PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M17 CIEPŁY PORANEK



DIDYMOS
21-01-2007, 20:47
CZY KTOś BUDUJE LUB WYBRAł PROJEKT M17 CIEPłY PORANEK Z KOLEKCJI MURATORA

DIDYMOS
28-01-2007, 20:38
M-17 CIEPłY PORANEK http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=387&Kolekcji=
W projekcie domu który bardzo mi się spodobał w dwóch miejscach znajdują się okna na półokrągłej ścianie,
Czy ktoś może mi powiedziec czy da się ładnie wykonac takie okna i ile one mogą kosztowac ?????
Drugi pomysł to zastąpienie ich luksferami.
Co o tym myślicie??????

HEAVYDRONE
07-02-2007, 14:59
Witam,

Zaczynam budować M17 (trochę powiększony) na wiosnę. Co do okien, to nie powinno być problemu, linia okien składa się z kilku niezależnych okienek. Zastąpienie ich luksferami mogłoby wg mnie niepotrzebnie zaciemnić pomieszczenie (zwłaszcza pokój przy wejściu) i stworzyć wrażenie "ciężkości" tych półokrągłych ścian klinkierowych.

Pozdrawiam

DIDYMOS
10-02-2007, 21:35
Już myślałem że jestem jedynym dziwadłem któremu podoba się ten dom.
Swoją budowę rozpoczynamy w czerwcu.
Do tego czasu w głowie kłębi mi się tysiące pytań i wątpliwości.
Co to znaczy że budujesz M-17 powiększony ?
Ja zastanawiam się nad zamianą ścianek z płyt gipsowwo kartonowych na murowane (ciągle też słyszę też o pękających połączeniach tych płyt szczególnie na skosach i suficie poddasza)a także nad powiększeniem dużego okna w salonie prawie do poziomu podłogi tak aby ogród "wpuścic" do wnętrza.
Pozdrawiam

HEAVYDRONE
11-02-2007, 11:04
Witam,

Dom został powiększony w ten sposób, że pomiędzy pomieszczeniem gospodarczym na dole a łazienką został wstawiony szeroki korytarz będący przejściem do domu z garażu i jednocześnie małym pomieszczeniem gospodarczym. W tym momencie przejście z garażu wypada bliżej kuchni, a nie salonu. "Stare" pomieszczenie gospodarcze ma w tym momencie dostęp tylko z garażu. Dzięki temu też łazienka na dole przesunęła się w taki sposób, że jest w niej teraz okno. I analogicznie powiększeniu uległa łazienka na górze. Uważam, że po tych zmianach dom bardzo zyskał na funkcjonalności (wydłużył się o ponad 2 m). Adaptację wykonywała nam p. Marks, autorka projektu.
Dodatkowo dołożyliśmy trochę okien dachowych, z garażu będzie też tylne wyjście na ogród. Mamy też dwa przewody kominowe obok siebie, bo będziemy mieli piec na eko-groszek (na dole) i piec gazowy (na wszelki wypadek w pralni na górze) Ściany zewnętrzne będą z Porothermu, a nie z betonu, ale to żadna różnica.

Co do ścianek wewnątrz: na razie się nie wypowiem, bo zdam się na zdanie wykonawcy. Jeśli chodzi o wydłużenie okna, to jak najbardziej tak, w tym domu to będzie dobrze wyglądało.

Wybieraliśmy między M02, M04b, ale jak pojawił się M17, to wybór był już oczywisty.

Czy też dokonywaliście zmian w projekcie?

Pozdrawiam

DIDYMOS
11-02-2007, 19:42
Do tej pory nie dokonaliśmy jakiś znaczących zmian za wyjątkiem powiększenia okna w salonie.
Też planujemy budowę drugiego przewodu kominowego i wstawienie pieca na eko-groszek z możliwością przejścia na opalanie gazem.
Podstawowym ogrzewaniem ma byc kominek z płaszczem wodnym.
Zimą mamy zdecydowanie więcej wolnego czasu i możemy poświęcic mu trochę uwagi
Trochę męczy nas ten piec za względu na kurz dostający się do domu (trzeba by chyba wtedy zamurowac drzwi do domu)
Poza tym przy piecu gazowym w pomieszczeniu gospodarczym można by znależc miejsce na saunę .Oglądaliśmy takie rozwiązanie u znajomych .Obniżyli tylko trochę podłogę pod schodami i wyszła im wspaniała sauna.
Przy takim rozwiązaniu trzeba by tylko dołożyc solary i mamy pełen komfort.

Co do projektu to zastanawialiśmy się jeszcze nad M-20.Był jednak dla nas trochę za mały.Mamy trójkę dzieci i potrzebujemy czterech sypialni na górze.
Za mało było też w nim miejsca do przechowywania.
Napiszcie gdzie budujecie ten domek.Zaczynacie wcześniej i miło by było śledzic postępy..........
My budujemy w świętokrzyskim.
Pozdrawiam

HEAVYDRONE
11-02-2007, 21:28
Takie same odczucia mieliśmy co do pieca na eko-groszek i dlatego właśnie zamurowaliśmy to przejście z pomieszczenia gospodarczego do domu, a po zmianach w projekcie przejście z garażu pojawiło się jako osobne pomieszczenie.

Jak kupowałem projekt, to M20 jeszcze nie było, a na M17 dopiero pojawił się w ofercie. A M20 jest podobny trochę do M04b - ale rzeczywiście jest mniejszy od M17, no i w środku też nie do końca mi się podoba. Poza tym nie ma zadaszonego tarasu (nie licząc balkoniku).

Budujemy pod Warszawą. Zaraz powinno pojawić się pozwolenie, zatem na wiosnę wyjdziemy z budową :) Chcemy wprowadzić się przed zimą - nawet jak nie zdążymy wykończyć piętra.

Mam nadzieję, że pozostaniemy w kontakcie i będzie można podzielić się doświadczeniami i wrażeniami z budowy.

Pozdrawiam

emusia77
24-02-2007, 22:08
Witam

orientujecie sie czy istnieje mozliwosc przeprojektowania polokraglych scian na dwie prostopadle, tak aby bylo mozliwe wstawienie normalnych duzych okien? mam wrazenie ze te male okienka b.zaciemnia pokoje

HEAVYDRONE
24-02-2007, 22:26
Witam,

Ściany można wyprostować. Jeśli chodzi o okna, to pojawia się rzeczywiście takie wrażenie, które mija w momencie oglądania prawdziwego papierowego projektu. W pokoju od frontu jest duże okno na bocznej ścianie, którego nie widać na stronie Muratora czy w katalogu. W salonie jest wiele okien z każdej strony, więc światła na pewno nie zabraknie. A te okienka w linii też nie są wcale takie małe, mają wymiary ok. 55 x 70 i 90 x 70 (szer. x wys.)

Uważam też, ale to kwestia gustu, że te półokrągłe ściany stanowią o charakterze tego projektu. Zmienię natomiast okrągłą kolumnę na kwadratową z zaokrąglonymi rogami i pokrytą klinkierem.

emusia77
24-02-2007, 22:46
O kolumnie też myślałam, że trzeba coś w niej zmienić myślę o drewnie, marzą mi się również okiennice.
My aktualnie jesteśmy na etapie wyboru projektu, M17 wpadł nam od razu w oko w pierwszym muratorze jaki kupiliśmy w styczniu i b.nam sie podoba
Może żeczywiście nie bedzie źle z tymi okienkami, może to ten ciemny klinkier powoduje wrażenie przytłoczenia??
Pozdrawiam

HEAVYDRONE
24-02-2007, 22:52
O te okienka jestem dziwnie spokojny :) Za jakieś 2 miesiące - jak staną ściany i strop - będę mógł to naocznie potwierdzić.

Pozdrawiam

emusia77
24-02-2007, 22:54
No to mam nadzieje ze beda jakies fotki

01-03-2007, 13:48
Witam, właśnie jestem na etapie zakupu tego projektu i jestem.....zadowolona że wreszcie znalazłam coś dla siebie. Nie jest za słodki a ma swój styl. Czy ktoś może ma kosztorys tego projektu?? Rany dopiero zaczynam i jestem podekscytowna. Sam projekt jest właśnie taki jak trzeba (po drobnej korekcie - dopasowanie go do moich niezbyt wygórowanych potzreb:-), brakuje mi tylko balkonu na górze - i zamierzam go dodać, ze zmian- dół: zmiana drzwi tarasowe będą na ścianie pomiędzy jadalnią a tą na którą są obecnie - zamierzam wyciągnąć taras w tę stronę (u mnie jest to strona zachodnia) i cała ta ściana będzie przeszklona - wobec tego rezygnuję z okien na przeciwległej ścianie -trzeba gdzieś umieścić tv i sprzęt, zamierzam troszkę skrócić kuchnię aby powiększyć jadalnię -chyba wstawię ściankę z luksferów lub matowego szkłai jednocześnie zwęży się przejście pomiędzy kuchnia a jadalnią - no cóż trochę bałaganię - góra: powiększenie łazienki (kosztem pokoju) - tak żeby zmieściła się narożna wanna i prysznic, dodanie okna nad wanną. rezygnacja z drugiej łazienki-będzie garderoba.A co myślicie o kolorystyce , dach szry czy czerwony ? i co z kolorem elewacji? Czy ktos może już zaczął budowę i mógłby udostępnić zdjęcia??:)

DIDYMOS
01-03-2007, 21:50
Przez dwa tygodnie z okładem nie miałem dostępu do sieci i dzisiaj przecieram oczy ze zdumienia.Temat M-17 ruszył z miejsca .
Okazuje się że jest nas więcej!!!!!!! :P :P :P
W naszym projekcie też zdecydowaliśmy o wstawieniu okna do łazienki i zamianie drugiej z nich na garderobę .
Jeżeli chodzi o kolorystykę to wybraliśmy ciemny dach a klinkier na elewacji piaskowy.
W salonie w jego podstawowej wersji rzeczywiście brakuje miejsca na sprzęt TV ale nam to nie przeszkadza .!?!?
Myślę że najwcześniej zobaczymy zdjęcia od HEAVYDRONE bo jest to nowy projekt i chyba jeszcze nikt go nie rozpoczął budowac.
Jeżeli chodzi o koszty to mamy na razie umówioną robociznę stanu surowego otwartego.Całkowity koszt przy dzisiejszych zmianach cen pozostaje wielką zagadką.???????
Pozdrawiam wszystkich sympatyków poranka

HEAVYDRONE
07-03-2007, 14:34
Witam wszystkich po krótkiej nieobecności,

Ja ruszam już za chwilę, czekam, aż firma przystąpi do prac budowlanych. Zdjęcia zamieszczę, jak będzie już co fotografować :D Proszę tylko pamiętać, że nasz dom będzie nieco dłuższy niż klasyczny projekt.

Też będziemy mieli okna w łazienkach na górze - i na dole zresztą też. Jedną z łazienek na górze (tą dużą) też mamy powiększoną w celu umieszczenia wanny.

Co do kolorystyki: raczej stonowane barwy, podobne do tych, co w projekcie, może dach nieco jaśniejszy. Ale to rzecz gustu.

Ceny: któż to wie? Ja szacuję stan surowy zamknięty ok. 170000 (materiały i robocizna). A dalej? Czas pokaże. W każdym razie do końca roku dom ma być wykończony.

Pozdrawiam

HEAVYDRONE
07-04-2007, 20:46
Witam zainteresowanych,

Poniżej gotowe fundamenty do m17. Widać charakterystyczne zaokrąglenia. Za chwilę zamieszczę zdjęcia ścian.


http://www.venea.pl/bud/1.JPG
http://www.venea.pl/bud/2.JPG

Pozdrawiam

10-04-2007, 08:55
Hm....też bym tak już chciała ale niestety póki co walczę z pozwoleniem na budowę:)Niestety orientacyjnie z budową ruszam dopiero w sierpniu.
Z niecierpliwościa czekam na kolejne zdjęcia.
Mam pytanie - na jakie ogrzewanie się zdecydwałeś???i w jakiej technologii budujesz??
Pozdrawiam i czekam na więcej :)) jednocześnie życzę powodzenia !

HEAVYDRONE
10-04-2007, 19:52
Witam,

Ściany - porotherm, ogrzewanie - piec na eko-groszek + piec gazowy (czyli podwójne). Piec gazowy znajdzie się w pralni na górze!

Również życzę powodzenia, zawsze też jestem chętny do wymiany uwag!

Pozdrawiam

_ali_
13-04-2007, 11:27
długo nie zaglądałem na forum i cieszę się że ktoś zaczął budowe ciepłego poranka. Własnie z moją małżonką wybieramy projekt i za każdym razem wracamy do tego właśnie projektu. Chcielibyśmy zacząć budowę za rok, więc tak sobie myślę że do tego czasu już cześć z was będzie na etapie przynajmnie stanu surowego zamkniętego jeśli nie dalej (czyt heavydrone :-) )

Heavydrone - czy mógłbyś przedstawić nawet jakiś odręczny rzut tego twojego powiększonego domu bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Ze zmian jakie ja bym wprowadził to powiększenie garazu aby było mieksce na rowery, motocykl i traktorek ogrodowy itp narzędzia. Na razie na górze chciałem kosztem pokoju nad wejściem zrobić z prześciem z łazienki ze szklanymi drzwiami - saunę i nieco powięszyć tę drugą łazienkę - jeszcze nie wiem jak.
No i chciałbym ten dom wybudowac w wersji energooszczędnej. Zastanawiam się nad gotowymi ścianami z keramzytobetonu + wełna.
Kolorystyka to czarny dach, czarno-szaro-brunatny klienkier, elewacja ciepła piaskowa nie za ciemna. Okna ciemne antywłamaniowe bez rolet.
Ogrzewanie kombi czyli kominek z płaszczem+piec gazowy+solar. Dół cały ogrzewanie podłogowe.
I jak starczy gotówki to jeszcze trochę inteligetnych instalacji.

Z niecierpliwością czekam na jakieś wasze zdjęcia i mam nadzieję że pozwolicie kiedyś odwiedzić swoją budowę.

pozdrw z Krakowa,
ali

starki
21-04-2007, 12:28
Mam jedno pytanie do tego projektu. Jak wyglada sprawa dachu i "slupow" go podpierajacych - w ktorych miejscach one sa umieszczone na poddaszu?

ms.

slonko1001
30-04-2007, 09:10
HEJ!
Ja ruszam z budową dopiero w sierpniu. Okazało sie że ukształtowanie działki wynusiło na mnie drobne zmiany - podpiwniczenie pod grażem - i w tym podpiwniczeniu będize właśnie garaż natomiast zamiast garażu -duży pokój hobby (może dodtkowe pomieszczenie gospodarcze?). Mam pytanie - jak rozwiązaliście górę, chodzi mi o wyskość - czy ktoś podnosił ścianę kolankową bo te pomieszczenia są raczej niskie??
Jak radzicie sobie z materiałami a raczej ich brakiem??

HEAVYDRONE
03-05-2007, 11:01
Witam,

Jeśli chodzi o podnoszenie ścianki na górze, to nie robię tego. Uważam, że i tak jest tam wysoko i pomieszczenia nie są znów takie małe. Ale to rzecz gustu oczywiście.

Jeśli chodzi o materiały, no cóż. Akurat mi się jakoś udaje, ale niestety nie jest to tania zabawa obecnie. No i z tego co wiem, niektórzy stanęli z budowami.

Z braku czasu nie zamieszczałem zdjęć z budowy, ale oto dwa kolejne: wnętrze i parter ze stropem. Za jakieś dwa tygodnie pokażę górę.

http://www.venea.pl/bud/3.JPG
http://www.venea.pl/bud/4.JPG

Pozdrawiam

DIDYMOS
07-05-2007, 19:35
Witam po długiej nieobecności!!!!!!!
Z ciepłym porankiem ruszamy za miesiąc .Co prawda już kupiłem maxa na ściany ale mam jeszcze możliwośc zamienic go na porotherm 25 p-P+W.
Wiem że budujecie z porotermu z tąd moja prośba.
Chciałbym wiedziec ile i jakich bloczków zakupiliście na budowę.
Czy strop też jest z porothermu.
Jaką grubośc ocieplenia planujecie.
Jeżeli macie jakieś pytania ogrodnicze to chętnie pomogę!!!
Prosimy o więcej zdjęc!!!!
Pozdrawiam

HEAVYDRONE
07-05-2007, 21:35
Witam,

Dokładną liczbę pustaków będę mógł podać pod koniec tego tygodnia, jak skończą robić ściany piętra (dziś zaczęli). Tyle że u nas ten dom się trochę powiększył po adaptacji, więc i ilość materiałów wzrosła. Bloczki to Wienenberger Poroton 24x37.5 (to to samo co Porotherm, tylko że taka jest nazwa na Niemcy, a w dobie braku materiałów domek stawiam z pustaka sprowadzonego z Niemiec). Szczerze mówiąc, osobiście bym zamienił MAX-a na Porotherm.

Strop - klasyczne belki i pustaki terriva. Ocieplenie - styropian (jaka grubość jeszcze nie wiem, jak będę wiedział, dam znać oczywiście).

Zdjęcia zamieszczę, jak zdejmą do reszty na parterze stemple tropowe, bo na razie przez to nic nie widać.

Z porad ogrodniczych chętnie skorzystamy po uprzątnięciu placu budowy!

Pozdrawiam

HEAVYDRONE
07-05-2007, 21:42
A i jeszcze jedno, wszystkie ścianki działowe mamy też z pustaka. Wykonawca odradzał zdecydowanie gipskartony.

Pozdrawiam

_ali_
09-05-2007, 20:36
fajnie że juz budujecie. ja koniecznie musze ten dom zobaczyć w rzeczywistości.

dzisiaj byłem w biurze projektowym nieco o nim porozmawiać i o ew. adaptacji, nadzorze itp.

muszę jeszcze pojawić się w starostwie aby mi powiedzieli że na pewno mogę taki dom postawić na mojej działce (otulina parku krajobrazowego i jest nieco obostrzeń) i powoli będziemy kupowac projekt. ale najpiejw "głodny" jestem zdjęć i no i zobaczenia tego na żywo.

pozdrw,
ali

aha, czy ktoś z was będzie miał wentylacje mechaniczną czy budujecie grawitacyjną?

DIDYMOS
15-05-2007, 17:19
HEAVYDRONE proszę jeszcze raz o ilości i rodzaje pustaków porotherm (chociaż przybliżone) !!!!!!!!!!
Czy i ile zamawiałeś cegły pełnej.
Mój murarz wyliczył 1500 szt cegły pełnej a w kosztorysie jest ponad 6000 Zgłupiałem :-? :-?
Co do wentylacji to jeszcze nie wiem.
Pozdrawiam!!!!!

HEAVYDRONE
15-05-2007, 21:27
Witam,

Odpowiadam z opóźnieniem, ale jednak :D

Otóż porothermu 24 weszło 1980 sztuk, natomiast porothermu 12 (ale o długości 50 cm) weszło 1000 sztuk. Co do cegły pełnej, to sprawdzę i napiszę! Czyli na projekt standardowy M17 powinno wejść ok. 1800 porothermów 24 i z 800 połówkowych.

A teraz kilka fotek z budowy! Komentarze i pytania mile widziane.
http://www.venea.pl/bud/a1.jpg
http://www.venea.pl/bud/a2.jpg
http://www.venea.pl/bud/a3.jpg
http://www.venea.pl/bud/a4.jpg
http://www.venea.pl/bud/a5.jpg

Pozdrawiam

_ali_
24-05-2007, 11:03
Heavydrone

napisz na jakim jesteś etapie. Może jakieś nowe zdjęcia?

HEAVYDRONE
24-05-2007, 11:11
Witam,

Czekam na więźbę, którą będą stawiać od poniedziałku, więc i wtedy pojawią się nowe foty.

Z drobnych rzeczy to wymurowane zostały ścianki pomiędzy schodami i kotłownią. Miałem wylewać fundament pod taras i "ganek" z przodu, ale ostatecznie zdecydowałem, że będą one z kostki granitowej, tak jak ścieżki i podjazdy, a nie z płytek.

Aha, do wiadomości DIDYMOS: po wymurowaniu kominów zwykłą cegłą i innych uzupełnień wyszło 3150 cegieł pełnych.

Pozdrawiam

_ali_
24-05-2007, 11:28
Witam,

Czekam na więźbę, którą będą stawiać od poniedziałku, więc i wtedy pojawią się nowe foty.



będziewsz miał więźbę gotową czy wykonywaną na miejscu?

Czy możesz mi powiedzieć czy kalenice obu dachów są na jednej wysokości? Byłem wczoraj w starostwie i dowiedziałem się ze muszę jeden dach zrobić o ok.10cm niżej od drugiego aby być w zgodzie z planem zagospodarowania. Musiałbym mieć wyższy dach ten nad wejściem i salonem a obnizony ten nad kuchnią i garażem.

HEAVYDRONE
24-05-2007, 11:35
6.44 w obu kalenicach! Jakieś dziwne rozporządzenie, zwłaszcza, że różnicy 10cm nikt nie będzie w stanie dostrzec patrząc na budynek z dołu. Na pewno się da, tyle będzie trochę trudniej.

Więźbę przywiozą gotową, ale z pewnymi naddatkami do wyrównania przez cieśli.

_ali_
24-05-2007, 11:56
6.44 w obu kalenicach! Jakieś dziwne rozporządzenie, zwłaszcza, że różnicy 10cm nikt nie będzie w stanie dostrzec patrząc na budynek z dołu. Na pewno się da, tyle będzie trochę trudniej.

takie coś:
W odniesieniu do zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolnostojącej, bliźniaczej, / MN / określa się następujące warunki kształtowania zabudowy:
1) kształt bryły – preferowany horyzontalny;
2) szerokość traktu – określającego rozpiętość dachu, mierzona po zewnętrznym obrysie ścian nie powinna przekraczać 9,5m; / zapis dotyczy terenów leżących w Parku Krajobrazowym Dolinki Krakowskie oraz Dłubniańskim Parku Krajobrazowym /.
3) rzut poziomy – preferowany prostokątny wydłużony, z dopuszczeniem rzutów krótszych, z zastosowaniem ganków i podcieni;
4) dach - czterospadowy lub dwu spadowy, symetryczny o nachyleniu połaci głównych 35º - 45º z dopuszczalnymi przyczółkami i naczółkami z kalenicą równoległą do dłuższego boku budynku o maksymalnej wysokości kalenicy 9 m / wysokość nie jest obowiązująca dla budynków istniejących dla których zachodzi konieczność remontów / np. zmiany pokrycia dach / przy założeniu, że remont nie powoduje powiększenia powierzchni użytkowej budynku/. Długość kalenicy w przypadku dachów wielo – spadowych nie powinna być mniejsza niż 1/3 długości całego dachu /w celu uniknięcia zmierzania ku tak zwanej „kopertowej” postaci dachu/ Dach z wyraźnie zaakcentowaną linią okapu. Minimalny wysięg okapu oraz wiatrownic poza ścianę szczytową nie może być mniejszy niż 0,6m, dopuszczalne jest wprowadzenie daszków nad przybudówkami;
5) pokrycie dachu – zalecane dachówki, dopuszczone różne materiały i elementy związane z tradycją budowlaną regionu;
6) lukarny – zalecana jest jedna forma lukarn na jednym budynku, ich łączna powierzchnia nie może przekraczać 1/3 powierzchni dachu, mierzonej w elewacji, a minimalna odległość lukarn od ściany elewacji poprzecznej – 1,5m, dachy lukarn nie mogą się łączyć;
7) ściany budynków mieszkalnych – zalecane wyraźne akcentowanie poziomów okapów oraz cokołu, np. poprzez zróżnicowanie kolorystki i faktur ze szczególnym uwzględnieniem podziału na wysokości linii okapu na ścianach szczytowych dachów dwuspadowych i naczółkowych;
8) w ścianach budynków niemieszkalnych – zalecane nawiązanie do tradycji ścian kamiennych /w materiale, fakturze i artykulacji / ;
9) otwory okienne – prostokątne o pionowej artykulacji, zdwojone w ścianach kalenicowych o drobnej artykulacji i symetrycznych podziałach stolarki, w kompozycji szczytu zachować symetrię rozmieszczenia otworów. Dopuszczalne są inne rozwiązania okien o podobnym wyrazie plastycznym;
10) otwory drzwiowe – prostokątne o pionowej artykulacji;
11) kolorystyka – ciemne barwy dachu / w kolorach brązu, czerwieni, zieleni, szarości /a elewacji w barwach zharmonizowanych z dachem / nie kontrastujących z tłem krajobrazowym – zwłaszcza w ekspozycji lokalnej w widoku bliskim i dalekim / oraz z zastosowaniem naturalnych faktur / zwłaszcza drewnianych, kamiennych, murowanych / . Kolorystyka kominów i innych elementów występujących na dachu powinna być stonowana z kolorystyką dachu;
12) niwelacja terenu działki – maksymalne nasypy do 1.0m, maksymalne wykopy do 1,0m. Możliwe jest prowadzenie niwelacji o większych parametrach w przypadku prac ziemnych umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie obiektu. Prowadzenie niwelacji nie może powodować zmian terenowych na działkach sąsiednich oraz prowadzić do katastrof budowlanych;

azalka
24-05-2007, 12:29
Oj, jakos nie do konca widze ten projekt w zgodzie z WZ...
Siegnelabym predzej po cos w stylu M20. Tutaj polokragle sciany i pasy okienek moga "nie przejsc".

_ali_
24-05-2007, 13:15
Oj, jakos nie do konca widze ten projekt w zgodzie z WZ...
Siegnelabym predzej po cos w stylu M20. Tutaj polokragle sciany i pasy okienek moga "nie przejsc".

Myślisz, że mogą nie przejść? ja w sumie wolę okno bez pasów jeśli chodzi o podzuiał okien (jeśłi dobrze rozumiem). A dlaczego półokrągłe ściany mogą być kłopotliwe - możesz mi napisać z czego to wynika?

ja już nie chcę innego projektu bo ten mam prawie na wylot prześwietlony. Czekam aż Heavydrone położy dach aby zobaczyć to na żywo.

HEAVYDRONE
24-05-2007, 14:17
Obostrzenia rzeczywiście dziwaczne. Jakby to miało dzisiaj jakiekolwiek znaczenie, zwłaszcza że w całej Polsce w okresie powojennym powstawały głównie straszydła architektoniczne...

Ale do rzeczy: moim zdaniem (albo źle widzę) nie ma tu nic a propos różnicy w wysokości obu kalenic, no chyba, że ta różnica ma wynikać z czegoś innego.

Jeśli chodzi o ściany i okna: to jest tam sformułowanie "zaleca się". Poza tym: "Dopuszczalne są inne rozwiązania okien o podobnym wyrazie plastycznym". Wszystkie otwory pod okna są prostokątne, nawet te na półokrągłej ścianie. Myślę, że się nikt nie powinien czepiać... A co na to mówią w gminie albo starostwie?

_ali_
25-05-2007, 07:57
Ale do rzeczy: moim zdaniem (albo źle widzę) nie ma tu nic a propos różnicy w wysokości obu kalenic, no chyba, że ta różnica ma wynikać z czegoś innego.



tam jest taki punkt o tym aby dachy nie zmierzały w kierunku bycia kopertowymi. Dlatego kazali mi jeden dach nieznacznie obniżyć, aby jeden dach traktować jako główny a drugi nad kuchnią jako a'la lukarne a nad gararażem jako dach nad przybudówką.

Zgadzam się że przepisy są dziwaczne ale już są więc ja tego nie przeskoczę. Ta w ogóle to mieliśmy inny dom upatrzony (emanuella II) ale ze względu na obostrzenia musieliśmy zrezygnować. Zresztą M17 podoba mi się teraz najbardziej - on po prostu ma coś w sobie.

I podoba mi się że wymyśliłem na górze duży pokój kąpielowy z możliwością dzielenia go na dwa mniejsze z dostępem do sauny - ale to tylko wtedy kiedy będzie rekuperator.

pp_mp
11-06-2007, 16:02
Proszę napiszcie mi czy n/w koszty wybudowania M-17 mają coś wspólnego z rzeczywistością, czy to już tylko abstrakcja.

1. Stan zero: 44 000 zł
2. Stan surowy otwarty: 106 400 zł
3. Stan surowy zamknięty: 58 800 zł
4. Instalacje sanitarne: 36 700 zł
5. Instalacje elektryczne: 7 300 zł
6. Wykończenie zewnętrzne: 47 800 zł
Razem (1-6): 301 000 zł

Myślę o wybudowaniu M-17 ale obawiam się że z każdym dniem coraz mniej mnie na niego stać.
Wiem że wielu z Was jest na różnych etapach budowy , dlatego proszę podzielcie się ze mną doświadczeniem zdobytym na "polu walki". Może ktoś z Was ma w wersji elektronicznej kosztorys budowy, jeżeli tak to proszę o przesłanie na adres [email protected]. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

_ali_
11-06-2007, 19:55
moim zdaniem te koszty są już sporo niedoszacowane. Może cos napisze Heavydrone? Nie chę pisać w jego imieniu ale koszty budowy są jednak wyższe.

ssirk
12-06-2007, 13:01
@HEAVYDRONE

Witam,

Czy jest mozliwosc abys umiescil szczegolowe fotki dwoch scian lukowych od wewnatrz? Sledze ten watek gdyz sam zastanawiam sie nad "M-17" i wydaje mi sie, ze boczne duze okno uzupelnia oswietlenie wnetrza jednak jestem ciekaw jak wyglada pomieszczenie z takim rozwiazaniem okiennym.

Czekam z niecierpliwoscia na kolejny update :)

Pozdrawiam.

HEAVYDRONE
13-06-2007, 10:25
Witam wszystkich!

Jeśli chodzi o pytanie dotyczące kosztów, to niestety, ale _ali_ ma rację - te 300 tys. to za mało, przynajmniej w moim wypadku. Całość zamknie się w okolicach 450 tys. (porotherm, dachówka ceramiczna, okna drewniane, dołożone okna dachowe, standard materiałów raczej dobry). Wydaje mi się, że ostro oszczędzając można urwać coś z tej sumy, ale myślę, że 350 tys. to minimalne minimum. Oczywiście wszystko zależy od regionu, materiałów, kosztów robocizny, standardu itp. Chyba, że Twoje 300 nie obejmuje żadnego wykończenia wewnętrznego, no to tak, jest to realne. Nie mam teraz dostępu do komputera z kosztami, ale jak będę przy nim, to zrobię orientacyjną listę wydatków.

A TERAZ REWOLUCJA!
Zdecydowaliśmy o rezygnacji z małych półokrągłych okienek z przodu i z tyłu domu! Za dwa dni rozpoczynają się przeróbki. A wszystko dlatego, że widok od wewnątrz domu jest nieciekawy - przypomina trochę strzelnicę czy bunkier. Siedząc w salonie nie ma się widoku na ogród. Od frontu natomiast nie ma widoku na teren przed budynkiem - jedynie z kuchni, ale kuchnia jest cofnięta i nie wszystko widać. Drażniło mnie to niesłychanie, aż miarka się przebrała i została podjęta decyzja o przebudowie. Zamiast małych górnych okienek będzie 1 normalne okno od frontu (metrowe) oraz 1 duże okno od ogrodu (1.8 metra).

Gdy przeróbki będą zakończone, zamieszczę zdjęcia przed i po przebudowie. Ssirk: światła jest sporo i boczne okna wystarczają, ale brak po prostu widoku.
W tej sytuacji boczne okna w salonie (te potrójne) zmniejszam i robię 2 okna metrowe przedzielone słupkiem z połówki pustaka (tak jak na ścianie od strony kuchni).

Pozdrawiam

DIDYMOS
17-06-2007, 09:54
Witam wszystkich porankowiczów!!!

Widzę ,że temat który zapoczątkowałem zatoczył koło :D :D
Zaczeło się od półokrągłych okienek co do których miałem wątpliwości i w końcu opuszczają one projekt.
Muszą przyznac że ta odważna decyzja którą podjął HEAVYDRONE zdjeła nam kamień z serca!!!!!!
Zawsze podobały nam się ogromne okna w salonie otwierające widok na ogród.
Z drugiej strony M-17 i jego półokragłe ściany ma w sobie to coś.
Teraz z niecierpliwością czekamy na zdjęcia tych przeróbek.
W poniedziałek zalewamy fundament a za kilka tygodni ruszamy z murarką.
Planujemy w salonie półokrągłe okienka zastąpic oknem na całej prostej części ściany od sufitu prawie do podłogi potem słupek narożny i znowu duże okno .
Oczywiście zna cznie łatwiej będzie nam podjąc ostateczne decyzje po obejżeniu zdjęc przeróbek.
Co dotyczy frontu to zobaczymy jak to wyjdzie u HEAVYDRONE .Może skopiujemy to rozwiazanie :P :P :P
To naprawdę wielki bonus gdy można podejmowa decyzje na podstawie kogoś doświadczeń!!!!!
I wreszcie pytanie do HEAVYDRONE.
Kto dokonuje wam tych zmian i czy z ich zatwierdzeniem macie jakieś kłopoty????
Pozdrawiam wszystkich

HEAVYDRONE
17-06-2007, 12:08
Witam,

Pomysł, aby zlikwidować okna na półokrągłej ścianie, tkwił gdzieś we mnie, ale ostateczny impuls dał mi kolega architekt, który zaproponował wyłupanie okna w salonie! Następnego dnia wraz z wykonawcą, majstrem i elektrykami (bo akurat byli na budowie) doszliśmy do wspólnych wniosków, jak to powinno wyglądać. Powiem szczerze, że nikomu dotąd te półokrągłe okna się nie podobały, ale nie ze względu na okna, tylko ze względu na brak widoku!

Rozmawiałem z p. Marks, autorką projektu, potem zresztą przy innej okazji była u nas na budowie, i ustaliliśmy, że taka przeróbka jest możliwa i sensowna. Nie rezygnuję z klinkieru ani z półokrągłych ścian, ale zmieniają się okna. P. Marks sugerowała, że można zostawić rząd górnych okienek, a poniżej nich wyłupać dziurę na okno, co mogłoby wg niej też dawać ciekawy efekt.

Zmiany dot. okien jeszcze nie są dokonane, ale będą (mam nadzieję!) w nadchodzącym tygodniu.

Namawiam wszystkich do zrobienia okien w garażu na bocznej ścianie, bo wygląda to bardzo dobrze (w porównianiu z wielką pustą ścianą).

Pozdrawiam

HEAVYDRONE
23-06-2007, 20:50
Witam,

Oto zdjęcia M17 po LIKWIDACJI małych okienek od strony ogrodu/salonu. Niestety, od strony frontu jeszcze trochę zostało do murowania, zatem proszę o cierpliwość.

http://venea.pl/bud/p1.jpg

A tak było przedtem (niestety nie zrobiłem ogólniejszego rzutu na salon):

http://venea.pl/bud/p2.jpg

Pozdrawiam

_ali_
25-06-2007, 12:14
Witam,

Oto zdjęcia M17 po LIKWIDACJI małych okienek od strony ogrodu/salonu. Niestety, od strony frontu jeszcze trochę zostało do murowania, zatem proszę o cierpliwość.

Pozdrawiam

no i jak to sie mówi "gra gitara". Fajnie to wygląda i mnie juz prawie całkiem przekonuje. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to że jak w tej półokrągłeś ścianie jet okno duże to wtedy tam nie da się nic wysokiego postawić - ale to zależy od tego kto jakie ma o wnętrzu wyobrażenie.

Zaletą jest natomiast znaczna przestronność, właściwie uczucie przestronności ponieważ powierzchnia jest identyczna, no i więcej świata w salonie.

Heavydrone - czy możesz napisać jak u Ciebie są stony świata względem budunku?

HEAVYDRONE
25-06-2007, 12:40
Witam,

Strony świata: ogród - południe, garaż - zachód.

Wyszedłem z założenia, że w salonie nie będzie regału, tylko siedzisko + stół + widok na ogród i las.

Jak dla mnie różnica po zmianie okien jest ogromna - oczywiście na korzyść nowego rozwiązania.

Nie widać tego na zdjęciu, ale te okna na bocznej ścianie ze słupkiem z pustaka ładnie współgrają z takim samym układem okien na ścianie od strony kuchni. Natomiast od strony kominka i schodów tworzy się zabudowany i przytulny kąt.

Pozdrawiam

_ali_
25-06-2007, 13:41
Witam,

Strony świata: ogród - południe, garaż - zachód.


Pozdrawiam

czy możesz napisać co kierowało tobą przy takim właśnie ustawieniu domu. nie myślałeś aby garaż był od wschodu?

HEAVYDRONE
25-06-2007, 14:07
Początkowo mieliśmy budować w odbiciu lustrzanym. Potem jednak stwierdziliśmy, że "bardziej pasuje" na tej akurat działce projekt standardowy. Ja stwierdziłem, że w odbiciu lustrzanym ten narożnik między garażem a salonem byłby dość ciemny, natomiast żona chciała mieć raczej kuchnię od wschodu. Ale odwrotnie też by było ok.

_ali_
25-06-2007, 14:19
ja zakładam budowe tylko odbicia lustrzanego aby światło dzienne oświetlało salon oraz kuchnię, bo u mnie w kuchni spędza się więcej czasu po południu.

a nad garażem ma być ciemna sypialnia rodziców

wszystko oczywiście jesli w końcu się zdecydujemy na ten projekt

mam jeszcze pytanie do ogółu - czy nikt więcej nie buduje tego domu? dlaczego nikt nie pisze w tym wątku dzieląc sie informacjami? Gorąco namiawiam do dyskusji.

HEAVYDRONE
25-06-2007, 14:32
Właśnie też mnie dziwi, że jest to projekt niepopularny (np. w porównaniu do M20, który przecież pojawił się później, nie mówiąc już o M02 czy M04) - przynajmniej jeśli chodzi o forum. Być może te małe okienka albo klinkier na fasadzie odstręczają potencjalnych inwestorów?

26-06-2007, 08:45
Witam ponownie,
nonono... bardzo podoba mi się to co widzię. Wybudowany domek wygląda super. Ja niestety wciąz czekam na załatwienie papierów:(.
Moja wersja po wielu kombinacjach będzie wyglądała nieco inaczej - garaż będzie o pół konddygnacji niżej w stosunku do całej bryły budynku (wymusiło to na mnie ukształtowanie działki). Dzięki temu pokój nad garażem (sypialnia rodziców) będzie w połowie kondygnacji ale za to wyższa od pozostałych pomieszczeń na górze - (w tym wypadku zrezygnowałam z podniesienia ścinki kolankowej). Co do okien w salonie - tu też będzie mała zmiana - ściana pomiędzy salonem a garażem będzie "ślepa"(posadowienie wyposażenia salonu)- ścianka zaokrąglona (zastanawiam się nad wykorzystaniem tego pomysłu z dużym prostym oknem) tak jak w projekcie z tym że drzwi balkonowe miały być zastąpione oknem , natomiast ściana od strony jadalni cała przeszklona - duże drzwi balkonowe- strona pd/zach - wyjści na ogrów i widok na las. Zastanawiam się czy nie będzie trochę za ciemno?
To na razie tyle.
Pozdrawiam wszystkich

_ali_
26-06-2007, 10:03
slonko, a gdzie bedziesz budować?
może napiszesz coś więcej np w co planujesz wyposażyć dom, tzn chodzi o instalacje, na co się zdecydowałaś/łeś, jaka będzie kolorystyka itp

DIDYMOS
29-06-2007, 05:36
Braaaaaaaaaaaaaaaawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Okna w salonie całkiem odmieniły ten dom.Z tego co widac na zdjęciach okno nad salonem też chyba zostało powiększone.
Na razie pozostanę przy pomyśle jeszcze większych okien w salonie (najprawdopodobniej do podłogi).Gdy zostaną wymurowane ocenimy czy nie są za duże.
Nasz dom budujemy w Połańcu (woj.świętokrzyskie).Jesteśmy na razie na etapie zero więc nie ma za bardzo co pokazywac.W sierpniu budowa rusza pełną parą i liczymy ,że uda się zakończy w tym roku stan surowy otwarty+elektryka +
hydraulika.
Co do materiałów budujeny jednak z maxa,dach -dachówka cementowa brass ciemnobrązowa,wykończenia z klinkieru Eko-klinkier chyba cafe melanż.
Do ogrzewania domu wykorzystamy kominek z płaszczem wodnym + kolektory + piec elektryczny jako uzupełnienie.Jeżeli będzie za mało to zostawiamy wyjścia na gaz i założymy piec gazowy na gaz z butli.

pozdrawiam

HEAVYDRONE
29-06-2007, 22:56
Witam,

Okna faktycznie odmieniły ten dom i jest to opinia wszystkich po kolei, którzy widzieli to na żywo u nas na budowie! Do tego dokładają się opinie z forum. Okno nad salonem jest faktycznie powiększone - w tej chwili mamy tak, że wszystkie 4 okna na górze mają ten sam rozmiar. Są o 25 cm - jeden porotherm - mniejsze niż największe okna w projekcie. Wynika to po prostu z naocznej oceny - tak jest najbardziej estetycznie.

DIDYMOS: czekamy na fotografie! U nas zaczęli (jak widać na zdjęciu) pokrywanie dachu, co powinno potrwać ok. półtora tygodnia.

A teraz nowa odsłona: front domu. Tu muszę powiedzieć, że efekt jest dla mnie równie piorunujący jak w przypadku salonu (choć może nie widać tego na fotografii). Jak się Wam to podoba?

http://venea.pl/bud/pp.jpg

Pozdrawiam

_ali_
30-06-2007, 07:40
czesc Heavydrone,

na razie napisze tak - wydaje mi się że chyba jst lepiej, ale podejrzewam że jak napisałeś zdjęcia tego nie oodają. szkoda że nie zrobiłeś zdęcia tak całkowicie od przodu, jak w katalogu - mysle ze wtedy można byłoby porównać do oryginału - no przynajmniej mogłyby to zrobić osoby które nie widziały domu na żywo.

pozdrawiam i cieszę się ze jesteś zadowolony ze swoich przeróbek. to daje satysfakcję.

03-07-2007, 12:21
Witam wszystkich entuzjastów ciepłego poranka!:)
Hmm... zdjęcia są super i na pewno nie oddaja całego uroku tego domu. Ja wraz z drugą połową (po namyśle i nie ukrywam pod wpływem HEAVYDRONE) zdecydowaliśmy się na drobną przeróbkę - chodzi o te drobne okienka na ścianie z łukiem. Rzeczywiście wstawienie jednego dużego okna w salonie wg nas to b. dobry pomysł - zyskujemy światło i widok-ogród. Front jednak zostawiliśmy "po staremu". Nieukrywam że te okna - elewacja stanowi wg nas o "inności" tego projektu, nadaje mu specyficzny charakter z którego nie chcieliśmy do końca zrezygnować - tym bardziej że dla nas jest to strona północna więc zysk światła byłby niewielki. Poza tym ten pokój to gabinet więc może być nieco "awangardowy". Budujemy pod Olsztynem - jak oczywiście dostaniemy papiery. Ogrzewanie - elektryczne podłogowe w łazienkach, kuchni,holu + ogrzewanie gazowe - jesteśmy myślę szczęsliwcami gdyż gmina zapewnia gazociąg + ogrzewanie kominkowe. Kolory - i tu pojawia się problem - gmina narzuca kolory dachu -czerwony i wszystkie jej odcienie a mi sie podoba "szary". Nie bardzo wiem jak to obejść. Nie ukrywam że bardzo podoba mi się wtym projekcie to połączenie kalsyki z nowoczesnością i chciałabym aby okan były częściowo szare, częściowo białe, elewacja w kolorach żółty-piaskowy i biały, klinkier żółty-piaskowy z domieszką szarości. Co z tego uda się zrealizowac nie wiem.
Pozdrawiam

_ali_
05-07-2007, 10:04
Chciałbym serdecznie podziękować koledze Heavydrone, za wizję lokalną i możliwość zrobienia zdjęć.

Dom prezentuje sie bardzo fajnie, ta wersja wydłużona na prawde ma sens, a okno od strony ogrodu jest po prostu konieczne!! No może podniósłbym sciankę kolankową o jakies 25-40cm, ale tak aby nie zaburzyć proporcji domu.

Ja się przekonałem do budowy tego domu - teraz czas na moją drugą połowę.

HEAVYDRONE
07-07-2007, 22:58
Pozdrowienia dla kolegi Alego! Ma jak największą słuszność mówiąc o podniesieniu domu o 25-40 cm. Ja mam podniesione o 10cm, ale uważam teraz, że 25-35 cm, czyli dodatkowo 1 porotherm + 1 cegła byłoby optymalnie.

Okrajając dom z "awangardowości" posuwamy się jeszcze o krok dalej: nie robimy frontowej ani ogrodowej ściany z klinkieru. Doszedłem do wniosku, że kiedy pojawiły się normalne duże okna, ten klinkier już tak bardzo by nie pasował.

Mamy już położoną dachówkę, rynny i okna dachowe - jak na fotach poniżej.

http://venea.pl/bud/d1.jpg
http://venea.pl/bud/d2.jpg

27-07-2007, 12:09
Witam, śledzę forum i jestem troszkę rozczarowana :( Czy nikt więcej nie buduje domu wg tego projektu???
Ciesze się że HEAVYDRONE zamieścił zdjęcia z realizacji - Fajnie jest popatrzeć i dzięki za wskazówki. Z części na pewno skorzystam - a właściwie już to zrobiłam bo zostały wykorzystane w adaptacji projektu:) który leżakuje u projektanta a za chwilę będzie leżakował w Starostwie. Pytanie do HEAVYDRONE- jak postępy prac ???
S- czy mógłbys/mogłabyś zamieścić zdjęcia z Twojej budowy i opisac swoje wrażenia?
Jestem bardzo ciekawa jak kształtują się koszty przy obecnych cenach materiałów i robocizny (chodzi mi gazobeton)?? , i na co zwrócić uwagę w trakcie budowania (a co laik może przegapić) itp.
Pozdrawiam

HEAVYDRONE
29-07-2007, 21:06
Witam,

Jak już pisałem wcześniej, też jestem zdziwiony, że ten projekt cieszy się zerowym praktycznie zainteresowaniem...
Ciekawy jestem, jakiego rodzaju przeróbki masz w swoim projekcie?
U mnie położono instalację elektryczną i alarmową, robią ogrodzenie od frontu i czekam na tynkarzy do ok. 15 sierpnia. Potem hydraulik, wylewki, drzwi, okna, brama (już wszystko zamówione). Myślałem, że to szybciej pójdzie, ale wykonawca ma mnóstwo robót i tak to się trochę opóźnia.

Zwróć uwagę na takie rzeczy, które w tym projekcie są wg. mnie do przemyślenia:
- drzwi wejściowe mają 2.70 wysokości (są zrównane z linią okien), według mnie obniżone wyglądają znacznie lepiej,
- jeżeli decydujesz się na półokrągłe okna z przodu i z tyłu (z których ja finalnie zrezygnowałem), to zrób od razu łukowate nadproże nad tymi oknami, którego nie ma w projekcie - ułatwi to znacznie montaż okien, a dla wykonawcy to żadna różnica,
- "duża" łazienka na górze w oryginalnym projekcie jest naprawdę za mała - ja mam powiększoną i też wielka nie jest; wynika to z tego, że przez środek łazienki przechodzi złączenie się dwóch płaszczyzn dachowych,
- do każdego pomieszczenia na górze dodałem duże okno dachowe i nie żałuję - polecam,
- jeżeli decydujesz się na bramę segmentową w garażu (podwijaną pod sufit), to trzeba od razu obniżyć wysokość otworu wjazdowego (do 2.25m), bo nie zmieści się mechanizm podwijania pod stropem (nie chcę uchodzić za eksperta, ale u mnie nijak to nie wchodziło - brama segmentowa Wiśniowski, majster zwrócił na to uwagę).

Jak sobie coś jeszcze ważnego przypomnę, to oczywiście napiszę!

Pozdrawiam

slonko1001
10-08-2007, 14:13
WItam, dzięki HEAVYDRONE za przemyślenia. U mnie na razie wszystko pod górkę. Wciąż walczymy z projektem:( Hm.. ta łazienka na górze - rzeczywiście powiększamy ja ale jest mały problem z rozmieszczeniem armatury- zdecydowaliśmy się na wannę, wc, bidet i podwójną umywalkę (bo 2 oddzielne nie wchodziły)- prysznic z braku miejsca będzie tylko na dole. No i obawiam się czy będzie się tam jak ruszyć:).
Mam tez obawy czy pokoje na górze nie będą zbyt niskie - nie podnosimy ściany kolankowej z racji opuszczenia o pół kondygnacji garażu _ pokój nad nim bęzie dosyć wysoki. Co do okien w pokojach- czy sądzisz że te szczytowe nie wystarczą??- czy gdyby je powiększyć byłoby ok, czy nadal za ciemno??
Z racji że budujemy dom na skarpie i mamy dosyć mało m-sca na manewry autem z powodów czysto technicznych zrezygnowaliśmy z dzielenia bramy wjazdowej - mamy mieć jedną dużą? co o tym sądzisz??
Pozdrawiam
:P

slonko1001
10-08-2007, 14:17
Hej!
Jeszcze jedno pytanie - architekt straszy mnie że drewno na dach będzie koszmarnie drogie i że w projekcie jest go nieco w nadmiarze, jak było u Ciebie z tym tematem? jeśli mógłbyś przybliżyć kilka szcegółów?

HEAVYDRONE
10-08-2007, 20:50
Witam,

Też się zastanawiałem nad rzeczami, o których piszesz! A zatem:

1) Zrezygnowałem z wolnostojącego bidetu - zajmuje miejsce i jest niepraktyczny, bo trzeba się przesiadać :) Zamiast tego kazałem elektrykom podprowadzić do każdego sedesu złącze elektryczne, żeby zamiast klasycznej deski sedesowej zainstalować elektryczną deskę bidetową. Przetestowałem to rozwiązanie będąc kiedyś w Japonii - tam każde wc jest tak wyposażone - polecam! Poza tym ja dodatkowo na dole montuję pisuar (taki z klapą jak do sedesu).

2) Jak nie chcecie podnosić, to podnieście chociaż o 1 cegłę (10 cm z zaprawą). Ja też byłem wrogiem podnoszenia! U nas jest dodatkowo właśnie 1 cegła i uważam, że bez tego byłoby za nisko.

3) Niejako wymuszona została konstrukcja jednej dużej bramy garażowej w naszym domku. Otóż umieszczenie prowadnic do bramy wymagało i tak zwężenia otworu wjazdowego (brama segmentowa, podwijana pod sufit) do rozmiaru 4750mm. Gdyby ten wymiar podzielić na 2 i dodać szerokość słupka, to okazałoby się, że możliwe jest zainstalowanie 2 bram o szerokości 2300mm - a to już stanowczo za wąsko. Ewentualny minus - estetyka. Duża brama pewnie trochę gorzej wygląda niż dwie małe. Ale zdecydowałem, że nie będę trudził się z manewrowaniem samochodem z tego powodu.

Pozdrawiam

HEAVYDRONE
10-08-2007, 20:52
A propos drewna:

- więźba kosztowała ok. 9000 zł,
- łaty i kontrłaty ok. 2500 zł.

Szczerze mówiąc, myślałem, że to będzie trochę droższe (ok. 15000)!

Pozdrawiam

slonko1001
14-08-2007, 15:01
Wielkie dzięki za odpowiedz dotyczącą wcześniejszego tematu.
:D Kolejny raz korzystając z okazji ,iż Twój etap budowy jest juz bardzo zaawansowany chcę podpytać czy ze stawianiem (wykonaniem) więźby dachowej oraz z sama konstrukcja nie miałeś problemów tzn. czy nie stwierdziliście błędów lub braków w projekcie ? Pytanie jest podyktowane tym ,iż taka wątpliwość wyraził ostatnio nasz architekt. Stwierdził ,iż w projekcie dachu wg brak dodatkowych jętek wspierających /podtrzymujących krowie oraz belki. Ponadto ponoć konstrukcja jest na granicy wytrzymałości gdyż środkowy słup podpierający nie jest zbyt solidnie posadowiony na dole i bardziej podtrzymywany (rozpierany) przez schodzące się skośne krokwie. Moje cytowanie może nie być zbyt fachowy, chodzi mi bardziej o inf czy napotkałeś takie trudności lub problemy.
Pozdrawiam

HEAVYDRONE
14-08-2007, 17:24
Witam,

A propos więźby - odpowiedziałem w szczegółach na priva.

DIDYMOS
15-08-2007, 11:59
Witam


Heavydrone bardzo proszę o odpowiedź na pytanie które zadałem na privie.

Pozdrawiam

HEAVYDRONE
15-08-2007, 21:33
Witaj,

Nie dostałem żadnej wiadomości na priva, więc nie mogę odpowiedzieć!

Pozdrawiam

DIDYMOS
20-08-2007, 20:55
Witam!!!!

Heavydrone próbowałem pytac wysyłając wiadomośc na priva ale są z tym jakieś problemy.
W piątek 24 sierpnia muszę byc na targach ogrodniczych w Warszawie i jeśli to tylko możliwe strasznie chciałbym zobaczyc na żywo Twój dom.W poniedziałek ruszamy z murami i myślę,że ta wizyta bardzo by mi pomogła.Potrzebuję tylko adres budowy wysłany na priva bo nie chcę sprawiac kłopotu .
Z góry dziękuję .
Pozdrawiam

slonko1001
21-08-2007, 08:09
WItam!
HEAVYDRONE dzięki za odpowiedź. Czy masz może jakies zdjęcia więźby ?? Hmm..mam nadzieję że wystarczy Ci cierpliwości :) mam nadzieję że twoje info troszke uspokoi mojego projektanta.
Z forum wynika że jest nas zaledwie trójka budujących dom wg tego projektu - liczyłam że będzie nas troszke więcej:) ale cóż będziemy mieć "rzadko powtarzalny" dom:) DIDYMOS budujesz z porothermu czy może gozobetonu?

HEAVYDRONE
22-08-2007, 09:13
Witam,

DIDYMOS: odpowiedziałem na priva, mam nadzieję, że doszło. Jak nie, daj znać tu na forum.

SLONKO: mam zdjęcia więźby, zamieszczę w weekend na forum.

Pozdrawiam

DIDYMOS
22-08-2007, 12:23
Witam !!!!
Nasz dom budujemy z maxa.Materiał kupiliśmy już w maju , potem próbowałem zamienc go na porotherm ale okazało się to bardzo kłopotliwe więc pozostał max.
Z murami ruszamy we wtorek lub środę .Na razie najbardziej przychylamy się do opcji że okna na froncie domu pozostaną jak w projekcie a w salonie powiększymy okna aż do poziomu podłogi aby otworzyc widok na ogród.

pozdrawiam

slonko1001
23-08-2007, 07:46
Witam!
Qurczę - zazdroszczę - też bym juz chciała ruszyć ale ....
DIDYMOS - koncepcję co do okien mamy podobną - z przodu zostaje wersja pierwotna - z tyłu wyjście do ogrodu + okna do ziemi (co prawda na ścianie obok:), no cóż my budujemy (o ile uda nam się wreszcie zacząć) z gazobetonu :) namówili nas fachowcy - przedstawiając współczynniki przenikania ciepła (miało być z Silki). HEAVYDRONE - dzieki za wyrozumiałość - czekam na zdjęcia :D

_ali_
29-08-2007, 11:48
chwilę tu nie zaglądałem.
decyzja co do M17 jeszcze nie podjęta. Rozważamy jakieś zmiany tego projektu tzn podniesienie ściany kolankowej oraz poszerzenie częsci garażowo-kuchennej aby w konsekwencji znacznie powiększyć łazienkę na górze.

A jak u was?
Jest was już trójka budujących więc już nie jest źle.

Napiszcie jak wasze postępy budowlane.

HEAVYDRONE
29-08-2007, 17:44
Witam,

U nas skończyli kłaść w środku tynki. Poniżej foto salonu oraz widok z salonu w kierunku wejścia do domu.

http://www.venea.pl/bud/t2.jpghttp://www.venea.pl/bud/t1.jpg

Pozdrawiam

_ali_
30-08-2007, 07:42
Heavydrone, a jakie tynki kładłeś?

HEAVYDRONE
03-09-2007, 21:08
Witam,

Tynki klasyczne, cementowo-wapienne. Wyszło ponad 900m2 ścian - chyba sporo.

Pozdrawiam

HEAVYDRONE
21-09-2007, 09:01
Witam,

Widzę, że temat M17 zamiera śmiercią naturalną. Ale nic to. Ja uparcie brnę do przodu. Poniżej dowód.

http://www.venea.pl/bud/przod.jpg
http://www.venea.pl/bud/tyl.jpg

Pozdrawiam

_ali_
21-09-2007, 10:59
nie jestem pewien czy umiera. U mnie jak pisałem wcześneij na razie stanęło, z czego nie jestem zadowolony :(

Poza tym większośc w tym temacie my włąśnie pisaliśmy.

Budowniczy M17!! Piszcie.

Myśle że z każdą dodatkową rzeczą, wykończeniem dom będzie stawała się coraz ładniejszy. A z oknami to już w ogóle ładnie się prezentuje.

DIDYMOS
21-09-2007, 20:12
Witam ponownie!!!!


Myślę ,że temat ciepłego poranka nie zginie tak szybko.Po prostu potrzeba czasu aby kilka osób doszło do etapu na którym ich domy będą się róznic.
I wtedy będzie można dyskutowac o różnych rozwiązaniach.
U nas do wylania pierwszego stropu pozostały jeszcze dwa trzy dni.Trochę się to wszystko ślimaczy z powodu kiepskiej pogody w ostatnim czasie. Ciągle gorąco wierzę ,że uda się nam przykryc dom dachem jeszcze w tym roku.
Pozostajemy przy koncepcji pozostawienia przodu domu jak w projekcie a w salonie rząd małych okienek zastąpiły dwa ogromne okna (szer 2,30m od podłogi do sufitu) Jutro zaczynają też murowac nam słupy z klinkieru,tego samego który pokryje półokrągłe ściany i kominy. Dach będzie matowo brązowy z blachodachówki.Trochę inaczej będzie też wyglądała konstrukcja poddasza.U nas będzie ono miało drugi strop z Akermana .Dzięki temu rozwiązaniu nie będziemy musieli szukac fachowców do gipskartonów tylko wykonczymy całośc poddasza tynkiem cementowym.



pozdrawiam

slonko1001
23-09-2007, 15:32
Witam,
po wielu bojach projekt został złożony w Starostwie a ja cierpliwie czekam:)
No może nie tak cierpliwie bo staram sie dograć to co potrzeba aby zacząć jeszcze w tym roku - mam nadzieję:) Chciałabym postawić chociaż fundamenty po to aby w przyszłym/tym roku w zależności od aury pogody robić dalej. No i w związku z tym mam pytanie - czy moglibyście przyblizyć mi nieco info odnośnie kosztów (fundamenty, stan zerowy, dach itp i ile płaciliście za sama robociznę?)> zdaję sobie sprawe że to wszystko zmienne ale chociaz częściowo naświetlą temat.
Dzięki
PS> Bardzo podoba mi się to co jest na zdjęciach :)

HEAVYDRONE
24-09-2007, 10:40
Witam,

Oto ceny za robociznę (okolice Warszawy):
- fundamenty (od a do z): 13500
- ściany wew. i zew. parteru, słupy i podciągi, kominy do dachu: 11000
- strop terriva i schody: 9200
- ściany piętra wew. i zew. 7500
- więźba + kominy z klinkieru ponad dach: 10500
razem za stan surowy: 50700

Dodatkowo:
- pokrycie dachu dachówką ceramiczną, obróbki, rynny, montaż okien dachowych, ław kominiarskich: 19000
- tynki wewnętrzne z materiałem: 24000 (za 940m2 ścian i sufitów)

Jeden wykonawca, ekipy wyspecjalizowane, sami wszystko załatwiali, nic mnie specjalnie nie interesuje. Jestem bardzo zadowolony.

slonko1001
15-10-2007, 07:27
Hej!
Czyżby temat ciepłego poranka umierał???? rozumiem że juz październik itd ale .....no właśnie - zaczynam w przyszłym tygodniu :))
dzieki HEAVYDRONE - za sugestie i pomoc merytoryczną - przydała się.
Jak tam twoja budowa -pewnie trwaja prace wykończeniowe - kiedy sie wprowadzasz a przynajmniej kiedy planujesz?? Może jakieś zdjęcia ? :lol: Mam nadzieję ze nie znikniesz z forum " Twoja wiedza jest nieoceniona.
No a gdzie cała reszta budowniczych? ALI??? Na jakim etapie jesteś? Może włączyłbyś się do dyskusji ? jestem ciekawa jak postępy na twojej budwowie?
A Tak na poczatek - czego powinnam się na tym etapie wystrzegać - jakie błędy sa popełniane najczęściej?
Pzdr:))

HEAVYDRONE
15-10-2007, 20:45
Witam,

U nas skończyli robić hydraulikę (wod-kan, ogrzewanie grzejnikowe, podłogówkę itp.). Poniżej foto. Dzisiaj i jutro robią wylewki. Po dokładnych pomiarach okazało się, że dom ma dokładnie 300 m2 po podłogach.

W tym roku już nie damy rady się wprowadzić. Wylewki muszą wyschnąć, potem kafelkowanie kotłowni, stawianie urządzeń, pieca itd. Została jeszcze elewacja i ocieplenie poddasza. I można wykańczać! Na pierwszy ogień pójdzie oczywiście dół i to tylko też kafelki, bo pod drewno wylewki muszą schnąć te kilka miesięcy, a zwłaszcza w zimę.

Zatem wprowadzimy się pewnie luty/marzec, czyli od rozpoczęcia budowy minie niecały rok. Nie jest źle.

Slonko, jak robisz w końcu robisz z oknami? Uważam, że na etapie fundamentów nie było tu niespodzianek. One zaczynają się dopiero przy konstrukcji nadproży okien i ścian w garażu. Zależy, jaką bramę chcesz mieć, segmentową czy uchylną.

A jak się mają pozostali z M17? Aż mi się wierzyć nie chce, że tylko 4 osoby zaglądające na forum budują to cudo.

A oto widok z salonu na wejście do budynku. Rozłożona podłogówka i styropian do wylewek.

http://www.venea.pl/bud/h1.jpg

_ali_
16-10-2007, 17:25
[quote="slonko1001"]
No a gdzie cała reszta budowniczych? ALI??? Na jakim etapie jesteś? Może włączyłbyś się do dyskusji ? jestem ciekawa jak postępy na twojej budwowie?
quote]

No aż wstyd sie przyznać, ale moja żona na razie nie jest w stanie sie zdecydować na żaden projekt. Ja powoli tracę cierpliwość bo mi czas ucieka.
Tak więc slonko1001 ja jeszcze nie buduję.

Ze zmian u mnie to do moich 1200m2 finalizują dokupienie 523m2 aby było wiecej miejsca i dalej do sąsiadów.

No i jak sie uda dogadać ze wszystkimi sąsiadami to zrobie w tym roku ogrodzenie.

Heavydrone - imponuje mi postęp Twoich robót budowlanych - brawo.

Jak masz jeszcze jakieś zdjęcia wnętrza to w wolnej chwili prześlij mi na @.

Pozdrawiam wszystkich budujących i niebudujących jeszcze.

desoto
16-10-2007, 21:41
Witam "wszystkich czterech" zainteresowanych tym projektem.
Jesteśmy na razie na etepie wyboru projektu i wokół m17 kręcimy się już długi czas. Wasze uwagi na forum są nieocenione szczególnie zdjęcia HEAVYDRONE. mam z żoną do Ciebie HEAVYDRONE wielką prośbę czy mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcie z wejścia do któregoś pokoju na górze - chodzi mi o podgląd skosów i wysokości w pokojach, rówież miło by było zobaczyć cokolwiek z jak to określłeś kiedyś "dużej" łazienki na poddaszu. z góry dziękuję i pozdrawiam. postaram sie podzielić wkrótce swoimi uwagami do m17.
sympatyk m17

HEAVYDRONE
17-10-2007, 18:29
Witam wszystkich,

Właśnie skończone są wylewki. To dobra okazja, żeby zrobić nowe zdjęcia. Jutro zamieszczę. Desoto: jeśli chodzi o poddasze, to w wypadku tego projektu podnoszenie ścianki kolankowej ma sens. My mamy podniesione o 20cm w sumie, ale to i tak trochę mało. Teraz widać, że dziwaczne są te okna na górze. Są za szerokie, przez co umieszczone są za nisko (szerokie nadproże) i górna krawędź okna jest mniej więcej na wysokości 190cm od podłogi. Duża łazienka w standardowym projekcie jest naprawdę dużo za mała. Polecam wszystkim wydłużenie domu, tak jak my to zrobiliśmy.

Pozdrawiam

slonko1001
18-10-2007, 08:23
Witam!
Dziś wielki dzień - wytyczanie:) czyli początek. Uhh ...wreszcie się zaczyna coś dziać - na razie mam mnóstwo zapału i energii i mam nadzieję że wystarczy tego na całą budowę:)
Co do okien - skorzytałam z Twoich sugestii i okno salonu na półłuku będzie podonie jak u Ciebie - czyli normalne piękne okno(zamiast tych małych), natomiast fron pozostał bez zmian. Ze względu na usytuowanie budynku względem stron świata w salonie zrezygnowałam z okien na długiej scianie (tej przy kominku)- wyjście na taras bez zmian - natomiast krótsza ściana -duże przeszklenia od podłogi :) Hmm...zastanawiające jest to co piszesz o oknach na górze - musze to przemysleć :)
pzdr:)) I prosze o więcej zdjęć - to mobilizujące :))

HEAVYDRONE
18-10-2007, 10:15
Witam,
Wróciłem właśnie z budowy, ale nie udało mi się zrobić zdjęć po wylewkach, bo złośliwie siadły mi baterie w aparacie! Jutro albo pojutrze zrobię zdjęcia.

Slonko: ja bym zrobił te okna o szerokości np. 1.60m zamiast 1.80 i podniósł górną krawędź okna o 20 cm do góry. Okna u nas mnie drażnią. Co z tego, że są piękne i szerokie, ale jak podchodzę do okna, to górną krawędź mam zaraz nad głową. Ładnie to się prezentuje z perspektywy osoby leżącej albo siedzącej (wszystkie okna na górze mamy prawie od podłogi), ale nie stojącej. Postaram się zrobić zdjęcia, które to pokażą "w naturze". Powodzenia i wytrwałości! Jaki robisz dach?

Co jeszcze: koniecznie okna dachowe. Daliśmy po jednym w każdym pokoju i to jest ok. Tak samo w łazienkach i pralni.

Jeszcze raz upieram się przy powiększaniu dużej łazienki na górze. Tego nie widać w projekcie, ale przez środek łazienki przechodzą krokwie. Po prostu w oryginalnej wersji nie byłoby tam na nic miejsca!

Uwaga: zwróćcie uwagę, że w projekcie prysznice mają szerokość 70cm. To za mało! 90 to przecież standard, a jak powiedział mi hydraulik 70-tki to on montuje dla dzieci w przedszkolach (mówię poważnie). W związku z tym mamy dopasowane łazienki do kabin 90cm.

Co do ścianki kolankowej: dziś bym podniósł ściankę o ok. 40-50cm w górę w stosunku do projektu. Upieram się przy tym. Jestem generalnie wrogiem podnoszenia, ale w tym wypadku uważam, że to się sprawdzi.

Pozdrawiam

_ali_
19-10-2007, 10:38
Jeszcze raz upieram się przy powiększaniu dużej łazienki na górze. Tego nie widać w projekcie, ale przez środek łazienki przechodzą krokwie. Po prostu w oryginalnej wersji nie byłoby tam na nic miejsca!

Pozdrawiam

własnie przez te cholerne krokwie moja małżonka na razie wstrzymała się z podjęciem decyzji - rzezczywiście jak ktoś nie jest przyzwyczajony do skosów to może być to dla niego problem.




Co do ścianki kolankowej: dziś bym podniósł ściankę o ok. 40-50cm w górę w stosunku do projektu. Upieram się przy tym. Jestem generalnie wrogiem podnoszenia, ale w tym wypadku uważam, że to się sprawdzi.

Pozdrawiam

koniecznie. popieram, heavydrone ma rację - po podniesieniu też łazienka i te krokwie się podnoszą - pamiętajcie o tym

HEAVYDRONE
21-10-2007, 11:58
OKNA, OKNA, OKNA!

Nie zrobiłem jeszcze zdjęć z braku czasu, ale jedno jest pewne: OKNA NA GÓRZE SĄ ZA NISKO! Powtórzę jeszcze raz: ZA NISKO!

Wszyscy budujący M17 niech podnoszą okna o co najmniej 20cm do góry, nawet kosztem ich zwężenia!

Jestem cholernie zły z powodu tych okien. Zastanawiam się nawet, czy nie rozwalić frontów na górze i nie zamówić nowych okien. Teraz jest tak, że podchodzę do okna i nie widzę nieba, tylko ramę. Skandal.

DIDYMOS
21-10-2007, 16:22
WITAM WSZYSTKICH BUDUJąCYCH!!!
Nie zaglądałem na forum od dosyc dawna . Właśnie wracam z budowy na której rozpoczeło się murowanie ścian szczytowych i tak sobie rozmyślam że coś mi nie pasuje w wysokości okien na poddaszu.Są jakieś dziwnie niskie ????
Zupełnie przez przypadek zaglądam na forum i co widzę temat ruszył !!!!!
I to w dodatku na temat okien na poddaszu?!?!
Telepatia czy co??????
Co do wysokości ściany kolankowej to my podnieśliśmy o wysokośc jednego maxa w stosunku do HAVYDRONE ale się chyba panom murarzom zapomniało podnieśc na ściankach szczytowych .Jutro muszę to wyjaśnic.


Pozdrawiam

HEAVYDRONE
24-10-2007, 19:58
Trochę ochłonąłem. Podtrzymuję jednak, że okna są za nisko. Chciałem już burzyć ściany szczytowe i zamawiać nowe okna, ale wykonawca odwiódł mnie od tego.

Zdjęć ciągle nie zrobiłem z braku czasu, ale cierpliwości - będą.

Po długotrwałych rachunkach doszedłem do wniosku, że M17 budują w tej chwili trzy osoby z forum: Didymos, Slonko i Heavydrone. Jest jeszcze potencjalny budowniczy Ali. To naprawdę marny wynik, a projekt domku - oczywiście dzięki naszym forumowym rekonstrukcjom :D - jest w obecnym stanie całkiem przyzwoity.

ulaśka
29-10-2007, 16:54
Witam :)

Do tej pory tak po cichutku tylko przyglądałam się temu wątkowi, ale teraz już chyba mogę się starać o oficjalne przyjęcie do "ciepłoporankowej" grupy ;) - jakąś godzinę temu razem z Narzeczonym kupiliśmy projekt M17 :D Co prawda z budową nie ruszamy w tym, ani nawet w następnym roku (a najprawdopodobniej dopiero w 2009), ale na pewno będziemy częstymi gośćmi na tym wątku, o ile oczywiście pozwolicie ;)

Pozdrawiam Wszystkich ciepło :)
Ula

slonko1001
30-10-2007, 08:43
Hej!
Wreszcie ruszyliśmy z budową - tzn - jest wytyczenie, jest wykop. Wszyscy straszą mnie że "duużży ddoom", a mi się wydaje taki w sam raz -buduje żeby mieć luz ale....ziarnko wątpliwości gdzies tam się tli.Zaglądam na forum i zglądam w nadziei na nowe zdjęcia :)
Niedługo mam nadzieje wzrucać swoje _ jak tylko będzie stan zero -wrzucę a myśle ze będzie to ciekawe bo przecież buduję na skarpie i mój domek będzie nieco odbiegał od typowego :)
pzdr:)

HEAVYDRONE
30-10-2007, 20:58
Witam nowych i starych w temacie!

Jutro wieczorem zamieszczę wreszcie zdjęcia! Po prostu nie miałem wolnej chwili, żeby je zrobić, ale jutro będę na budowie i zrobię. W przyszłym tygodniu ocieplam wełną dach, w styczniu wchodzi ekipa do płytek, gips-kartonów i wykończeniówki. Elewacja może też będzie już na wiosnę. Na wiosnę pozostanie także zrobienie podjazdów z kostki.

_ali_
31-10-2007, 12:43
zazdroszczę wam zaawansowania prac.

W moim przypadku, coś mi się tak wydaje, będzie projekt indywidualny (a dużo na to wskazuje) zawierający elementy M17, M04 i jeszcze jednego domu pani Cybulskiej (Niewielki z podwójnym garażem) i jednego innego projektanta muratora. Ale na razie nic jeszcze nie jest przesądzone.
W każdym razie z żoną robimy sobie swego rodzaju "warsztaty" zmierzające do okreslenia dokładnych zarysów domu.

_ali_
31-10-2007, 12:45
zazdroszczę wam zaawansowania prac.

W moim przypadku, coś mi się tak wydaje, będzie projekt indywidualny (a dużo na to wskazuje) zawierający elementy M17, M04 i jeszcze jednego domu pani Cybulskiej (Niewielki z podwójnym garażem) i jednego innego projektanta muratora. Ale na razie nic jeszcze nie jest przesądzone.
W każdym razie z żoną robimy sobie swego rodzaju "warsztaty" zmierzające do okreslenia dokładnych zarysów domu.

W każdym razie waszych poczynań nie przestaję śledzić bo nadal uważam że jest to jeden z ciekwaszych domów w ofercie muratora.
Poza tym pani Cybulska-Marks ma fajne podejście do domów i ich wyglądu - takie proste i w miarę nowoczesne.

jola@jacek
31-10-2007, 14:21
Dzień dobry.
Widzę,że jest wi9ęcej osób zainteresowanych "ciepłym porankiem".
Przymierzamy się do kupienia tego projektu.Ponieważ mamy trzech synów i babcię - musimy mieć taki dom, gdzie będzie miejsce dla każdego.Zastanawiamy się także nad "Barwnym_wariant II",z tym,że mamay wąską działkę(23 mb).Mamy prośbę.Czy któys z forumowiczów buduje "poranek" na Dolnym Śląsku - najlepiej okolice Wrocławia.
Chcielibysmy naocznie przyjrzeć się "porankowi"
Pozdrawiamy

jola@jacek
31-10-2007, 14:42
Witam.Czy któryś z forumowiczów buduje "Ciepły poranek"w okolicach Doklnego Śląska np.Wrocławia.
Pozdrawiamy

HEAVYDRONE
31-10-2007, 21:42
Witam,

Dodaję dawno obiecane zdjęcia po wylewkach! Kolejno: widok dołu z salonu, rzut na pokój nad garażem na górze, nieszczęsny skos w łazience na górze, rzut na pokój przy pralni, klatka schodowa.

http://www.venea.pl/bud/x1.JPG
http://www.venea.pl/bud/x2.JPG
http://www.venea.pl/bud/x3.JPG
http://www.venea.pl/bud/x4.JPG
http://www.venea.pl/bud/x5.JPG

desoto
07-11-2007, 20:13
Witam,
HEAVYDRONE bardzo dziekuję za zdjęcia z poddasza. Niestety moje obawy o wygląd i wysokości pod skosami potwierdzaja się , nie mam danych o wys ścianki kolankowej ale taki układ no i ta krokiew w łazience
oddala nas troche od wyboru projektu M17 - mamy dwoje maluchów i oni będą musieli na górze "normalnie" funkcjonowac nie tylko spać. Ja jednak nie chciałbym podnosić wysoko scianki kolankowej bo uważam że to zaburzy całkowicie proporcje budynku. Mamy na oku też inny projekt z muratora (C110a) ale nad nim dopiero zaczynamy "badania"... pozdrawiam,

slonko1001
04-12-2007, 11:31
HEJ!
Czy można liczyć na nowe zdjęcia :)? jeśli mogłabym prosić o widok salonu i z z salonu, oraz widok kuchni i jadalni:)
HURRA! Zaczęliśmy - póki co tylko wylane fundamenty i pomimo że pogoda robi sie całkiem całkiem jak na budowanie to czekamy aż nasi budowlańcy sie troszkę obrobią z innymi budowami(bo ciągna kilka na raz)- ale na razie póki pogoda sie nie okresli na dłużej to nawet nam to na rękę. Jak będę miała ciekawe zdjęcia to oczywiście sie pochwalę .
Pozdrawiam wszystkich zwolenników ciepłego poranka.

HEAVYDRONE
05-12-2007, 22:30
Witam,

No to widać, że coś się dzieje wreszcie! Czekam, aż ktoś oprócz mnie wrzuci też zdjęcia...

U mnie dom ocieplony, wysmarowany na szaro klejem, załatwiam teraz parapety, grzejniki, armaturę itp. Za chwilę ruszy kotłownia, wchodzą ekipy do płytek i zabudowy g/k. Ostrożnie szacując, w marcu/kwietniu powinniśmy się już zainstalować na dobre.

PONOŚCIE PODDASZE, PODNOŚCIE DO GÓRY OKNA NA GÓRZE, LIKWIDUJCIE MAŁE OKIENKA NA DOLE, WSTAWIAJCIE OKNA DACHOWE! Oto moja rada dla budujących M17.

Wkrótce wrzucę kilka nowych fotek.
Pozdrawiam

slonko1001
20-12-2007, 14:36
Wszystkim Budowniczym Ciepłego poranka WESOŁYCH ŚWIĄT i szybkiej, bezproblemowej, niskokosztowej budowy!!!!
POZDRAWIAM

_ali_
27-01-2008, 09:56
ciekawy jestem jak wasze prace nad domami. wiem że taraz zima ale może ktoś pochwaliłby się nowymi zdjęciami czy dokonaniami.

ja juz mogę potwierdzić - zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny - już sie rysuje - ale będzie za to miał dach identyczny do M17, a tym, że dom nie będzie na planie krzyża a litery T.

pozdrw,
ali

Gregor-1
11-02-2008, 18:37
Witam wszystkich!
Jestem praktycznie o krok od zakupu Ciepłego poranka. Dręczy mnie jednak to co przewijało się niejednokrotnie na forum a więc wysokość ściany kolankowej. Czy górny poziom nie będzie za niski? Napiszcie proszę gdzie budujecie. Chętnie bym taki domek obejrzał. Tu prośba do DIDYMOS. Podobno budujesz gdzieś w świętokrzyskim. Ja mimo że jestem ze śląska to często bywam w Kielcach. Czy jest może szansa pooglądać twój domek?
Pozdrawiam

DIDYMOS
13-02-2008, 20:19
Gregor-1 zapraszam !!!!!!
Proszę tylko o informację na priwa to wymienimy telefony.A domek jest nie w Kielcach tylko w Połańcu (kierunek Kraków Sandomierz).
Nasz dom ma już dach i myślę że w najbliższych dniach uda mi się wrzucic zdjęcia na forum :P :P :P
Pozdrawiam wszystkich

Gregor-1
14-02-2008, 08:00
Witam DIDYMOS!!!
Wysłałem ci mojego maila na priw.
Jestem ze Śląska i dosyć często załatwiam sprawy w Tarnobrzegu czyli często przejeżdżam przez Połaniec. Jak tylko się skontaktujemy chętnie pooglądam twoje dzieło.
Pozdrawiam

edi22
16-02-2008, 09:09
Witam wszystkich :D

Właśnie wczoraj kupiliśmy z żoną projekt Ciepły Poranek i planujemy rozpocząć budowę latem tego roku. Myslę, że bedę miał wiele pytań do Was odnośnie budowy.

Pozdrawiam serdecznie

Gregor-1
16-02-2008, 09:33
Gdzie budujecie?
pozdr

Gregor-1
16-02-2008, 09:34
Chodziło i oczywiście czy w samym Wrocławiu czy gdzieś blizej w stronę Opola. :P

edi22
17-02-2008, 08:39
Będę budował ten dom na zachód od Wrocławia, w miejscowości Pisarzowice, kilka kilometrów od granicy Wrocławia.
Projekt bardzo mi się podoba jednak chciałbym zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości (obojętnie w jakim stanie budowy).
Czytając forum znalazłem wiele wskazówek które z pewnością wykorzystam w trakcie budowy.

Czy ktoś buduje w okoilicy Wrocławia????

edi22
17-02-2008, 08:43
Albo w ogóle czy ktoś mógłby pokazać mi dom, obojetnie jak daleko od Wrocławia???

anncia
17-02-2008, 17:20
Witajcie!Od niedawna jesteśmy właścicielami projektu M17 i mam nadzieję,że już wkrótce zostaniemy właścicielami tego pięknego domku :lol: -zamierzamy rozpocząc budowę pod koniec marca.Nasz będzie różnił się od oryginału,bo wprowadziliśmy kilka zmian :o Z tych najważniejszych:1)podnosimy ściankę kolankową na ok70cm 2)prostujemy ściany od frontu i od strony tarasu 3)powiększamy salon rezygnując z wnęki tarasowej.Trochę się boję jak to wyjdie,ale mam nadzieję,że nie będzie tak źle :wink: Bardzio się cieszę,że temat Ciepłego się rozwija,bo myślę,że dzięki Wam-nam będzie budowało się trochę lżej.Pozdrawiam.

edi22
17-02-2008, 20:52
Wentzlacja mechanicyna.

Mam do Was pytanie, czy ktos planuje w Ciepłym Poranku wentylację mechaniczną??? Ja poważne rozważam zrobienie takiej wentylacji.

Pzdr

edi22
17-02-2008, 20:54
hej anncia,

ja też planuję podniesienie ścianki kolankowej ale obawiał bym się prostowania tych ścian - domek może stracić swój oryginalny charakter.

anncia
18-02-2008, 18:25
Wyprostowanie ścian jest wynikiem kompromisu-mój mąż nie chciał się zgodzic na te zaokrąglenia(ani na małe okienka),a mnie z kolej ten projekt baaaaaaaardzo się spodobał,zdaję sobie sprawę,że dzięki temu to już nie będzie TEN "cieply",no ale jak się niema co się lubi,to.... :wink: Zresztą i taki mi się podoba-bo będzie NASZ!

HEAVYDRONE
24-02-2008, 20:52
Witam,

Widzę, że grono budujących powiększyło się co nieco.
W tym tygodniu zamieszczę zdjęcia z końcowego etapu budowy z obszernymi komentarzami co do ewentualnych ulepszeń projektu.

Jeszcze raz powtórzę główne sugestie:
1) dorobienie okien dachowych (są u nas - bez nich byłoby za ciemno),
2) podniesienie ściany kolankowej o conajmniej 3 porothermy (my podnieśliśmy o 1 i jest to za mało)
3) zamiana małych okienek na półokrągłych ścianach na klasyczne okna radykalnie wpłynęła na charakter pomieszczeń, a zwłaszcza salonu - tu proszę o wypowiedź innych użytkowników forum, którzy byli u mnie na budowie,
4) okna na poddaszu są za nisko osadzone - górna rama okna jest na ok. 185cm. Trzeba je albo zwęzić i podnieść, albo podnieść razem ze ścianą kolankową.

Pozdrawiam

edi22
25-02-2008, 08:58
dzięki za te uwagi.
Zgadzam się z Tobę, podniesienie ściaknki kolankowej jest moim zdaniem niezbędne. Ja podniosę chyba tylko o jeden bloczek..
Okna dachowe - planuję dodatkowo po jednym w każdym pokoju na poddaszu. Doświetlą a przy okazji to zawsze sympatyczny element domu.
Okna szczytowe - też będę osadzał wyżej.
Odniośnie ścianek półokrągłych to raczej je pozostawię razem z oryginalną wersją okien. No może w trakcie budowy zmienieę zdanie ale na razie trzymam się oryginału.Planuję też zrezygnować z pokoju nad salinem i zrobić tam pustkę ale jeszcze ciągle nie wiem czy to dobry pomysł.

Pozdrawiam serdecznie

slonko1001
26-02-2008, 09:28
Witam,
fajnie że jest nas więcej:))
dawno sie nie odzywałam a prace ruszyły ...no własnie tak naprawde dopiero w lutym - mam nadzieję że do końca m-ca wyjdziemy z ziemi. Po drodze byo tyle zmian w projekcie że ...w sumie jset mniej więcej tak: ściana kolankowa 50cm,, garaż (ze względu na skarpe ) obniżony o pół kondygnacji, w związku z czym pokoj nad garażem wyższy - dodtkowe okna na wysokości podłogi nad garażem, wejście z garażu na pólpietro (pomiędzy parterem a I pietrem), wejście do pokoju nad garażem z połpiettra, powiększenie łazienki na górze, dotakowe okna połaciowe w łazience i pokoju (niewykluczam możliwości dodnia większej ilości okien połaciowych), nieco inna aranżacja dołu _części kuchenno jadalnej i pomieszczeń gospodarczych:))UFFFF.....a i najważniejsze zostaja ściany zaokraglone ale korzystając z sugestii havrydrone- okna normalne zamiast małych od ogrodu - od szczytu bez zmian.

Pytanie - prosba o opinię - czy schody i przedpokój na górze nie sa za ciemne - czy nie ma potrzeby doświetlenia????

PS> czekam na zdjęcia :)

habeer
22-03-2008, 09:48
Będę budował ten dom na zachód od Wrocławia, w miejscowości Pisarzowice, kilka kilometrów od granicy Wrocławia.
Projekt bardzo mi się podoba jednak chciałbym zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości (obojętnie w jakim stanie budowy). ewnością wykorzystam w trakcie budowy.

Czy ktoś buduje w okoilicy Wrocławia????

Witaj Edi!

ja za dni kilka, mam nadziej, też rozpocznę budowę w Pisarzowicach, tych samych, na zachód od Wrocławia:)

Kto wie, może będziemy sąsiadami.

Pozdrawiam

HEAVYDRONE
25-03-2008, 22:03
Witam,

Nieprawdopodobny splot rozmaitych wydarzeń spowodował, że nie byłem w stanie zgodnie z obietnicami zamieścić zdjęć na forum, nie mówiąc nawet o zaglądaniu tutaj. Ale wreszcie udało się. Poniżej zdjęcia.

Kuchnia czeka na kuchnię:
http://www.venea.pl/bud/IMG_0001.jpg

Hol i kuchnia na przestrzał:
http://www.venea.pl/bud/IMG_0002.jpg

We wnęce przy spiżarni - śmietnik. W salonie - śmietnik. Cóż, prawo budowy.
http://www.venea.pl/bud/IMG_0003.jpg

Rozległe perspektywy z wiatrołapu:
http://www.venea.pl/bud/IMG_0004.jpg

Można umyć już ręce w łazience na dole:
http://www.venea.pl/bud/IMG_0006.jpg

Do garażu wjechały sprzęty kuchenne zamiast samochodu:
http://www.venea.pl/bud/IMG_0007.jpg

Ostry szpic wynurza się z głębi klatki schodowej:
http://www.venea.pl/bud/IMG_0008.jpg

Okno dachowe iluminuje ociemniałą klatkę schodową:
http://www.venea.pl/bud/IMG_0009.jpg

slonko1001
26-03-2008, 09:13
Witam:)
...ale pięknie :P . Też bym już tak chciała.
No cóż nasza budowa ruszyła w lutym pomimo niezbyt sprzyjajacej aury. Jesteśmy na etapie wykonywania zbrojenia pod stropy.
pozdrawiamy z warmińsko-mazurskiego

_ali_
28-03-2008, 21:01
heavydrone
bardzo ładnie to wszystko wygląda. znając ciebie wszystko bedzie dopracowane do ostatniego szczegółu :)

slonko1001
09-04-2008, 23:45
Hej HEAVYDRONE
i jak postępy prac ? Nam udało sie zalać stropy i bierzemy sie za realizacje poddasza:)
Mamy pytanko! Jak rozwiązałeś kwestie pokrycia dachu - deskowanie i papa czy membrana, jeżeli tak to, jakiej f-my ?

Pozdrawiam i powodzonka w kontynuacji prac :D

edi22
18-05-2008, 12:03
Witam, ja zaczynam od początku czerwca budowę pod Wrocławiem a Ty w jakiej okolicy???

edi

_ali_
28-05-2008, 10:09
No...Szanowni Państwo...
kto się może pochwalić jakimiś zdjęciami czy dokonaniami.
Piszcie proszę...

slonko1001
15-06-2008, 11:05
Witam wszystkich,
faktycznie ostatnio korespondencja i wymian zdań praktycznie zanika ..... u nas cały czas postępy prac :-) Obecnie jesteśmy na etapie pokrywania dachu i wyborze okien. Postaram sie za dzień lub dwa wkleić kilka fotek.
Pozdrawiam wszystkich budowniczych

Maty
08-04-2010, 11:42
Witam,właśnie zaczynamy budowę m17 za miesiąc.jestem bardzo ciekawa czy ktoś z forumowiczów zakończył budowę i jak się mieszka w tym domku..a w ogóle fajnie jakby temat wrócił, bo miło chyba dzielić się z kimś wrażeniemi z budowy z kimś kto też buduje.póki co przeczytałam stare posty:)