PDA

Zobacz pełną wersję : odbudowuję



Greta
19-05-2003, 18:18
Od niedawna mam pólko i ruinkę koło Pokrzywnicy (za Serockiem w lewo). Mazowiecka równina, laski, piaski, wierzby. Uroczo zapuszczone, ale jak się za to zabrać? Dom ma zdrowe ściany dwuwarstwowe: cegła - pustka - siporeks. Wewnątrz ktoś palił ogniska, więc wszystko co z drewna się spaliło. Dach cały i szczelny, ale eternit. Kuchnia i piec kaflowy rozwalone. Ogród - dorodne zielsko. Stawik - bajorko zarośnięte. Komary, osy i pszczoły w ścianie.
pytanie 1.- ocieplenie: podobno między te warstwy daje się granulat styropianowy - czy ktoś wie coś na ten temat?

tomek1950
19-05-2003, 23:20
Czeka Cię dużo fajnej naprawdę pracy. Zrób najpierw inwertaryzacją zakupionego budynku, aby zaplanować co robić wpierw, a co potem. Fajnie, że dach nie przecieka, ale eternit... zobacz na forum, był o tym wątek. Sam remontuję starą chałupę, znacznie starszą od Twojej i nim ją kupiłem oglądał ją szwagier - budowlaniec. Po pierwsze zabezpiecz domek by nie niszczał. Dopiero wtedy, gdy zabezpieczysz, zmieniaj i remontuj.
Nie jestem budowlańcem, może ktoś z forum Ci w tym pomoże, ale wydaje mi się, że zamiast styropiany możesz wypełnić szczelinę w murze dwuwarstwowym keramzytem. Niepalny! Powodzenia
Tomek