PDA

Zobacz pełną wersję : Żelisławice



01-08-2001, 12:28
Czy ktoś budował z tego typu betonu komórkowego? - mieszka juz w takim domu? ma jakies porównanie z Ytongiem lub Heblem?

Marcin Nocun
12-08-2002, 23:21
Ja właśnie buduje. Materjal jest doś dobrze wykonany - tylko niech uważają przy transporcie (odmiana 400 na klej jest miękka)
Budowa idzie dośc szybko. Producent zaleca klejenie tylko na warstwie poziomej, ale po kosultacji z murarzem dają też w pionie bo nie zawsze dopasują bloczki do siebie i moglo by wiać.
Wygodne nadproża i bloczki wieńcowe ze styropianem. Jak chcesz wiedzieć więcej to pytaj
cena ok 11,3 za szt. ale na składzie
klej po ok. 18,5 za 25kg

13-08-2002, 12:36
Mogłoby wiać :???: przez otynkowaną ścianę :???: To własnie cała zaleta bloczków na pióro i wpust, że spoiny pionowe są niepotrzebne, a jak murarz nie potrafi dobrze spasować bloczków, to go pogonić z budowy !

rchmielewski
17-08-2002, 08:25
Właśnie rośnie mi domek z tych bloczków. Potwierdzam, że trzeba uważać w transporcie. Polecam Program Buduj z PSB - Polskie Składy Sudowlane. Ja załatwiłem sobie w hurtowni zwrot lub wymianę uszkodzonych bloczków, bo nie można na budowie sprawdzić całej dostawy, chyba, że ktos chce bawic w przekładanie. Za bloczki płaciłem 10 zł. 21 gr.- 36 cm.