PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LENKA pracownia DOM NA PIATKĘ



kokuz
22-01-2007, 16:38
Szanowni Forumowicze! Proszę napiszcie co sądzicie na temat tego projektu Projekt LENKA (http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=35&nazwa_projektu=LENKA) Będę wdzięczny za wszelkie opinie, uwagi i posty. Pozdrawiam

kokuz
25-01-2007, 13:41
Naprawdę nikt nie zna tego projektu i nie chce się podzielić doświadczeniami? Może jakieś sugestie, cokolwiek. Mnie się on podoba więc nie mam obiektywnego spostrzeżenia. Pozdrawiam

kokuz
26-01-2007, 10:21
http://www.domna5.pl/pliki/widoki/lenka_widok1small.jpg

YreQ
26-01-2007, 11:17
Witam. Projekt ma wegług mnie ciekawie i funkcjonalnie rozmieszczone pomieszczenia. Jest gabarytowo dośc "rozlazły" wiec chyba działka jest duża. Szkada, że strych jest nieużytkowalny, no ale chyba można to zmienic. Zawsze potrzebne miejsce, żeby chwilowo niepotrzebne graty gdzieś poskładac :D.

kokuz
26-01-2007, 12:04
Cześć YreQ!
Dzięki za pierwszy post może teraz się coś ruszy.
Co do poddasza to orientowałem się i jest możliwość zaadoptowania. Biuro projektowe nawet przesyła mailem propozycję aranżacji poddasza. Wtedy schody na górę są zamiast jednej z garderob.
Coś możesz powiedzieć o ewentualnych kosztach? Autorzy projektu szacują stan surowy zamknięty na jakieś 130 tys.
Pozdrawiam

YreQ
26-01-2007, 13:47
Raczej trudno mi sie wypowiadac na temat kosztow, bo raczej w tym nie siedze. Ja uzgodniłem swoją budowe, na razie stan surowy zamkniety na 30 000 robocizne. Jak bedzie z materiałami to nie wiem. Zrobie stan zerowy za gotowke a potem kredyt na reszte.

kokuz
31-01-2007, 21:03
Łaskawie proszę o więcej opinii.

kokuz
04-02-2007, 22:08
Napiszcie coś o tym projekcie PROSZĘ

kokuz
08-02-2007, 15:35
http://www.domna5.pl/pliki/widoki/lenka_widok2small.jpg

ave!
08-02-2007, 16:16
no dobrze - piszę :D
z tym, że to może być tylko moje subiektywne zdanie, bo nic nie powiedziałeś na temat swoich potrzeb (ile osób do zamieszkania, rodzaj paliwa, którym będziesz opalał, wymiary działki...)

domek jest ładny, pokoiki małe, ale cóż, garderoby... chyba bedą ciasne - przynajmniej jedną zlikwidowałabym, pokoik byłby większy- ten na przeciwko łazienki.i zamieniłaby miejscami pokoik 11 z łazienką! mniej rur do przeciagania i sasiedztwo garazu takie sobie
salon jest trochę mało przytulny - taki na przestrzał - mimo 30 m2 chyba mało ustawny
co do kosztów... możesz się wyrobić ze stanem surowym zamkniętym (bez wypasów) - zorientuj się w cenach robocizny, daj do wyceny dach, ceny materiałów w hurtowniach.....
strych jeśli chcesz mieć - to można zrobić schody ściągane, a nie stałe - po co tracic powierzchnię na schody

kokuz
08-02-2007, 20:57
Dzięki ave!
Na razie jest nas do zamieszkania troje, ale nasz wymarzony model rodziny to 2+2
Co do działki to jest całkiem spora 1100 m kw. z wjazdem od północy (27x39m z małymi hakami) Front działki to ten krótszy.
Na naszej działce nie ma gazu więc przymierzam się do pieca na ekogroszek.
Dwa pokoiki 8 i 9 mają wymiary 336x395 więc dla nas są wystarczające. Pokoik 11 jest nieco mniejszy 336x360. Jak sądzisz czy kotłownia będzie wystarczająca na piec (ekogroszek)?
Ja planuje chyba zlikwidować drzwi do kotłowni z wiatrołapu a przenieść je na miejsce okienka w garażu (dostęp z ganku) Co o tym sądzisz?
Twoje sugestie co do garderob i łazienki godne przemyślenia. Dzięki bardzo za cenne spostrzeżenia.
Pozdrawiam :lol:

ave!
09-02-2007, 08:12
cześć, cieszę się, że moje uwagi mogą Ci się przydać, aczkolwiek wiedz, że autorytetem budowlanym nie jestem :wink: ew. jestem mądrzejsza o stan surowy (bo mój domek jest w takim stopniu "rozwoju")
ale - co do kotłowni, to wybór projektu był determinowany m.in - właśnie kotłownią - tez nie mamy jeszcze gazu - więc - wybór padł na groszek. Ta kotłownia w Lenie jest..... mała. piec i inne urządzenia - owszem zmieszczą się - tylko pamiętaj, że ten węgiel chociaż i w workach ale trzeba będzie magazynować garaż też chyba nie jest za duży...
co do przejścia do kotłowni z ganku... jesli tam nie będziesz magazynować paliwa to zostawiłabym tak jak jest teraz - ze względów estetycznych - drzwi na frotowej elewacji muszą być ładne i dużo drzwi... nie wygląda dobrze.

twisnia
14-02-2007, 20:10
witam, również jestem zainteresowany budową domu wg projektu lenka. W styczniu 2007 kupiliśmy z żoną (rodzinka 2+2 córeczki i pies - suczka) dziłkę na wsi ok. 1700m kw Wybtaliśmu ten projekt ponieważ ma ciekawe rozmieszczenie pomieszczeń - typowe dla domów parterowych ale jego zaletą jest dwuspadzisty dach - chyba tani. My chcielibyśmy z jednej garderoby zrezygnować i zrobić łazienkę do sypialni. Co do twoich pomysłów to rónież zostawiłbym wejście do kotłowni z wiatrołapu. Ja też myślą o kupieniu pieca na ekogroszek oraz dogrzewać dom kominkiem z DGP lub wkładem wodnym.
co wy na to.

marzko
21-02-2007, 22:07
my równiez myslelismy o Lence, ale jeszze nie zdecydowalismy jaki projekt wybierzemy, bardzo podobny jest projekt Klementynki z Archipelagu i Rózia, ale rozwiązania ma chyba lepsze,popatrz moze Ci sie spodoba.Przyznam ,że najbardziej podobaja mi sie projekty z pracowni z.500.pl,poniewaz sa najbardziej funkcjonalne.Przeglądam projekty spokojnie, poniewaz czekamy na sprzedaż naszego domu na Dolnym Śląsku, a chcemy sie budować w poznanskim,dlatego warto popatrzec przed kupnem. dowiedzialam sie równiez ,że projekt można odkupic od osoby która sie wybudowala, jet to o polowe taniej.Pozdrawiam lenkowiczów. :oops:


marzko

kokuz
22-02-2007, 15:38
Witam Cię serdecznie i dziękuję za podpowiedź. Także zwróciłem uwagę na podane przez Ciebie projekty. Przejrzałem setki jeśli nie tysiące projektów, ale jednak Lenka to jest to. Przekonał mnie funkcjonalny układ pomieszczeń i nieco większe niż w Klementynce i Rózi pomieszczenie gospodarcze. Tak na marginesie to klamka zapadła i kupiłem projekt LENKA i mam zamiar ten domek wybudować. Zobaczymy co będzie dalej ale mam nadzieję że LENKA to dobry wybór i mieszkać się w niej będzie znakomicie
Mam także nadzieję że twisnia wybierze LENKĘ i będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami.
Pozdrawiam wszystkich budujących. :lol:

marzko
22-02-2007, 18:11
Witaj kokuz, bardzo sie cieszę, że budujecie Lenkę, mam propozycje poddasza od archiktekta, ale jak kupiliscie to też pewnie macie.Moze my tez sie zdecydujemy , ale najpier musimy sprzedac ten dom w którym mieszkamy.Pewnie Wy zdążycie już zamieszkać zanim my się przeniesiemy.Taras, ktory jest z tylu planowalismy zamknąc drzwiami i zrobic ogród zimowy(może moja sugestia się przyda), milo zimą wypic kawe na takim tarasie a latem otworzyć drzwi.Budujcie powodzenia, jak się zdecyduję to może skorzystam z waszych, rad buźka. :P Marzko

kokuz
22-02-2007, 18:44
Fajnie że także rozważacie LENKĘ jako ewentualny domek. Owszem propozycję adaptacji poddasza mam ale na chwilę obecną poddasze zostawiamy jako stryszek.
Jeśli się zdecydujecie na LENKĘ to może założymy odrębny temat budujących wg tego projektu. Byłoby nas już troje budujących, więc można by coś już popisać ciekawego. My jesteśmy na etapie załatwiania formalności budowlanych (podłącza , adaptacja projektu, pozwolenie na budowę etc.) Pozdrawiam serdecznie
:wink:

tommalgosia
25-02-2007, 18:15
Czy ktoś z was budował dom typu LENKA
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=281
Ile kosztuje stan surowy zamknięty?
Chodzi mi głównie o koszt materiałów? :D

kokuz
28-02-2007, 19:28
Witam serdecznie!
Miałem podobny dylemat kilka tygodni temu. Z tego co wiem to LENKA jest projektem który ukazał się niedawno bo chyba pod koniec zeszłego roku, więc ciężko będzie znaleźć kogoś kto już wybudował lub buduje. Ja osobiście zakupiłem ten projekt i jestem dopiero na etapie adaptacji i załatwiania pozwolenia na budowę. Jeśli chodzi o koszty to posiadam kosztorys z biura projektowego. Koszt stanu surowego zamkniętego przy założeniu użycia materiałów ze średniej półki to ok. 160 tyś. z robocizną, Koszt samych materiałów na poziomie 130 tyś.
Mam nadzieję, że pomogłem
Pozdrawiam
PS. Cieszę się, że LENKA zaczyna się cieszyć powodzeniem.
Pozdrawiam

tommalgosia
05-03-2007, 21:27
Dzięki za odpowiedź.
My bierzemy jeszcze pod uwagę miłkę i apollo z domusa oraz i rózię z archipelaga. Chcemy pobudować jak najtaniej, ale wiemy jedno - dom musi być parterowy. W lence zwraca naszą uwagę duża powierzchnia dachu - 276 m i wiążące się z tym koszty. :roll: Głowa pęka od myślenia.
Na stronie www.projekty.ign.com.pl/kosztorys lenki podaje kwotę 130 tys. za stan surowy, nie wiem czy to stan surowy otwarty czy zamknięty. Jak ta wysokość ma się do podanych przez Ciebie 160 tys. za stan zamknięty i co się w tym mieści?

kokuz
06-03-2007, 11:43
Wszystkie projekty które rozważacie mają podobną powierzchnię dachu. Miłka-254, Apollo-266, Lenka-276. Myślę że 20 metrów kwadratowych na taką powierzchnię dachu to niewielka różnica w kosztach, ale decyzja i tak należy do Ciebie.
Prześlę Ci na email kosztorys to zobaczycie co i jak i ile kosztuje wg oczywiście kosztorysanta! Na to i tak trzeba brać poprawkę.
Pozdrawiam

tommalgosia
06-03-2007, 15:53
Dzięki bardzo. Będę Ci ogromnie wdzięczna!

marzko
26-03-2007, 10:58
Ja tez rozważam Lenke i Szarotke z tego biura oraz LMB-47 z Lipińskich, dach jest nad garazem drogi, ale jesli weżmiemy ten projekt to garaz dobudujemy z boku, taniej o jedną sciane i można zrobic na garażu taras , wyjście z poddasza uzytkowego. Pozdrawiam. :P

kokuz
01-06-2007, 13:56
Witam ponownie!
Podbijam temat, może jest na forum ktoś nowy zainteresowany LENKĄ. Ja niestety dalej czekam na pozwolenie na budowę.
Pozdrawiam Wszystkich!

kokuz
12-06-2007, 08:35
Podbijam temat Jest może ktoś na forum zainteresowany tym projektem. ja dalej czekam na papiery, a potem mam nadzieję że ruszam z kopyta.
POZDRAWIAM Wszystkich!!!

kokuz
11-07-2007, 18:59
:lol: :cry: :lol:

kokuz
18-08-2007, 21:04
No to hop do góry może ktoś jednak zaczął LENKĘ lub planuje zacząć? Ja otrzymałem już pozwolenie na budowę i będę się do niej przymierzał.

kokuz
18-08-2007, 21:07
Do budowy rzecz jasna, bo do projektu już dawno jestem przekonany. Pozdrawiam

kokuz
26-10-2008, 14:13
Podbijam temat do góry, może po roku ktoś jeszcze chce budować Lenkę!

kokuz
18-03-2009, 13:18
Szukam osób budujących LENKĘ!!!