki miesiąc, bo wychodziły nam rozmaite usterki - mam nadzieję, że już wszystkie. Po pierwsze i najgorsze - przeciekała nam kabina prysznicowa do salonu - trzeba było ją rozkuć i okazało się, że fachowiec nie zauważył wywiniętej w trąbkę uszczelki ($%$@$@#$$!!!!!!). W związku z tym, że płytki mamy ułożone bezfugowo, wykucie jednej powodowało pękanie kolejnej i tym cudownym sposobem czekamy na cały karton aż wreszcie za dwa tygodnie przyjedzie z Hiszpanii. Do tego czasu zostaje nam wanna. Kran w wannie też zapewnił nam sporo atrakcji, wylatując w powietrze wraz z fontanną wody - okazało się na szczęście, że to wina jedynie złego złożenia go w całość.
I na koniec, podczas ulewy przeciekła nam ściana łącząca dwa okna połaciowe nad jadalnią. Po wizycie dekarzy okazało się, że ich poprzednicy nie znali takiego wynalazku jak silikon dekarski, skutkiem czego ani okna ani kominy nie zostały uszczelnione. Odkryli również, że brakuje nam siatki "wróblówki" przeciwko ptakom na całej długości dachu, oraz kołnierza pomiędzy dachówką a rynną. Grrrrr.....

Moje zdrowie psychiczne ostatnio bardzo podupadło.

Pozdrawiam,
Matyldaa

aha26
16-05-2005, 12:27
Matyldaa gratulacje,normalnie szczena mi z wrazenia opadla.Ta wasza jadalnia bedzie naprawde super!!!! :wink:

gg
17-05-2005, 17:15
matyldaa
pomysł ze schodami jest świetny, że też my na to nie wpadliśmy :D . Chyba go Wam podkradniemy :wink:

Jolanka
31-05-2005, 10:29
matyldo,
wnętrze fantastyczne!!!! nie udzielam się teraz na forum, bo córeczki non stop chorują i na nic nie mam czasu:)) ale jak tylko mam chwilkę, to wskakuję na forum, żeby popatrzeć, co słychać u platanowców. pozdrowienia dla wszystkich!!!! i proszę więcej zdjęć!!!! tak miło popatrzeć na swój wymarzony projekt i upewniać się w słuszności wyboru :D

Jofia
01-06-2005, 22:15
Tak patrzę, podziwiam od paru dni te wszystkie wasze zdjęcia i podjęłam decyzję. Nie zmieniam parteru projektu! Jakby nie patrzeć dom jest bardzo przemyślany i prawie idealny. A co do ostatnich zdjęć zamieszczonych- pomyśleć jak bardzo może zmienić się to samo wnętrze tylko inaczej urządzone, niewiarygodne :) Gratuluję Dziewczyny pomysłow.

Kris k
07-06-2005, 16:00
:P

arkabak
20-06-2005, 12:43
Witajcie, kupiłem ten projekt. Na wiosnę ruszam z budową. Po przeczytaniu Waszych postów jestem nieco przerażony tym co mnie czeka, ale też uspokoja mnie Wasza obecność :wink: , porady i zdjęcia. Pozdrawiam
A.

Kris k
27-06-2005, 16:31
8)

Magda S.
09-07-2005, 15:26
Kris, zajrzyj na strone druga tego watku - tam pisalam, ile nas to kosztowalo.

Pozdrawiam, Magda

Piotrr
27-07-2005, 10:43
Wiatam serdecznie wszystkich platanowców.
My rownież zamierzamy rozpocząć budowę tego pięknego domku.
Jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia itp.
Mam pytanie do Was wszystkich, kto budował zgodnie z projektem, i jak sprawdza się kosztorys podany przez ARCHON?
Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam
Piotr

Magda S.
27-07-2005, 10:50
O tym juz bylo w tym watku, zajrzyj na wczesniejsze strony... Z naszego doswiadczenia ten kosztorys jest zanizony (przynajmniej ten, ktory ja dostalam kupujac projekt - moze teraz to zaktualizowali).

Pozdrawiam,

Magda :)

Krakowianka
09-08-2005, 13:52
Mam wielką prosbę jezeli mógłbyś podzieli sie ze mną informacjami na temat budowy platana byłabym bardzo wdzieczna. Jesteśmy z Krakowa i zdecydowaliśmy sie na platana po rocznym szukaniu. Gdybyś mógł nam powiedziec jak Ci idzie budowa i czy sa jakies problemy bylibyśmy wdzieczni :lol:

aishan
09-08-2005, 15:01
Witaj, witaj!
W "samym Krakowie" budujecie?

Krakowianka
09-08-2005, 15:44
Aishan
Dzieki za jakiś znak. Działke mamy w Brzegach tj jakis kilometr od granicy Krakowa. Zamierzamy zacząc w przyszłym roku bo długo nie mogliśmy zdecydowac sie na projekt. Dogadalismy sie z architektem na projekt indywidualny ale jakos nie mogłam sie z nim dogadac i tak znowu zaczełam szukac i trafilismy na Platana.Chciałabym troche pozmieniac, mam znajomego architekta, który zajmuje sie wnetrzem i ma mi pomóc cos wymyslec. Poczatkowo podobał nam sie Kazimierz z Archipelagu ale nas troche przeraziło ze nie znajdziemy odpowiedniej brygady. Pracujemy troche na budowie wiec wiemy jaką fuszerke odstawiają architekci a pózniej firmy budowlane-az wstyd powiedziec :oops:
Odezwij sie jak bedziesz miał chwilke czasu mozemy podada na gg albo na forum
pozdrawiam :lol:

aishan
11-08-2005, 10:45
Mam właśnie chwilkę, to się karnie odzywam :D
Ciekawe co chcesz pozmieniać?

Krakowianka
11-08-2005, 17:26
Aishan
Przeczytałam w miare dokładnie wczesnierjsze wypowiedzi i zmiany dotycza
1 łazienka za mała
2 os słupa przesynac bu były jeden nad drugim na parterze i poddaszu
3 wyłaz na dach za mały
4 zrobic garderobe przy wejsciu
5 obnizyc sufit w garazu i zaadoptowac poddasze
6 i na dole poprzestawiac sciany tak by była salon tam gdzie jadalnia , pokój telewizyjny , sypialnia i pokój do pracy aby to wtszło trzeba poszerzyc z jakiś metr 2 ściany
Znajac zycie architekt zabije mnie śmiechem :lol: ale jakoś przez to przejdziemy
Aha jeszce schody na góre muszą wyjśc na przedpokój -no chociaz tak troszeczke!!! :P
Jezeli czas mi tylko pozwoli tpo sama bede duzo robiła i wymyślała
pozdrawiam

aishan
12-08-2005, 09:54
Fiu, fiu!
Te schody na przedpokój to dla mnie zagadka :D

Krakowianka
13-08-2005, 12:39
Jak tylko sie odrobie i bede miała chwile zeby sie tym zając to przesle jak wyszły schody -narazie tylko na papierze. Mają wyjśc tylko troche na przedpokój nie całe by zgrały sie z pokojem. Ale na przedpokój wyjśc musza :lol: no chociaż troszeczke

iza74
21-08-2005, 17:30
cześć, ja tez zastanawiam sie nad tym projektem domku, bardzo mi sie podobaja wasze zmiany i pomysły, czy jest ktoś budujący spod wrocławia, i czy ktoś może rzucić jakąś kwotą, która by zawierała stan surowy zamknięty, pozdrawiam platanowców

iza74
21-08-2005, 17:31
cześć, ja tez zastanawiam sie nad tym projektem domku, bardzo mi sie podobaja wasze zmiany i pomysły, czy jest ktoś budujący spod wrocławia, i czy ktoś może rzucić jakąś kwotą, która by zawierała stan surowy zamknięty, pozdrawiam platanowców

Magda S.
21-08-2005, 21:21
Czesc, z moich doswiadczen wynika, ze stan surowy zamkniety to - zaleznie od materialu i ekipy - okolo 250-300 tysiecy zl. Ale moze poza Warszawa mozna to zbudowac taniej.

Pozdrawiam,

Magda

aishan
23-08-2005, 12:58
Niestety w Krakowie też się nie da. Ech, a szkoda.

Krakowianka
24-08-2005, 12:35
Pozdrawiam Wszystkich !!!
Aishan mam prosbe czy mógłbyś nam da namiar na firmę która budowała dla Ciebie i oczywiście pytanko czy ich polecasz ? :lol: Jak długo budowali stan surowy zamknięty. Aha jestem juz po wstepnych rozmowach z architektami - jak juz bedzie koncepcja do cos podrzuce co wymyslilismy!

Magda S.
12-10-2005, 17:59
I jak Twoje schody na przedpokój, Krakowianka? Nie każ nam tak długo czekać :) !
Pozdrawiam, Magda

gg
13-10-2005, 09:17
Cześć Magda,
myślałam, że już nie zaglądasz na to forum :wink:
Tutaj ostatnio zrobiło się tak cicho, że albo wszyscy Platanowcy są tak zapracowani albo załamani budową, że nie mają czasu pisać.
Pozdrawiam

gg

Magda S.
13-10-2005, 18:44
Właśnie zauważyłam, że nasz wątek zamiera... I wcale mi się to nie podoba :(

Choć sama przyznam, że rzadko teraz tu zaglądam. Większość prac już jest zrobiona, w końcu już niedługo będzie rok, jak mieszkamy w Platanie. I najważniejsze - nadal mi się podoba :)

Pozdrawiam wszystkich! Odezwijcie się, co słychać!

gg
14-10-2005, 08:21
Magda chciałam Cię spytać, czy jesteście zadowoleni ze swoich dekarzy? Tzn. czy nic Wam nie przecieka, itd.?
My zaczynamy myśleć, po mału, o dachu i oknach, stąd to pytanie.

Magda S.
14-10-2005, 09:20
Zupelnie nic nam nie przecieka - wszystko jest OK. Moge spokojnie ich polecic. Wysle Ci namiar na nich na priva - to ekipa z Modlinskiej, a wiec po sasiedzku :). W tej samej firmie kupowalismy tez dachowke, okna dachowe, rynny no i wszystkie zwiazane z tym akcesoria.

zlu
18-10-2005, 08:38
Magda chciałam Cię spytać, czy jesteście zadowoleni ze swoich dekarzy? Tzn. czy nic Wam nie przecieka, itd.?
My zaczynamy myśleć, po mału, o dachu i oknach, stąd to pytanie.

Nie jestem Magda, ale się wetnę w rozmowę :)

Polecam swoich, ale nie należą do najtańszych. Jak chcesz zobaczyć jak zrobili to zapraszam. W wekend na pewno będę się kręcił na budowie.

Pozdrawiam, Zbyszek

gg
18-10-2005, 18:13
Dzięki Zbyszku za zaproszenie. W sobotę też będziemy na działce i jeśli tylko czas pozwoli, a postaramy się, zajrzymy do Was.

gg
22-11-2005, 09:21
Drodzy Platanowcy! :lol:

Ostatnio nurtuje mnie jedno pytanie. Do czego potrzebne są nam okna połaciowe nad jadalnią? Czy one coś poza jadalnią doświetlają? Czy jest to po prostu "bajer"?

aishan
16-12-2005, 19:05
Drodzy Platanowcy! :lol:

Ostatnio nurtuje mnie jedno pytanie. Do czego potrzebne są nam okna połaciowe nad jadalnią? Czy one coś poza jadalnią doświetlają? Czy jest to po prostu "bajer"?
To "bajer", który doświetla korytarz na poddaszu :D

Error_2006
18-01-2006, 11:01
Witam serdecznie!
Mam nadzieję że jeszcze nie upadł temat domku pod platanem. Jesteśmy na etapie wyboru projektu i oczarował nas swoim wnetrzem platan 2 , bardzo bym prosiła o kontakt osób które wybudowały juz swój domek w tym projekcie w okolicy Krakowa, czy istniałaby możliwosc zobaczenia wnetrza domku?
mamy pare pytan tzn
1.czytajac powyzsze wypowiedzi wiem że jest mozliwosc zamaskowania tych słupów w górnej czesci domu ale kto o tym decyduje i w jaki sposób: murarz? (pozostawia miejsce w scianach na słupy) czy dekarz? (przy szkielecie dachu).
2.czy jest realne przeniesienie kuchni do złaczonego pokoju przy wejsciu do domu po prawej stronie, a w miejsce kuchni- pokój, natomiast spiżarke dołaczyc do kotłowni i tym ja zwiekszyc. duzo zachodu-warto?
3.czytałam tez iz były podejmowane próby u Panstwa przybliżenia schodów do korytarza ( w projekcie platan 2) jest możliwosc? w jaki sposób?
4.w archonie proponuja sciany zewnetrzne z pustaka ceramicznego porotherm, znajomi polecaja pustak max czym sie panstwo kierowali przy wyborze materiału na te sciany i któryz tych lub innych pustaków bedzie odpowiedni do tego domu?
prosze o pomoc w rozjasnieniu mi umysłu ,bede wdzieczna za kontakt i za odpowiedzi na moje powyzsze pytania.
Z góry dziekuje!

Marcin z Wroclawia
21-01-2006, 15:11
Witamy serdecznie!
Jesteśmy z Wrocławia i mamy chęć wybudować sobie pięknego Platanka 2.Bardzo jesteśmy wdzieczni wszystkim ,którzy zamieścili tu na forum cenne rady i równie wartościowe dla nas zdjecia,ktore pomagają nam w niewielkich zmianach projektu.Dlaczego niewielkich ponieważ myslimy ,ze duze zmiany w projekcie mogą popsuć na estetyce i wygladzie domu.Pierwszą zmianą,ktorą dokonaliśmy w projekcie to poszerzenie garażu ,ponieważ garaż ten mimo,iż jest na dwa stanowiska dla aut, to jest za mały!!!(może dwa maluszki wejdą do tego garażu w wersji pierwotnej projektu).Dalej obnizylismy strop w garazu i stworzyło sie dodatkowe pomieszczenie na nim.Wejściem na poddasze garażu jest otwierana klapa z rozkladanymi schodami( można w ten sposob wnieść jakieś przedmioty bezpośrednio z garazu),drugie wejście znajduje się na pietrze domu,wejscie to jest nie duże,ponieważ ogranicza nas ścięcie dachu.Następną zmiana w projekcie jest zwiększenie łazienki kosztem spiżarni,kotlowni i garderoby.Utworzyła sie w ten sposob duża łazienka z oknem,wejscie do niej poprzez niewielki korytarzyk stworzony po przez pierwotną na projekcie łazienkę.Natomiast kotlownie umieściliśmy na miejscu garderoby poszeszając ja nie duzo o "starą "łazienke.Wejcie z garażu jest własnie przez ta kotlownie,a wchodzi sie do wiatrołapu.Dalsza zmiana to zamiana stałej ściany miedzy pokojem,a gabinetem na rozsuwane duże drzwi ,ktore w razie potrzeby rozsuwa sie i tworzy się duze pomieszczenie.Ostatnia zmiana to przesunięcie kominka w róg ,nie przemieszczając przy tym komina.Jeśli chodzi o slupy na górze to dalismy im spokój( ze wzgledu na koszty dodatkowej konstrukcji dachu)Rowniez doszlismy do wniosku,iż moga one być nawet ozdobą sypialni.To tylko tyle co zmienilismy w projekcie Palatana2.Naszym marzeniem byloby rowniez zobaczenie takiego Platanka na zywo,napewno pomoglo by nam to w budowie domu.Pozdrowienia z Wrocławia dla Wszystkich Platanowców!

Piotrr
22-03-2006, 08:52
Witam wszystkich platanowców.Własnie rozpoczynamy budowę tego wspaniałego domu a widzę że ten wątek zaczyna zamierać,czyżby już nikt nie chciał się podzielić ciekawostkami?

gg
24-03-2006, 11:35
Obawiam się, że większość skończyła już swoją przygodę z budowaniem. Pozostali nieliczni "starzy" a nowych widzę niewielu.

Magda S.
24-03-2006, 16:10
"Starzy" powiedzieli juz wszystko, co wiedzieli :lol:

Pozdrawiam Platanowiczow, Magda

gg
26-03-2006, 10:38
A nowych jest niewielu :wink:

Jofia
30-03-2006, 15:24
gg napisał:
Drodzy Platanowcy!

Ostatnio nurtuje mnie jedno pytanie. Do czego potrzebne są nam okna połaciowe nad jadalnią? Czy one coś poza jadalnią doświetlają? Czy jest to po prostu "bajer"?

To "bajer", który doświetla korytarz na poddaszu

To nie do konca taki bajer. Ja mieszkam tez w pieknym domku z antresola (moich rodzicow) i tam wlasnie nikt nie pomyslal o oknach polaciowych. A szkoda, bo jest tak ciemno, ze cala antresola traci urok i nikt nie ma ochoty tam przebywac a jest miejsce na wypoczynek i regal z ksiazkami. Rodzice strasznie zaluja, ze nie pomysleli za wczasu a teraz to juz za bardzo kasy na takie zmiany nie ma ;)

My jak juz pisalam w zeszylm roku, startujemy z budowa w tym roku ;) Jednak mamy coraz wieksze watpliwosci czy to jednak bedzie platan a to ze wzgledu na finanse. Chcemy sie szybko wprowadzic (2008) a to bedzie wymagalo duzych nakladow i najprawdopodobniej kredytu. Coraz bardziej myslimy o tanszym i mniejszym "Domie w lawendzie" tez z archonu i tez z antresola ;) Pochwale sie tez, ze juz za niecaly miesiac urodzi nam sie synek ;)

Pozdrawiam wszystkich platanowcow

gg
03-04-2006, 10:29
To prawda, że platan nie należy do najtańszych domów. Jednak myślę, że jest wart tych pieniędzy. W końcu buduje się raz na całe życie (niektórzy więcej ale... :wink: ). Ja jestem nim zachwycona. Właśnie kładą nam dachówkę Creatona Kera-Pfanne brązową i dom wygląda coraz ładniej.

Pozdrawiam przyszłą mamę-świeżo upieczona mama gg

Marcin z Wroclawia
04-04-2006, 22:37
Witam!
Bardzo jestem ciekaw jak ta dachówka wyglada?Czy mozna prosić jakieś zdjęcie?Z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam

gg
07-04-2006, 14:16
Niestety nie mam takich technicznych możliwości. Bardzo mi przykro. :cry:

Jofia
07-04-2006, 18:33
gg To ja gratuluje potomstwa! :)) Zgadzam sie, ze dom buduje sie jeden na cale zycie, dlatego tak bardzo wszystko analizuje. Platan jest piekny, ale dla nas jednak za duzy i za drogi. Mieszkam w domu bardzo podobnym gabarytami, wiec wiem co pisze ;) I tak boimy sie czy wystarczy ten kredyt na zbudowanie tego mniejszego. Ja i tak zawsze tutaj zagladam, bo szalenie platan mi sie podoba i zawsze troche bede wam go zazdroscic ;). Pozwole sobie czasem tez napisac cos o sobie ;)

Marcin z Wroclawia
09-04-2006, 00:40
Bardzo zastanawiamy sie nad garażem,czy warto jednak go powiększać,kosztem zmiany dachu nad nim?Jak to jest z tym garażem pierwotnym w projekcie?Czy jest mały dla dwóch aut?Proszę o odpowiedz Tych Platanowców,którzy już problem ten mają z głowy.
pozdrawiam.

Marcin z Wroclawia
09-04-2006, 00:44
Witma wszystkich!
Bardzo zastanawiamy się nad garażem.Czy warto go powiekszać,kosztem zmiany wieźby dachowej nad nim?Czy dwa auta naprawdę sie tam mieszczą?Proszę o odpowiedz Tych Paltanowców,którzy problem ten mają już z głowy.
pozdrawiam.

ave!
09-04-2006, 13:25
[quote="Marcin z Wroclawia"]Bardzo zastanawiamy sie nad garażem

:o :wink: :lol: 8)
Nie wiem jak pozostali, ale też - witam!!!!!

Kris k
10-04-2006, 21:15
javascript:emoticon(':roll:')

Marcin z Wroclawia
17-04-2006, 23:26
Witam Krzysztofa i wszystkich Platanowców.

Cieszę się, że czas pozwolił Tobie zawitać na forum i do nas napisać.
To wielka niespodzianka,że blisko Wrocławia powstaje Platan.
Prawdę powiedziawszy to mocno zastanawialismy się nad tym poszerzeniem garażu, bo są z tym niestety problemy.Nie da się go poszerzyć nie ruszając dachu, aby nie zepsuć bryły można go poszerzyć
jedynie w strone drzwi wejściowych.
Obecnie czekamy na odpowiedź od Pani architekt, czy przypadkiem krawędź dachu nie bedzie nachodzić na drzwi wejsciowe?
Są tendencje do produkowania coraz szerszych aut, chodzi o to, żeby z czasem nie "pluć sobie w brode". Tam gdzie będziesz miał gabinet, my bedziemy mieć pomieszczenie na rzeczy absolutnie nam niezbędne,ale takie, ktorych nigdy więcej nie użyjemy (czyli graciarnia).
Napisz ,prosimy jak postepy w budowie?
Życzymy rychłego zakończenia budowy, wdzięczni bedziemy za fotki
i bardzo jesteśmy ciekawi jak wyglada w rzeczywistości.
pozdrawiam Marcin

Krakowianka
08-05-2006, 20:39
Witam wszystkich ponownie, miałbyc platan ale wybrałam troche wieksza wersje tzn pod jodłami bardzo podobny i schody bedą takie o jakich marzyłam w środku w salonie okrągła jestem zadowolona, mam prosbe do pana z Opola moge prosic o zdjecia karpiówki :P

Magda S.
08-05-2006, 21:58
Ja z pytaniem do wszystkich, ktorych Platan już stoi... Na jaki rodzaj balustrady na balkonach się zdecydowaliście? Robicie betonowe tralki takie jak w projekcie czy raczej balustradę kutą? Jeśli możecie wkleić zdjęcia, będę bardzo wdzięczna...
Pozdrawiam, Magda

Kris k
09-05-2006, 12:16
javascript:emoticon(':roll:')

Krakowianka
09-05-2006, 14:18
Bardzo dzieki za odpowiedz jak mozesz to zdjęcia prześlij na priva -ja niestety nie umiem wklejac zdjęc. Jasteśmy juz po wyborze firmy zaczynamy w sierpniu i mam tylko podac rodzaj dachówki wykonawcy i nie moge sie zdecydowac karpiówka wyjdzie mnie 5 tys wiecej na całym domu i nie wiem co zrobic.
Pod jodłami jest bardzo podobny do platana, miał byc platan ale nie miałam gdzie włożyc miejsca do pracy i musiałam go powiekszyc wybierając jodły( które tez powiekszyłam i tak nazmieniałam -ale chyba zadowolona w końcu jestem)pozdrawiam Wszystkich :P

aishan
09-05-2006, 18:40
Ja z pytaniem do wszystkich, ktorych Platan już stoi... Na jaki rodzaj balustrady na balkonach się zdecydowaliście? Robicie betonowe tralki takie jak w projekcie czy raczej balustradę kutą? Jeśli możecie wkleić zdjęcia, będę bardzo wdzięczna...
Pozdrawiam, Magda
Witaj!
Ja mam kutą balustradę. Zdjęć poszukam i wyślę Ci na priva.
Pozdrawiam
Aishan

Kris k
09-05-2006, 22:17
[quote="Krakowianka"]

Magda S.
10-05-2006, 08:51
Dzieki Aishan, czekam z niecierpliwoscia.

Pozdrawiam,
Magda

gg
10-05-2006, 10:24
Aishan a czy ja też mogłabym prosić o przesłanie zdjęć balustrady? Byłabym bardzo wdzięczna. :D

Pozdrawiam

gg

matyldaa
12-05-2006, 13:31
Ja z pytaniem do wszystkich, ktorych Platan już stoi... Na jaki rodzaj balustrady na balkonach się zdecydowaliście? Robicie betonowe tralki takie jak w projekcie czy raczej balustradę kutą? Jeśli możecie wkleić zdjęcia, będę bardzo wdzięczna...
Pozdrawiam, Magda

Betonowe tralki wydały mi się potwornie pretensjonalne, na kute balustrady też się nie zdecydowałam, a to głównie dlatego, że w całym wnętrzu poszliśmy w stronę nowoczesności i minimalizmu i kute balustrady w żaden sposób by nie pasowały.
Ostatecznie mamy bardzo proste balustrady stalowe, malowane proszkowo - poręcz na ceglasty kolor dachówki, reszta na ciemny szary. Wyszło super - prosto, elegancko, nowocześnie. Zdjęcia mogę podesłać na priva.

Podrawiam,
matyldaa

Magda S.
12-05-2006, 13:34
Brdzo licze na zdjecia. Ale moze wklejcie je tutaj - wiecej osob bedzie moglo skorzystac :).

Pozdrawiam, Magda

Marek G.
15-05-2006, 14:11
Witam Wszystkich, którzy "bawią" sie w Platana 2. Ja jestem na etapie decyzji czy kupic Platana 2 w stanie surowym zamknietym i mam sporo do przemyslenia ( szczególnie po Waszych opiniach -Magda wielkie dzięki za wszystkie rady ). Byłbym wdzieczny za zdjęcia "nieszczęsnych" słupów, ale w Platanie2 w odbiciu lustrzanym ( nie wiem czy mam w ogóle szanse na jakąkolwiek zmianę konstrukcji ). Niestety nie mogłem otworzyć zdjęć Matyldy, więc jeśli możecie mi je wysłać jeszcze raz to bedę wdzięczny. Pytań mam wiele i myslę, że będę doswiadczonych Platanowców trochę gnębił, ale wybacznie mi i przypomnijcie sobie jak było z wami.

KONRAD17
21-05-2006, 13:18
Czy ktoś wybudował lub właśnie buduje "Dom pod platanem" w Małopolsce? Uprzejmie proszę o kontakt - [email protected]. Chętnie podzielę się doświadczeniami. Właśnie ukończyłem fundamenty. Lokalizacja: Zielonki koło Krakowa. Konrad :wink:

Martyna1
21-05-2006, 19:10
Drodzy platanowcy
Planujemy zakup projektu domu i bardzo podoba nam się projekt "Pod platanem 2". Jednak zanim zdecydujemy się na jego zakup bardzo chcielibyśmy zobaczyć jak on wygląda w realu. Dlatego będę wdzięczna za zdjęcia, szczególnie parteru.
Mój ares: [email protected]
Pozdrawiam

Martyna

NEO_AJ
25-05-2006, 21:55
Witam wszystkich,
Zakupiłam projekt Platana i w sierpniu planuję rozpoczęcie budowy. Czy ktoś może polecić mi firmę budowlaną z okolic południowej Polski, która ma doświadczenie w budowie Platana? ([email protected])
Pozdrawiam
NEO_AJ

Dorota i Adam
30-05-2006, 11:58
Witamy Wszystkich Szanownych Użytkowników.
Czy Ktoś z Was wybudował/ buduje/będzie budował Platana 2 w okolicach POZNANIA?
Prosimy o kontakt.
Dorota i Adam

PS. Chcemy zdążyć przed zimą z fundame ...

Marcin z Wroclawia
30-05-2006, 21:05
Witam wszystkich serdecznie!!!
Mam pytanko do Krisa K.czy już masz fotki swojego pieknego dachu pokrytego karpiówką?Bardzo chciałbym zobaczyć jak wyszedł efekt końcowy, bo cały czas zastanawiam sie nad kolorem tej dachowki?
Wiem napewno ,ze bedzie to karpiówka,bo pokryte tą dachówką dachy są bardzo ładne!!!
pozdrawiam Marcin.

Kris k
02-06-2006, 14:05
[quote="Marcin z Wroclawia"]Witam wszystkich serdecznie!!!
Mam pytanko do Krisa K.czy już masz fotki swojego pieknego dachu pokrytego karpiówką?Bardzo chciałbym zobaczyć jak wyszedł efekt końcowy, bo cały czas zastanawiam sie nad kolorem tej dachowki?
Wiem napewno ,ze bedzie to karpiówka,bo pokryte tą dachówką dachy są bardzo ładne!!!
pozdrawiam Marcin.

Marcin z Wroclawia
05-06-2006, 14:29
Witam .
Bardzo dziękuje Krisowi K. za fotki,które tu umieścił.Gratuluje pieknego dachu.Zdjęcia te są mi bardzo przydatne, przy ich pomocy pozbyłem się kilku wątpliwości i pomocne mi będą one w dalszej realizacji mojej budowy.Nie ukrywam,że z niecierpliwością czekałem na nie i napewno nietylko ja.Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam .

Krakowianka
18-06-2006, 11:22
Witam
ja tez bardzo dziekuje za fotki tej karpiówki ruszam (mam nadzieje w sierpniu) trzy miesiace i powinien byc dach :lol: pozdrawiam wszystkich

aniołek321
10-07-2006, 09:07
Witam wszystkich Platanowców,
Planuję z mężem zakup projektu Platan 2 i bardzo chciałabym zobaczyć zdjęcia wnętrz, szczególnie parteru. Jeœli ktoœ byłby tak uprzejmy i mógłby mi podesłać na maila: [email protected], to byłabym bardzo wdzięczna. Dziękuję i pozdrawiam.

arkabak
19-07-2006, 15:48
http://images4.fotosik.pl/69/7b8ceea4cd4fe13am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7b8ceea4cd4fe13a)

arkabak
19-07-2006, 16:12
Już umiem wstawiać fotki, to się pochwalę moimi postępami w budowie. My budujemy Platana w lustrzanym odbiciu na Białołęce w W-wie. Jesteśmy na etapie robienia scian dzialowych i elektryki. Korzystając z rad Magdy zrobilismy nad garazem pomieszczenie dodatkowe, w ktorym bedzie pralnia. Ponadto podnieslismy nieco dół domu tak, aby wysokosc sufitu byla na poziomie okolo 295cm. Aha, i kuchnie mamy tam gdzie w projekcie sa dwa pokoje a miejscu kuchni z projektu bedzie nieduzy pokoj oraz obok lazienka powiekszona w stosunku do tej z projektu.
W razie pytan piszcie na [email protected], chetnie podziele sie dotychczasowymi doswiadczeniami. Pozdrawiam. A.
http://images4.fotosik.pl/69/7b8ceea4cd4fe13am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=7b8ceea4cd4fe13a)
http://images3.fotosik.pl/106/bd9b907c90560cabm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bd9b907c90560cab)
http://images1.fotosik.pl/106/82e56a9fc1365562m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82e56a9fc1365562)
http://images2.fotosik.pl/106/ef5968a30b0b72e0m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ef5968a30b0b72e0)
http://images3.fotosik.pl/106/83eac3b68c84f624m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=83eac3b68c84f624)

gg
19-07-2006, 18:11
arkabak

a w której częsci Białołęki-może gdzieś niedaleko mnie? :D

Piotrr
21-09-2006, 12:29
Witam wszystkich, mam pytanie przy niezmienionym projekcie więźby, ile mkw ma powierzchnia waszych dachów.Pytam bo moja firma budowlana wyliczyła mi 360m, a w projekcie jest 295.
Prosze o pilną odpowiedź.

Pozdrawiam
Piotr

Marek Wiecek
23-09-2006, 19:31
Witam serdecznie wszystkich platanowcow . Obserwuje od kilku tygodni forum i postanowilem sie przylaczyc. Jestem posiadaczem pozwolenia na budowe Platana 2_L i rozpoczynam budowe. Wlasnie w dniu dzisiejszym zostaly poczynione pierwsze kroki a mianowicie geodeta wraz z wykonawca wytyczyli budynek. Za kilka dni rozpoczynamy budowe. Planuje aby w tym roku zakonczyc stan surowy otwarty. Zauwazylem tez ze starzy Platanowcy maja obawy , ze zanika towarzystwo na forum , ale moim zdaniem nie ma takiej obawy poniewaz jest to wspanialy projekt pod wzgledem architektonicznym a takze uzytkowym. Jestem przekonany ze będa sie ujawniac nastepni .Napewno skorzystam z waszych uwag i podpowiedzi oraz chetnie sie podziele swoimi uwagami jezeli bedzie takie zainteresowanie.
Zalaczam pozdrowienia i do nastepnego spotkania.
:D