PDA

Zobacz pełną wersję : Pekniecie sciany na wysokosci stropu teriva.GENO i REZI ???



Kris2222
21-01-2007, 14:52
Mam domek z garazem doklejonym ,pod jednym dachem.
Nad garazem mam strop teriva o rozpietosci 5,75m , który w domku jest na wysokości dwóch metrow na parterze ,własnie w pokoju pękła ściana wzdłuż stropu z garazu .
Mysle ze to wina strzałki odwrotnej na stropie teriva, ktora sie zastosowało przy układaniu belek, po odszałowaniu stropu ,strop sie ugiął właśnie te 1-2cm(uginajac
sie srodek upadł a boki drgnęły) i stad pękniecie ,ktore pojawiło sie dokłanie w miejscu obciążenia stropu na ścianie z domku.

Czy dobrze rozumuje? może sie mylę
Pytanie czy sie to uspokoi?
Jeszcze mam nie otynkowane, przykleje szybkie na ryse moze cos zaobserwuje.

w miejscy gdzie jest mniejsza rozpietosc garazu , bez strzałki odw.(chociaz powinna byc) pękniecia niema
Mam garaz 5,75 na 10m z tym ze w odległosci 5,5 metra od drzwi zwęża sie o 125cm.

Czekam na wasze opinie

Kris2222
21-01-2007, 16:11
Dodam ze fundamenty pod garażem i domkiem sa wspólne, wszystko przewiązane, wieniec leci po garażu i domku w całości, wiec mało prawdopodobne
większe lub mniejsze osiadanie jednej z czesci zabudowy .
Jeszcze jedno sciany sa z YTONGA ale tylko z tego powodu to zauważyłem, ponieważ pękniecie biegnie w cienkiej spoinie obmurowania wieńca , gdyby to było murowame na zaprawie cem.-wap nie zauważyłbym tego na spoinie 1,5cm .
Pekniec nie widac w garażu tylko na zewnatrz i tylko na scianie 36cm z domu bo z drugiej strony jest 24 i niema pekniec

Zbigniew Rudnicki
21-01-2007, 18:39
A jak oparto belki stropu Teriva w czasie montażu ?.
Przypuszczalnie bezpośrednio na ścianach.
A powinny być uniesione 2-3 cm i opierać się na stemplach.
Przy zalewaniu stropu wytworzyły by się t. zw. poduszki z betonu, przez co siły zostały by równomiernie rozłożone.

Kris2222
21-01-2007, 18:51
belki zostały położone 5 cm nad scianą, został wykonany wieniec obniżony(tzw.poduszka) jak wiadomo wymaga tego beton komórkowy.
Wszystko zostało zrobione jak należy.
sam nie wiem jaki jest powód,
Przyszło mi ja na mysl to ze obmuruwka jest oblana betonem ,niema miedzy nia a betonem styropianu, bo poco skoro jest to w środku domu, a garaż bedzie ogrzewany.

Kris2222
21-01-2007, 21:30
Zbigniew co o tym myślisz?

Kris2222
22-01-2007, 16:15
może ktoś miał taki problem