PDA

Zobacz pełną wersję : Wykupienie mieszkania komunalnego a jego sprzedaz



catis
22-01-2007, 16:02
Witam wszystkich.

Otoz mam taki problem.
Zdecydowalam sie z mezem na wykupienie mieszkania komunalnego.
Poniewaz glownym najemca jest tesciowa to ona bedzie jej wlascicielka.
I teraz tak caly plan wykupienia mieszkania wziol sie z tego ze stwierdzilismy ze mieszkanie jest dla nas za male. A ze wzgledu iz mamy male dziecko chcieli bysmy miec dom z malym ogrodkiem.
Mielismy nadzieje ze wykupimy mieszkanie i w przeciagu miesiaca dwoch je sprzedamy ale nie po to zeby miec pieniadze na jakies luksusowe zycie tylko wlasnie na kupienie innego lokalu mieszkalnego w naszym przypadku chcemy kupic dom lub segment z malym ogrodkiem.
Ale z tego co slyszalam osoba wykupujaca nie moze sprzedac mieszkania przez 5 lat ale moze zbyc mieszkanie osobie bliskiej. I teraz tak czylli tesciowa mogla by sprzedac to mieszkanie nam. Od jakiegos tygodnia przegladam uchwaly dotyczace nieruchomosci i nigdzie nie jest napisane ze ta osoba bliska zobowiazana jest do trzymania takiego mieszkania przez te 5 lat.
Podobno to zalezy tylko wylacznie od uchwal w gminie. Moze wiecie jak to jest w Lodzi?
Czy sa jakies firmy ktore skupuja takie mieszkania bo slyszalam ze sa. Ze mimo niemozliwosci sprzedazy przez 5 lat podnajmuja komus mieszkanie a po tym terminie je sprzedaja?

Prosze pomozcie mi rozwiazac ten problem. Chcemy miec wreszcie wlasny dom a to jedyny sposob bo nie mamy mozliwosci kredytowych.

Tulla
25-01-2007, 09:41
witaj catis,
zajrzyj tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=60679&highlight=
poruszaliśmy tu ten problem, poza tym umieściłam tam link do strony z przepisami dotyczącymi mieszkan komunalnych
pozdrawiam