PDA

Zobacz pełną wersję : Nr 6/03 - plyta Kalkulatory



mbz
20-05-2003, 07:19
Do numeru 6/03 jest dolaczona plyta z 17 kalkulatorami budowlanymi. Mozna sobie wyliczyc np. ile potrzeba nam cegel, ile dachowek, ile elementow systemu centralnego odkurzania, itp. Jest to nawet calkiem dobrze przygotowane, szkoda tylko, ze nie obejmuje wielu innych materialow.

dociak
20-05-2003, 08:44
Właśnie próbowałam policzyć ilość ceramiki potrzebnej do wymurowania ścian zewnętrznych. Niestety kalkulator na mojej płycie tego nie liczy :sad: Czy wy też macie to samo czy tylko ja trafiłam na "wyjątkowy" egzemplarz?

Arek99
20-05-2003, 09:20
odpal to bezpośrednio z katalogu z płyty a nie z menu

mifim
20-05-2003, 10:15
niestety u mnie też nie działa, bezpośrednio z płyty też nie daje się uruchomić.

Bartt
20-05-2003, 21:30
Podejrzewam, że wszystkie kalkulatory pochodzą ze strony http://www.muratordom.com.pl :smile: tam szukajcie

dociak
29-05-2003, 09:04
chyba nie napisałam dosyć precyzyjnie. Płyta u mnie chodzi ale po wrzuceniu wymiarów ścian zewnętrznych, wszystkich otworów, które się w nich znajdują i podaniu reszty informacji program podaje mi ilość pustaków 0 (słownie: zero) szt.
I tak sobie pomyślałam, że w zasadzie to nie wiem na co narzekam. W końcu to czysta oszczędność. No bo ile może kosztować zero szt. materiału :grin:

mbz
29-05-2003, 09:34
w nowym forum byla tutaj dobra odpowiedz kogos z redakcji, pamietam, ze ta pani prosila cie wlasnie o dokladniejsze informacje.
Bartt, te kalkulatory nie pochodza wcale ze stron murator-dom.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: mbz dnia 2003-05-29 10:36 ]</font>

kwiatkor
02-06-2003, 11:41
Kalkulator????
To ma być kalkulator? - prawda potrafi pomnożyć i dodać (czy dzielić - tego nie znalazłem). Najprostsze kalkulatory mają już takie "wyrafinowane" funkcje jak pamięć czy procenty. Nazwanie tego, co w muratorze jest – KALKULATOREM - to przesada. Zaważywszy jeszcze, że nie uda się z niego skorzystać bez komputera! Kilka najprostszych operacji wśród reklam to jeszcze za mało by mówić o kalkulatorze.

Ale najgorsze jest to: zapowiedź na pierwszej stronie, że wyliczy ilość materiałów na twój dom.
To marketingowe nadużycie!

Sprawdzałem wyliczenia dachówek na mój dach:
- liczy tylko dachy dwuspadowe, bez żadnych dodatków (lukarny, okna połaciowe, mansardy, kominy) o arbitralnie i na stałe przyjętej ilości dachówek na metr (właściwie można by zadać tu pytanie: czy istnieje jakikolwiek projekt, który może być przeliczany przynajmniej przez połowę z 17 liczydełek).
- nie wie nic o dodatkach: gąsiory, obróbki blacharskie, folie, taśmy, spinki, łaty itp.). Te dodatki nie tylko tworzą lwią część kosztów pokrycia dachu ale mają decydujące znaczenie przy realizacji podstawowych funkcji dachu.

Zdaję sobie sprawę, że chyba wszyscy z nas wiedzą o rzeczach, o których piszę, bo jeśli nie to lepiej nie korzystać z "kalkulatora" by nie dać się "w maliny" wprowadzić. I jeśli to piszę to tylko dlatego, by sobie odreagować to tandectwo dodatków na CD.