PDA

Zobacz pełną wersję : ocieplenie domu styropianem - w jakich temperaturach??



Ania z Warszawy
22-01-2007, 09:02
Mam pytanie do doświadczonych Forumowiczów - czy przy ujemnych temperaturach można przyklejać styropian na zewnątrz budynku ?
Jaki mrozik jest do przyjęcia, żeby wszystko ok się trzymało? Oczywiście tynki zewnętrzne mają być robione dopiero na wiosnę, a teraz tylko zaciągnięcie styropianu klejem.
U mnie mają ocieplać w przyszłym tygodniu. Miałam nadzieję, że ta jesienna pogoda jeszcze się utrzyma, ale raczej będzie mrozik i nie wiem, czy ekipa nie przesunie terminu, chociaż z drugiej strony widzę na budowach w Wa-wie, że budują non stop przez cały rok.
Pozdrawiam

Barbossa
22-01-2007, 10:12
żaden mrozik nie jest do przyjęcia, bo styropianik się nie przyjmie :D

Fumfol
22-01-2007, 10:53
Chyba powyżej +5 st. C. musi być. Są chyba jakieś domieszki do klejów i zapraw, które pozwalają murować i kleić nawet w mrozie, ale u mnie nie stosowali, więc nie mam zdania na ich temat

Talbot
22-01-2007, 11:44
Mrozik w powietrzu to na pewno dyskwalifikuje robotę.
Ważna jest temperatura powierzchni, czyli ściany do której to będzie klejone, a ta potrafi byś ujemna nawet wtedy kiedy powietrze ma +5stC.

dominikams
22-01-2007, 18:04
Możesz zastosować klej zimowy (my używaliśmy Bolixa), temp. musi być o ile dobrze kojarzę min. 0 stopni, po 8 godz, spadek do -5.

Rezi
22-01-2007, 18:15
ceresit CT 85 versja ziomowa

kleje w wersji zimowej dopuszczają nakładanie kleju przy 0 st
po 8 godzinach temperatura nie niżasz niz - 5 stopni

Ania z Warszawy
23-01-2007, 07:58
wielkie dzięki za fachowe rady, dzięki temu będę wiedziała jak rozmawiać z wykonawcą ocieplenia i nie będę w strachu, że coś zrobili nie tak