PDA

Zobacz pełną wersję : Trwałość



radlid
22-01-2007, 08:44
Interesuje mnie trwałość elewacji na styropianie ,ściana dwuwarstwowa .Ile lat to będzie się trzymać na ścianie ?

mdzalewscy
22-01-2007, 10:50
mówi się o około 20-25 latach

Mają na to wpływ oczywiście pewne czynniki, które mogą zmiejszyć zwiększyć żywotność elewacji

radlid
22-01-2007, 12:17
A po upływie tych lat co się robi ? zrywa sam tynk czy tynk ze styropianem .W ogóle to chyba nikt tego tematu jeszcze nie przerabiał i nie myśłi o tym , a może warto pomyśleć.

Barbossa
22-01-2007, 12:51
myśl kolego, myśl...

Rezi
22-01-2007, 20:28
Interesuje mnie trwałość elewacji na styropianie ,ściana dwuwarstwowa .Ile lat to będzie się trzymać na ścianie ?

trwałosć czego ?
styropianu, tynku, barwy - ? ? ?? ?

Artur K.
22-01-2007, 20:33
Miałem okazję naprawiać 15- letnią elewację na styropianie - zniszczona głównie przez.... piłki odbijane od ściany i ptaki. Elementy styropianowe połamane przez piłki zostały wycięte i wstawione nowe wstawki styropianowe, a elementy grzymsów i boni uszkodzone przez ptaki, zerwane i wykonane od nowa. Całość została dokładnie umyta ciśnieniowo z detergentami, wyczyszczona z mchu, glonów itp. Stary tynk to "kornik" więc cała powierzchnia została zaciągnięta klejem i na nowo wyszlifowana. Na to została nałożona nowa warstwa tynku - teraz baranek i zabezpieczona warstwą farby silikatowej. Produkty renomowanej firmy.

radlid
23-01-2007, 05:13
Rezi :trwałosć czego ?
styropianu, tynku, barwy - ? ? ??

trwałość całośći .